|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   magnesol ali magnezij
7.10.2006 10:16:50   
bianka
zdravo vsemuser posted image .

zanima me če je kakšna razlika med magnezijevimi šumečimi tableti,ki jih npr. kupiš v DM-u
in med magnesolom ki ga dela Krka.

kaj je boljše za nosečnie?

čao.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: magnesol ali magnezij
7.10.2006 10:18:27   
Kalina
Magnesol. Tko pravjo.

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu bianka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: magnesol ali magnezij
7.10.2006 10:39:43   
eva1
Ne vem o čem je sploh razlika-magnesol je pač tovarniško ime za tablete magnezija! kakšne pa prodajajo v DM-u pa res ne vem! Pomoje bistvene razlike ne more bit!

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: magnesol ali magnezij
7.10.2006 13:02:43   
tatam
Prvič sem imela Magnesol za 900 sit in vsebuje 150 g magnezija na tableto.
Zdaj pa sem kupla magnezij v Hofru za 250 sit in vsebuje 200 mg magnezija na tableto.Po moje je že pomembno kolko mg vsebuje,pa tudi razlika v ceni ni ravno zanemarljiva.Je pa Magnesol malenkost boljšega okusa,to pa je tudi vse.
Odločitev je tvoja!Jaz pa že vem,da si ga bom kupovala v Hofru!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: magnesol ali magnezij
7.10.2006 13:13:49   
Anonimen
Magnesol je boljšega okusa? Meni je pa že ta tako zanič, da sem že pred časom prešla na Donat. V enem litru ga je namreč več kot 1 gram, 1000 mg torej. Jaz ga popijem vsaj kozarec, včasih pol litra na dan. Dobim dovolj magnezija, pa še s prebavo ni problemov.

(odgovor članu tatam)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: magnesol ali magnezij
7.10.2006 20:46:16   
lelaval
Jaz sem parkrat kupila Magnesol, potem pa sem našla v DM znatno cenejše z večjo vsebnostjo magnezija. Ker sem jih jemala od 2. meseca naprej, sem jih res veliko popila, zato sem potem kupovala kar tiste v DM in Mullerju.
Itak jih ne bi smeli prodajat, če ne bi bilo res, kar piše na deklaraciji, ker sanitarna inšpekcija potem izdelkov ne bi pustila v prodajo.
Donata pa nisem pila, ker sem že brez njega imela res dobro prebavo (po 8x na dan user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: magnesol ali magnezij
7.10.2006 20:50:57   
Anonimen
Oboje vsebujejo 150 mg magnezija. Ostalih sestavin nisem primerjala.
Razlika je v okusu in ceni.

(odgovor članu bianka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: magnesol ali magnezij
8.10.2006 11:08:35   
naja78
OBVEZNO MAGNESOL!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: magnesol ali magnezij
8.10.2006 14:26:56   
Maggie
Ravno včeraj sem nekega lekarnarja vprašala v čem je razlika. Rekel je, da se Magnesol smatra kot zdravilo, ostale tabletke iz trgovine pa kot prehrambeni dodatek....

In druga stvar: da je v Magnesolu dokazano toliko Mg kot piše, v drugih pa ne in da lahko napišejo marsikaj...

Jaz sem zaenkrat še na Maganesolu, ampak če vzameš 2-3 na dan, je to kar drago...

Sicer me pa zanima, če vam te krči oziroma otrdevanje trebuha popolnoma izgine/je izginilo, če ste jemale Magnesol? Jaz ga že en teden najmanj 1 tabl./dan, pa mi še kar otrdeva in to ne le enkrat ali dvakrat na dan...

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: magnesol ali magnezij
9.10.2006 10:46:04   
urskas
Hojla,
Tudi sama se sprašujem isto. Primerjala sem navaden magnezij in magnesol.
V bistvu so vsebovane iste stvari in tudi količinsko 150g magnezija v eni tableti. Edina razlika, ki sem jo opazila je ta, da na Magnesolu piše, da je glavna učinkovina Magnezijev citrat. Na navadnih magnezijevih tabletah pa je Magnezijev karbonat.

Ali je morda na forumu kak kemik oz. farmacevt, ki lahko razloži kakšna razlika je to in ali je to bistveno za nosečke? Mogoče je to to.

Drugače pa sem opazila pozitivno delovanje magnesola. Kadar čutim močno in prepogosto otrdevanje (se pravi vsakih nekaj minut) takrat na hitro spijem celo dozo Mg. ali pa kar dva. In se zadeva nekoliko umiri. Sicer pa poleg Mg. jemljem tudi Buscopan, če je res hudo. Krči sicer ne izginejo, se pa zmanjša njihova intenzivnost.

LP, Urska

(odgovor članu Maggie)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: magnesol ali magnezij
9.10.2006 12:19:17   
blanči
Pozdravljene,

URSKAS: Razlika med magnezijevim citratom in karbonatom je samo ta, da je citrat praktično karbonat vezan s citronsko kislino (ta je npr. v limonah) in zaradi tega je magneijev citrat rahlo rumeno obarvan. Bistvene razlike med njima ni.

Po mojem je vseeno kje so tablete kupljene, samo da vsebujejo dovolj magnezija in, da ne vsebujejo kakšnih umetnih barvil ali kaj podobnega.

LP vsem nosečkam, mi pričakujemo marca 2007.

Blanči.

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: magnesol ali magnezij
9.10.2006 13:01:08   
urskas
to pomeni lekarniški nateg?!?
OK. Potem si lahko mirne duše privoščimo senejšo varianto.

Blanči, tudi mi bomo zibali marca...

LP

(odgovor članu blanči)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je operativno čiščenje maternice po splavu...
V Sloveniji ženska, ki pri ginekologu izve, da njene nosečnosti ni več, prejme napotnico za tabletke ali operativno čišč...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?