|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   še nekaj vprašanj o carskem rezu
6.6.2007 14:29:27   
Romcka
živjo mamike:) sem na iskalniku našla vlik informacij o CR, pa me zanima še nekaj reči
1) kako izgledajo predpriprave na CR (danes mi je G rekla, da me bo poslala na tole reč)?
2) a je v LJ lahko možek zraven do operacijske in ali dobi bejbija v roke, medtem ko bom jaz še spala?
3) a ima še katera izkušnje z CR in sterilizacijo (zaradi zdravstvenih težav, mi kardiolog ne dovoli več bejbijev in sem brala, da je možno skupi z CR narediti še to..)? no pač, če je katera tole doživela, bi bila ful vesela, če mi pove kako je s tem...zbiranjem dokumentacije...
najnajnajlepša hvala vsem
>R


_____________________________

mi pa imamo dve sončici: Kajo in Nejo:)

http://krizajcki.moj-album.com/

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: še nekaj vprašanj o carskem rezu
6.6.2007 14:46:10   
Putka
1) Predpriprava ni nič posebnega. Vzamejo ti kri, dobiš zajtrk in čakaš. Imap pogovor (vzame anamnezo) s porodničarjem, internist naredi EKG, potem spet malo čakaš... Meni so naredili še UZ, po kosilu ti spišejo odpustnico, na katero spet čakaš. Dobiš informativni račun in greš domov. Jaz sem bila s tremi nosečkami, pa smo čvekale. Ena od njih se je še za streilizacijo odločila, ker je imela že tretji CR.

2) Očka počaka pred operacijsko, mislim da v eni porodni sobi. Ker potem še krvavega in v nek papir (tako mi je rekel) zavitega novorojenčka prinesejo. Sestra ga umije in stehta, potem ga takoj dobi očka. Moj je bil tokrat več kot uro sam z njo, potem sta me spremila na intenzivni oddelek, tam smo še par minut klepetali, potem pa so dojenčico odpeljali.

Če bi vedela, da bom imela drugič spet CR, bi se vnaprej dogovorila, pa bi bilo vse skupaj precej lažje. 
Srečnouser posted image

(odgovor članu Romcka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: še nekaj vprašanj o carskem rezu
6.6.2007 14:51:16   
Anonimen
Romcka, a si ziher, da si želiš sterilizacijo?

Moja kolegica ima tudi težave s srcem, pa je vseeno zanosila tudi v drugo. Boš morala biti pač malo bolj pod kontrolo in se čuvati, če  si boš zaželela drugega bebija.

Pa tudi moji mami so strogo prepovedali po SS imeti še kdaj otroke (sicer druga bolezen), pa je donosila še 2 pupi.

Če je bil en, zakaj ne bi še drug otrok.

Na zgornja vprašanja pa ti ne vem odgovoriti, bom pa vse tvoje odg. prebrala, ker mene tudi čaka CR, po vsej verjetnosti.


< Sporočilo je popravil Paštetov kruh -- 6.6.2007 14:52:01 >

(odgovor članu Putka)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: še nekaj vprašanj o carskem rezu
6.6.2007 14:55:48   
Putka
Paštetov kruh, saj enega že ima. Ticker poglej. Je drugič noseča, se pravi nadpovprečna.

Pa vsaka nosečnost je drugačna in velika obremenitev za telo in sploh srce. Odvisno od resnosti težav. Lahko se precej tragično konča, če ne upoštevaš zdravnikov.


< Sporočilo je popravil Putka -- 6.6.2007 14:57:22 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: še nekaj vprašanj o carskem rezu
6.6.2007 14:56:06   
cmokec
Predpriprava na CR ni nič drugega kot pogovor z anasteziologom, pregled krvi, pritiska.

Sam CR je operacija in očetje niso prisotni. So pa prvi, ki lahko malo pocrtljajo svojega dojenčka takoj, ko je rojen. Očka je nekaka zamenjava za mamico, ker dojenčka ne položijo na mamičin trebušček. Medtem, ko tebe oskrbijo, očka prisostvuje umivanju, oblačenju dojenčka in je zraven ob prvem pregledu pediatra.

Kar se tiče sterilizacije - pogoj je tudi starost ženske, vendar meje v letih ne vem. Ni pa nič posebnega, samo eno kraco narediš, da dovoljuješ poseg.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: še nekaj vprašanj o carskem rezu
6.6.2007 22:50:24   
živa
Tudi jaz sem imela elektivni CR. Rodit sem šla v Postojno in ne v LJ zaradi naslednjih razlogov:
- ker opravljajo CR tudi v lokalni anasteziji - s spinalno analgezijo, tako da sem takoj polubčkala otroka
- ker je bil moj mož poleg pri operaciji in nato tudi pri prvi oskrbi novorojenčka.

V LJ bi morda prvo še dosegla, drugega pa definitivno ne. In če sem že morala roditi s CR, sem hotela imeti vsaj nekaj od poroda, to je, da si buden, ko se tvoj otrok rodi, da takoj izveš za njegov spol in takoj vzpostaviš stik z njim.

Predpriprava pa je bila pri meni očitno poenostavljena: dala sem kri, vodo, šla na CTG in se na hitro dogovorila s porodničarjem o datumu poroda.

V zvezi s sterilizacijo pa vem samo to, da ti jo res lahko opravijo pri CR, kar je enostavneje, kot da daš najprej čez CR, nato pa čez nekaj časa še sterilizacijo.

Lp,

živa

< Sporočilo je popravil živa -- 6.6.2007 22:53:14 >

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: še nekaj vprašanj o carskem rezu
8.6.2007 10:32:52   
tadejat
Živjo
Loh ti povem samo za Postojno.V Postojni lahko dobiš spinalno narkozo, kjer imaš omrtvičen samo spodnji del telesa.Pri rojstvu pa je lahko mož pri tebi in kasneje, ko tebe odpeljejo na intenzivno pestuje dojenčka.
Sterilizacijo pa ti naredijo skupaj s carskim.

(odgovor članu Romcka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?