|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj spat 2,5letnica?!
27.2.2007 23:16:42   
HuAnita
Nocoj sva se prvič ornk spičila z dragim... Capinka je ugotovila, kaok fino je 'ne-spati'... še preden zaprem vtara spalnice, je za mano... Priznam, da bi ji najraje kakšno prilepeljala, ker imam tako svinjarijo doma, da nimamo kje hosit, pa je ne... In potem maršira k atiju, ki ima seveda 'multimedio' - prižgano vse od dvd-ja, do tv-ja in računalnika in mala ždi pri njemu...
Znorevam, ker je začela takole izsiljevati že nekaj noči, no, pa pravi nocoj: pa pusti jo, saj vidiš, da ni zaspanauser posted image user posted image user posted image user posted image  Mislim.... Pop... sem skoraj. Aja, gospa, stara še ne 2,5 leti, naj torej mirno gleda TV in računalnik?!? Ne vem, kaj naj... Da bi se kaj preveč drla v spalnici, ne morem pustiti, ker mali je itak dežurni na urouser posted image user posted image user posted image  ponoči...

Kdaj hodijo vaši spat in do kdja spijo?

Aja, in potem je zjutraj vsa neprespana, jaz pa sama večinoma z njima...sploh zdaj, ko je varuška bolna....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
27.2.2007 23:19:17   
Anonimen
ja moja je ob 8h v postelji brez pardona več al manj, razen če gre ful pozno spat popoldne pol lahko ostane do 9h. in ko je enkrat v postelji mora tam ostat, tudi če še rogovili. včasih jo greva tut 20 x nazaj v pojstlo nagnat, pa še kako pravljico povedat. ponavad je to takrat kadar je že komi gledala predno je šla vpojstlo pol pa kar naenkrat višek energije user posted image

(odgovor članu HuAnita)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
27.2.2007 23:20:45   
Marogica
Daj prebrati to vašemu atiju:
1. ta mlajši(26 mes) med 19.30 in 20. uro- vsak dan, razen ko so BAGI-jevi pri nasuser posted image
2. ta sterejši (aprila bo 6 let) ob 20.15, v petek in soboto ob 21. uri(ker lahko drugi dan dalje spi), kopiram: vsak dan, razen ko so BAGI-jevi pri nasuser posted image

In tu ni pardona.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
27.2.2007 23:24:48   
Lunc_a
Ponavadi gre spati okrog 20 ure,če se mu ne spi,ga ne silim in je lahko buden.Spi pa 12-13 ur

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
27.2.2007 23:27:29   
Pikabu
Če ne gre popoldne spat, je ob 19.50 v postelji in navadno tudi takoj zaspi. Če gre popoldne spat, potem se običajno tudi pozno zbudi in gre spat kasneje. Včasih tudi okoli pol desetih. Ta čas pa izkoristi, da se igra z atijem, ki tudi pride pozno iz službe in potem uživata skupaj. Ko je pa enkrat v postelji, traja tudi do dve uri, da dejansko zaspi, posluša pravljico, na polici ima knjige in jih "bere", pogovarja se z vsemi svojimi igračami, ki jih ima v postelji. Zadnjič me je skoraj kap, ko grem sama malo pred enajsto spat, pa ona še vedno klepeta v sobi. Je pa res, da spi v svoji sobi, ampak še v manjši postelji, pa v žaklju, tako da sama ne zleze ven iz postelje. Me je pa kar malo strah, ko jo bomo v teh dneh selili v večjo posteljo, da to prevzame Maks, kako bo to potem, ker tam bo pa zlezla ven.

_____________________________

Ema (13. 9. 2004)
Maks (27. 9. 2006)
Katja (11. 4. 2010)
Luka (13. 6. 2014)

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
28.2.2007 1:07:32   
lelaval
Najmlajša (20 mesecev) gre med 19.30 -20.00 spat, pa če je petek ali svetek. Večjadva (8,5, skoraj 10 let)pa ob 20.00 - ko je drugi dan pouk. Izjema so ponedeljki (ker gledata NMK) ter petki, sobote, prazniki in počitnice - ob 21.00. Pa še te izjeme odpadejo, če kaj ne ubogata.
Tako hodita spat 1 leto, prej pa sta že od dojenčkov naprej bila v postelji ob 20.00 (nemalokrat sta spala že ob 19.00) - in sta spala do jutra - razen ob boleznih.
Sicer jaz danes verjetno ne bi bila več med živimi. user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
28.2.2007 5:45:41   
noe
Naš 2,5 letnik je vseskozi zaspal v svoji postelji brez pardona ob 19.15 vsak večer.Nato pa je zbolel in je en teden spal pri nama ,ker ga je res fejst dušil in me je bilo strah , da ga ne bi slišala.
Od takrat dalje pa zaspi  do pol osmih na kavču in ga nato neseva v njegovo posteljo, po tretji pa se vsako noč zbudi in pride k nama.
No, v glavnem do 19.30 zaspi.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
28.2.2007 6:08:39   
Primoza
Spat gre ob 20, zbudi se pa med 6 in 8.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
28.2.2007 7:38:19   
a.jda
Naša kmalu 3 letnica gre spat ob 20-21, če jo popoldne pravi čas zbudimo. Če pa potegne popoldne gre pa včasih tudi ob 23 - ponavadi sta ta čas z očijem skupaj in se mata prav fino, zdaj ko ne jamram več in ju pustim pri miru. Pusti času čas. Včasih je ravno zvečer najboljše za pocrkljati in se pozabavati.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
28.2.2007 7:56:19   
srki
Med tednom najkasneje ob 20.30, za vikend lahko malo dlje. Amapk ironično je, da med tednom ne more oči odpret, ko mora v vrtec, za vikend pa je že buden pred sedmo.

Med tednom spi najdlje do 7.30, za vikend pa itak, kolikor hoče oz. ko se naspi, začen rogovilit. Včasih je to tudi že ob 6.00. No, ampak vsaj to srečo imam, da leži tiho in ne skače okrog.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
28.2.2007 7:58:09   
BARBARA R.
cca. 20.-h - 08.30, zelo redko si zaželi še malo TV - ja zvečer. Pogosto pa potegne spanje do 09.-h
 
 
                     user posted image

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
28.2.2007 8:03:35   
mala
Oba gresta spat ob 19:00 in ni nobenih pogojev da bi mi motovilila okoli-spita pa do 6:00.
Starejši je star 3leta mlajša pa 20mes

(odgovor članu BARBARA R.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
28.2.2007 8:15:33   
Janya
Naše so stare 3,5 let in se vedno držimo da so ob 8 v postelji brez pardona in ni jim dovoljeno vstajat iz postelje ko enkrat rečemo lahko noč, zato pokličejo če še kaj rabijo navadno je to lulanje ali žeja. Se pa še v sobi pogovarjajo kake pol ure ampak vsaka v svoji postelji.
Zbujajo se različno ampak nekje med 6:30 in 7:30

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
28.2.2007 8:49:24   
Jančika_
Tudi pri nas ni pardona - ko se gre spat, se gre spat. Najkasneje ob osmih. Ker ga rihtava v dnevni, saj ta čas tamali že spi v otroški, je vsa multimedija ugasnjena, da ni skušnjav. In če hoče še gledati risanko, je pač ne. Nimaš kaj, cel dan se jaz prilagajam otrokom, zvečer hočem pa mir.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
28.2.2007 8:58:50   
Lunca1
Spat hodi ob 20h. Se pa zgodi tudi, da noče zaspat. V takem primeru pa ponavadi zaspi najkasneje do 21h.

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
28.2.2007 9:01:18   
CUKRČEK
20-21......odvisno, koliko popoldne spi

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
28.2.2007 9:03:45   
total
Naš 2,5 letnik gre spat tam nekja ob 21 in spi do 8.30,včasih dlje.Če pa ne gre čez dan nič spat pol pa že ob 20.00.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
28.2.2007 9:10:13   
spacey
Načeloma se gre spat med 20 in 21 uro, redko kdaj kasneje. Tudi jaz hočem met mir!
Vstajamo pa med 6 in 8 uro. Sem pa ugotovila, da dlje kot je pokonci, prej zjutraj vstane. user posted image user posted image

_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
28.2.2007 9:49:03   
Tinca7
Tudi naše gre spat brez pardona ob 20h. Ga je sicer kar dolgo srala, a sem potem na TV videla eno oddajo, kjer so govoril, kako rešit take in podobne probleme. In pri večernem razgrajanju so naredili takole. Otroka lepo v posteljo, pravljico, ljubčka in lahko noč. Pustiš jim prižgano nočno lučko. Poveš jim, da nesmejo več ustajat in greš ven. Če pride ven, ga neseš nazaj v postejo, ljubčka in jim poveš, da ne smejo ven, ker boš drugače ugasnila lučko in zaprla vrata. Če spet pride ven narediš točno to. Seveda držiš vrata, da ne more ven. To narediš za cca 1 minuto. Potem odpreš vrata in jih daš nazaj v posteljo in ponoviš scenarij. Seveda se ob tem joka kot user posted image . Sej se sliši grozno, ampak pri nas je delovalo. Dva večera je blo grozno, sedaj pa je že pol leta mir. Brez problema gre spat.  Poskusi!

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
28.2.2007 9:52:31   
sonjaka
Moja med tednom, ko spi v vrtcu med 21.00 in 22.00, vstaja ob 6.45. Med vikendi, ko čez dan ne spi pa med 20.00 in 21.00 (vstaja pa ravno tako že pred sedmo user posted image ).

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
28.2.2007 9:53:57   
Anonimen
Tibor je takrat hodil spat ob 19. uri in nikoli ni nobenega pardona, ne vstane več.

(odgovor članu Tinca7)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
28.2.2007 9:55:34   
Pajaca
Pri nas smo mel katastrofo, tamala bulila v risanke cele večere. Lani sva popizdla in ju oba dala spat ob 19.... en teden joka in stoka. Sedaj hodita spat ob 19.... včasih tamala še eno uro poje, a sam da je tam v postli in je mir. Stara sta 15m in 3 leta.

(odgovor članu Tinca7)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
28.2.2007 10:00:05   
corfu
Spat hodi ob osmih, včasih zaspi v trenutku, včasih si še kaj zapoje, pa potem opeša in zaspi.user posted image

Bi pa še jaz nekaj vprašala, da ne bom ravno odpirala nove teme in sicer

- koliko časa spijo čez dan?
-zakaj se moj zadnje tri dni zbuja ob cca štirih zjutraj in se obnaša kot da se je naspal, potem pa omaga in bi spal do devetih? A mogoče kaj podoživlja? Mal me panika, ker čež štiri mesece dobimo še enega škratauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
28.2.2007 11:01:56   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: spacey
Sem pa ugotovila, da dlje kot je pokonci, prej zjutraj vstane. user posted image user posted image

Klasika. Nihče, ki nima otrok, mi ne verjame. Če kdaj pojamram, kako zgodaj je pokonci naš 7-mesečnik, so vsi pametni, kako ga naj dam kasneje spat (res gre precej zgodaj, ob 18.30). Aha. Sem dvakrat to naredila in takrat je namesto ob šestih vstal ob petih. In bil cel dan tečen ko driska.

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kdaj spat 2,5letnica?!
28.2.2007 11:11:37   
L & L
Pri nas gresta oba 2 spat od 19-20. Spita pa do 6-7.

_____________________________

Patrik 24.6.2005
Loris 14.8.2006
Orson 15.4.2009
I & L 26.6.2004



http://patrik-loris.moj-album.com/

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?