|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jasli - prehrana
6.9.2006 11:53:17   
alfa
Tudi mi smo prejšnji teden začeli z uvajanjem našega malčka (11m) v vrtec oz. v jasli.  Poleg standardnih težav z uvajanjem, ki jih imamo imajo skoraj v večini vsi  pa vendar ne morem mimo tega, da ne potarnam zaradi prehrane. Z vseh strani govora o čim bolj zdravi hrani in prehranjevanju, saj ne da smo kakšni ortodoksneži glede hrane ampak v vrtcu pa kot, da sem se vrnila 30 let nazaj.  Glede na to, da smo jasli in da vsi še niso napolnili leto dni bi le lahko bili malo bolj pozorni na hrano (jajca, svinjina,  preveč sladkorja in prežganka). Če bi bilo moje dete malo starejše ne bi imela nobenih pripomb, razen tiste prežganke ampak to je že stvar okusa, zato me zanima ali imajo vse jasli tako user posted image hrano.
Za vsak morebiten odgovor  na to temo se vam vnaprej zahvaljujem.
Lep pozdrav!

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Jasli - prehrana
6.9.2006 12:07:00   
MH0
Lej, mi smo pa vegetarianci. Koliko let pa misliš, da smo se mi vrnili? user posted image

(odgovor članu alfa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Jasli - prehrana
6.9.2006 12:24:16   
srki
Glede prehrane v našem vrtcu nimam pripomb. Jajc (kuhanih ali na oko) na jedilniku še nisem zasledila, če pa so sestavina kakšne hrane, pa mi je čisto OK. Pa tudi glede svinjine se mi ne zdi noben halo. Enkrat pa se mora ja otrok naučit vse jest oz. okusit stvari.

(odgovor članu MH0)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Jasli - prehrana
6.9.2006 12:50:19   
vesna.com
T o boš najlažje dobila odgovor če se v vrtcu obrneš na osebo ki sestavlja jedilnike.Pri nas mamo posebej za to eno dečvo s temu primerno izobrazbo(to vsekakor ni kar ena kuharca) in imamo super hrano in jedilnike za najmlajše kot tudi za starejše.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Jasli - prehrana
6.9.2006 13:13:06   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: vesna.com

(to vsekakor ni kar ena kuharca)



A misliš, da "kar ene kuharce" pa nimajo pojma o "zdravi" prehrani? Kaj pa pravzaprav je zdrava prehrana zate? Samo solata, korenje, nič mesa? V današnjem času za marsikoga ni nič več dobro, vsi samo nekaj kritizirajo. Najboljše, da NIČ je jemo oz. jeste, bo najbolje tako.

Malo sem zašla s teme, se opravičujem!

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Jasli - prehrana
6.9.2006 13:26:06   
Marogica
Naša oba otroka sta pri starosti 1. leta oz. že prej, jedla skoraj vse(zelo redke izjeme), tako, da tudi doma nisem komplicirala in kuhala extra za otroke. Ne več. V vrtcu jim sestavlja jedilnik inženirka prehrane, in če sem odkrita, sama nisem nikoli tako zdrave hrane kuhala, predvsem pa ne tako raznolike.
Otroci morajo spoznavati nove okuse in to takšne, ki jih bodo okušali celo življenje. Kaj pa je narobe s svinjino, kaj je narobe s prežganko? Saj je ne jedo 4x na dan in to vsak dan.

Mislim, da malo pretiravaš.

Še to-moja dva otroka (5,5 let in 2o mes) sta zaenkrat preživela, sta zdrava in kar je najbolj pomembno jesta vse in nista izbirčna. Počakaj par let, ko ga boš morala voditi v Mc Donalds, ko ti bo v gostilni jedel samo pomfri ali pa pice, pa seveda dosti sladkega. PRi tebi doma najbrž ne, na obisku in rojstnih dnevih drugih otrok pa zagotovo. Pa sem bila sigurna, da MOJ otrok tega že ne bo jedel. Pa, ja......

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Jasli - prehrana
6.9.2006 13:59:44   
alfa
O.K. ženske, napisala sem, da nismo ortodoksneži glede prehrane  in, da če bi bil otrok starejši ne bi imela nobenih pripomb ter prosila za mnenja o hrani v jaslih. A je na teh forumih res potrebno takoj napasti, ....bla, bla...., da ne bom predolga.
Naše dete (11m) doma je že večino stvari, vendar se, zaradi priporočil z vseh strani (beri pediater, literatura ipd.), določeni prehrani (svinjina, jajcu kot celoti, odvečnemu sladkorju, paradižniku, jagodam, kiviju, agrumom, raznim oreščkom in konzervam ipd.) trenutno še izogibamo.
Ko bo malo večji zaradi mene je lahko vse od Mc junk fooda do pajkov in kač, če bo potrebno, ker sem pač zagovornik raznolike prehrane.
Ravno zaradi tolikšnega poudarjanja o zdravi hrani  sem le pričakovala boljšo hrano  v jaslih pa sem očitno edina. 







(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Jasli - prehrana
6.9.2006 14:22:33   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: alfa

zaradi priporočil z vseh strani (beri pediater, literatura ipd.), 
/quote]

Včasih se je dobro držati "zdrave kmečke pameti" in ne vse delat tako, kot pišejo strokovnjaki. In ko smo že pri pediatrih-meni je rekel, ko je imal Aljaž slab hemoglobin, da lahko je jajce (rumenjak, svinjino, ribe), pa je bil star 7 mesecev! Pol je očitno nekaj narobe z njimuser posted image .

Imeli pa smo očitno tudi srečo, (glede na mnenja nekaterih strokovnjakov) da je tudi otrok vse to prenašal OK.

(odgovor članu alfa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Jasli - prehrana
6.9.2006 15:24:16   
MH0

IZVIRNO SPOROČILO:
Včasih se je dobro držati "zdrave kmečke pameti" in ne vse delat tako, kot pišejo strokovnjaki. In ko smo že pri pediatrih-meni je rekel, ko je imal Aljaž slab hemoglobin, da lahko je jajce (rumenjak, svinjino, ribe), pa je bil star 7 mesecev! Pol je očitno nekaj narobe z njimuser posted image .

Imeli pa smo očitno tudi srečo, (glede na mnenja nekaterih strokovnjakov) da je tudi otrok vse to prenašal OK.



In zdrava kmečka pamet ti sproducira civilizacijske bolezni, a ne? Ne si zatiskat oči in ne nasedat lobijem.

< Sporočilo je popravil MH0 -- 6.9.2006 15:28:43 >

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
6.9.2006 16:13:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MH0)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Jasli - prehrana
6.9.2006 17:03:29   
Seven*
Ponedeljek: 3.7.2006
ZAJTRK: Bezgov čaj, črni kruh, mesno zelenjavni namaz
MALICA: Čokoladno mleko s slamico, piškot
KOSILO: Zelenjavna kremna juha, kipniki, 100% jabolčni sokTorek: 4.7.2006, 1.8.2006
ZAJTRK: Kakav, sirova štručka
MALICA: Breskev, marelica
KOSILO: Čufti v paradižnikovi omaki, pire krompir
Sreda: 5.7.2006, 2.8.2006
ZAJTRK: *Mlečni koruzni močnik s  čokolado
              *mleko, beli kruh 
MALICA: Črni kruh  z maslom
KOSILO: Pečene piščančje krače, špinačni in navadni široki rezanci, solata (paradižnik, zelena)

Četrtek: 6.7.2006, 3.8.2006
ZAJTRK: Lipov čaj, polbeli kruh, skutin namaz z jagodami
MALICA: Sadni jogurt
KOSILO: Cvetačni polpeti, zeljna solata s krompirjem, 100% ribezov sok
Petek: 7.7.2006, 4.8.2006
ZAJTRK: Bela žitna kava, črni kruh, topljeni sir, rezina paradižnika
MALICA: Banana
KOSILO: Špinačna juha, riba-morski pes v omaki, pire krompir, endivija in radič v solati
Ponedeljek: 10.7.2006, 7.8.2006 
ZAJTRK: Bezgov čaj, črni kruh, tunin namaz z zelenjavo
MALICA: Melone, jabolko
KOSILO: Paradižnikova juha, svinjska pečenka, riž  z zelenjavo, zelena solata,  kumarice
             1-3 Haše iz svinjskega mesa
Torek: 11.7.2006, 8.8.2006 
ZAJTRK: Bela kava,pica kruhki
             1-3 Manj zapečeni
MALICA: Navadni kefir
KOSILO: Čebulna juha, testenine po milansko, zelena solata

Sreda: 12.7.2006, 9.8.2006 
ZAJTRK: *Koruzni žganci, mleko
              *Mleko, ovseni kruh, marelična marmelada
MALICA: Lubenica, palčke grisinni 
KOSILO: Teletina v omaki, krompirjevi svaljki, zelena solata s koruzo
Četrtek: 13.7.2006, 10.8.2006 
ZAJTRK: Metin čaj, beli kruh, piščančja salama, zelena paprika
             1-3 Paradižnik
MALICA: Jagodni frape
KOSILO: Krompirjeva juha s hrenovko, sadne rezine s smetano, limonada
Petek: 14.7.2006, 11.8.2006
ZAJTRK: Kamilični čaj, polžki s skuto
MALICA: Črni kruh, jabolko
KOSILO: Cvetačna kremna juha, ribje polpete, endivija s krompirjem
Ponedeljek: 17.7.2006, 14.8.2006 
ZAJTRK: Hibiskus čaj, črni kruh, sardelin namaz  
MALICA: Sadni jogurt
KOSILO: Otroška juha, ocvrte melancane, mešana solata (paradižnik, paprika, koruza, sir)
Torek: 18.7.2006, 15.8.2006
ZAJTRK: Kakav, koruzni kruh, kisla smetana
MALICA: Jabolko, lubenica 
KOSILO: Svinjski file, kuhan krompir v kosih s z maslom in peteršiljem, zelena solata z naribanim korenčkom
            1-3 Omaka iz piščančjega mesa
Sreda: 19.7.2006, 16.8.2006 
ZAJTRK: *Pšenični zdrob   s stopljeno čokolado
              * Čokoladno mleko, črni kruh, maslo z medom
MALICA: Breskev, banana 
KOSILO: Krompirjeva kremna juha, rulada s kislo smetano in orehi, limonada
Četrtek: 20.7.2006, 17.8.2006 
ZAJTRK: Bela kava, rženi kruh, rezina sira,  košček paprike
MALICA: Jabolko, marelica 
KOSILO: Juha milijon, makaroni z mesom, kitajsko zelje v solati
Petek: 21.7.2006, 18.8.2006
ZAJTRK: Lipov čaj, črni kruh, čičerikin namaz 
MALICA: Skutina pena v kornetu
KOSILO: Ribje palčke, riž, radič s krompirjem
Ponedeljek: 24.7.2006, 21.8.2006
ZAJTRK: Šipkov čaj, obloženi kruhki (piščančja salama, rezina paradižnika)
MALICA: Jabolko, breskev
KOSILO: Krompirjevi polpeti, endivija in radič s krompirjem, lubenica

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Jasli - prehrana
6.9.2006 20:37:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: alfa

Ko bo malo večji zaradi mene je lahko vse od Mc junk fooda do


Otrok bo otrok še zelo dolgo in ne samo do takrat "ko bo malo večji".

Nezdrava prehrana se začne pri 2,3 letih, ko se začne otrok družiti z vrstniki in jesti "vse" in ko je v naši glavi že "velik".

Prepričana sem, da mu bo svinjski zrezek v vrtcu, ki ga verjetno ne je vsak dan, "škodil" bistevno manj kot ves junk food, ki ga še čaka user posted image .

(odgovor članu alfa)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Jasli - prehrana
6.9.2006 20:57:19   
alfa
Ko sem napisala, da bo malo večji, ni bilo mišljeno 2-3 leta ampak več, dasiravno sem res bedasto napisala. Če bo kasneje sem ter tja pojedel kakšen Mc junk vem, da ga ne bo pobralo, kot tudi zaradi hrane v jaslih ne.  Gre le za to, da me čudi, da jim  ob obilici raznolike hrane, ki je na voljo, vseeno uspeva na jedilnik stlačiti tudi to, kar bi lahko mirno izpustili, glede na smernice prehranjevanja..... Ja, dlakocepim ampak iz svoje kože pač ne morem.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Jasli - prehrana
7.9.2006 7:45:49   
diva 4
Marogica - jaz se popolnoma strinjam s tabo.
Seven - je napisala jedilnik iz vrtca , ki ga obiskujeta tudi moja triletna hči in 15m sin.Hrana se mi zdi zelo primerna za otroke.
Naj povem še to ,da smo imeli pred enim tednom spoznavno urico v jaslični skupini , kamor je vpisan sin.Je ena mamica vprašala vzgojiteljico , kaj otroci jejo.Ji vzg. pove ,da so jedilniki na oglasni deski objavljeni in da je jedilnik prilagojen jaslicam.Nakar ta mamica reče : Veste ,če bo kaj takšnega ko naš otrok ne je , mu bom pa jaz prinesla kosilouser posted image  Na tem jedilniku je tričetrt stvari , ki jih naš ne je.KATASTROFAuser posted image  Pa ne mislite , da ima kakšne alergije otrok.Seveda je vzg. jasno povedala , da se hrane ne nosi v vrtec, razen v primeru kakšne posebne diete, pa še takrat vrtec poskrbi za ustrezno prehrano otroka.
Sem pristaš zdrave logike.Otrok naj je starosti primerno in če dobi v vrtcu trikrat na mesec svinjino je to čisto normalno.Jajca so pa itak ali trdo kuhana ali pa vmešana.

(odgovor članu alfa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Jasli - prehrana
7.9.2006 8:03:05   
srki
Kdaj pa naj bi otrok lahko jedel svinjski zrezek? A pri 2 letih že lahko? Če lahko, potem bi morali v jaslih imeti dva menija. Piščančji zrezek za tiste, ki so stari od 11 mesecev do 24 mesecev, svinjski za tiste, ki so stari dve leti in več. Ne vem, tako si jaz to predstavljam.

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Jasli - prehrana
7.9.2006 8:12:38   
baby baby
Bolj kot same sestavine - na t.i. "zdravo" hranov vpliva način priprave le-te: čim manj termično obdelana hrana, s čim manj umetnih dodatkov. Npr: krompir sam po sebi ni nezdrav, če ga skuhaš v vodi in poješ v kosih, je pa seveda zelo nezdarav, če ga ocvreš v neštetokrat prevretem olju...prav tako svinjna: pusto svinjsko meso pečeno na žaru je ok, če pa govorimo o svinjsekm zrezku po pariško ali pečenki s kožo in omako, ki je narejena iz masti, ki ostane pri peki, je to druga zgodba.

Zadnjič sem pri sosednji mizi v gostilni poslušala pogovor: dekle naroči navadno pico; druga oseba to komentira z zaničevanjem, "kako lahko ješ nezdravo pico? Jaz bom ribe." In kaj naroči: ocvrte kalamare s pommes fritesom...

Ko se bomo starši zavedli tega principa in s skupnimi močmi zahtevali spremembe bodo temu gotovo prisluhnili tudi v vrtcih. Dokler pa večina tega ne zazna pa bo situacija takšna kot je...

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Jasli - prehrana
7.9.2006 8:37:29   
vesna.com
Ne srki, ni kar ena kuharca dobra.Moja mami je kuharca pa vem da njena priprava hrane ne bi bila primerna za v jasli.Pa to ne pomen da slabo kuha.Ni vse v sestavinah, je veliko tudi v pripravi.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Jasli - prehrana
7.9.2006 8:50:25   
MH0
...Sem pristaš zdrave logike.Otrok naj je starosti primerno in če dobi v vrtcu trikrat na mesec svinjino je to čisto normalno.Jajca so pa itak ali trdo kuhana ali pa vmešana.


Normalno? Samo, če bi to vsem ustrezalo. Lepo vegi hrano v vrtce, mucko iz svojega avatarja pa mu lahko doma prepražiš. user posted image

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Jasli - prehrana
7.9.2006 9:24:06   
nejča
Še jaz mam neki za dodat: kot živilski tehnolog in kot mamica, ki je prvič poslala user posted image v vrtec, moram rečt, da se imajo otroci v vrtcu od Seven res dobro in da zdravo in normalno jejo.
Sem pa jaz malo razočarana nad jedilnikom našega vrtca (Grad), vsaj glede na obljubljeno na sestankih. Vsi čaji in sokovi so nenormalno sladki pa to bi še prenesla, če ne bi zraven dobili še sladek rogljič ali kruh z margarino in marmelado. Tud moj otrok ni hotel vsega pojesti pa drugače rad je. Kosila so zelo dobra, zajtrki in malice pa v glavnem sladkarije.
Še nekaj - ali je to normalno v jaslih, da dobijo zeleno solato s kisom in oljem ali pa vloženo kislo rdečo peso? Sploh v tem letnem času, ko je polno kumar, paprik, paradižnika, melancan, fižola.... kar je tudi zelo dobro in zdravo.
Ali v katerem od vaših vrtcev kuhajo ajdovo in proseno kašo v mleku, ali je vedno en in isti gres pa polenta?
Drugače jaz ne kompliciram, ker poznam našo živilsko proizvodnjo in zakonodajo pa tudi javne razpise za šole in vrtce - žal je tako, da je treba za najmanj denarja sestaviti dober in raznolik jedilnik - to je pa že iznajdljivost prehrambenika.
Lahko bi veliko prihranili samo s cukromuser posted image

(odgovor članu MH0)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Jasli - prehrana
7.9.2006 9:42:01   
Seven*
Pri nas se ful znajdejo.

Recejo jim: Danes bo pizzaaaaa!! In potem naredijo en tak namaz iz sunke in zacimb in paradiznika in jim namazejo na crni kruh. user posted image user posted image user posted image Otroci pa cist srecni!!

Pa se druga fora. Sadno skuto jim napolnijo v skrniclje od sladoleda in jim recejo, da je to sladoled. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu nejča)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Jasli - prehrana
7.9.2006 10:20:30   
alfa
Ko takole prebiram, ste se obesle na svinjino, da je kaj in mi dale misliti. Zdaj pa ne morem, da se ne vprašam, če ne bi bilo morda bolje, da bi namesto 2/3 servirane svinjine otrokom raje postregli z jagnjetino, kunčevino in konjskim mesom.

Seven, pri nas imam občutek, da jim naše vzgojiteljice, ki so trenutno, nikoli ne bodo tako postregle hrano.  Bi bilo pa zelo lepo.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Jasli - prehrana
7.9.2006 10:28:02   
Seven*
Alfa. Te cisto razumem ves. Meni se je tudi zdelo zelo pomembno kaksno hrano bo jedel moj otrok. Na sreco imamo s tem v nasem vrtcu izjemno sreco. Najbrz tudi zato s ponosom izobesijo jedilnike na svojo internetno stran. To se mi zdi tudi super v primeru kaksnih alergij ali drisk, ker tocno ves kaj je otrok jedel prejsnji dan.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu alfa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Jasli - prehrana
7.9.2006 12:25:25   
diva 4
Seven user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Jasli - prehrana
7.9.2006 12:28:26   
diva 4
MHO -  Za nas , ki nismo vegetarijanci je to normalno. V vrtcu , ki ga obiskujeta moja otroka in od Seven , pa so mi dali na znanje, da se da dogovorit tudi za vegetarijanski meni.

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Jasli - prehrana
7.9.2006 12:39:55   
srki
Saj v našem vrtcu imajo zelo podoben jedilnik,kot ga je dala Seven. Ne vem, meni se zdi čisto OK.

To pa je dobrovprašanje ja, zakaj jim konjskega mesa ne ponudijo. Verjetno zaradi tega, ker je dragouser posted image . Pa tudi če bi ga, spet nekaterim ne bi bilov všeč. Nikoli in nikdar ne bo za vse prav.

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj je otrok najbolj poreden doma?
Ker smo doma najbolj sproščeni in se počutimo najbolj varne, si tudi najbolj upamo biti to, kar globoko v sebi smo, kdaj...
BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?