|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prišla dohodninska odločba in skoraj nas je k...
25.9.2006 10:45:27   
*goldfish*
NO res, skoraj nas je kap!!

65 000 ima moj model za plačat!
In to zato, ker mene niso priznali kot posebno olajšavo, ker ne izpolnjujem vseh pogojev 109. člena ZDoh-1!

Ta člen pravi:

109. člen
(vzdrževani družinski člani)
(1) Za vzdrževanega družinskega člana zavezanca se šteje zakonec, ki ni zaposlen ter ne opravlja dejavnosti, nima lastnih sredstev za preživljanje ali so ta manjša od višine posebne olajšave za vzdrževanega družinskega člana, določene v 3. točki prvega odstavka 108. člena tega zakona in razvezani zakonec zavezanca, če mu je s sodbo oziroma dogovorom, sklenjenim po predpisih o zakonski zvezi in družinskih razmerjih, priznana pravica do preživnine, ki jo plačuje zavezanec. Za zakonca se šteje oseba, ki živi z zavezancem v zakonski zvezi. Za zakonca se šteje tudi zunajzakonski partner, ki živi z zavezancem najmanj eno leto v življenjski skupnosti, ki je po predpisih o zakonski zvezi in družinskih razmerjih v pravnih posledicah izenačena z zakonsko zvezo.



In jaz sem brez zaposlitve bila lansko leto. Rodila sem februarja in prejemala starševsko nadomestilo manj kot 40 000 in 9 000 otroških. A potem se to šteje kot za lastna sredstva za preživljanje?

No naj mi katera prosim pomaga!

Ker bo pravi ur nebes....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prišla dohodninska odločba in skoraj nas ...
25.9.2006 10:47:34   
vucko
starševsko nadomestilo šteje kot lastna sredstva. mož bi te lahko prijavil samo za tiste mesece, ko nisi prejemala nič. otroški dokladi se pa v to ne štejejo.

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prišla dohodninska odločba in skoraj nas ...
25.9.2006 11:11:44   
total
Moj pa še skoz ni nič dobil.....

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu vucko)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prišla dohodninska odločba in skoraj nas ...
25.9.2006 11:14:17   
srki
Jaz tole s temi njihovimi zakoni čedalje manj razumem. Pomagati ti ne morem nič, svetujem ti lahko samo, da jih pokličeš, pa ti lepo obrazložijo zakaj je na stvari tako.

Jaz dohodnine še nisem dobila, me pra prav zanima, kaj bo iz te moke, al bo kaj kruha, al neuser posted image . Imam občutek, da bom morala plačat, pa čeprav sem si naračunala, da dobim nazaj. Ker pa sem nekaj še neknadno na sedežu Davčne vpisovala-dividende, ki mi niso bile izplačane, ampak samo nekam "premeščene drugam", tako da bo zdaj verjetno vse drugače. Ah, kar bo pa bo.

(odgovor članu vucko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prišla dohodninska odločba in skoraj nas ...
25.9.2006 11:21:16   
cmokec
Tudi jaz je še nimam user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prišla dohodninska odločba in skoraj nas ...
25.9.2006 12:21:06   
lelaval
Žal, se starševski dodatek šteje isto kot porodniška - lastna sredstva. user posted image  Pa naj še kdo reče, da je v SLO pravica (ko že itak jamrajo, da imamo premalo otrok).

Moj je tudi danes dobil dohodnino - po "reglcih" .

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prišla dohodninska odločba in skoraj nas ...
25.9.2006 12:23:48   
darjatimci
Jaz pa še vedno čakam na odgovor na pritožbo in to že od junija.user posted image

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prišla dohodninska odločba in skoraj nas ...
25.9.2006 12:30:43   
kalbo
No, ravno zarad takšnih in podobnih bedarij je boljše olajšave za katere nisi ziher prijavit naknadno in ne že med letom. Ker pol zna bit kar šok.

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prišla dohodninska odločba in skoraj nas ...
25.9.2006 13:18:21   
morskadeklica
Mene so priznali kot olajšavo, in to pod istimi pogoji (le da sem jaz rodila marca). Pritoži se!

_____________________________

Človek mora najprej imeti rad samega sebe, da bi lahko imel rad druge

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prišla dohodninska odločba in skoraj nas ...
25.9.2006 15:26:25   
*goldfish*
NO,....kolko pa je potem takem višina posebne olajšave za vzdrževanega člana???

Vem, da je za otroka 435.000.
Kolko pa je potem za mene?user posted image

(odgovor članu morskadeklica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prišla dohodninska odločba in skoraj nas ...
25.9.2006 15:36:08   
barakuda
Moj je tudi še ni dobil in me skrbi, kako bo, ker je pozabil (user posted image  sem jezna nanj) vpisati tisti denar iz CSD-ja, ki ga je dobil, ko je koristil očetovski dopust.
Izračunano sva imela, da nekaj dobi nazaj, zdaj pa vprašanje kaj bo user posted image

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prišla dohodninska odločba in skoraj nas ...
25.9.2006 21:48:46   
morskadeklica
O višini olajšave nisem prepričana, ampak mislim, da je nekje okoli 600.000. Res se pritoži! Midva niti nisva prijavljena na skupnem naslovu (nisem pa "enostarševska" družina), pa so me pri njem upoštevali kot olajšavo in to v celoti, čeprav po zakonu nisva zunajzakonska partnerja, saj nimava skupnega naslova. Mislim, da je malo tudi odvisno od tega, kdo (ali pa kateri urad) dela na tvojem primeru. Pa dobro opraviuser posted image

_____________________________

Človek mora najprej imeti rad samega sebe, da bi lahko imel rad druge

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prišla dohodninska odločba in skoraj nas ...
25.9.2006 21:54:34   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: darjatimci

Jaz pa še vedno čakam na odgovor na pritožbo in to že od junija.user posted image


Jaz tudi. LANSKEGA.

Ob moji pa ne da bi vas kap, obesile bi se.....

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prišla dohodninska odločba in skoraj nas ...
25.9.2006 22:48:32   
pravljica
napiši pritožbo, preden bo prepozno...pri mojemu se je tudi 1x zakompliciralo, naju je skoraj kap, ko bi moral plačat cca 100 000 sit user posted image  potem se je pa s pritožbo uredilo v najino dobro user posted image  ne vem več točno, za kaj se je šlo

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prišla dohodninska odločba in skoraj nas ...
26.9.2006 15:16:11   
darjatimci
Jaz tudi. LANSKEGA.
.
Ja hvala za tolažbo,še malo počakam in začnem težit in klicart.Me tako žuli tisti denar,ki sem ga mogla nakazat.user posted image user posted image

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prišla dohodninska odločba in skoraj nas ...
27.9.2006 12:04:32   
žiža
Tudi pri nas imamo enak šmorn. Moj je dobil 180.000 sit za plačat user posted image user posted image user posted image  ker mene niso priznali za olajšavo. Bila sem prav tako brez poselna in sem prejemala do oktobra starševsko nadomastilo, naprej sem bila pa brez vsega. Pa še eno zadevo (neko nagrado do 200.000 sit) so mu upoštevali, ki mu jo nebi smeli. Naju je čist stisnilo in je šel lepo na davčno naj mu obrazložijo zadevo. Je bila ful prijazna in je rekla naj se absolutno napiše pritožba. Tako da smo zadevo uredili in podkrepili z vsemi kar je ženska predlagala sedaj pa čakamo.
Samo res mi pa ni logično, zakaj niso povsod enaki kriteriji. A se lahko na to tudi sklicuješ v pritožbi?

< Sporočilo je popravil žiža -- 27.9.2006 12:08:21 >

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prišla dohodninska odločba in skoraj nas ...
27.9.2006 14:07:32   
Tasika
Kriteriji so povsod enaki, kakšna referentka pa kdaj pogleda skozi prste user posted image

Se pa vedno splač vprašat kaj in kako, morda je pa prišlo do napake.

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prišla dohodninska odločba in skoraj nas ...
28.9.2006 8:36:33   
Magi*
obstaja tudi rok v katerem ti morajo odgovoriti na pritožbo. pozanimaj se.

BTW: lani so mi izračunali, da bi morala plačati 45.000, po pritožbi sem dobila nazaj 101.000! sem se pa morala pošteno skregat z unim "svetovalcom", ker me je prepričeval, da se mi ne splača pritožit, ker je bolj verjetno, da sem se jaz zmotila in mi DU lahko kvečjemu najde še kaj več za plačatuser posted image  sem bila trmasta, ko vedno, in dobila cekine nazaj.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prišla dohodninska odločba in skoraj nas ...
28.9.2006 9:07:34   
Moyca_
ko sem jaz dobivala starševski dodatek so mene priznali mojemu možu v davčno olajšavo, tako da se kar pritožiuser posted image

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prišla dohodninska odločba in skoraj nas ...
28.9.2006 9:16:22   
darjatimci
obstaja tudi rok v katerem ti morajo odgovoriti na pritožbo. pozanimaj se.
.
Ja res je zakonski  rok 60 dni,ampak očitno to za Durs ne velja.user posted image
Uslužbenke so res kar prijazne,ampak preko pravil si pa nobena ne upa.

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?