|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vraže o nosečnosti
5.11.2007 17:54:00   
Nasy
Punce, veliko berem o tem, kaj je kateri kdo rekel, zdaj pa sem našla tole..



Pikantna hrana je prevarant!
Pikantna hrana lahko izzove porod. V večini primerov lahko nosečnice jedo skoraj vse, obstaja pa določena hrana, za katero zdravniki priporočajo, da se ji nosečnice izogibajo, kot sta zelo mehek ali nepasteriziran sir. Ta živila, čeprav redko, imajo lahko bakterijo listerijo, ki jo povezujejo s splavom ali prezgodnjim porodom.
Zabloda okoli srčnega utripa
Če je utrip srca nizek - nosiš fantka in če je visok - deklico.
Previdnosti nikoli ni dovolj
Če nosečnica dvigne roke nad glavo - se bo otrok zadušil.
Vroče seksualno praznoverje
Strastno ljubljenje izziva porod. Seks ne bo povzročil porod. Zdravniki ga celo svetujejo.
Stara ugibanja o zgagiČe nosečnico pogosto peče zgaga, bo imel otrok polno glavo las.
Pazi se grdega Če nosečnica vidi nekaj grdega ali strašnega, bo tudi otrok grd. To je dvojna laž, prvič ne obstaja noben znanstveni dokaz in drugič, ne obstaja nekaj, kar lahko imenujemo grd otrok.
Laž o "ječmenu"
Tisti, ki bo prikrajšal nosečnico za hrano, ki si jo je zaželela, bo dobil "ječmen" na očesu.
O kavi in željah
Če je otrok rojen z madeži v barvi bele kave, je mama popila preveč kave ali se ji med nosečnostjo ni izpolnila neka želja. Spet, samo mit!
Lepota je prenosljiva
Če dobi nosečnica izpuščaje, nosi deklico, ki ji bo ukradla vso lepoto. To je šivinistično naklepanje, kaj pomeni to, da lahko otrok ukrade mamino lepoto? V vsakem primeru to ni resnica, to je smešno.
Gor - dol
Ženska, ki nosi visoko, bo imela deklico. Ženska, ki nosi nizko, bo imela dečka. To je zelo pogost mit, toda ni resničen.

Med nosečnostjo je najboljša strategija "nasvete prijateljev in sorodnikov jemati z rezervo medtem, ko se je nasvetov, ki ti jih daje tvoj ginekolog, dobro tudi v resnici držati.

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vraže o nosečnosti
5.11.2007 20:17:50   
Sandra*
Nasy: Dobr si najdla tole. Najbolj mi je všeč tale Laž o "ječmenu"
Tisti, ki bo prikrajšal nosečnico za hrano, ki si jo je zaželela, bo dobil "ječmen" na očesu.
Evo: Hočem pico!user posted image

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vraže o nosečnosti
6.11.2007 10:05:26   
Nasy
user posted image user posted image user posted image jst bom to mojmu poslala, hehe..sam morm zbrisat, kjer piše, da ne držiuser posted image

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vraže o nosečnosti
6.11.2007 10:26:42   
sonchek
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vraže o nosečnosti
6.11.2007 20:00:16   
lotty4
ahja, kaj vse se folk spomne user posted image

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vraže o nosečnosti
16.11.2007 10:49:23   
suzugov
ne vem sicer, kako je s tem, ampak ko sem bila prvič noseča (par tednov in še nisem vedela), sem se parkrat hudo prestrašila, ko sem videla kače, ki se jih zelo zelo bojim...test sva nevede naredila na zloglasni 6.6.06, kasneje sem imela SS in domače ''kvatrnice'' so govorile, da je bil tudi to eden od vzrokov... seveda sem v tistem obdobju verjela vse, ker mi G ni dala nobenih konkretnih odgovorov o moji t.i. molni nosečnosti..

_____________________________

Zdaj imam dva angelčka, ki pazita name...

(odgovor članu lotty4)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vraže o nosečnosti
16.11.2007 11:30:10   
bina30
Eh, jaz se samo smejem, ko kaj takega berem. Moram pa povedat, da veliko mojih kolegic (ja, pri nas je pravi baby-boom, imam enih 6 nosečih kolegic), tem vražam verjamejo. Ne jedo tega in onega, ne upajo dvigniti niti malo težje knjigeuser posted image , poslušajo babice, ki jim napovedujejo, da nosijo recimo punčko, UZ pa je definitivno pokazal, da je fant, sprašujejo se, če se bo na otroku poznalo, če se je malo bolj naslonila na trebuh... Bla bla..... 

(odgovor članu suzugov)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vraže o nosečnosti
16.11.2007 12:26:18   
Naja30
Vsaj malo za ansmejat so te vraže user posted image  Verjamem pa, da veliko žensk verjame marsičemu. Poznam jih, ki niso obešale perila, da se otroku ne bi popkovina ovila okoli glave.

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vraže o nosečnosti
16.11.2007 12:30:15   
benika
Meni je najboljša tista o kavi. Naš tamali ima ob popku en rjav flek, se pravi, da sem popila preveč turške kave. Zato pa zdej pijem samo brezkofeinsko belo kavo in močno upam, da bo tale naš drugi fantek imel vsaj mal svetlejši flekuser posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vraže o nosečnosti
16.11.2007 12:57:49   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: Nasy

Punce, veliko berem o tem, kaj je kateri kdo rekel, zdaj pa sem našla tole..

Zabloda okoli srčnega utripa
Če je utrip srca nizek - nosiš fantka in če je visok - deklico.

user posted image pol mamo user posted image
Previdnosti nikoli ni dovolj
Če nosečnica dvigne roke nad glavo - se bo otrok zadušil.
user posted image ojjjjjjoooooooooooj...prevečkrat dvigujem roke! user posted image user posted image user posted image

Lepota je prenosljiva
Če dobi nosečnica izpuščaje, nosi deklico, ki ji bo ukradla vso lepoto. To je šivinistično naklepanje, kaj pomeni to, da lahko otrok ukrade mamino lepoto? V vsakem primeru to ni resnica, to je smešno.

user posted image to pomeni, da je user posted image
Gor - dol

Ženska, ki nosi visoko, bo imela deklico. Ženska, ki nosi nizko, bo imela dečka. To je zelo pogost mit, toda ni resničen.
user posted image moja sestra je obakrat nosila izredno nizko.
Rezultat: user posted image in user posted image

Med nosečnostjo je najboljša strategija "nasvete prijateljev in sorodnikov jemati z rezervo medtem, ko se je nasvetov, ki ti jih daje tvoj ginekolog, dobro tudi v resnici držati.


user posted image user posted image user posted image user posted image za  smejat... pol pa spet ne veš, kaj bo... user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vraže o nosečnosti
16.11.2007 13:03:18   
Anonimen
kot sta zelo mehek ali nepasteriziran sir. Ta živila, čeprav redko, imajo lahko bakterijo listerijo, ki jo povezujejo s splavom ali prezgodnjim porodom.


To pa ni glih vraža. Js poznam punco k je jedla domači sir, fasala salmonelo in v 6 mesecu rodila mrtvega otroka.user posted image

Vse ostalo pauser posted image user posted image

(odgovor članu tosja)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vraže o nosečnosti
16.11.2007 13:45:22   
only_me
IZVIRNO SPOROČILO: Nasy
Previdnosti nikoli ni dovolj
Če nosečnica dvigne roke nad glavo - se bo otrok zadušil.

Ufff, koliko krat sem jih dvignila, ko sem cote vesla....

IZVIRNO SPOROČILO: Nasy
Stara ugibanja o zgagiČe nosečnico pogosto peče zgaga, bo imel otrok polno glavo las.

Ja, to bi dala verjet. Čeprav sem imela 2x probleme z zgago, pa je mali poln las...

IZVIRNO SPOROČILO: Nasy
Lepota je prenosljiva
Če dobi nosečnica izpuščaje, nosi deklico, ki ji bo ukradla vso lepoto. To je šivinistično naklepanje, kaj pomeni to, da lahko otrok ukrade mamino lepoto? V vsakem primeru to ni resnica, to je smešno.

Jup.... Mela fleke po celem obrazu. Tašča je celo oblekice na stran devala, gledala neke cotike z volančki in roza, moja mami bla prepričana, da bo punčka.... jaz pa sineka rodila :D

IZVIRNO SPOROČILO: Nasy
Gor - dol
Ženska, ki nosi visoko, bo imela deklico. Ženska, ki nosi nizko, bo imela dečka. To je zelo pogost mit, toda ni resničen.

Ne... Tudi pri meni ni veljalo tole....

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vraže o nosečnosti
16.11.2007 13:49:24   
klarisima
Kaj pa tisto ste slišale, da nosečnost traja 9 polnih lun?
24.11. je moja 9. polna luna user posted image

Torej , bodite pripravljene in srečno user posted image


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela...še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. Ti si moj čudež življenja.

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vraže o nosečnosti
16.11.2007 15:48:01   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: klarisima

Kaj pa tisto ste slišale, da nosečnost traja 9 polnih lun?
24.11. je moja 9. polna luna user posted image

Torej , bodite pripravljene in srečno user posted image



Jaz sem pa slišala, da 10 polnih lun?user posted image

(odgovor članu klarisima)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vraže o nosečnosti
16.11.2007 16:12:26   
Lolypop
Nosečnost traja 10 luninih mesecev, kar je enako 40 tednom (en lunin ciklus je 28 dni = 4 tedne).  Še vedno smo ljudje po naravi naštelani, čeprav se že dolgo ne uporablja več luninega kolendarja ampak sončnega.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
16.11.2007 19:27:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vraže o nosečnosti
16.11.2007 23:00:50   
Peli
No meni je rekla sodelavka: Če se preveč veseliš otroka - lahko splaviš! To si mi je zdel ful mim, no še isti večer sm začela krvavet in čez 3 dni sm mela SS. Torej al to drži - al pa je ona čarovncauser posted image , najbrž drži to zadnje.
Kdo pa se ne veseli otroka, torej bi mogla vsaka splavituser posted image
Pa ena od moje tašče: Ne smeš pit Schwepssa ker povzroča krvavitve. user posted image


Čeprav mene te vraže med nosečnostjo niso tolk motile, tiste o dojenčkih so me  pa spravle čist ob živce, sm enkrat nad tastom in taščo kr mal zanorela . user posted image


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vraže o nosečnosti
17.11.2007 12:11:21   
minka28
O to pa je noro!
user posted image Kaj naj jaz si potem mislim ko vem da je mojuser posted image
bil spočet točno na petek 13?PDP se pa bliža.

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?