|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   lakota ali požrešnost
30.10.2007 10:08:00   
prolet
Stvar je taka, naši pikici smo morali zadnje dni dodajati hrano ker sem izgubila na kvaliteti mleka. Mleko se sedaj izboljšuje tako, da postopama prehajamo nazaj na samo dojenje. Opazila sem, da si po hranjenju ne glede na to ali se po joški ali flaški, (ko podreva kupčka ponavadi polije) tlači pesti v usta in jih sesa.  Ko jo poskusim zopet pristaviti nekajkrat potegne potem pa začne jokati. Poskusila sem z dudo in malo pomaga. Kaj mislite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: lakota ali požrešnost
30.10.2007 10:11:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: prolet

Stvar je taka, naši pikici smo morali zadnje dni dodajati hrano ker sem izgubila na kvaliteti mleka. Mleko se sedaj izboljšuje tako, da postopama prehajamo nazaj na samo dojenje. Opazila sem, da si po hranjenju ne glede na to ali se po joški ali flaški, (ko podreva kupčka ponavadi polije) tlači pesti v usta in jih sesa.  Ko jo poskusim zopet pristaviti nekajkrat potegne potem pa začne jokati. Poskusila sem z dudo in malo pomaga. Kaj mislite?


Predvsem me zanima, kako veš, da si izgubila na KVALITETI MLEKA? Mislim, kako se to ve? Vse ostalo je pa O.K., mislim, če se otrok naje pa to ji potem komot daš dudo, če ima pač močan sesalni refleks. Kar naj jo ima, ni panike.

(odgovor članu prolet)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: lakota ali požrešnost
30.10.2007 10:15:56   
Naja31
To, da si roke tlači v usta, ni nujno znak da je še lačna. Če sprejme dudo, je to ok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: lakota ali požrešnost
30.10.2007 10:22:40   
prolet
spumpala sem si mleko in je v roku ene ure pojedla po flaški 190 ml mojega mleka, zaspala je za pol ure in se zbudila lačna. Nato sem ji dala aptamil, pojedla ga je 100ml in zaspala ko top za 4 ure.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: lakota ali požrešnost
30.10.2007 10:25:18   
Naja31
Zakaj si pa mleko pumpaš? A se noče dojiti pri tebi?
S pumpico ne moreš nikoli "ven spraviti" toliko mleka, kot ga otrok lahko sam povleče.

Sicer je pa adaptirano mleko težje prebavljivo, tako da so že zaradi tega bolj siti.
Ne vem, no, jaz ne bi kar tako probala z adaptiranim, če imaš dovolj svojega mleka. A dojenček lepo napreduje, se redi?
To, da ne spi 4 ure v kosu po dojenju, ni nujno znak, da tebi primanjkuje mleka.


(odgovor članu prolet)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: lakota ali požrešnost
30.10.2007 10:36:53   
prolet
Napumpala sem si zato ker sem hotela vedeti koliko dejansko poje. Sumila sem, da je lačna zato ker se je štiri dni non stop jokala. Poleg tega pa je po enem mesecu pridobila minimalno. Stara je dva meseca.Sedaj je situacija veliko bolša. Tudi več se smeji in čeblja.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: lakota ali požrešnost
30.10.2007 10:38:36   
Anonimen
Prolet(arac) ti samo pristavljaj, kadar otrok hoče, pa bo vse v redu. Na pumpanje pa kar pozabi.

(odgovor članu prolet)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: lakota ali požrešnost
30.10.2007 10:44:37   
BLAŽIKA
Nekvalitetnega materinega mleka ni in to pove tudi vsaka patronažna.. Boljšega nadomestka ne najdeš, adaptirano pa je res težje prebavljivo. V materinski šoli razložijo to debato o nekvalitetnem materinem mleku in to ne obstaja. Je pa vsako materino mleko na začetku vodeno in šele nato pravo. Zato pa pravijo, da se otrok pri dojenju najprej odžeja šele nato se nahrani in zato naj dojenčki nebi rabili dodatne tekočine. Je pa res da ti sama to pravo mleko ne boš mogla izčrpat ampak bo to lahko naredil samo otrok z sesanjem.user posted image

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: lakota ali požrešnost
30.10.2007 19:39:08   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: BLAŽIKA

Nekvalitetnega materinega mleka ni in to pove tudi vsaka patronažna.. Boljšega nadomestka ne najdeš, adaptirano pa je res težje prebavljivo. V materinski šoli razložijo to debato o nekvalitetnem materinem mleku in to ne obstaja. Je pa vsako materino mleko na začetku vodeno in šele nato pravo. Zato pa pravijo, da se otrok pri dojenju najprej odžeja šele nato se nahrani in zato naj dojenčki nebi rabili dodatne tekočine. Je pa res da ti sama to pravo mleko ne boš mogla izčrpat ampak bo to lahko naredil samo otrok z sesanjem.user posted image


Jaz bi ti mogoče priporočala, da kaj na to temo prebereš. Drugače je pa BLAŽIKA lepo napisala. user posted image

Nekvalitetnega mleka NI.

Nujno si preberi vse članke na strani: www.dojenje.net



_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: lakota ali požrešnost
31.10.2007 8:30:48   
Liona
Naš tlači v usta vse. Igračke, sesa pleničko, rokice... ampak ni nujno lačen.

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?