|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dohodnina-pritožba?
30.9.2007 17:29:36   
Anonimen
Dobila sem končno odločbo o dohodnini. In me je skor kap k morem plačat trikrat več kot sem izračunala. Mi v odločbi piše da mi niso upoštevali splošne olajšave - nekaj čez miljon tolarjevuser posted image
Status sem pa imela celo leto!
A je to sploh možno? Kakšn razlog pa obstaja da ti ne priznajo te olajšave?

Pa še nekaj. A sedaj moram to plačat in čakat da mi odgovorijo na odločbo? Al mi ni treba plačat če se pritožim?
Tam piše da pritožba ne zadrži izvršbe. Torej po moje treba plačat al kako?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dohodnina-pritožba?
30.9.2007 17:35:04   
soncece24
Te je mama dala v olajšavo? Lahkoda ti zato ne priznajo splošne olajšave.

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dohodnina-pritožba?
30.9.2007 17:46:53   
Anonimen
Ne itak da ne.

Priznali so mi:
-splošno olajšavo v višini 604.330SIT(to je to če te starši uveljavljajo)
-tista dva procenta v višini 34.617

To je vredu.

Niso mi pa priznali:
-posebna osebna olajšava, ki znaša 1.091.617 SIT

user posted image

To bi bilo edino možno da mi nebi priznali če nebi cel let imela statusa. Jaz sem ga pa imela vseh 12 mesecev.

(odgovor članu soncece24)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dohodnina-pritožba?
30.9.2007 19:34:31   
Taula
Niso mi pa priznali:
-posebna osebna olajšava, ki znaša 1.091.617 SIT



To bi bilo edino možno da mi nebi priznali če nebi cel let imela statusa. Jaz sem ga pa imela vseh 12 mesecev.

_____________________________


Ej sem šla pogledati na mojo odločbo. Meni tudi tega niso upošteval.user posted image
Pa sem imela status 12 mesecev?user posted image user posted image  

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dohodnina-pritožba?
30.9.2007 19:37:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Niso mi pa priznali:
-posebna osebna olajšava, ki znaša 1.091.617 SIT



To bi bilo edino možno da mi nebi priznali če nebi cel let imela statusa. Jaz sem ga pa imela vseh 12 mesecev.

_____________________________


Ej sem šla pogledati na mojo odločbo. Meni tudi tega niso upošteval.user posted image
Pa sem imela status 12 mesecev?user posted image user posted image  


Halo...pa kaj je to. Zakaj pa ne. Po tej logiki lohk na leto zaslužiš sam 600 jurjev brez da si obdavčen al kakouser posted image
A ti si tud dobila za plačat? Ful?
K jst bom bankrotiralauser posted image

Pa tolk sm bla vesela k sm diplomirala, pa naprej se vpisala.....zdej pauser posted image . Najboljš da neham delat al kakouser posted image K itak eno celo plačo morem tem butljem datuser posted image

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dohodnina-pritožba?
30.9.2007 21:13:08   
knedli
Pa kaj se pi*te. A ostali pa lahko delamo pa davke plačujemo? Zakaj bi pa študentje lahko neomejeno zaslužil pa nič davkov plačeval? Mal se umirte.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dohodnina-pritožba?
30.9.2007 21:27:01   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: knedli

Pa kaj se pi*te. A ostali pa lahko delamo pa davke plačujemo? Zakaj bi pa študentje lahko neomejeno zaslužil pa nič davkov plačeval? Mal se umirte.


Lubica draga, plačujem davke, ampak normalne ne pa da me okol prnašajo, pa šolnino tud plačujem je tud davek notr. Šolnine mam 580jurjev. Po tej logiki lahko tud zaslužim sam tolk da si glih šolnino pokrijem.  Pa moja mami in oči sta tud davke plačevala. Pa eni pač nimamo sreče da nas starši preživljajo in se mormo kar lepo sami. Zdej mi pa gospa pametna in strpna lepo prosim pojasni kako zaboga nej po tej logiki da mi ostane 20 od neobdavčenega zneska in po plačani šolnini jurjev celo leto živim?

Je bil cenzus lani postavljen, tak da ne služimo neomejeno! Cenzus je bil nekaj čez miljon šesto. Men so pa upoštevali sam šesto jurjev! Bi tud teb priporočala kakšno šolo, da se navadiš brat!

Intelekt na viškuuser posted image

(odgovor članu knedli)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dohodnina-pritožba?
1.10.2007 13:27:57   
Anonimen
očitno nekaj ne štima s tole olajšavo - če te niso uveljavljali tvoji starši, potem jo res lahko uveljavljaš ti in bi ti jo morali upoštevati

kar se pa spodnjega citiranja tiče: meni ne ostane nič neobdavčenega dohodka, ker je ves moj dohodek obdavčen - od česa naj pa jaz živim - ja od obdavčenega zaslužka verjetno, ki je toliko manjši - tako je

Zdej mi pa gospa pametna in strpna lepo prosim pojasni kako zaboga nej po tej logiki da mi ostane 20 od neobdavčenega zneska in po plačani šolnini jurjev celo leto živim?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dohodnina-pritožba?
1.10.2007 13:41:18   
Anonimen
Karin, pojdi na davčno in vprašaj. Pa res kar tja pojdi, da ti bodo pogledali, če so se zmotili. Da boš lahko potem kar takoj tam pritožbo napisala, pa ti bodo povedali, kako in kam.
Drugače pa jat plačila iz odločbe, kjer so se pri odmeri zmotili, nisem plačala. Čakam na novo. Me je tudi begalo tole "pritožba ne zadrži plačila", ampak so takrat potem punce tule rekle, da so jim rekli, da ni treba plačat, ampak naj počakajo na novo odločbo. Upam, da je to povsod tako, da ne bom jaz zdaj povrhu vsega še kakšno kazen nabasala.
Tako da to tudi raje vprašaj, pa potem poročaj, plis.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dohodnina-pritožba?
1.10.2007 13:47:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Karin, pojdi na davčno in vprašaj. Pa res kar tja pojdi, da ti bodo pogledali, če so se zmotili. Da boš lahko potem kar takoj tam pritožbo napisala, pa ti bodo povedali, kako in kam.
Drugače pa jat plačila iz odločbe, kjer so se pri odmeri zmotili, nisem plačala. Čakam na novo. Me je tudi begalo tole "pritožba ne zadrži plačila", ampak so takrat potem punce tule rekle, da so jim rekli, da ni treba plačat, ampak naj počakajo na novo odločbo. Upam, da je to povsod tako, da ne bom jaz zdaj povrhu vsega še kakšno kazen nabasala.
Tako da to tudi raje vprašaj, pa potem poročaj, plis.


Hvalauser posted image

Pritožila se bom itak. Sam me je skrbel da morem v vsakem primeru to plačat. K to mi pa res neb zneslouser posted image .

Drugač mi je pa logično ja da plačam davek ker preveč zaslužim. Sam tak kot je določen ne pa da mi neki mučkajo po svoje. Ker po njihovi logiki pač bi sedaj plačala točno toliko kolkr sm presegla. Ta je pa mal huda a ne. Pol se mi po tej logiki bolj "splača" doma na riti sedet pa socialno vlečt. Bom skor na boljšem k pa zdej.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dohodnina-pritožba?
1.10.2007 14:55:58   
mojsoncek
karin, jaz ti tudi predlagam, da gres kar osebno na davcno in tam prosis, naj ti pogledajo. Potem pa tudi tam napisi odlocbo. 

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dohodnina-pritožba?
3.10.2007 12:05:11   
Anonimen
Evo bla na davčni.
Študentom ki smo presegli cenzus ne upoštevajo študetske olajšave(osebne olajšave). Tko da nimam kej. Bo treba plačat pačuser posted image

Aja, pa drugo leto bo cenzus dost nižji.(neki čez 2.000€) Mi je gospa prijazno papirje pokazala in vse. Tako da se nam očitno res več ne splača delatuser posted image

(odgovor članu mojsoncek)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dohodnina-pritožba?
3.10.2007 12:16:06   
sazi
tega pa nisem vedela

sem pa našla spremembe, ki bodo veljale za naslednje leto





SPREMEMBE DOHODNINE




Prišlo je do dveh pomembnih sprememb na področju Zakona o dohodnini:
  • nakazila izven obdobja statusa: Če se izplačani zaslužki nanašajo na opravljeno študentsko delo v času, ko je prejemnik izpolnjeval pogoje za priznanje posebne osebne olajšave (študentske olajšave) glede starosti in statusa, se akontacija NE plača. Na izplačilo zaslužka tako ne vpliva več status, amprak pravica do uveljavljanja posebne osebne olajšave!
  • višina posebne osebne olajšave v primeru prekinitve statusa: ne glede na čas trajanja statusa se dijaku ali študentu prizna celotna olajšava v višini 2.800 €. Posebna osebna olajšava ni več omejena z zgornjim cenzusom in se študentu prizna ne glede na čas trajanja statusa in višino njegovih zaslužkov.

Za koriščenje posebne osebne olajšave morajo biti izpolnjeni sledeči kriteriji:
- status dijaka ali študenta,
- starost do 26 let. Prizna se tudi študentom, ki so starejši od 26. let, če se vpišejo na študij do 26. leta starosti, in sicer za dodiplomski študij za dobo največ šest let od dneva vpisa in za podiplomski študij za največ štiri leta od dneva vpisa.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




ime za punco?
adock

ime za punco?

julija (41%)

ajda (35%)

tinkara (24%)


Število vseh glasov: 616

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!