|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Težka kategorija
19.4.2007 16:13:15   
Strawberrie Cherrie
Berem tule na forumu, kako se nekatere mamice sprašujejo, če ima njihov user posted image premalo kg in podobno.
Kaj pa me, ko imamo težko kategorijo otrok, pa ne samo po karakterju (ker naš ima ekstremno močan JAZ), ampak tudi po velikosti in teži. mi imamo sedaj pri 4msecih malo preko 8kg in 70cm???
Je še katera takšna?
Dojiva se 5-7x dnevno, spije tam pa tam malo čaja ali vode, to je pa to. Ali je moje mleko tako hranljivo, ali kaj ne vem, noben pediater, nihče mi ne da pametnega odgovora, ker pri dojenih otrocih ne moreš nadzorovati, koliko spije na obrok.
V končni fazi sem se nehala sekirat, ker je le tudi zelo dolg, ampak me je strah, aj bo pri 1letu user posted image
Kako sem že naveličana odgovorov, saj ko bo shodil, bo vse dol spravil, pa saj ni buckat, pa bodi vesela, da je močan, bo imel močne kosti, še sreča da je takšen, kaj če bi bil mali pa suhcen itd itd
Nihče se ne zaveda, kako lepo je verjetno imeti 5kg 4mesečnika pa ga skoz tovorit ali pa kako je zanimivo nonstop nosit 8kg 4msečnika user posted image .
Mali tudi pri drugih stvareh ful prehiteva, pri 3mesecih je želel sam sedeti, prijemal se je za stvari in se vlačil v sedeči položaj, ko ga imam v naročju rit kar spodvija in se mi hoče izvit iz prijema, ko ga sprevijam rotira za 360°in mi poizkuša le to onemogočiti, vmes si poizkuša zatlačiti svežo plenico v usta, potegne z 'žgreblom' vred iz stene obešanko...user posted image user posted image user posted image itak noče zaspat, potem ko tako nori, je jok zaradi utrujenosti, za v čeber je prevelik, zato smo mogli že nabavit stol za kopanje...

Ima še katera takšne izkušnje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Težka kategorija
19.4.2007 16:28:52   
Strawberrie Cherrie
Zgleda, da sem edina, ki ima take probleme user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Težka kategorija
19.4.2007 16:45:52   
krfjolca
Še ena tukaj. Naš ima pri 5 mesecih malo čez 9 kil! In 70 cm. Sem tudi jaz čisto fertik od skrbi, ker nočem, da ima težave s težo in s tem z zdravjem. Pediatrinja sicer nič ne teži, ker je tudi dolg, pa tudi obseg glavice je nad povprečjem. Po vseh merah je ravno na zgornji meji. Pri tebi je vsaj to boljše, da dojiš, jaz namreč ne - potem je pa še več pritiska, ker pač dojeni otroci ne morejo biti predebeli, nedojeni pa kao lahko. Samo, kaj pa lahko naredim? Ko je lačen, mu valjda dam jest?! Saj ga ne silim z mlekom in hrano, če pa mu poskušam zmanjšat porcijo, je živ hudič. Čaj spije kar nekaj, nesladkega. Začela sva že malo z GH, ampak samo sadje in zelenjavico, kakega riža ali kaloričnih kašic mu ne dajem (sem samo probala, če bi potem kak obrok ponoči spustil, pa ni bilo razlike).
Je pa res, da je mož precej velik (pa tudi jaz nisem majhna), pa tudi kot dojenčka sva bila oba precej močna, zdaj pa noben ni debel. 

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Težka kategorija
19.4.2007 17:57:59   
neisha
Še ena. Moj sine je pri treh mesecih težak 7300 in dolg 68 cm. Je pa čist po svojem očiju. Najbrž gre tuki tud mal za konstrukcijo. Moj user posted image ma 115 kg, pa ni debel. Nič ne skrbi, vse se bo uredilo.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Težka kategorija
19.4.2007 18:06:21   
mika
V končni fazi sem se nehala sekirat, ker je le tudi zelo dolg, ampak me je strah, aj bo pri 1letu
Kako sem že naveličana odgovorov, saj ko bo shodil, bo vse dol spravil,


naša je od prvega do drugega rojstnega dneva imela skoz 12kg.
kilogramov ne bo dol spravil, ampak bo več energije porabil, ko bo shodil in ne bo tako pridobival na teži kot v prvem letu.

.....žal sem ti tud jaz dala naveličan odgovor, ampak tako je.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Težka kategorija
19.4.2007 19:18:50   
suzolinka
Naš  tudi spada v težko kategorijo. Čez en teden bo 4 mesece, vaga pa malo čez 8 kg in ima 63 cm. Vseeno pa lahko rečem, da se mu je "apetit" malo ustavil.

Tudi jaz sem se že spraševala kam to pelje? Važno je, da so zdravi in veseli, a ne?user posted image  

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Težka kategorija
19.4.2007 20:03:40   
Jančika_
Naš tamlajši je tudi težkokategornik. Na srečo, bom rekla, ker je prejšnji teden prebolel nekakšno trebušno virozo in je v enem tednu shujšal za kilo in pol (prej jih je imel 11 pri 9 mesecih). Njegov enoletni bratranec, ki že skoraj ne bi mogel biti bolj suh kot je, je zaradi iste viroze pristal v bolnici. Poleg tega, da je dehidriral, mu je teža tako padla, da svakinji spet težijo sto na uro, kako mora nadzorovati, kaj mali je - in prisežem, da poje skoraj dvakrat več kot našuser posted image .

No, kaj sem hotela reči...aja, no, ena bolezen, pa špehec gre.

(odgovor članu suzolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Težka kategorija
19.4.2007 20:18:22   
Strawberrie Cherrie
Krfjolca, enako pri nama, oba sva 'velika', težo imava pa podpovprečno. Mali pa buksl, kot da neb bil najin user posted image

Pediatrinja vsaj meni ni dala nobenega pametnega odgovora, samo da je popolnoma sorazmeren - teža, višina, obseg glavice in prsi. Ampak je rekla, naj pazimo na obroke. Ja, madona, če mu ne dam isto sekundo zize, ko on hoče, je že ogenj v strehi user posted image - pa sem ji hotela to razložit, pa je rekla, da je razvajen? to pri 3mesecih???

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Težka kategorija
19.4.2007 20:23:02   
Strawberrie Cherrie

IZVIRNO SPOROČILO: Jančika

Naš tamlajši je tudi težkokategornik. Na srečo, bom rekla, ker je prejšnji teden prebolel nekakšno trebušno virozo in je v enem tednu shujšal za kilo in pol (prej jih je imel 11 pri 9 mesecih). Njegov enoletni bratranec, ki že skoraj ne bi mogel biti bolj suh kot je, je zaradi iste viroze pristal v bolnici. Poleg tega, da je dehidriral, mu je teža tako padla, da svakinji spet težijo sto na uro, kako mora nadzorovati, kaj mali je - in prisežem, da poje skoraj dvakrat več kot našuser posted image .

No, kaj sem hotela reči...aja, no, ena bolezen, pa špehec gre.



Evo s tem se jaz tudi ful tolažim! Da če BOGNEDAJ pride do kakšne viroze in tega, da če bo zgubil kakšen kilogram, se ne bo tako poznalo, kot pa če bi bil suhcen.

No, pa vsaj zebe ga ne, še konstantno mu je vroče. user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Težka kategorija
19.4.2007 20:49:33   
eya
Uuuu, imate pa res težkokategornikeuser posted image  Moj je star eno leto, pa ima malo čez 8kg (no, centimerov ima pa več, 77). Kaj hočeš, so si pač različni. Za jest mu daš, ko je lačen in poje toliko, kolikor mu paše, a ne? Kaj več pa ne moremo narediti.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Težka kategorija
19.4.2007 20:50:11   
Strawberrie Cherrie
Eya, sploh ne spadaš sem! user posted image

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Težka kategorija
19.4.2007 20:53:25   
Jančika_
Eya, Naš tavečji, Vasja, bo poleti star tri leta in ima zdaj 13,5 kil, pri enem letu jih je imel 9,5. Kajetan jih je kot rečeno imel še dva tedna nazaj 11 pri 9 mesecih. Nosita isto cifro plenic - in to že od Kajetanovih treh mesecevuser posted image . Samo res nimaš kaj, ker je točno tako, kot si napisala:
IZVIRNO SPOROČILO: eya
Za jest mu daš, ko je lačen in poje toliko, kolikor mu paše, a ne? Kaj več pa ne moremo narediti.


(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Težka kategorija
19.4.2007 21:16:04   
frufru
Evo naš je tudi v tej kategoriji. 4,5 meseca, 7600g, 67,5 cm. Pa tudi midva nisva neka bajsija.Samo mali pa rad je. Ne veliko na obrok. Glede na napumpano okoli 100ml, samo je pa na 2uri-3 uri. In tko kot pravi London-Paris, sirena če ni tisto sekundo, ko je lačen. Pa še podobna sta siuser posted image user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Težka kategorija
19.4.2007 21:30:08   
Vilma
Meni se tudi zdi, da je naš med težjimi. Sicer ni v super težki kategoriji, ampak smo štartali s preseno kategorijo - 2800g. No danes pri 4.5 mesecih ima točno 7 kg. In jih fejst čutim, ker ga prenosim na dan tudi po več ur.

Kar pa se karakterja tiče smo pa v super težki kategoriji. user posted image  Naš mali kar dela, dela vse na ekstreme. Sicer frendice pravijo, da se ne smem pritoževat, ker ma to meni. Nič ne vem, nič ne vem user posted image

Kar se tiče previjanja, ne samo da rotira, ampak se tudi rita, ko ga hočem previt. Tako rad je nag, da točno ve, kdaj mu dajem plenico pod rit. Stegne nogice in ne pusti,da mu papersko pričvrstim. Ne pomaga niti to, da ga žgečkam po nogici user posted image  

Sicer pa, da ti ne bom pomazala teme London_paris ...
Če katera odpre temo o supertežkokategornikih v karakterju bom pa še marsikaj napisala user posted image  
Od tega, kako zizamo, spimo, se vozičkamo, se peljemo v avtu,... Pri našem ni nič "na izi", vse počne tako, da ima mama ja čim več dela user posted image  

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Težka kategorija
19.4.2007 21:38:12   
Strawberrie Cherrie

IZVIRNO SPOROČILO: Vilma

Meni se tudi zdi, da je naš med težjimi. Sicer ni v super težki kategoriji, ampak smo štartali s preseno kategorijo - 2800g. No danes pri 4.5 mesecih ima točno 7 kg. In jih fejst čutim, ker ga prenosim na dan tudi po več ur.

Kar pa se karakterja tiče smo pa v super težki kategoriji. user posted image  Naš mali kar dela, dela vse na ekstreme. Sicer frendice pravijo, da se ne smem pritoževat, ker ma to meni. Nič ne vem, nič ne vem user posted image

Kar se tiče previjanja, ne samo da rotira, ampak se tudi rita, ko ga hočem previt. Tako rad je nag, da točno ve, kdaj mu dajem plenico pod rit. Stegne nogice in ne pusti,da mu papersko pričvrstim. Ne pomaga niti to, da ga žgečkam po nogici user posted image  

Sicer pa, da ti ne bom pomazala teme London_paris ...
Če katera odpre temo o supertežkokategornikih v karakterju bom pa še marsikaj napisala user posted image  
Od tega, kako zizamo, spimo, se vozičkamo, se peljemo v avtu,... Pri našem ni nič "na izi", vse počne tako, da ima mama ja čim več dela user posted image  


Tudi to že obvlada. Pa najboljše je, ko se tako pritužuje, ko ga oblačim, potem pa prime rokav in ga ne spusti, da ga ja ne moreš normalno oblečt. user posted image

(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Težka kategorija
19.4.2007 21:58:40   
krfjolca
Ej, da ti vidiš danes našega pri kopanju! Ja haloooo ej? Ne vem, a zdaj dajejo Red Bull v Aptamil??? user posted image
Ja dva sva bila odločno premalo, da sva ga obvladala, bi rabila še kako asistenco. Noge so mu tako šibale, da ni variante, da bi mu bučo našamponirala. Tako je užival, kot še nikoli - itak, ko ga pa običajno v tisti mini čebrič tlačimo. Mož je skoraj telebnil v spolzki banji, ko ga je lovil user posted image
No ja, je pa kar nekaj kalorij pokuril. Kopalnica je pa bomba! Še pesjanka ne naredi take štale pomojem user posted image .
No, zdaj se je utrudil in spi.
Sicer pa moram reč, da tudi naš nasprotuje tistemu mnenju, da so debelejši manj okretni. Ful je močan in kar precej akrobacij že zna. Sedi že zelo lepo, obrača se na vse strani, že na kolena se postavlja. Ja no, tudi težkokategorniki lahko hitro napredujejo - ne le po teži.


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Težka kategorija
19.4.2007 22:04:16   
Strawberrie Cherrie

IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

Ej, da ti vidiš danes našega pri kopanju! Ja haloooo ej? Ne vem, a zdaj dajejo Red Bull v Aptamil??? user posted image
Ja dva sva bila odločno premalo, da sva ga obvladala, bi rabila še kako asistenco. Noge so mu tako šibale, da ni variante, da bi mu bučo našamponirala. Tako je užival, kot še nikoli - itak, ko ga pa običajno v tisti mini čebrič tlačimo. Mož je skoraj telebnil v spolzki banji, ko ga je lovil user posted image
No ja, je pa kar nekaj kalorij pokuril. Kopalnica je pa bomba! Še pesjanka ne naredi take štale pomojem user posted image .
No, zdaj se je utrudil in spi.
Sicer pa moram reč, da tudi naš nasprotuje tistemu mnenju, da so debelejši manj okretni. Ful je močan in kar precej akrobacij že zna. Sedi že zelo lepo, obrača se na vse strani, že na kolena se postavlja. Ja no, tudi težkokategorniki lahko hitro napredujejo - ne le po teži.



Jaz ga raje sama ne kopam v banji, ker je nemogoče user posted image čeber je tako tesen, da ne uživa več, zato mu nalijem vodo kar v 'banglc' za perilo obešat user posted image - potem pa z nogami račke lovi (tiste plastične za v vodo) -> komaj ga folgam user posted image user posted image user posted image
Drugače pa naš lepo sedi na meni, nogice že tišči v usta, kotali se v vse smeri, poteguje se z rokicami v sedeč položaj, kriči, vpije, jamra, jemlje stvari iz mize in jih meče po tleh...
Mislim, da se kar dobro razvija. user posted image

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Težka kategorija
19.4.2007 22:15:13   
Anonimen
Mere našega baslota od 1. do 24. meseca

Rojstvo 53 cm, 4410g
1. mesec: 58 cm, 5310g
2. mesec: 62 cm, 6600g
3. mesec: 64 cm, 7460g
4. mesec: 66 cm, 8100g
5. mesec: 68 cm, 8990g
6. mesec: 70 cm, 9930g
7. mesec: 71 cm, 10300g
8. mesec: 72 cm, 11000g
9. mesec: 74 cm, 11200g
10. mesec: 76 cm, 11400g
11. mesec: 78 cm, 11600g
12. mesec: 80 cm, 11800g
15.mesec: 85 cm, 14000g
18.mesec: 87,5 cm, 14400g
24.mesec:94 cm, 16800g

Pa je bil izključno dojen. Je pa res, da se je za hrano pripravljen prodatiuser posted image

(odgovor članu krfjolca)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Težka kategorija
19.4.2007 22:24:15   
severnica77
Tudi mi spadamo v to kategorijo. Pri treh mesecih je imel 7 kg in je bil dolg 66 cm. Za štiri mesece bomo pa sedaj izvedeli, je pa prav tako izključno dojen.

Če je žejen se s čaja ali soka dela norca in pač vedno dobi zizo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Težka kategorija
20.4.2007 5:47:07   
LARA 612
Tudi moja hčerka je pretežka za svoje 4,5 mesece. Tehta 7,8 kg, velika pa je 65 cm. Menda ima težo za 8 mesecev, višino pa za 6 mesecev. Tudi jaz sem imela podobno težo, ko sem bila toliko stara, sedaj pa nimam problemov s težo. Tudi pediatrinja mi je rekla, da ni nič narobe, saj je ta špehek drugačen kot pri odraslih. Edini problem je, ker jo že težko nosim, saj se hoče naša veliko nositi. Ni tak otrok, ki bi ves čas mirno ležal. Naša hoče vse videti in jo moram zato nositi okoli.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Težka kategorija
20.4.2007 7:38:07   
Strawberrie Cherrie
user posted image
Skupno smo ugotovili, da ne samo, da imamo nadstandard pri velikosti in teži, še nadstandardno pametni so user posted image user posted image user posted image ... saj vem, da so vsi dojenčki zahtevni, samo mi je tako čudo, ko vidim recimo kakšen mesec starejše otroke, ko gredo z mamo na kavico, pa lepo sedijo v vozičku ali lupinici, mi mormo pa našga najprej obvezno iz vozička stovorit, potem ga dat sedet v naročje, da lahko on iz mize meče zadeve, če pa ga kateri neznanec kaj preveč pogleda, pa totalni jok, potem pa pomaga samo tovorjenje. user posted image
Najboljši je pa v kenguruju - ko ga dam not, se tako veseli, da mu roke in noge kar poskakujejo user posted image , je pa fajn to, da ko pridemo iz sprehoda s kengurujem, je zaradi norjenja vsaj tako utrujen, da zaspi za kakšne pol ure user posted image .

Raho, a pediatrinja nikoli ni nič komentirala? Ali mam samo jaz tako smotano pediatrinjo? user posted image

(odgovor članu LARA 612)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Težka kategorija
20.4.2007 7:53:17   
krfjolca
Meni grejo najbolj na živce pripombe - uuu kako je debel, ja kaj mu pa daješ, da je tako močen? Ja šit ane, verjetno steroide, no! user posted image

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Težka kategorija
20.4.2007 7:55:20   
Strawberrie Cherrie
Jaz sem 1x eni rekla, da je še kar drobižkan za 9mesečnika user posted image user posted image user posted image , ko mi je najedala kakšen bucko je user posted image

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Težka kategorija
20.4.2007 8:05:55   
MarijaPo
Bravo punce. Zavidam in obcudujem vas. user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Težka kategorija
20.4.2007 8:23:36   
crci06
pripombe so pa fajn, ja, to pa tudi jaz vem.
Mi je prav smešno, zdaj npr. ko je bil star 3 mesece in 12 dni.
Ta bližnjim sem rekla, še par dni in bo star 3,5.
Ko so kakšne tete vprašale "zdaj je pa 3 mesece star, ane" sem rekla ja,
ko se je pa katera naštimala, da bo kaj komentirala, sem pa rekla, da bo 4.

Sem pa jaz tudi vesela, da imam težkokategornika, (3,5; 7600; 65), sploh zdaj, ko je bil malo bolan in bi s peresnolahko kategorijo aže definitivno pristali na infuziji, tako pa ga zdravim doma...

pa tudi za rokovanje mi je všeč,da ga je nekaj skup. Res, da je težek, se pa vsaj ne bojim, da ga bom polomila user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zakaj bi moral biti otrok v postelji ob de...
Če malček ostane pozno pokonci, je vse zmedeno. Ni vseeno, ali gre otrok spat okoli devete ure ali ko mu paše.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?