|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj narediti
17.10.2007 9:16:14   
Anonimen
Dobro jutro punce!
Na vas se obračam da mi svetujeteuser posted image
S fantom živiva skupaj vendar ima on stalno prebivališče še vedno doma!
Imava prekrasnega otročička,ki mi seveda pomeni vse na svetu!
No sedaj pa na vprašanje!Ko sem zanosila sem izgubila službo zaradi nosečnosti žal tako je v naši prelepi slo.user posted image Ker s fantom težko shajava sem premišljevala kako je če si mati samohranilka se to sploh splača koliko denarja bi dobila več kot če bi bila skupaj prijavljena!?Na centru za socijalno sem rekla,da ne živiva spukaj in da sva se sporazumno zmenila da mi deva vsak mesec nekaj denarja...Pa je rekla,da morava dati to na sodišče v roku 3mesecev...user posted image kaj če je on prijavljen doma in jaz na svojem naslovi koliko mene pripada?Koliko več dobijo mamice ki so prijavljene kot samohranilke???
Tako da ne vem kaj naj naredimuser posted image Upam,da me ne boste skritizirale pač samo vprašam!Hvala
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj narediti
17.10.2007 9:22:39   
karmy
Kaj si pa takrat rekla ko si rodila? da si samohranilka, ali da z partnerjem skupaj živita? Takrat si morala poskrbeti za otroške dodatke,preživnino,etc.....če si medtem postala "samohranilka" moraš vse spremembe javit na CSD, uredit si preživnino - ko sem jaz urejala (pa sem prava samohranilka), je bilo veliko preprostejše uredit preživnino kot zdaj, ker tokrat moraš iti na sodišče... če pa živita skupaj, zakaj se pa preprosto ne zmenita da je tista preživnina všteta v hrano, ki jo kupi za vaju in del najemnine... to je vajin interni dogovor, na sodišču se pa zmeni ( za vsak slučaj) za en konkreten znesek... 

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj narediti
17.10.2007 10:07:32   
Anonimen
Oj, tudi jaz sem samohranilka in prejemam 175e starševskega nadomestila, 90 socialne pomoči in 100e dokladov in oče otroka mi daje 80 evrov preživnine. Je pa res, da imaš en kup letenja sem in tja. Tudi na sodišče bosta morala.

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj narediti
17.10.2007 10:21:36   
maruškaŠ
Pa si resnično pripravljena lagat in krast zato, da boš dobila par evrov več? Je vredno?

Namreč biti samohranilka ni stvar izbire (kolikor jaz vem) ampak to si ali pa nisi.

Ne morm verjet za kakšen mali denar so se dandanes ljudje pripravljeni prodati c-c-c.

Pa še za vse 'pametne igralke' - minusi tega so vsaj:
- on ne more vzeti bolniške za otroka
- če gresta resnično narazen - boš še vedno prejemala tisto 'minimalno' preživnino, ki ti je bila prej več kot dovolj
- pa da ne omenjam vseh moralni vidikov, samospoštovanja, vzgoje otroka (če lažemo in krademo - to učimo tudi otroka), strahu pred tem, da te dobijo ali pa da te kdo prijavi,...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj narediti
17.10.2007 10:47:45   
mert
Se podpišem pod tvoje razmišljanje MaruškaŠ!!
Tu se vidi, da smo ljudje danes pripravljeni za par evrov pohoditi in utajiti svoje vrednote in načela. Žalostno, zares žalostno!¨
Tistih nekaj evrov in še precej več se da zaslužiti z delom (pa ne rečt da ga ni), pa še mirno se spi potem!
Odločitev pa je seveda na vsakem posebaj!

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj narediti
17.10.2007 10:53:25   
Anonimen
maruška Moj partner je dobil bolniško, če greva narazen lahko greš na sodišče in zahtevaš več, preverjeno!!!!Glede morale pa, koga pa danes še briga morala. Izkoristi državo, če se le da. Sicer pa upam, da bom dobila službo, da bom lahko svojega otroka vzgajala v"moralnega"!!!Ne moreš obsojat, če ne poznaš ozadja!!!!!

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj narediti
17.10.2007 10:54:08   
tanikaa
Jaz pa bi obsojala šele takrat, ko bi enkrat to izkusila. Na pamet nekaj govoriti, se mi ne zdi glih vredu. In  popolnoma se strinjam z anonimno. Če ji država to omogoča, naj izkoristi. Ker če ni romkinja, ne bo imela nobene druge koristi od države.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu mert)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj narediti
17.10.2007 10:55:08   
Anonimen
In koliko je samohranilk danes?Le zakaj?Država je kriva za to!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj narediti
17.10.2007 10:55:10   
Anonimen
Punca je lepo vprašala za nasvet a vi jo že bombadirate!Mislim...Nekateri nimajo za kruh in so pripravljeni narediti vse za kakšen eu več zakaj pa ne!poznam par kolegov ki se kopajo v denarju pa izkoriščajo državo na veliko raje se vprašajte zato ne pa za golo preživetje!
nekatere ste res grozne sploh ne znate lepo odg.samo napadate!user posted image

(odgovor članu mert)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj narediti
17.10.2007 10:55:20   
mert
Uffff, kakšna aroganca!!!

Ja sej pol pa vse veš, zakaj pa potem sprašuješ?!?!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj narediti
17.10.2007 10:56:22   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Punca je lepo vprašala za nasvet a vi jo že bombadirate!



In kaj si pričakovala drugegauser posted image user posted image  Navada je pač taka...tukaj na RR.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj narediti
17.10.2007 11:11:18   
maruškaŠ
Ne, država tega nikomur ne omogoča. To je tko kot bi lopovu rekli, da prav da je kradel, da itak mu je to trgovina omogočala. To o čemer govorimo ni luknja v zakonu ampak je kraja in laž.

In zakaj bi jaz nekomu pomagala in svetovala pri tem kako izpeljati kriminalno dejanje?

Sicer pa kot sem že enkrat povedala, to se splača tistim, kjer ne-brezposelni partner dobro zasluži (torej ni pomanjkanja).

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj narediti
17.10.2007 12:06:26   
sonjah
Verjetno napadajo tiste, ki majo službo. Ne zavedate se,da se brezposelni mamici pozna vsak evro, ki ga dobi.In če se ga da dobit od te naše ljube državice, ki je tako naklonjena naraščaju, ne vem, zakaj ga ne bi !?user posted image user posted image
Boste ve kaj oškodovane zaradi tega?

Moraš pa najprej urediti preživnino, kao da sta res narazen. MIslim, da se da na CSD, če gre za sporazumni dogovor. Sodišče ureja, če se starša ne strinjata-vsaj eno leto nazaj je bilo tako!

Pogumno stopi naprej. Višino otr.dodatka pa si lahko izračunaš sama.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj narediti
17.10.2007 12:08:41   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: sonjah

Verjetno napadajo tiste, ki majo službo. Ne zavedate se,da se brezposelni mamici pozna vsak evro, ki ga dobi.In če se ga da dobit od te naše ljube državice, ki je tako naklonjena naraščaju, ne vem, zakaj ga ne bi !?user posted image user posted image
Boste ve kaj oškodovane zaradi tega?



Evo. Sem zaposlena in sem na strani takih mamic. Tudi jaz bi izkoristila te možnosti, če bi mela potrebno po tem. Pa je na srečo nimam.

In če že vprašaš, ja, smo oškodovani. Vsi. Tudi ti. Zjutraj vstaneš in greš delat tudi za take. Ker tudi ti plačuješ prispevke. In iz določenih prispevkov se plačujejo taki primeri.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu sonjah)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kaj narediti
17.10.2007 12:14:49   
Taula
Jaz se ne bom zapenjala ob ''lažne'' oz. prave samohranilke, rekla bom samo to...če pač nekdo hoče biti lažna samohranilka naj vse dobro premisli. Posebej še, če je iz majhnega kraja doma...tam kjer so moji starši doma je bilo ogromno ''samohranilk''. Ne moreš biti tako neumen, da v kraju kjer vsak pozna vsakega in kjer itak vlada slovenska fovšija špilaš samohranilko, nato pa se sprehajaš z rokico v roki z ''bivšim''. Valda so jih prijavili in so plačale za svojo neumnost. Pač moraš biti pripravljen tudi na posledice.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kaj narediti
17.10.2007 12:15:01   
sonjah
Ne, sorry, sem brezposelna. In mati štirih otrok! Pa nisem samohranilka. OK?!

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kaj narediti
17.10.2007 12:26:56   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: sonjah

Ne, sorry, sem brezposelna. In mati štirih otrok! Pa nisem samohranilka. OK?!


No, ostre besede niso potrebne. Zakaj takoj napadalni ton?

Pravim, da mi je čisto vseeno, kako drugi živijo. Če hoče, naj izkoristi. Če noče, naj tega ne počne. Me en velik klinc briga. Pred svojim pragom mam čisto dovolj smeti za pucanje.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu sonjah)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kaj narediti
17.10.2007 12:27:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Jaz se ne bom zapenjala ob ''lažne'' oz. prave samohranilke, rekla bom samo to...če pač nekdo hoče biti lažna samohranilka naj vse dobro premisli. Posebej še, če je iz majhnega kraja doma...tam kjer so moji starši doma je bilo ogromno ''samohranilk''. Ne moreš biti tako neumen, da v kraju kjer vsak pozna vsakega in kjer itak vlada slovenska fovšija špilaš samohranilko, nato pa se sprehajaš z rokico v roki z ''bivšim''. Valda so jih prijavili in so plačale za svojo neumnost. Pač moraš biti pripravljen tudi na posledice.


Se strinjam. Pri nas so jih tudi dost "polovili".

Jaz še razumem da to špila nekdo od kogar dedc ma 500€ plače, živita v najemu in res težko živita. To še nekak razumem. Ne podpiram-ampak razumem. Če ma pa dedc solidno plačo se pa da tud brez goljufanja živet. Pa službo se tud da najdt. Ne sanjsko, se pa najde službo.
Večina "samohranilk", ki jih jaz poznam ima pa dedce z super plačami, živijo doma al pa v lastniški hiši....pa rabjo še več. No to men dost o človeku pove. Pa nič lepga.

Aja pa glede tega kaj država omogoča. Omogoča tud ubit človeka brez da odgovarjaš-dokler te ne dobijo, omogoča tud krast-dokler te ne dobijo, omogoča mlatit ljudi-dokler te ne dobijo in ja....omogoča tud goljufat-dokler te ne dobijo.

Odločit se morta sama. Bi pa jaz poizkusla vse možno drugo prej k pa da kej tacga nardim. Recmo....službo si najdla(za tiste 400€ ki jih dobiš od države kot samohranilka nezaposlena-za tak denar se službo simpl najde). Je pa res da...zakaj bi delal če lahko goljufaš. No kot pravim, odvisno od mentalitete človeka.

V glavnem vzamta v zakup to da vaju kdo prijavi al pa da vaju čist na simpl foro dobijo z preverjanjem(kar ful delajo) in bosta mogla vrnt vse kar sta dobila+še kazen je kar lepa. Da ne govorimo o tem kako te bodo gledali naslednjič ko boš prišla na CSD, mogoče celo kot prava samohranilka.

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kaj narediti
17.10.2007 12:34:43   
mika
In če že vprašaš, ja, smo oškodovani. Vsi. Tudi ti. Zjutraj vstaneš in greš delat tudi za take. Ker tudi ti plačuješ prispevke. In iz določenih prispevkov se plačujejo taki primeri.


tanikaa ja, to drži, ampak država bo jemala kljub temu če lažnih samohranilk ne bi bilo, tako da nihče ne bi zato imel večje plače.
verjamem, da ima večina lažnih samohranilk slabe prihodke, zato me ne moti, da izkoriščajo državo. tiste, ki pa imajo dovolj in bi rade na lahek nači prišle do  več....vse se vrača vse se plača

anonimna, nasveta nimam, ker mi hvalabogu ni treba tega vedet.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kaj narediti
17.10.2007 12:38:59   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: mika

In če že vprašaš, ja, smo oškodovani. Vsi. Tudi ti. Zjutraj vstaneš in greš delat tudi za take. Ker tudi ti plačuješ prispevke. In iz določenih prispevkov se plačujejo taki primeri.


tanikaa ja, to drži, ampak država bo jemala kljub temu če lažnih samohranilk ne bi bilo, tako da nihče ne bi zato imel večje plače.
verjamem, da ima večina lažnih samohranilk slabe prihodke, zato me ne moti, da izkoriščajo državo. tiste, ki pa imajo dovolj in bi rade na lahek nači prišle do  več....vse se vrača vse se plača



Ja vem da bi jemalauser posted image  In glih zato mi je vseeno, če kdo to izkorišča ali pa ne. Je pa dejstvo, da če ne bi bilo teh namišljenih samohranilk, da bi bil sklad za take namene dosti manj okleščen kot je zdaj. In na ta način bi dobile resnične samohranilke v stiski toliko več. To vse so dejstva, ki so znana in jasna vsem. Drugo dejstvo pa je, da mi tu ne moremo nič oz. malo. Tisti, ki bi pa lahko pa se trudijo (verjetno) po svojih najbojših močeh.



_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kaj narediti
17.10.2007 12:52:33   
Vesna
kje je pa morala noseči ženski dat odpoved?ko vejo vsi da otroček stane.
vsi zapenjat e tu ko sprašujejo za nekaj malega,ko pa nas država obira spredaj in zadaj,pa sploh nihče ne pomisli na moralo politikov,ki dovolijo da se take reči dogajajo,odpoved nosečim ženskam,pa manjše plače žensk,pa kriminalni urniki v službi vrtci pa od 7ih do 4ih  od pon.do petka.
tisti ki sprašuje ima probleme,dejte enkrat vsaj poskusit pomagat z nasvetom.user posted image

_____________________________

8.8.2006 sem dobila največji zaklad na svetu,prečudovitega sinčka Vala.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kaj narediti
17.10.2007 13:02:43   
mika
In na ta način bi dobile resnične samohranilke v stiski toliko več. To vse so dejstva, ki so znana in jasna vsem


čist nič več ne bi dobile. bi šel pa denar za kakšen oklepnik večuser posted image , pa mo0goče bi  še kakšno politikovo ženo na račun države šoferji furali po šopingih, pa mogoče kakšen nesmiselen referendum bi nardili, kateri se spolh ne bi upošteval....sej poznaš štorije na kakšna 'pametna mesta' vse gre davkoplačevlaski denaruser posted image .
potem ga naj raje imajo lažne samohranilke.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kaj narediti
17.10.2007 13:06:34   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Vesna

kje je pa morala noseči ženski dat odpoved?ko vejo vsi da otroček stane.
vsi zapenjat e tu ko sprašujejo za nekaj malega,ko pa nas država obira spredaj in zadaj,pa sploh nihče ne pomisli na moralo politikov,ki dovolijo da se take reči dogajajo,odpoved nosečim ženskam,pa manjše plače žensk,pa kriminalni urniki v službi vrtci pa od 7ih do 4ih  od pon.do petka.
tisti ki sprašuje ima probleme,dejte enkrat vsaj poskusit pomagat z nasvetom.user posted image


Sej v bistvu ravno to počnemo. Jaz ji svetujem, da naj ne laže in ne krade in naj bo poštena in iskrena. Včasih so nematerialne vrednote vredne več kot nevemkoliko evrov. Pa ponavadi to vrednoto ful povdarjajo tisti, ki pravijo, da so na socialnem dnu. (nimamo veliko - se imamo pa radi, pa en drugem pomagamo, pa smo skromni, pošteni,...) - ni res?


(odgovor članu Vesna)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kaj narediti
17.10.2007 13:07:13   
jazz
Ja, res je zanimivo vse tole!!! Bi rekla da tudi pri navideznih samohranilkah obstajata dve varianti. 1. kjer nesojeni očka zasluži 800 evrov...in 2.kjer nesojeni očka zasluži 400 evrov!!!!!! 1.brezposelna mamica še vedno kupi čevlje zase za 50 evrov in 2. brezposelna mamica kupi čevlje za otročka za 10 evrov.....zase pa NE, ker bodo morali predlanski zdržat še eno sezono, da bodo lahko plačali opomin za elektriko. Katero samohranilko je treba zapret?

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu Vesna)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kaj narediti
17.10.2007 13:10:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jazz

Ja, res je zanimivo vse tole!!! Bi rekla da tudi pri navideznih samohranilkah obstajata dve varianti. 1. kjer nesojeni očka zasluži 800 evrov...in 2.kjer nesojeni očka zasluži 400 evrov!!!!!! 1.brezposelna mamica še vedno kupi čevlje zase za 50 evrov in 2. brezposelna mamica kupi čevlje za otročka za 10 evrov.....zase pa NE, ker bodo morali predlanski zdržat še eno sezono, da bodo lahko plačali opomin za elektriko. Katero samohranilko je treba zapret?


Ja to je ta razlika ja. Nekateri to naredijo v "obupu", nekateri zaradi koristi.
Ne  padejo vsi v isti koš.

(odgovor članu jazz)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?