|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 0:03:03   
tevža
naj bo po vašem mnjenju oz. izkušnjah otrok v vrtcu bližje domu ali službi? kako daleč se v povprečju vozite v službo oz. do vrtca? 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 0:06:10   
kofetek2010
Bližje službi - otroka pobereš v vrtcu in te ne skrbi gneča na cesti. user posted image

(odgovor članu tevža)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 0:07:36   
Anonimen
Po mojem čisto odvisno od situacije, za nas definitivno čim bližje službe, ker nimamo deskov ali babic, ki bi jih dvigovali..

(odgovor članu tevža)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 7:25:39   
srki
Jaz ga imam bližje domu. Pa tudi, če bi ga hotela imeti bližje službi, se mi zdi brez veze, ker bi moral tako zgodaj ustajati, pa tudi otroci iz tistih občin imajo prednost pred drugimi.

Imam pač srečo, da ga v vrtec vozi mami.

(odgovor članu tevža)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 7:38:10   
NinKa
Ko smo ga dajali v vrtec smo se odločili, da je bolje, če je bliže službe, ker kot je že ena rej napisala tudi mi nimamo nobene babice ali dedka, ki bi ga lahko dvignil.



(odgovor članu tevža)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 8:02:35   
viv_
Bližje doma - tako lahko otroke voziva oba, ne le tisti, kateremu so otroci bližje službe. Poleg tega, če je bližje domu, jih gre še vedno eden lahko iskat v primeru, da se v službi kaj zavleče. Pa še, v primeru bolezni enega od staršev je tudi lažje peljat otroka nekam bližje domu kot službi.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu NinKa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 8:05:43   
facka
midva sva ga v vrtec vozila mimogrede, ko sva šla v službo, sedaj je šel pa v šolo v domačem okolju, nekje 1km od doma

_____________________________

"Posadil bom drevo zlata"
(komentar našega 7 letnika, da mu ne bo treba služit denarja)

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 8:06:54   
MarijaPo
Vsekakor blizje domu.
Ce se ze vi morate prevazat naokrog z avtom, ne privoscite tega se svojemu otroku.
Poleg tega, bo v vrtcu in kasneje soli spoznal prijateljcke, ki jih bo lahko kdaj tudi obiskal, ce pa bodo ti prijateljcki od ne vem kod, bo to tezje.

(odgovor članu facka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 8:11:07   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Bližje doma - tako lahko otroke voziva oba, ne le tisti, kateremu so otroci bližje službe. Poleg tega, če je bližje domu, jih gre še vedno eden lahko iskat v primeru, da se v službi kaj zavleče. Pa še, v primeru bolezni enega od staršev je tudi lažje peljat otroka nekam bližje domu kot službi.


Midva enako razmišljava.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 8:22:30   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Bližje doma - tako lahko otroke voziva oba, ne le tisti, kateremu so otroci bližje službe. Poleg tega, če je bližje domu, jih gre še vedno eden lahko iskat v primeru, da se v službi kaj zavleče. Pa še, v primeru bolezni enega od staršev je tudi lažje peljat otroka nekam bližje domu kot službi.


tudi mi tako razmišljamo. je pa odvisno od službe - ali imaš fiksni delavnik ali ne, če nimata oba starša službe v istem kraju...

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 8:57:36   
Nika v službi
Pri nas je bilo odločilnega pomena, kdo jo bo večinoma vozil v vrtec oz. hodil ponjo. Ker imamo babico in dedka, je tako padla odločitev za vrtec, ki je našemu domu najbližji. Je pa tudi fino, da bo potem hodila tudi v šolo v istem okolišu in bo že imela krog prijateljčkov. Tudi to ni zanemarljivega pomena.

Pri nas imamo vrtec zelo blizu, pač kakih 10 minutk peš, imava pa oba z možem to srečo, da imava službi zelo blizu doma (in posledično vrtca), tako da sva z avtom skoraj v istem času iz službe do vrtca.

Vse zelo dobro štima, s tem res nimamo večjih problemov.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 9:01:26   
Anonimen
Če se ti gre za minute oz. da popoldne zamujaš v vrtec, v primeru da je bliže doma, potem je bolje, da je bliže službe. Sicer pa ne, v avtu, vsak dan na cesti, je nevarno, če drugega ne.

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 9:02:45   
MAŠKA
Tudi mi smo razmišljali - naj bo bližje domu, ker imamamo vrtec POLEG NAŠE HIŠE in naj bo v domačem kraju z bodočimi sošolci... ampak ni bila sprejeta, ker je bil vrtec poln, prednost imajo starejši in zdaj jo vozimo v drugo občino. Tudi tukaj sem zadovoljna, mi je blizu službe, ampak še vseeno malo razočarana, saj lahko rečem, da smo doma skoraj na pragu vrtca, pa jo zdaj vozimo drugam.

(odgovor članu tevža)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 9:19:49   
lelaval
Bližje doma - tako lahko otroke voziva oba, ne le tisti, kateremu so otroci bližje službe. Poleg tega, če je bližje domu, jih gre še vedno eden lahko iskat v primeru, da se v službi kaj zavleče. Pa še, v primeru bolezni enega od staršev je tudi lažje peljat otroka nekam bližje domu kot službi

Tudi jaz ti tako predlagam. Pa še otrok ima prijatelje iz svoje okolice.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu tevža)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 9:38:30   
zoom zoom
JAz sem za bližje domu.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 9:40:12   
cukerček
bližje službi

_____________________________

Naši spomini so edini raj iz katerega nas ne more nihče pregnati...

(odgovor članu zoom zoom)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 12:15:29   
tevža
hvala za mnenja...

oba z možem sva/bova v službi v LJ, živimo pa v drugem mestu in na razpolago nimamo nobenih dedkov in babic. zato mislim, da bo bo zaradi lažje organizacije (sicer s težkim srcem) res padla odločitev za vrtec bližje službi. gleda na to, da se moramo ljudje v življenju spopasti še s čim resnejšim, bomo pa tudi vožnji rekli keksuser posted image  in jo vzeli kot neko obliko druženja.

in glede na napisan "očitek" naj povem, da otroku "privoščim" toliko vožnje kot je nujno.

lep dan

< Sporočilo je popravil tevža -- 10.10.2007 12:19:15 >

(odgovor članu cukerček)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 12:25:15   
Anonimen
Ne vem zakaj potem sploh sprašuješ, če zdaj praviš, da itak ne gre drugače? Pa nič ne napadam, samo vprašam.

(odgovor članu tevža)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 12:43:27   
Anonimen
Mi smo jo imeli do odhoda v šolo, v vrtcu bliže službi. Vožnje je bila vajena že od mojega odhoda v službo, torej od enega leta, ker se je do tretjega leta tudi čuvala pri babici, ki je živela v drugem kraju.
V šolo pa smo jo dali v domačem kraju. S tem, da oba delava do tretje popoldne, in da moramo vmes pobrati še tamalo pupo, ki se čuva pri babici. Varstvo v šoli se konča ob štirih popoldne. Smo nonstop pod stresom, ker se vozimo domov v konici in je gužva.
Isto je zjutraj, v varstvu mora biti že ob pol sedmih zjutraj, da se potem lahko še mi razvozimo pravočasno.
Bi bilo bolj komot, da je v šoli bliže najini službi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 13:20:26   
tevža
splišni - šlo bi tudi drugače, a kot je napisala tudi bojka, bi morali biti še bolj zorganizirani in najbrž bi bili tudi  zaradi časovnih stisk (promet) pod večjim pristiskom, kar pa resnično lahko privede do kakšne nesreče. no, spraševala sem pa zato, da vidim, če ima/je imela katera podobno dilemo oz. izkušnjo in kako se je odločila. več glav več ve user posted image

lep dan  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 15:38:02   
Pobalami
Čisto odvisno od situacije. Če otroka zaradi službe in prometa ne moreš pobrati pred zapiranjem vrtca potem mora biti bližje službi.

Če otroka lahko pobereš pred zaprtjem potem blizu doma, da se otrok čim manj vozi. Boljše, da je dlje v vrtcu kot v avtu.

Jaz ga niti pod razno ne morem pobrati pred 17h uro blizu doma, zato je v vrtcu blizu službe. Sicer sem že poslušala pripombe "domačinov" da jim zasedam plac ampak ne morem pomagati.

(odgovor članu tevža)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
10.10.2007 23:32:33   
mojsoncek
Mi se skupaj vozimo v sluzbo in vrtec v LJ, kar za nas pomeni 45 km v eno smer. V nasem primeru ni druge opcije ko ta, ker se:
1. v nasem kraju en vrtec zapre ze ob treh, drugi pa ob pol stirih in iz LJ pod nobenim pogojem ne pridem do zaprtja vrtca.
2. mali bi bil v vrtcu vec kot 9 ur.




_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
11.10.2007 21:43:53   
arielca
Se mi zdi, da je odvisno od situacije.
Vsekakor pa gledam na vse skupaj tudi z vidika obiskovanja šole. Otrok običajno šolo obiskuje v kraju bivanja in za nekatere je stresno, da zamenjajo sošolce in sošolke. Še posebej v primerih, ko je 1. razred v vrtcu.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vrtec bližje domu ali službi?
18.10.2007 9:49:33   
glen
Mi smo izbrali bliže domu,ker jo tako lahko velikokrat nona kasneje pelje ali pa gre prej iskat.In to peš ker ga mamo res ful blizu doma.

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?