|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Obleka za domov iz porodnišnice
11.1.2007 16:55:59   
Anonimen
Za domov iz porodnišnice, imam za user posted image  pripravljeno:
- 2 bodyja
- žabe
- tople nogavičke
- štrikane copatke
- hlačke in zgornji del (recimo da je mal topleje)
- bombažno kapico
- toplo kapico
- topel zimski pajacek (kot bunda topel)
user posted image  bi v lupinici do avta pokrila še z odejco.

Z avtom mamo do doma 5 minut.

To vse ob predpostavki, da bi ble temperature januarju ali februarju primerne, torej minus. user posted image

Zdej pa mi tole zreducirajte tem temperaturam primerno. Namesto toplega zimskega pajacka, mam tud enga tanjšega iz flisa. Sej tko pa ne bi blo preveč, ne?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Obleka za domov iz porodnišnice
11.1.2007 19:34:04   
April
Jaz mislim, da bo to čist ok, tud, če bo 10 stopinj. Edino v avtu pazi, da preveč ne zakuriš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Obleka za domov iz porodnišnice
11.1.2007 19:55:34   
Anonimen
Ja, če daš unega pajaca iz flisa, bo po moje O.K. Pa najbrž bi bili samo topli copatki čez žabice, brez dodatnih nogavičk, dovolj. Saj če je vse preveč nabutano in stisnjeno, je v bistvu manj toplo. Pa hlačke pod flis po moje tudi niso ravno najbolj nujne.

Jaz sem šla domov 20. marca, ko je bilo ful mraz. Tibor je imel 2 bodyja, ene tanke žabice do pasu, en pajac iz pliša, potem pa čez še enega iz nekakšnega kot bombažnega flisa, pa se mi zdi, da je bil tako nabutan, da ga sploh ni bilo treba nikjer podpirat, se sploh ni mogel nii malo nikjer "skrivit". Je bil kot ena deska.user posted image

(odgovor članu April)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Obleka za domov iz porodnišnice
11.1.2007 20:33:19   
Sibil_
Jaz sem mojega (rojen 10.2004-približno take temperature so bile zunaj kot so sedaj) oblekla tako:
Pleničke, čez en bodi z dolgimi rokavi, čez to majčka in hlače iz pliša, copatki, tanka bombažna kapica, čez vse pa bundst pajac iz celega (z kapo in nogicami zaprtimi).Takega sem spokala v lupinico in smo šli.Pa je bilo glih prav.

Jaz ne vem od kje ta fobija za DVA bodija?Jaz mu nisem še nikoli dveh oblekla, pa je preživel...user posted image

LP,
SIbiluser posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Obleka za domov iz porodnišnice
11.1.2007 20:36:53   
April
Sibil tole o dveh bodijih so nas pa patronažne naučile. Men je rekla naj ga vsaj 1 mesec v dva bodija oblačim. Men se ne sanja, če mi bo tud avgusta z dvema bodijema težila.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Obleka za domov iz porodnišnice
11.1.2007 22:36:47   
Sibil_
Ja saj pri nas tudi to trobijo, ampak kdaj pa ima odrasla oseba dve spodnji majici?Ne vem no, jaz mu še po ta hudem mrazu nisem dveh bodijev oblačila, ampak sem ga lepo v vozeku zapakirala in sva šla na sprehod.user posted image
Da seveda ne govorim o oblačenju dveh bodijev oziroma tistem tiščanju rokavov enega v drugega...raje dam čez bolj toplo oblačilo.No, vsaj takšno je moje mnenje...user posted image

LP,
SIbiluser posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Obleka za domov iz porodnišnice
12.1.2007 9:00:31   
Anonimen


Pa najbrž bi bili samo topli copatki čez žabice, brez dodatnih nogavičk, dovolj. 


Nogavičke mam zato, ker so hlačke brez stopal.


Pa hlačke pod flis po moje tudi niso ravno najbolj nujne.


Sam v žabicah je pa res ne morem nest domov.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Obleka za domov iz porodnišnice
12.1.2007 9:05:42   
Anonimen
Ne, ne samo v žabicah, v žabicah + pajacu iz flisa, pa še deko boš dala čez, a ne.
Ampak ravno premišljujem, da je Tibor tudi imel žabice do pasu, pa čez plišast pajacek, pa čez še pajacek iz flisa. Ampak se mi zdi, da je bilo preveč, ker je bil res ful nabutan.
Ampak itak je najbolje, da delaš po občutku. Res, ker ko tule človek bere vse živo, se po mojem mora resno začeti spraševati, kaj pa če to ni v redu, kaj pa če uno ni. Jaz sem v bistvu kar vesela, da takrat, ko je bil Tibor dojenček, še nisem tega foruma našla (če je sploh že bil). Ali pa kakšnega podobnega. Saj najbrž veliko izveš, ampak tudi komplicirat po mojem začneš ful bolj. Jaz sem se takrat ful zanesla na svoje občutke in je bilo vse krasno.
Tako da ti si kar zaupaj, če se ti zdi tako v redu, pa tako naredi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Obleka za domov iz porodnišnice
12.1.2007 9:27:46   
Naja31
Novorojenčki naj bi imeli vedno dva sloja oblačil, ker njihovo telo še ni sposobno zadrževati telesne topolote. Zato ne moreš primerjati novorojenčka in odraslega. Je pa razlika če je to sredi poletja na plus 30, potem res ne rabi dveh bodyjev.

Mi smo šli domov iz porodnišnice sredi aprila, je bilo full hladno za tisti čas. Imel je dve bombažni majčki z dolgimi rokavi, ene bombažne žabice, čez pa kompletek iz flisa, copatke, kapico in čez deko. Če zdaj pomislim, se mi zdi premalo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Obleka za domov iz porodnišnice
12.1.2007 9:31:49   
Anonimen
Maš Spliš kar prav. Sicer pa bo moj vse prinesel, oblečejo ga pa tko sestre, tako da bodo že same presodile kok je dovolj. user posted image

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Obleka za domov iz porodnišnice
12.1.2007 9:33:49   
Naja31
Kje boš pa rodila, da ga bodo sestre oblekle?
Ker v Lj jih ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Obleka za domov iz porodnišnice
12.1.2007 9:39:58   
Sibil_
Tudi v Izoli jih sestre ne oblačijo.V bistvu jih niti ni zraven in jih ne briga kaj dojenčku oblečeš.user posted image

Sicer pa jaz nisem rekla naj nima dveh slojev oblačil, ampak dva sloja bodijev mi je mimo.Itak pa mora imet dojenček en sloj več kot odrasel, to je to.

No, vsekakor bo preživel do doma, tudi če mu bo malo vroče, ne?user posted image


LP,
SIbiluser posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Obleka za domov iz porodnišnice
12.1.2007 9:41:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Kje boš pa rodila, da ga bodo sestre oblekle?
Ker v Lj jih ne.


V Trbovljah jih baje.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Obleka za domov iz porodnišnice
12.1.2007 16:34:26   
kapesanta
ja v Trbovljah jih oblečejo sestre (negovalke al kva so one iz štacija)

_____________________________

l.p. Mateja

Rok 06.07.2006 in Sara 15.11.2010

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Obleka za domov iz porodnišnice
13.1.2007 0:16:18   
shooo
neza je bila rojena lani tak cas (23.1.) in so temerature bile pod 0.oblecena je bila v bobazni bodi z dolgimi rokavi,  overall bodi (pajac z nogicami in stopalkami brez rokavov-se zdaj ne vem kak se temu rece) termo hlace,brezrokavni telovnik na preklop (je bilo najlazje za oblecti) in jaknico za povrhu.na nogice se debeli copatki.vse skupaj v jajcko in pokrita z dekico.seveda se kapa.
jaz ji nikoli nisem oblacila dvojnega bodija z dolgimi rokavi.v tahudi zimi je bila oblecena kot jaz + spodnji body z kratkimi rokavi (kajti jaz ne nosim spodnjih majck) in namesto bunde pa v skafander. in v vozicku na ovcki zavita v vreco.pa nikoli ni imela volnenih kap ponavadi samo dve bombazni.
prvi izhod iz hise 7 dan pri -7.za 10 minut.


_____________________________

23.1.06-Neža
21.4.08-?

(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Obleka za domov iz porodnišnice
13.1.2007 10:17:13   
fusia
Hothien, mi imamo pripravljeno natanko isto kot ti.
Če bodo temperature prave zimske se mi zdi to čisto OK.
Če bodo temp. take kot trenutno (več kot 10) ga mogoče sploh ne bi dajala v pajac ampak samo pokrila z dekico? Če bo pa recimo malo nad 0, pa res ne vem. Najbrž bi bil potem dovolj kakšen tanjši pajac iz flisa samo jaz ga nimam in se mi  zdi neumno ga kupovat samo za vsak slučaj.

Ne vem, nekak bomo že improvizirali, da dobimo tega otroka domov iz porodnišnice user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Obleka za domov iz porodnišnice
13.1.2007 11:44:01   
lilka
Jaz sem za aprila ko bomo šli iz bolnice kupila:
- 1 body
- 1 majčko 
- žabe
- hlačke in zgornji del iz flisa 
- bombažno kapico
- toplo kapico iz flisa 
- v lupinici bom pokrila še z odejico in se mi zdi dovolj za tiste par minutk do avta, al kaj no če pa eni tako komplicirajo....da že sama ne vem kaj je prav in kaj ne....



_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu fusia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Obleka za domov iz porodnišnice
14.1.2007 11:43:56   
Sandra*
Jaz sem mnenja da mora biti otrok oblečen po sistemu čebula, več tankih plasti, da ga potem samo slečeš, da mu ni vroče.

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Obleka za domov iz porodnišnice
14.1.2007 12:09:05   
mmijau
Tu pa sem brez idej, najboljše, da vzameš vse kar si napisala, potem pa prosi za navet še kako teto na oddelku. Mi smo bili poletni in je lažje okoli oblek.
Prijetno bivanje v bolnišnici in čudovit prihod domov vam želim.


_____________________________

ŽIVLJENJE JE LEPO, ČE GA ŽIVIŠ,.....

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?