|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Depresija
6.3.2009 10:43:35   
niwaj
Pozdravljene! Sem v 4 mesecu nosecnosti. Nosecnost je bila zazeljena.
Vedno sem bila custvena oseba, ampak to kar se mi dogaja v nosecnosti je pa preko meje.
Fant opaza da sem v zacetku meseca in do sredine bolj obcutljiva kot ponavadi. Takrat se ponavadi skregava. Spor je lahko cista bedarija, recimo zazdi se mi da je kaksno stvar povedal preostro, ceprav drugace tega sploh opazila ne bi. Takrat se ponavadi zelo skregava, tako hudo da cel dan prejocem, ko je on v sluzbi. Ne morem si pomagat, jok kar lije iz mene. Sploh ne morem trezno razmisljat, mislim na najhujse stvari o sebi in o bebi ki jo nosim. Stvari za katere me je sram da mi sploh lahko padejo na pamet. Spor potem vedno resiva, vendar me skrbi kako lahko tako obnasanje vpliva na bogo, nic krivo bebo. Fant je star 27 let in ima izkusnje z dojencki ko je rodila njegova sestra, jaz pa sem stara komaj 20 in pojma nimam o dojenckih. Samo enkrat sem ga drzala v rokah. Kljub temu da berem o otrocih in si resnicno zelim pridobit samozavest, mi ne uspeva. In tudi fant, ker ima izkusnje mi ni v pomoc, kr njega ni nic strah in deluje tako samozavestno, da imam samo se slabse mnenje o sebi.
Zdrava pamet mi kaze da ne more bit tak hudo, ampak ko pridejo solze na plan, jih ne morem zadrzat pod nobenim pogojem. Ker sva se preselila v drugo mesto sem pustila vse prijateljice za sabo in tako mi ob strani stoji in me objema samo fant in mami preko telefona. Bebica je koncno zacela brcat, tako jo imam rada, pa jo ze zdaj prizadevam.
Kaj naj naredim da ne bom tako obcutljiva? Kaj naj naredim da se ne boma kregala zaradi bedarij? Stvar je taka, da imava financne tezave, v kratkem se bova selila v drugo stanovanje, mene ubijajo bolecine v krizu , nespecnost in zaprtje zaradi katerega me zelo boli trebuscek pa se obcutljiva sem. Vceraj ko sem mamici razlagala situacijo in me je tolazla, je omenila da mogoce zapadam v depresije. Je iz opisa to res razvidno?! Kaj naj naredim!? Nocem biti depresivna! Ves cas sem OK volje, vesela da prihaja beba, ampak ko se z fantom zrad ene bedarije skregava ne morem pomagat in sem tisti dan totalno na dnu.
Sploh ne znam nehat. Kot da se spovedujem prijateljici. Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Depresija
6.3.2009 11:22:03   
anabanana
Ciao ljubica...oprosti, ker ti tako rečem, ampak iz tvojega pisanja veje ena taka velika prijaznost in nedolžnost ...........

Ne mi zamerit, mislim, da tvoje težave izhajajo iz tega, da si premlada in še ne popolnoma pripravljena na materinstvo. Ko pogledam nazaj in se spomnem sebe pri 20ih vem, da sem tudi jaz takrat mislila, da sem ful odrasla in zrela, vendar še zdaleč ni bilo tako ...

Mislim, da si si naložila malo preveč za svoja leta, postala boš mati, imata finančne probleme...medtem ko tvoje vrstnice veselo žurajo ... mislim, da te zato tako zdeluja psiha.

Ampak zdaj je kar je in moraš poskrbet zase in bebico. Lepo, da ti mama in fant stojita ob strani...sej bo vse ok boš videla..žal nimam nekega konkretnega nasveta, razen, da poskušaš misliti pozitivno...študiraš, delaš? Poskušaj se malo zamotit, ker tudi mene ko preveč samevam začnejo obhajat neke turobne misli ...

V glavnem želim ti vso srečo tega sveta, tebi in bebici, deluješ res v redu punca user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Depresija
6.3.2009 11:46:32   
niwaj
Hvala bogu da zunaj sije sonce. Je takoj malo lazje.
Ko sem pisala prvi post sem se zjokala, zdaj pa me tvoje besede se dodatno pomirjajo. Hvala ti.
Moja mami je bila malo starejsa ko sta me dobila, ko sem bila majhna smo gradili hiso in tako ni bilo casa, da bi se mami dosti ukvarjala z mano. Vbistvu sem lopatkala z njima. Zato sem si vedno zelela imeti otroke hitro, da bom mamica z veliko casa in energije za otroka. Potem je prisel ta cudoviti fant, ki mi je dal perutnicke, in oba sva si zelela to bebo. Ravno zato, je tako hudo ko mislim take grde stvari o bebi. user posted image A ti mislis da sem depresivna? Jaz  vseeno mislim da nisem, sam je pa res, da ko se skregama (in se huje je, kr se skregama zaradi bedarije), me cisto potre.
Zdaj sem zaposlena v fantovem s.p.ju, ker so me potem, ko so zvedeli da sem noseca v prejsnji firmi odpustili oz. mi elegantno niso podaljsali pogodbe naprej. 


(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Depresija
6.3.2009 12:10:07   
polonca78
Ne bodi tako stroga do sebe, sploh pa nisi depresivna. V nosečnosti smo vse bolj čustvene in hitro razdražljive in brez skrbi, da naši dojenčki niso tako občutljivi, da bi mu lahko tako hitro škodila. Že po tvojih objavah se vidi, da boš zelo skrbna in dobra mami, tako da nikar skrbeti, da ne boš znala z dojenčki. Tako mami kot fant ti stojita ob strani in vam bo s skupnimi močmi uspelo. Ti pa zaupam skrivnost, da dojenčki sploh niso nek bav bav. Jejo, spijo in sračkajo. To boš pa brez skrbi obvladala. Ko pa postanejo bolj zahtevni, si pa tko že ti tudi bolj usposobljena, pa bo.

Je pa res normalno, da hitro jokaš. Vidim po tv kako reklamo za unicef ali krvodajalsko akcijo ali kako drugo brezveznost in že moram zadrževati solze. user posted image

Vse bo še v redu, brez skrbi!

(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Depresija
6.3.2009 12:47:39   
anny1
niwaj- ne sekiraj se preveč, vem kaj občutiš sama sem bila približno enakih let kot ti ko sem dobila prvegauser posted image , meni se je zdelo da me moj ne razume da je flegma ker je že izkusil kaj in kako z otroci, pa sploh ni res ker je na koncu priznal tudi sam-je trajalo zelo dolgo 5let user posted image , da mi je priznal da ko sem bila noseča z starejšo in ko se je pripravljalo na porod-zdaj zdaj bo čas za odhod- bolj je bil živčen kako bo ko bo user posted image  vzunaj, čeprav se je že soočil z otroki, je eno ko imaš ti svojega in je drugo ko imaš tujega, zapomni si to.
Poleg tega kaj doživljaš- pa je vse normalno saj te je strah da boš delala napake, ampak ti iz izkušenj povem da če poslušaš svoje srce ne moraš narediti "nič" narobe, da delamo napake je normalno saj smo ljudje in ne roboti, zato se ne sikiraj samo ne poslušaj "pametnih" nasvetov staršev- svojih in njegovih- jaz sem bila tepka in sem to naredila, še danes se za določene stvari tepem po glavi, pa kaj čmo učimo se vse dni svojega življenja, da si pa premlada za mami pa dvomim, meni so tudi to rekli pa sem zelo lepo- vsaj zdi se mi- vzgojila obedvi hčeri, namreč pri nas je na poti user posted image  števika 3, ja in sedaj mi ni žal da sem tako mlada dobila prvega user posted image , leta ti dajo izkušnje samo če pa jih nimaš od kje pridobiti....
veš kaj mislim
če ti je do globjega pogovora mi lahko pošlješ zs.
lp in srečno

_____________________________

Sreča moja so moji sončki, ki sto po čudežu prišli v moje življenje....Čeprav je mami biti težko je to najlepša naloga, ki jo ena ženska lahko ima...

(odgovor članu polonca78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Depresija
6.3.2009 12:54:34   
anny1
Pozabila pripisat, to ni depresija to je skrb za še nerojeno user posted image  in to je naravno, tudi jok in izpadi, vse to sodi k user posted image  tako da pogovori se s tvojimuser posted image  in boš videla da bo, moj je bil pa tudi nekje istih let kot tvoj- tako da situacija je podobna oz identična-tvoja in moja- skratka uživaj

_____________________________

Sreča moja so moji sončki, ki sto po čudežu prišli v moje življenje....Čeprav je mami biti težko je to najlepša naloga, ki jo ena ženska lahko ima...

(odgovor članu anny1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Depresija
6.3.2009 13:10:58   
felix7
žal se ne strinjam s predhodno napisanim, obstaja tudi nosečniška depresija, ki je lahko celo nevarna. Poišči na internetu kaj več informacij o tem, poduči sebe in svojega fanta, da ti bo lahko še bolj v podporo. To so resne zadeve, morda ne bi bilo slabo, da si poiščeš tudi strokovno pomoč, pokličeš na kakšen SOS telefon, skratka, pogovarjaj se o tej stvari, ne tišči to v sebi.

Upam, da se ti zadeve kar najhitreje uredijo, tudi finančne težave in da začneš v polni meri uživati v preostalih mesecih. Nosečnost je namreč čudovita zadeva, želim ti, da jo tudi ti tako doživljaš. user posted image user posted image

_____________________________

Postati mama, in to še na materinski dan, je čudovito.

(odgovor članu anny1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Depresija
6.3.2009 15:46:22   
Anonimen
Nisem brala predhodnic.

Povedala ti bom iz lasnih izkušen samo da jast nisem bila takrat noseča.
Ko se začnejo finančne težave zna biti res težko in solze kar same tečejo po obrazu. Tudi jast sem bol čustvena in imam zlatega fanta s katerim se res zastopiva. Ja pa bilo nekaj časa nazaj tudi pri nama težko ko sva se komaj prebila čez mesec. Potrpi probaj se čimbolj sprostiti ne misli samo na to kako je, poslušaj glasbo ki te pomiri. S fantom se probaj čim več pogovarjati, vzpostavi kontakt s starimi kolegicami, pojdi z njimi na kavo. Probajta urediti finance pa bo lažje  vrjemi meni sem šla skozi to. Zdaj ko sva finance poštimala se tudi skoraj ne kregava.

Lp in en velik user posted image

(odgovor članu felix7)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Depresija
6.3.2009 17:23:15   
Rakica_80
IZVIRNO SPOROČILO: felix7

žal se ne strinjam s predhodno napisanim, obstaja tudi nosečniška depresija, ki je lahko celo nevarna. Poišči na internetu kaj več informacij o tem, poduči sebe in svojega fanta, da ti bo lahko še bolj v podporo. To so resne zadeve, morda ne bi bilo slabo, da si poiščeš tudi strokovno pomoč, pokličeš na kakšen SOS telefon, skratka, pogovarjaj se o tej stvari, ne tišči to v sebi.

Upam, da se ti zadeve kar najhitreje uredijo, tudi finančne težave in da začneš v polni meri uživati v preostalih mesecih. Nosečnost je namreč čudovita zadeva, želim ti, da jo tudi ti tako doživljaš. user posted image user posted image





Se podpišem pod touser posted image
Čim človek začuti, da je z njim nekaj narobe, pa še sprašuje za pomoč, mislim da ni lih mali problem, res pa je, da skoraj vseuser posted image  so bolj občutljive ali razdražljive!Ne sekiraj se, boš dobra mamica!!!!!!
Srečno!!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Enkrat bo uspelo.........šibamo v 4 postopek!

(odgovor članu felix7)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?