|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nuhalna svetlina...
20.12.2004 20:03:31   
Grascakinja
Živjo punce,

saj vem, da paničarim, ampak jutri grem na merjenje nuhalne svetline, pa me že fino panika grabi... Par dni me že muči, da bi res lahko bilo kaj narobe in me je pošteno pošteno strah. A ste ve tudi tako paničarile? Mene bo kar konc...

Se vam zdi pametno vzet partnerja s sabo? Ali ga sploh pustijo zraven? Jaz sem se odločila, da magari me čaka v čakalnici, ga potrebujem tam, za vsak slučaj...

Je katera šla na trojni hormonski test? Kako to izgleda in ali ga priporočate? Meni je zdravnica rekla, da ga je fino naredit, vidim pa, da me bo pobralo od živcev, če se prijavim še na to, po drugi strani pa, če ne grem...

Ima kaka morda kaj spodbudne statistike na zalogi?

Sicer pa držte pesti jutr ob 18:00....

Hvala,

pupa25
Neposredna povezava do sporočila: 1
   nuhalna svetlina...
20.12.2004 20:23:41   
bivka
Jaz sem pred vsakim UZ prestašena in v čakalnici sploh ne morem govorit. Partnerja pa le vzemi s seboj, saj je tudi njegov otrok in bo zelo vesel, ko ga bo videl. še ure in ure se bosta pogovarjala o tem kaj sta videla.
Na trojni hormonski test nisem šla, ker je bil izvid nuhalne zelo dober in ni bilo potrebno.
Bom držala pesti!!
LP, B

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   nuhalna svetlina...
20.12.2004 21:18:12   
Anonimen
Ti to preiskavo raje vzemi za tako, da bo potrdila, da je vse v redu. Jaz sem na vsak način hotela iti na amnicentezo, a potem nisem šla, ker mi nekako ni uspelo. Dolga zgodba. Ampak če sedaj pomislim, me sploh ni bilo strah, hotela sem se le prepričati, da je vse v redu. Tudi pri tebi je. Jutri bodo to samo potrdili. Samo za to gre. Boš videla.

(odgovor članu Grascakinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   nuhalna svetlina...
20.12.2004 21:39:56   
lan
Brez skrbi,se bo vredu.Sem pa bila tudi jaz živčna pred pregledom nuh.svetline.Svetujem pa ti,da partnerja sabo vzameš,ker se ponavadi otroček ful lepo vidi.Moj dragi je bil čist raznežen.

Držim pesti!

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   nuhalna svetlina...
20.12.2004 22:00:27   
Blink1
Samo brez panike!!

Uživaj v vsakem trenutku nosečnosti in misli pozitivno. Vse bo Ok.

Lp
Nina:rozica:

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   nuhalna svetlina...
20.12.2004 22:00:27   
Blink1
Samo brez panike!!

Uživaj v vsakem trenutku nosečnosti in misli pozitivno. Vse bo Ok.

Lp
Nina:rozica:

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   nuhalna svetlina...
20.12.2004 22:33:12   
Anonimen
Pupa25, nuhalna svetlina ti ne pove, da je z otrokom kaj narobe, pove ti edino to, da je morda povečan procent okvare. Če je NS o.k., potem ni potrebno hoditi na druge preiskave.

Pri meni so jo najprej izmerili od 2,4 do 2,7, zato so me poslali na merjenje še v porodnišnico. Tam so izmerili čisto drugače, 1,3 mm. In z malim je bilo vse ok.

Drugič bom še premislila, če bom šla na to merjenje, ker me je tisti teden čakanja na novi UZ pošteno vznemiril. Nisem vedela, kaj naj storim, če bo tudi drugi UZ slab. Pa na srečo ni bil.

(odgovor članu Grascakinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   nuhalna svetlina...
21.12.2004 8:48:51   
Grascakinja
Punce, hvala za vse vzpodbudne besede!!! Tako sem hvaležna, da sem našla ta forum, s kupom fejst babnic, ki jim ni odveč kaka prijazna beseda ali rešitev na težavo... ZLATE STE!!!:bravo::bravo::bravo:


Vas obvestim, kako je šlo...

Mejte se in lep dan vam želim pa čim več toplote!!!


(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   nuhalna svetlina...
21.12.2004 8:56:26   
barby*
Držimo pesti za danes!!! Pa kar brez negativnih misli!!!

pa pa
barby:metulj: in:love:26t

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   nuhalna svetlina...
21.12.2004 9:56:43   
Anonimen
Hej hej Pupa,
tudi jaz držim pesti (pa sej to tko al tko veš) :)-

Sicer pa NE SEKIRAJ SE!! Nuhalna je tukaj zato, da se ugotovi, če je kaj narobe. Slučajno.
In če je, hvala bogu, da izveš zdaj in ne, ko je prepozno.
SICER, pa mislim, da je vse OKEJ, ker smo mi VSE ZDRAVE :nosecka: !!!

Ali je folno (TIFOL) res treba nehat jemat v 12T?
Tako pravi moj G, pa glede na to, da je fejst drag, mu je treba verjet, ali pač ne?!?!

Lep dan!
Tinka 12T 2/7 :nosecka:

(odgovor članu Grascakinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   nuhalna svetlina...
21.12.2004 10:02:53   
Naja31
Ojla,

sporoci kako je bilo!
Jaz sem bila tudi fejst zvicna pred NS, pa potem pred vsakim naslednjim pregledom. Tudi zdaj me vedno skrbi, ko tisto napravo ze poslusanje srcka da na moj trebuh in ga ne slisimo takoj.

Tifol sem tudi jaz jemala prve tri mesece. NEkatere ga potem se jemljejo, meni je sestra pri G rekla, da ni v vec potrebe. Sicer pa je folna kislina kljucna cisto na zacetku nosecnosti (ko me ponavadi se ne vemo), ker se takrat zapira nekaj na plodovi hrbtenici. Potem naj ne bi bila vec tako pomembna,. Skoduje pa ne.

Lp, Naja :nosecka: 24t 3/7


(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   nuhalna svetlina...
21.12.2004 10:40:17   
pravljica
men je G priporočala folno kislino do konca...

jaz pa nuhalno jemljem čisto kot malo bolj podrobni UZ in komaj čakam na ponedeljek, da še moj dragi vidi pikico...niti pomislim ne, da grem tja, ker bi lahko bilo kaj narobe...

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   nuhalna svetlina...
21.12.2004 11:56:19   
Anonimen
Punce ne preveč komplicirat! Treba se je skulirat in mislit pozitivno. S čim smo pa na boljšem če se sekiramo da spat ne mormo...
lp

(odgovor članu Grascakinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   nuhalna svetlina...
21.12.2004 13:42:08   
ZVEZDICA 22
Hay!

Rada bi ti samo odgovorila glede nuhalne!

Jaz sem bila včeraj v Domžalah.Že teden prej sem bila vsa iz sebe!Full čuden občutek,tak da ne skrbi,to je normalno,konec koncev boš tam zvedela kako je s tvojim otročičkom v celoti!

Zdravnica je full prijazna,svojega atija pa le vzami s sabo,ker je neverjeten doživljaj to tudi za njega.Moj je tako gledal v monitor,potem pa sta z g.še prstke preštela na rpkici in nogici.

Najlepši pa je seveda občutek,ko ti reče,da je vse ok. in da boš imela zdravega otročička.Bodi pa čimbolj sproščena!

Pa veliko sreče ti želim in veselja. Pa le sporoči mi,kakšen je tvoj piškotek! :duda:

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   nuhalna svetlina...
21.12.2004 17:42:38   
barby*
Ojla:zajcek:
Folna kislina je res najbolj pomembna v prvih treh mesecih, zato sem jo jaz začela jest že pred:nosecka:, mi je pa G svetovala naj jo jem še naprej saj je dobra za bodočo mamico in nasploh za ženske
Kar se pa tiče cene, se pa meni ne zdi drag - manj kot 1000 sit za cel mesec...to je ena pijača s prijateljico...

No vsak po svoje ane?
Lep pozdravček in pridno božajte bušije..

pa pa
barby:metulj:in :love:26t

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?