|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko naj plačam?
27.12.2007 21:57:48   
DaniNeli
10.januarja se mi zaključi porodniška.Grem na delo s polovičnim delavnim časom.Ampak bom delala 2krat,3krat/teden,da naredim 20ur.Neli ne bo šla v vrtec,ker je polno zaseden,moji mami ne morem dat v varstvo,ker ima službo,tašča pa je mal starejša gospa,zato je ne more čuvat.Tako sem prišla do zaključka,da jo bi lahko čuvala kolegica,ki je punca brata od mojega user posted image .... Ona živi občasno tukaj v isti hiši kjer smo mi,in je brez službe in obveznosti...stara pa 20let.

Moj urnik dela je od 6h do 14h,popoldne pa od 14h do 22h.Moj fant dela od jutra pa do 17h-18h.
Zanima me vaše mnenje in koliko bi vi plačale za varstvo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko naj plačam?
27.12.2007 22:19:17   
Anonimen
Odvisno sicer, od kod si, ampak v Ljubljani poznam mamice, ki plačujejo za varstvo dnevno od 6 do 8 ur (od ponedeljka do petka) po cca. 200€ mesečno. V ta znesek sta vključena tudi malica in kosilo, plenice pa mamice prinesejo s sabo. Kako je drugje, pa ne vem.

(odgovor članu DaniNeli)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko naj plačam?
27.12.2007 22:23:27   
DaniNeli
Mojo pupico bi pazila en štuk pod njeno sobo,kjer imamo stanovanje.Tako bi bila pri meni v dnevni sobi in kuhinji kjer ima vse na voljo.S tem,da ona ne kuha,in je pri tašči v pritličju.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko naj plačam?
27.12.2007 22:29:00   
pikalonca
Če bi to res bilo nekje 3 krat na teden, potem bi ji jaz dajala nekje 50 evrov. Poznam namreč dve gospe, ki mirkajo otroke za 5 evrov na dan.
Pomeni se z njo, koliko ona pričakuje plačila.

(odgovor članu DaniNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko naj plačam?
27.12.2007 22:35:57   
Anonimen
Tolk ji le plačaj da ti ne bo treba bit nerodnouser posted image

(odgovor članu pikalonca)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko naj plačam?
27.12.2007 22:51:48   
DaniNeli
Sem mislila tudi jaz 5€/dan.Ampak polno varstvo,bi imela le ko bi jaz šla delat dopoldne.Popoldne jo bi imela le kakih 4urce,dokleq ne pride moj z delat.Hvala za predloge.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko naj plačam?
28.12.2007 16:12:42   
tinaaja
zmenita se za urno postavko... 50€ user posted image za cca 50 ur mesecno...



_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu DaniNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko naj plačam?
31.12.2007 9:52:47   
DaniNeli
Ko jo bi imela dopoldan,se pravi osem ur,bi ji dala 5€/dan.Za popoldan pa nevem,ker je ne bi čuvala osem ur.In še to,da bo v mojem stanovanju,ne bo ji rablo kuhat,ker bo tašča,itd.
Konec koncev je prej ona kaj meni dolžna...samo koliko jaz posravljam za njo in peglam njenega fantu.

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko naj plačam?
31.12.2007 9:58:43   
MALINČICA
Jaz sem že pred enimi petimi leti pazila otroka za takratnih 50. ooo sit, tako da kolikor jaz vem, zdaj varuška za poln delovni čas stane nekje okol 400-500 €, tako da ene 150€ bi ji skoraj morala dat v tvojem primeru.
V končni fazi je to ene vrste motivacija, da mogoče z večjim veseljem poskrbi za TVOJEGA otroka. Moje mnenje pač...

_____________________________

I´ve got mommy wrapped arround my finger...

(odgovor članu DaniNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko naj plačam?
31.12.2007 12:33:27   
Taula
Konec koncev je prej ona kaj meni dolžna...samo koliko jaz posravljam za njo in peglam njenega fantu.


Pa se ona strinja da bo varuška, ali si ji to vsilila ker ima kao čas.user posted image
50 evrov na mesec...za ta denar varuško težko dobiš. Razen če igraš na čustva..kako vi njej pomagate. Kar pa ni fer. Kaj pa če bo ona job iskala? Kaj boste potem?user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu MALINČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko naj plačam?
31.12.2007 12:34:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Konec koncev je prej ona kaj meni dolžna...samo koliko jaz posravljam za njo in peglam njenega fantu.


Pa se ona strinja da bo varuška, ali si ji to vsilila ker ima kao čas.user posted image


Men je tud to prvo na pamet padlo.
Mislm če imaš tako grdo mnenje o njej kako ji pol lahko otroka zaupašuser posted image

Pa men se zdi 50€ res ful premalo. V bistvu se mi zdi mal žaljivo. Pa izkoriščevalsko.


< Sporočilo je popravil karin24 -- 31.12.2007 12:45:14 >

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko naj plačam?
31.12.2007 12:47:26   
Naja30
Oprosti, meni se tudi zdi 50 evrov na mesec zelo malo, 5 na dan pa tudi. Se le gre za neko odgovornost, ki jo prinaša varstvo otroka in ukvarjanje z njim. Brez zamere, sem delala v vrtcu in gledam malo s tega vidika. Ni tako enostavno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko naj plačam?
31.12.2007 13:05:25   
Anonimen
če je cena polnega varstva ne vem 200€ kot pravite nekatere, potem bi ji jaz za polovično (če delaš 20 ur na teden) dala pol pa je. mislm da bi se za 100€ lahko zmenile

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko naj plačam?
31.12.2007 13:21:06   
mml
jaz plačujem mesečno za polno varstvo (približno 8.5 ur na dan) 230 €, v to je vključena hrana in plenice. Če najamem varuško na uro je to nekej 4 do 5 €, odvisno za koliko časa. Varstvo na tvojem domu je v principu dražje, kot če imaš otroka pri varuški, tako da jaz bi na tvojem mestu razmišljala o plačili okrog 150€ mesečno...to bi se mi zdelo približno fer

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko naj plačam?
31.12.2007 19:58:59   
DaniNeli
S to punco se poznamo od malega,je sestra moje najboljše frendice.
Prvo je to,da si sploh ne išče dela.Naj bi se učila za popravce,pavzira 4.letnik.Izkušnje ima z otroci,ker ima njena sestra fantka.
Jo ne bi prav nič izkoriščala,sama se je priporočila...
Se mi ne zdi nič napačna.Malo je flegmatik,in lenobna a nimam nič proti njej.Če je že tukaj in nima kaj počet.Plačala pa ji bom neko normalno cifro.In dokler ne bo Neli sprejeta v vrtec jo bi čuvala ona.

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko naj plačam?
31.12.2007 20:24:27   
Putka
V Ljubljani je ura varuške nekje 4€ in več. 5€/danuser posted image Jaz bi bila užaljena. Raje zastonj čuvam kot za drobiž. Pa četudi pri tašči kosilo je, to ni tvoja stvar. Za 8 ur dela lahko prek študentskega servisa skrete riba, pa bo več zaslužila.

To, da jima likaš in pospravljaš je pač podpiranje njune lenobe. Ti ni zato nič dolžna. Raje ji likalnik v roke daj. Jaz iz izkušenj govorim, ker imam tudi vsake tolko sestrično pri nas. Ampak sem se naveličala za njo pospravljat in sem ji delo naložila. Tudi otroka mi čuva, ampak ji ne plačam nič.

Pogovori se s prijateljico, koliko plačila pričakuje, potem se pa za en znesek, ki bo obema ok zmenita. Koliko bi te jasli prišle? Jaz bi ji dala polovico tega. OK, razen če nisi 1.razred.

(odgovor članu DaniNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko naj plačam?
1.1.2008 8:44:58   
ami2
Se strinjam s putko... delo varuške je zelo odgovorno in si zasluži primerno plačilo (recimo najmanj 20 evrov pri 8-urnem delavnikuuser posted image ). Saj me (ne-varuške) tudi nismo plačane v službi glede na to, kje jemo in kdo kaj počne našemu možu.

Bi pa jaz določila mejo med dekletom - varuško in dekletom - punco od brata od... oziroma bi odnos gradila ločeno. Ko varuje otroka, je varuška in takrat mi je pomembno kakšna je do njega, kako jima gre, ali izpoljuje zahteve... kakšna je, ko ni v "službi" in kaj takrat počne in s čim me moti in da me moti likanje - to bi z njo reševala takrat, ko bi bila ona dela prosta. Seveda morajo biti tudi varuški - prijateljici  te meje jasne (oz. jih mora razumeti).

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko naj plačam?
1.1.2008 10:50:00   
karmy
IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

zmenita se za urno postavko... 50€ user posted image za cca 50 ur mesecno...




upam da se hecaš? 50€ mesečno da pazi na dojenčkauser posted image user posted image  si optimist če misliš da bo kaj takega zasebna varuška sprejela.... jaz pod nobenim pogojem ne bi. Ura varstva bi bila cca 4€/uro in čisto pošteno plačilo.

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko naj plačam?
1.1.2008 10:54:10   
karmy
IZVIRNO SPOROČILO: DaniNeli

Ko jo bi imela dopoldan,se pravi osem ur,bi ji dala 5€/dan.Za popoldan pa nevem,ker je ne bi čuvala osem ur.In še to,da bo v mojem stanovanju,ne bo ji rablo kuhat,ker bo tašča,itd.
Konec koncev je prej ona kaj meni dolžna...samo koliko jaz posravljam za njo in peglam njenega fantu.


Pa kaj misliš da je njena dolžnost da ti otroka pazi? spet vprašanje...upam da se hecaš? v vsakem primeru te lahko zavrne, glede na tvoje zaničevalno gledanje nanjo. Jaz ravno ne bi igrala na tvojo mizerno plačilo ker se ti bo samo smejala, in obrnila hrbet, ter šla, ti boš pa ostala brez varuške...

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu DaniNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko naj plačam?
1.1.2008 11:13:21   
tinaaja
ja saj - meni se zdi 50€ katastrofa...




_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko naj plačam?
1.1.2008 11:21:05   
karmy
čak mau sej si ti predlagala to postavko... a zdj se že ne strinjaš več?

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko naj plačam?
1.1.2008 12:17:37   
tinaaja
jaz sem ji predlagala, da naj placa glede na urno postavko..

IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

50€ user posted image za cca 50 ur mesecno...




ce si tole narobe razumela oz je bilo nejasno napisano, naj pojasnim bolj na siroko:
da 50€ za CCA 50 ur mesecno se mi zdi user posted image . zato znak user posted image  

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko naj plačam?
1.1.2008 14:44:25   
bini
hm... meni se pa zdi 50€ v omenjeni situaciji zelo lepa vsota... bi jo pa prej vprašala, da ne bi bilo zamere...
sploh pa ne pomeni, da so ljubljanske tarife edine normalne a ne??? mi smo cca 30 km iz ljubljane in za super varuško plačujemo 120 € na mesec - 8 ur na dan..  sej tud cene najemnin v ljubljani prekašajo vse drugo, pa to ne pomeni, da se mora cela slovenija po tem zgledovat.. hvala bogu se še kje najdejo tud normalne cene, primerne našim plačam (vsaj moji, no...)...

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko naj plačam?
1.1.2008 23:59:46   
DaniNeli
V neki meri se strinjam z BINI.
Če pogledate,...2x/teden jo bi čuvala...ne morem ji dat zdaj 300€...
Mislim,da okrog 130€ je prav vredu plačilo.
In,da ne bi katera mislila,da mi je dnar problem?...to je najmanjši problem.Jaz sem le mnenje in kak nasvet hotela zvedet?
Najrajši pa bi,da jo bi v jasli sprejeli.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko naj plačam?
2.1.2008 0:11:39   
karmy
No glede na to kako si zaničevalno govorila o njej, bi res rada da ti ona čuva otroka? user posted image 130€ na mesec ali na teden? Upam, da veš da vsaka varuška dela to na lastno veselje - tiste ki niso redno zaposlene... te lahko skensla kadarkoli hoče... zmeni se raje za plačilo, pa upam da ne boš uporabila zaničevalni glas kao da ti je DOLŽNA čuvat otroka za tok mal denarja

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu DaniNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?