|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Epiduralna
27.3.2007 21:22:16   
Brbs
A ima katera kakšen link na strokovni prispevek/članek/mnenje o morebitnih posledicah epiduralne a.? Lahko v slo/ang/nem jeziku.
hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Epiduralna
27.3.2007 21:26:14   
arielca
http://med.over.net/klinicne_stroke/porodnistvo/clanki/epiduralna_analgezija.htm

http://www.bolnisnica-po.si/52.html

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Epiduralna
28.3.2007 8:51:32   
Blejka26
jaz sicer nimam izkušnje z epiduralno,ker sem si vedno želela roditi naravno...je pa bila v moji sobi punca ki jo je imela,a ji ni prijela...v glavnem vse so zakomplecirali in na koncu so ji morali narediti carski rez.Bila je res boga...zato niti sedaj ko sem zopet noseča ne razmišljam o tem da bi šla roditi z epiduralano...ima pa vsaka svoje mnenje o tem...s ene ki jim je bilo z epiduralno res lepo rodit..
Jaz sem zadnje 4tedne pila čaj iz malininih listov,ker so rekli da je pol manj možnosti da si rezan...samo rezana sem bila,toda rodila sem pa zelo hitro in brez zapletov v treh urah.Mislim da sem se hitro odpirala ravno zaradi tega čaja.Ne smeš ga pa prej piti ker lahko sproži prezgodnji porod.Je pa zanič ko svinja...a mislim da se je splačalo potrudit.


_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Epiduralna
28.3.2007 11:12:52   
Linapina
Jst v bistvu v nosečnosti sploh nisem razmišljala o epiduralni, ker sem se bolj bala injekcije kot pa poroda, samo ko sem šlapa rodit, pa sem pomislila, ja hudiča kaj pa če bo zelo hudo. Pa je šlo lepo po naravni poti. Sem pa imela eno v sobi, ki je rodila z epiduralno. Ni mogla prehvalit kako je bilo res manj boleče, v isti sapi pa je jamrala kako jo bolita križ in glavauser posted image user posted image user posted image ! Jo je kar vse tri dni bolelo!!!

Po mojem jo vsaka drugače prenaša!

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Epiduralna
28.3.2007 11:31:40   
Eca
Jaz sem rodila z EA, pa nisem imela nobenih stranskih učinkov.... si ne znam predstavljat, da bi sedaj v drugo šla brez EA roditi. Sicer pa imam smolo, ker se tamali še ni obrnil na glavo. Skratka če se bo, bom zagotovo vzela ponovno EA.

Lp, Eca

(odgovor članu Linapina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Epiduralna
31.3.2007 14:03:27   
Splet.Ka
Jaz sem tudi rodila z EA. Prav super je bilo, nobene hude bolečine, nobenih stranskih učinkov.

Bila sem brez "ovir" osredotočena na to, kar se je okoli mene dogajalo, lahko sem brez težav sprejemala navodila,...

Jaz si ne prestavljam, kako bi bilo brez. Vem pa, da je to tako zelo osebna odločitev, da ti izkušnje "virtualnih znank" ne bi smele preveč mešati glaveuser posted image .

Srečno!

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Epiduralna
3.4.2007 14:13:34   
barby113
V kateri  bolnišnici pa ste rodile z epiduralno?

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Epiduralna
3.4.2007 14:19:52   
Eca
Jaz sem rodila v MB. porodnišnici.

Lp, Eca

(odgovor članu barby113)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Epiduralna
3.4.2007 15:24:49   
Dajanax
Epiduralna je zakon!! Sem jo imela in je ne morem prehvaliti!! Po treh dneh popadkov ki so poooočasi mehčali MV sem prišla v porodno z že skoraj mrzlico zaradi bolečin. Kmalu so bili popadki na 2 min, doprta 4 cm in sem dobila EA. Potem sem končno malo oddremala, vse vem kaj se je dogajalo, ko je prišlo do iztisa sem bila super duper OK, gore bi lahko premikala!! Rezana nisem bila nič, poporodne bolečine, ki so jih nekatere zgoraj opisovale user posted image user posted image  nisem imela.

Skratka dan poroda imam v prekrasnem spominu, popolnoma sem se lahko predala svoji pikici!!!

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Epiduralna
3.4.2007 16:25:38   
*tajda*
Sama delam v zdravstvi in mislim da če je epiduralna pravilno narejena je nekaj najboljšega kar se lahko zgodi porodnici.Če pa seveda gre kaj narobe pa se lahko spremeni v nočno moro.Smo imeli pred leti primer ko je ženska po epiduralni ostala paraplegik in je tožila anestezista-se zgodi.Tako kot gre lahko že pri samem porodu kaj narobe gre lahko tudi pri epiduralni.Tudi pri eni čisto rutiski operaciji lahko umreš.
V glavnem moje mneje je tako:ker gre že pri samem  porodu lahko toliko stvari narobe,gre lahko tudi pri epiduralni ravno tako.Odločitev je pa seveda vsake posameznice.Ker bom letos prvič rodila ne bom šla na epiduralno,mogoče če bom imela kdaj drugega otroka bom pa šla brez pomislekov na epiduralno ker bom že vedela kako boli.user posted image
Usoda je usoda...lahko ti tudi doma slika na glavo padeuser posted image

(odgovor članu Dajanax)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Epiduralna
3.4.2007 18:37:30   
Jumpy
*tajda*, tudi jaz sem iz zdravstvene stroke (no, bila sem, malo sem še) in tudi mene moja izobrazba, ali bolje praksa, malo ovira pri odločitvi za epiduralno. Pa ne, da sem proti, samo mene skrbi vse mogoče, ker je, kot si rekla, že pri običajnem porodu lahko toliko in toliko komplikacij, z epiduralno pa je tveganje še za dodatne, ki niso pogojene s samim porodom. In teh se jaz bojim. Če že tako tvegam pri vsakem porodu, si ne upam tvegati še več. Kaj čem, res sem ena reva. user posted image

Bog ne daj, da bi katera mislila, da delam antipropagando. Kot vsi veste smo zdravstveni delavci najslabši pacienti. user posted image

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Epiduralna
3.4.2007 19:21:12   
Anonimen
ŽEnske, jaz sem tudi hodila v zdravstveno šolo in sem pri 1. porodu rekla, da bom rodila naravno.

No, in naj vam zdaj povem, da če bi vedele kakšen sem imela 1. porod bi rekle, da nikoli ne boste šle rodit.

Torej zdaj pri drugem definitivno epiduralna, če ne bo pa CR, ker drugače ne grem sploh rodit!

(odgovor članu Jumpy)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Epiduralna
3.4.2007 19:43:08   
Strawberrie Cherrie
No, jaz sem do popadkov govorila, da bom naravno rodila - vseeno sem imela podpisano za epiduralno pa tudi na tisti tečaj sem šla. Potem sem pa malo pobližje spoznala popadke na 5minut in sem rekla: Hočem epiduralno.
Ni mi žal, in bom v drugo tudi rodila z epiduralno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Epiduralna
3.4.2007 19:54:05   
Sisy
Jaz še nikoli nisem rodila pa vem da brez epiduralne ne grem rodit user posted image

Zakaj bi se pa človek matral če mu ni treba....

na zahodu 90% porodov opravijo z epiduralno, torej je Slovenija glede tega še kar majčken za leseno žlico...

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Epiduralna
3.4.2007 19:58:38   
Anonimen
Jaz sem tudi rodila z epiduralno in nisem imela nobenih stranskih učinkov tako da ko bom v drugo user posted image  jo bom sigurno spet vzela.
Rodila pa sem na Jesenicah.

(odgovor članu Sisy)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Epiduralna
3.4.2007 22:24:34   
Brbs
hja, hvala za vse odgovore, ampak bolj so me zanimali tudi morebitni stranski učinki čez čas, torej čez leta, ali preti kakšna takšna nevarnost...
saj nekaj člankov sem že našla, moram jih še prebrat, da vidim, kaj pravijo strokovnjaki po svetu...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Epiduralna
3.4.2007 22:41:21   
polona2
IZVIRNO SPOROČILO: *tajda*

Smo imeli pred leti primer ko je ženska po epiduralni ostala paraplegik in je tožila anestezista-se zgodi.


Bullshit. Kje je to bilo in kdaj?

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Epiduralna
4.4.2007 7:56:48   
Eca
Tole kar je napisala Tajda tudi jaz ne verjamem. Kolikor mi je znano v Sloveniji še nikoli ni bilo takšnega primera. Če pa najdete kje kakšen uraden zapis, pa se priporočam za linkuser posted image .
Če se bo moj bebi obrnil na glavo (ima še 3 tedne čas), bom ne glede na stranske učinke vzela ponovno EA. EA je res zakon.

Lp, Eca

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Epiduralna
4.4.2007 8:07:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *tajda*

Smo imeli pred leti primer ko je ženska po epiduralni ostala paraplegik in je tožila anestezista-se zgodi.

Bullshit. Kje je to bilo in kdaj?


Prvič čujem.

(odgovor članu polona2)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Epiduralna
4.4.2007 10:57:50   
mateja rečnik
To sem se tudi jaz že spraševala, kje bi se naj to v Sloveniji zgodilo. Vem, da je ena ženska pred leti res postala paraplegik po operaciji, vendar ni imela epiduralne temveč spinalno analgezijo in ni šlo za porod temveč za operacijo trebuha (se ne spomnim natančno kakšna operacija je to bila). Pa še to bi se naj zgodilo pred kar nekaj leti, ko so šele začenjali tako s spinalno kot tudi epiduralno.

Res me zanima, če lahko poveš, kje bi se naj ta primer zgodil?





(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Epiduralna
4.4.2007 14:11:21   
*tajda*
IZVIRNO SPOROČILO: polona2

IZVIRNO SPOROČILO: *tajda*

Smo imeli pred leti primer ko je ženska po epiduralni ostala paraplegik in je tožila anestezista-se zgodi.


Bullshit. Kje je to bilo in kdaj?


polona2 to je bilo na nevrokirurgiji v kliničnem centru,kjer tudi delam bilo pa je pred dvema letoma.

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Epiduralna
4.4.2007 14:12:45   
*tajda*
Bolnica je bila operirana žolčne kamne v bolnici Petra Držaja,potem je seveda prišla knam ker ni čutila nog

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Epiduralna
4.4.2007 14:18:54   
*tajda*
Jst tud prej za veliks stvari nism slišala ko nisem delala v zdravstvu,sploh nism vedla da obstajajo.Verjetno vam ne bo šel nihče tega razlagat kolk primerov je blo zgrešenih ko vam bo dal epiduralno.V tujini imajo veliko več anestezistov usposobljenih za to in baje da samo še revni rojevajo naravno.Tako da vsak ve zase,kot sem že prej napisala mogoče bom pa šla drugič brez pomislekov rodit z epiduralno,sploh pa če je pravilno izvedena je to ena super zadevauser posted image

Še zdaleč pa ta primer ni "bikov drek" tako kot je napisala polonauser posted image

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Epiduralna
4.4.2007 14:35:15   
Eca
Tajda oprosti, sam če si iz stroke bi pa lahko vedela, da za operacijo žolčnih kamnov ne dajejo epiduralna ampak spinalno......

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Epiduralna
4.4.2007 14:44:50   
*tajda*
Bolnica je dobila kombinirano spinalno-epiduralno analgezijo..Sploh pa nevem v čem je problem vsak zase ve kaj in kako.Sploh si nism mislila da bo tak odziv,kot sem že napisala nism proti epiduralni,mogoče jo bom pa nekoč želela dobit.user posted image

Lep dan še naprej in čim manj bolečih porodovuser posted image

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?