|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   raznovrstna prehrana
28.9.2006 10:18:21   
crci06
Evo, toliko časa že gledam, da je tema salama :) in ni nobene nove
da sem se odločila vas nekaj povprašat...

Jaz sem pred nosečnostjo jedla zelo neredno in nezdravo in nepestro... (in ne pri dnevni svetlobi :) )
Ker vem, da za dete ne bo dobro, če jem sam krompir in sladkarije, pa tudi zaradi moje prebave, se trudim jesti skoraj vse po vrsti. Še vedno sem izbirčna, rada pa bi vsaj, da menjam skupine živil med seboj.

In se mi zdi, zdaj, ko sem na to vsaj malo pozorna, da sploh ne "sfolgam" pojesti vsega, kar naj bi jedla.
Enkrat krompir, drugič testenine s parmezanom, tretjič zelenjavno juho in palačinke, pa enkrat cmoke, potem se spomnim, da je treba jesti riž in naredim piščančjo rižoto, potem preberem "reklamo za ribe v nosečnosti" in si zamislim nekaj z rio-mare, in po vsem tem zasledim reklamo "RDEČE MESO - TELO GA POTRBUJE" - ja, kje sem ga že nazadnje jedla?

Zdaj sem že par dni skoraj obsedena, ker prej nikoli nisem razmišljala kaj bom jedla, ampak sem jedla, kar mi je pasalo...

Kako vam uspe imeti nek "sistem", pa da stvar ni zakomplicirana?
Sprašujem predvsem take, ki so prej tudi nezdravo jedle, pa se trudijo jesti vsaj malo bolj zdravo?

Bolj v šali kot zares sem prišla edino na idejo (v šparovem katalogu je vsak teden narisana piramida živil),
da si iz kataloga vzamem ven piramido živil, in pol delam kljukice, tako da bi kot rezultat tega jedla vsak teden vsaj enkrat riž in vsaj enkrat meso in vsaj enkrat ribe... da ne omenjam sadja, zelenjave, mleka, polnozrnatega kruha, čokolinota....

PA LEPO VAS PROSIM; DA SE VZDRŽITE KOMENTARJEV ALA: KOMPICIRAŠ...

TEGA JE V VSAKI TEMI ŽE TOLIKO, DA ČLOVEKA PRAV MINE!

VEM, DA SE SLIŠI PRAV GLUPO, AMPAK MOGOČE JE PA KATERA ZARADI NOSEČNOSTI PREŠALTALA NA DRUGAČNO PREHRANO IN IMA KAKŠEN DOBER NASVET!

SICER PA PAR DNI POČAKAMO IN ZAPREMO TEMO, PA BO KLJUB TEMU BOLJŠE, KOT KREGANJE...

LEP POZDRAV IN DOBER TEK VSEM!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: raznovrstna prehrana
28.9.2006 10:25:16   
Anonimen
Živjo!

Jaz sicer še nisem user posted image (no ja mogoč pa par dniuser posted image ) sam bom verjetn mela ist problem k ti. Sicer jst se količinsko ne bojim da mi bo prevečuser posted image  sam zarad raznovrstnosti me je pa mal strah ja.
K kosilo jaz jem v restavracijah med službo(delam do 17.00), zajtrka ne jem, zvečer mam pa običajno napade na sladkarije al pa kej podobnu "zdravega".
Zdej probavam tko da dopoldne jem sadje in kakšno polnozrnato žemeljco, pol kosilo(čist odvisno od dneva kaj) če se le da kakšno solato zvečer se pa probam zadržat in pojem kkšn jogurt al pa kej podobnga. Sam mi glih ne ratujeuser posted image
Drugač maš pa lahko dneve za določeno hrano: pon.-rdeče meso, tor.-riž, sreda-belo meso, četrtek testenine, petek ribe.....user posted image

Ja pa mene še skrbi kako je z higieno v restavracijah, oz kako operejo zelenjavo(solato) preden jo dobimo na mizo. Včasih mislim da je bolj pametno zunej jest hrano ki je prekuhana.user posted image

(odgovor članu crci06)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: raznovrstna prehrana
28.9.2006 10:43:59   
crci06
zaradi toksoplazme dejansko svetujejo vse iz vrta zelo zelo temeljito oprati..
potem pa si lahko misliš svoje: ali da na "plantažah", kjer raste solata za v restavracijo ni mačkov, ali pa, da ta ista solata v gajbicah med transportom "leži" kdovekje... (zdaj boš še nehala jest solato :))

Jaz sem si jo doma ful prala, zunaj pa sem jedla tako kot vedno. No ja, mogoče sem si pa še večrat naložila rdečo peso, ki jo BTW obožujem - pa še za kri je dobra.

Če ti bo kje kaj sumljivega, poskusi to varianto.


Jaz si bom pa  poskusila razdeliti prehrano po dnevih, samo se mi zdi, da že zdaj vem, da ne bom zdržala rutine... meni je preveč še to, da bi se vsak večer s kremo mazala :)

No, ideja je dobra - vredno je vsaj poskusiti.
Danes bo dan za sladkor :)

LP! 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: raznovrstna prehrana
28.9.2006 10:48:41   
Anonimen
user posted image user posted image
Mi mamo tud dns cukruser posted image user posted image user posted image

aja pese pa ne maramuser posted image
Bom raj kuhano zelenjavouser posted image

(odgovor članu crci06)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: raznovrstna prehrana
28.9.2006 11:32:34   
petra a
to ti pride v kri in pol sploh ne rabiš razmišljat user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: raznovrstna prehrana
28.9.2006 13:05:41   
Anonimen
Pri eni prijateljici sem videla sledec sistem (jaz se ga bom drzala o dojenju. Med nosecnostjo jem, kar hocem):

Naredis si tabelo po dnevih, vsak dan naj vsebuje en kos sadeza, eno 'merico' zelenjave, nekaj OH, nekaj beljakovin, mlecnih izdelkov, ... pac po piramidi, nekaj za posladek (zakaj bi si delale utvare, da tega ne bo?) in se kaksen prazen okvircek za ekstra bonus (ko se cokoladi prav res ne mores vec upreti user posted image . Ne pozabi se na zadostne kolicine tekocine! Potem pa, kot sama predlagas, delas kljukice.

Prijateljica je to ene tri tedne delala, potem ti pa - kot pravi petra a - to itak preide v navado.

(odgovor članu petra a)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: raznovrstna prehrana
28.9.2006 15:10:30   
petra a
jejte čimbolj raznovrstno hrano, pa bo...boste videle da vam ne bo treba razmišljati user posted image  ...jaz sem pač prelena in imam premalo časa, da bi se ubadala še z raznovrstnimi piramidami, tabelami in podobno in imam to srečo, da imam doma osebo, ki bi me v rit sunla z neredno in nezdravo prehrano, saj drugače bi imela tudi jaz na spisku kar bi mi pač pasalo, tudi pregrehe 8no ja, saj včasih morajo biti)

imam pa drug problem, porcije so zame preobilne in premalo se ukvarjam z rekreacijo...jaz že sam pogledam in se redim user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: raznovrstna prehrana
28.9.2006 22:45:40   
crci06
Jaz sem tudi navajena na preobilne porcije: zame je bilo v srednji šoli čisto OK, če sem si za kosilo naredila eno ornk, ornk porcijo pomfrija ( v restavraciji bi ga najbrž razdelili petim osebam :) )
In potem pridejo leta, ko kuhaš za dva - jaz sem (ne vem, kje sem pomfri najdla, k ga že pol leta nisem delala, ampak za primer bo OK) - torej jaz sem navajena ornk merico pomfrija, moj bi pa seveda imel še zrezek in solato.... in bi  pojedel še manj kot 1 porcijo krompirja => torej sem jaz že avtomatsko na 4,5 porcije +  meso + solata, pol bi pa moj imel po kosilu še sladoled s smetano.... torej tudi jaz...

Priznam, da se v temu sistemu izgubljam.... zdaj je pa še slabše, ko kuham samo zase in se tudi trudim meso + priloga + solata, in tudi ratajo abnormalne količine.... Kako naj dam kuhat 0,5 dcl riža ? Jaz ne znam :)

Hvalabogu, da z rekreacijo nimam in nisem nikoli imela problemov, se pa takoj vidi, ko fašem en ornk prehlad, pa sem 14 dni skor skoz v postelji, pa grejo kile gor, vsi ostali pa med boleznijo shujšajo...

Bom pa res probala varianto s tabelico : kakšna druga, k ji organizem tega ne zahteva, pa lahko doda še vrstico rekreacija!

Verjetno se res navadiš na sistem, ampak nekje je treba začet... Najlažje pri teoriji :)

Pa hvala za strpne odgovore, k ni bilo nobenega nesramnega (še)!

LN!

(odgovor članu petra a)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: raznovrstna prehrana
29.9.2006 8:18:00   
petra a
punce, mene pa zanima če lahko jemo krvavice...zima se bliža

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: raznovrstna prehrana
29.9.2006 11:01:10   
crci06
mislim, da krvavice lahko ješ, saj to je nekaj kuhano, pa pečeno, ane?
Problem je le surovo meso ("surovo" je, dokler ni ornk pečeno...), surova jajca (ki so BTW v veliko pecivih: kremšnite ipd...), od rastlinskega izvora pa je problem le, če je možnost, da pridejo blizu mačke=> na vrt, v zemljo za rože...

Če sem preskopa, me dopolnite.

LP!

(odgovor članu petra a)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: raznovrstna prehrana
29.9.2006 13:12:43   
Afnica
Jaz sem tak kot Karin24...nisem user posted image . No, vsaj ne vem še. user posted image
 
In ko bom ali pa ko bom vedela , tudi mislim, da bom imela s tem težave. Dirkam iz službe naravnost v šolo pa po šoli domov in doma se nažrem. Čez dan pa samo čokoladice in tako. user posted image
 
Hja, upam, da bom uspela pojest vse kar user posted image  potrebuje.


_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: raznovrstna prehrana
29.9.2006 13:30:59   
ancka1
No meni so se najprej od tistih porcij pomfrija pocedile sline. Sem totalni "krompirjavec in kruhovec" in bi lahko živela samo od tega. user posted image  Tudi sedaj ne posvečam pretirane pozornosti prehrani. Imam srečo, da se doma vedno kuha (večinoma tašča-vsaj za nekaj je dobra user posted image ) in kar pestro raznoliko jemo. Jaz si vedno zamislim zadevo nekako tako, da je vsak dan različna priloga (makaroni, riž, krompir, svaljki,...) in različno meso (enkrat telečje, piščančje, faširano,...). Vedno pa je zraven solata (zelena, paradižnik,...), da se zelenjava ne pozabi!!! Sedaj pa že nekaj časa ob petkih pripravljamo ribe (postrvi). Če je pa kakšen dan vmes kakšna jed na žlico, pa tudi prav paše, da ni vse presuho. Toliko o kosilu. Se kar da skombinirat.
Dopoldne se pa sedaj pomatram pojesti kakšno jabolko, nektarino in jogurt.
Zvečer pa kakor mi paše.
Mislim, da je to kar ok princip. Včasih z dragim jeva tudi zunaj, pa se takrat edino vzdržim kakšnih majoneznih ipd zadev.
Sama pa sicer full nerada kuham. Vsa ostala domača opravila so mi čisto ok, kuhanje je pa nujno zlo.
Bistvena je pa (definitivno) redna prehrana. Obroki ob isti uri in večkrat po malo. Malo se moramo po moje vseeno v roke vzeti, saj gre za naše pikice.
Pa dober tek. user posted image  user posted image  

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: raznovrstna prehrana
29.9.2006 17:34:27   
Anonimen
Ja vidim, da ste še druge sotrpinke z neredno prehrano. Jaz sem komaj zvedela, da sem noseča, pa me je že kar strah. Imam zelo zelo neredno prehrano, vsa moja hrana so večinoma sladkarije, kdaj pa kdaj res normalno kosilo. Ne maram pa ogromno stvari, ena izmed njih je krompir, ta mi ne gre in ne gre, ga  pa nadomestim s kruhom.
Sicer pa mislim, da bom s prehrano nadaljevala tako kot do sedaj, ker mam tako butasto delo. Delam s hrano in mi prav vse smrdi.

Sladkarije moram zmanjšat in jih nadomestit s sadjem, komaj čakam mandarine in pomaranče.

Mam pa problem tudi s tekočinouser posted image . Te zaužijem max. 0,5 l na danuser posted image . Zdaj se bom probala kaj popravit.
Ja ta naša neredna prehrana je res hudič. Upam, da se bomo vse popravile in jedle čimveč zdravih stvari in malo sladkarij.

Bodte fajnuser posted image

(odgovor članu ancka1)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: raznovrstna prehrana
30.9.2006 8:07:08   
Strawberrie Cherrie
Kaj pa vem, kako je to pri nas -> se mi zdi, da se že skoz 'dokaj' zdravo prehranjujemo -> mam to od mame, ki je vedno pazila, kaj jemo -> recimo tako, da pri nas belega kruha in belih žemljic nikoli ni na jedilniku -> se navadiš in so kornšpici in pa ržene žemljice, pa polnozrnato pecivo ZELO DOBRI!
Palačinke pečemo vedno iz polnozrnate moke na tefalu, kjer ne uporabljam olja...
Tudi sendviče jemo z veliko zelenjave -> svežega paradižnika, paprike, tudi kumaric...
Krompir, rižek, mesek delam vedno na olivnem olju, razen ko se mojemu dragemu zluša pomfita - potem pa ga pečem v navadnem rastlinskem olju...
Je sicer res, da dostikrat pojemo kakšno lepinjo - poleg faširanega mesa v obliki pleskavicuser posted image user posted image , ampak se vedno potrduim, da dam notri tudi svežo solato in ostalo sezonsko zelenjavo...
Pico pa ponavadi tudi doma naredimo...tako da ves fast food je pri nas doma narejen na DOLG NAČINuser posted image
Pri nas so največji problemi sadni sokovi -> like fruc, pa ledeni čaj; moj lubi tega spije na tone -> in v bistvu je to ful drag ŠPAS!!! Ampak, ok, to je njegova razvada, jaz pa spijem ogromn vode -predvsem Native, iz pipe mi ravno ne diši....
Sladkarije -> temu se pa nikoli ne bi mogla odrečt, še posebaj ne čokoladi in tem čokoladnim zadevamuser posted image user posted image ODPADE....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: raznovrstna prehrana
30.9.2006 10:22:43   
Naja30
Kakšno leto preden sem zanosila, sem bila na tisti 3M dieti, kjer kombiniraš živila in sem se navadila zelo zdravo jesti. V bistvu nikoli nisem na veliko jedla mesa, sploh ga ne rabim, ampak zdaj se seveda potrudim vsaj 1x na teden kakšno pusto meso pojest. Drugače pa nadomeščam z žitaricami, stročnicami, jajci... Bele moke se tudi izogibam, pa maščobam. Kar je pa najbolje je pa to, da mi je od diete ostala navada, da zjutraj na prazen želodec najprej popijem kozarec mlačne vode in pojem kakšno sadje. Šele potem pojem naprej npr. kosmiče z mlekom.
Odkar sem user posted image  res pazim, da zaužijem dovolj mleka (kar mi ni težko, ker mi zelo paše), sadja in zelenjave. Zelenjavo imam zelo rada in če kakšen dan ne jem solate, mi kar nekaj manjka.
Seveda se tudi pregrešim. mimogrede pojem kako čokolado, sploh ne opazim tega, da je ni več in potem dojamem, joj kar cela je šla user posted image

Pa čeprav pojem veliko sadja, imam še vedno probleme s prebavo user posted image  Tako da kaj čmo, nosečnost je pač eno drugo stanje, ki naša telesa spravi v čisto druge sfere (in oblike user posted image ).

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: raznovrstna prehrana
2.10.2006 8:48:35   
petra a
odsvetujem gobe, včeraj sprobala in vse zbruhala, pa prej nisem nikoli imela problemov z gobami user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: raznovrstna prehrana
2.10.2006 10:18:14   
Strawberrie Cherrie
Tole verjetno spada k tej temi - saj je res, da je raznolika prehrana , predvsem polnovredna, zelo dobra za naše user posted image , ki se razvijajo v user posted image , zanima me pa - kaj jeste zraven kot prehrambena dopolnila - vsi vemo, da v nosečnosti potrebujemo dosti več železa, folne kisline in teh zadev...jaz jem 1x dnevno Retafer (železo) -> sicer mi ga je zdravnica predpisala 3x dnevno, vendar sem potem dobila drisko in sem prešaltala na 2x dnevno, pa mi še vedno ni pasalo, in sedaj ga pojem zjutraj in se počutim odličnouser posted image (po nasvetu farmacevtke...)
Folne kisline pred nosečnostjo nisem jedla, ko se zvedela, da sem noseča, sem bila že v skoraj 3mesecu -> in je tudi nisem jedla, G mi je tudi ni predpisala/priporočala, sedaj pa berem, da je v prvih treh mesecih zelo pomembna -> jaz je na žalost nisem imela šanso jemati - KAJ PA VE?
Kaj pa OMEGA3 - za razvoj otroških možganov? Preko rib naših morja ne zaužijemo zadostne količine Omega3 (nenasičenih maščobnih kislin DHA in EPA); jaz sem si po priporočilih kupila Omega3 sirup za otroke, nosečnice in dojilije...

(odgovor članu petra a)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: raznovrstna prehrana
2.10.2006 10:33:58   
ancka1
Jaz jemljem folno kilslino (začela sem takoj, ko sem zvedela, da sem noseča). Sem jo začela jesti pred zanositvijo, pa potem nekaj mesecev ni bilo uspeha, pa sem odnehala. Pa CentramedMami (kakšen dan tudi spustim). Jem pa sedaj 1x na teden tune in 1x postrvi (Omega 3). Zelenjavo sem že prej, jo imam rada, za kakšen sadež se pa tudi prisilim.
Mislim, da če res nimaš poraznih prehrambenih navad, ni treba kaj ekstremno komplicirat. Pikice že vejo kaj potrebujejo, mislim no.
Bi pa ves čas kaj malicala. user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: raznovrstna prehrana
2.10.2006 11:27:43   
Strawberrie Cherrie
Ancka1: postrvi definitivn je vsebujejo Omega3 - vsebujejo pa jih: laneno seme, oreščki in druge vrste semen, zelena listnata zelenjava, alge, divjačina in meso živali proste reje, ki se pasejo na zelenih površinah. Vendar pa si le morski organizmi vir DHA IN EPA (Dha: nujen za pravilen razvoj in delovanje možganov, vida &imunskega sistema, EPA -zdravje srca in optimalna zgradba celičnih membran) -> to pa zato, ker jih sintetizirajo alge in finoplankotn, ki predstavljajo njihovo prehrano - Omega3 maščobne kisline najdemo zlasti v ribah, ki živijo v severni morjih - losos, skuše, sardele, slaniki in v tvojem primeru TUNA

(odgovor članu ancka1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: raznovrstna prehrana
2.10.2006 12:50:02   
ancka1
London_paris, hvala za popravek. Sicer sama vem, da sladkovodne ribe ne vsebujejo Omega 3, ne vem, kaj sem mislila user posted image . Je vse to kar si navedla zapisano na škatli od enih tablet (omega 3 & something), ki jih je moj user posted image .
Zadnjič sem pa samo sebe šokirala. Prej se mi je ob posebni salami (a la Poli) res skoraj obračalo, sedaj mi je pa noro zapasala. user posted image user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: raznovrstna prehrana
2.10.2006 12:53:41   
petra a
jaz jem ribe vsaj 1x na teden

tablete s folno kislino sem začela jesti šele 11 dni nazaj, torej tudi prepozno (po izračunu ringaraje sem zdaj v 7 tednu)...jem pa take, ki vsebujejo folno kislino in vitamine in so za nosečnice in doječe matere...ne vem kako se imenujejo, vam sporočim jutri

kako je pa s kostanjem?

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: raznovrstna prehrana
2.10.2006 12:55:31   
petra a
men je tok zapasala Poli, da sem jo danes jedla za malico, pa je drugače tudi ne jem user posted image

(odgovor članu petra a)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: raznovrstna prehrana
2.10.2006 14:14:16   
crci06
Res je, včasih nam zapaše nekaj, kar prej nismo marale... user posted image
Jaz sem v 3-4 mesecu morala obvezno dobiti vsaj kakšno sirovo žemljico na dan, prej pa sem si jo kupila parkrat na leto.

Danes npr. sem morala nujno v trgovino, ker sem si zaželela kekec paštete user posted image , pa paštet sploh nisem našla v trgovini, sem morala vprašat => še nikoli je nisem kupovala v tej trgovini, pa je odprta že cca 3 leta

Folno sem jaz jemala samo v tbl TIFOL (Krka) (samo jih sumim, da mi je bilo zaradi njih malo slabo) in sicer od user posted image  (cca 7 tednov), do cca 4 mesecev, takrat enrkat pa sem prešaltala na CentraMedMami (Fidimed), ki tudi vsebuje glih tolk folne, dodane pa ima še vitamine (pa so 3x dražje)... Te načeloma papam še sedaj, ampak ne redno (cca vsak drug dan).

Bolj redno pa pijem magnezijeve tablete - navodilo mojega organizma, ker so me ponoči grabili taki krči v noge, da sem še podnevi težko hodila.... Kupujem kar šumečke naših veletrgovcev, čeprav vem, da je v njih full barvil... saj cedevito tud pijem, pa tudi vem, da ni tolk zdrava, kot si mislimo...

Od prijateljice farmacevtke pa sem za darilo, ko je izvedelauser posted image , dobila kalcijeve tablete, ki so tud pomembne, sploh v mesecih, ko se otročku razvijajo kosti, zametki zob... Popapam še tisto kakšen dan (malo manjavam).

Nasvet naše patronažne glede omega 3: to, kar oglašujejo, da je v mleku... bi ga morale popiti 3 litre na dan, da bi bilo OK in potem bi nas seveda napenjalo... user posted image  in spet nam nekaj ne bi bilo prav.


Aja, pa kaj od "pripravkov" še papam: Actimel / Activia / Donat...
Imate kakšno bolj domačo idejo za uravnovesit prebavo?
Prebavo imam pa čist bogo že celo življenje, pa me kolegica že dolgo tolaži, da po porodu se to izboljša user posted image

Upam!


(odgovor članu petra a)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: raznovrstna prehrana
2.10.2006 14:15:18   
crci06
kostanj sem jedla v petek zvečer, pa je bilo vse OK. (pa sem ga zeloo veliko pojedla)
Prav pasal je. Prvi letos user posted image

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: raznovrstna prehrana
3.10.2006 8:03:12   
petra a
no, pol si me prehitela, jaz sem ga prvič jedla v nedeljo

opažam pa, da me je začel peči želodec user posted image

jaz imam zelo rada cedevito, ampak zdaj je pa ne smem piti, dobim tako drisko po njej

še dolg za včeraj, jem tablete Elevit pronatal

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Je operativno čiščenje maternice po splavu...
V Sloveniji ženska, ki pri ginekologu izve, da njene nosečnosti ni več, prejme napotnico za tabletke ali operativno čišč...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?