|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pregled odprtosti - kako???
13.1.2005 19:23:44   
Jessy
Sicer sem sama še precej daleč od dne, ko mi bodo preverjali odprtost, ampak me vseeno zanima, čisto konkretno, kako poteka tak pregled. Zdi se mi, da je ena nekoč omenjala, da ji je bil med popadki ta pregled najbolj mučen, saj ga merijo skozi zadnjično odprtino. Je to res? Bi bila katera tako dobra in malce opisala, čene pa vsaj dala kak link, kjer se da kaj o tem prebrati?!?

Hvala vam!

lp, Jessy
Neposredna povezava do sporočila: 1
   pregled odprtosti - kako???
13.1.2005 19:29:52   
Lunca1
Ojla!

Meni osebno je bil tudi najbolj zoprn, enim pa ni. Z dlanjo ti gre skozi nožnico do materničnega vratu in potipa za koliko prstov si odprt. Nima nobene veze z zadnjično odprtino:).

Lp Lunca

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   pregled odprtosti - kako???
13.1.2005 19:42:05   
Anonimen
Jaz sploh nisem nič čutila.
Kakšno zadnjično odprtino? Kdo se je pa to spet spomnil??? No ja, mogoče pri moških :)-

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   pregled odprtosti - kako???
13.1.2005 19:43:36   
Teni_
Nič ne merijo skozi zadnjično odprtino. Je pa res, da mmi je bilo to bolj mučno med popadki, kot pa popadek sam. Kakor pač kateri.

LP,
Mojca:rozica:

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   pregled odprtosti - kako???
13.1.2005 19:45:50   
Anonimen
Ja, zoprno je zato, ker se moraš sredi popadka na hrbet zbasat, pa noge narazen, da babica z roko, kot je opisala Lunca, pomeri, koliko si odprta. Boli pa čisto nič. Razen popadka, seveda.

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   pregled odprtosti - kako???
13.1.2005 19:47:57   
Jančika_
Jaz nisem niti vedela, da mi kaj merijo - če mi ne bi povedali, koliko sem odprta, bi šlo to lepo mimo mene:)-. Nič sekirat!

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   pregled odprtosti - kako???
13.1.2005 20:03:58   
Jessy
Saj sama sem bila tudi šokirana ob tem, da ti merijo skozi zadnjično odprtino. To je izjavila moja sošolka s faksa in je argumentirala, da ti v času poteka poroda ne smejo tikati v nožnico. Rodila je pa v Izoli.
Me veseli, da ste povedale kako to poteka!

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   pregled odprtosti - kako???
13.1.2005 20:19:40   
lelaval

Prvič slišim, da bi preverjali odprtost skozi zadnjično odprtino :zmeden: :)-:)-:)- Saj vendar ne rodimo skozi zadnjično odprtino.
Med popadki pa te mora babica pregledovat, da vidi, koliko si odprta (meri oz. pregleda te z roko skozi nožnico - isto kot G. na gin. pregledu).

Ti se ne pusti strašit. Tvoj porod bo nekaj lepega.

LP

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   pregled odprtosti - kako???
13.1.2005 20:47:53   
beba76
Skoraj ne morem verjet, da vas niso pregledovali skozi zadnjično odprtino. Mene namreč pri obeh porodih so in je bilo sila neprijetno!:(:((:(:((
Sicer ne vem, čemu služi šarjenje po ta zadnji med porodom, a očitno v nekaterih porodnišnicah to delajo.

Odprtost pa definitivno preglejujejo vaginalno, saj drugje ne morejo do maternice:)-


(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   pregled odprtosti - kako???
13.1.2005 21:29:17   
Jessy
Beba, si ti to o pregledu skozi zadnjično pisala resno ali se hecaš?
Ker, če si pisala resno, potem očitno je res nekaj na tem.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   pregled odprtosti - kako???
13.1.2005 21:29:56   
Gina
Jessy, tvoja sošolka je imela delno prav. Pred 9 leti sem rodila prvič, v Ljubljani. Takrat so še pregledovali na ta način med porodom koliko si odprta- skozi zadnjično odprtino:((:(( - iz vzroka, ki ti ga je povedala sošolka. Potem so s to neumnostjo nehali, hvala bogu. Danes, vsaj kolikor je meni znano, to ne delajo več.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   pregled odprtosti - kako???
13.1.2005 21:30:22   
Anonimen
Jaz sem tudi najprej pomislila, tale se pa heca.... Bomo videli.

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   pregled odprtosti - kako???
13.1.2005 21:33:33   
Gina
Aja, pozabila sem napisat zakaj. Trdili so, da je zelo nevarno, če preveč šarijo po nožnici zaradi različnih bakterij... Če bi pri porajanju prišel z njimi v stik otrok, lahko dobi vse mogoče, celo meningitis....
Ni se hecala, res so ponekod to delali, meni so, pa 9 let se meni sploh ne zdi tako daleč nazaj.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   pregled odprtosti - kako???
13.1.2005 21:35:49   
Anonimen
To moram pa prav mojo sestro vprašati, ker res prvič slišim. Ona ima stare 17, 13 in 12. Potem je bil pa klistir ta mala malica.

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   pregled odprtosti - kako???
13.1.2005 21:41:44   
Gina
A ti po pravici povem, da so me itak popadki tolk boleli, da je bilo tisto samo še za enega polovičnega zraven.:sloncek: Samo danes se mi pa - sori izrazu -to zdi kot iz kake nadaljevanke o pederčkih, ha ha....:)-:)-

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   pregled odprtosti - kako???
13.1.2005 21:45:12   
Anonimen
A veš, kaj sem se spomnila? Mene je moj ginekolog na vsakem pregledu med nosečnostjo vaginalno pregledal. To so se pa metode res konkretno spremenile, če včasih niti pri porodu tega niso počeli.

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   pregled odprtosti - kako???
13.1.2005 21:52:32   
Gina
Ne, saj prej so te tudi vaginalno pregledovali. Ironija je v tem, da so te samo v porodnišnici "analno". In še to ne na pregledu za sprejem v porod., ampak med porodom, se pravi popadki. Tko se sliši sadistično, a ne?:zmeden: In jaz sem v tistih časih sanjala o EA in jih celo vprašala pri sprejemu, če je to mogoče in kdaj bo. So mi rekli, da pri njih pa še dolgo ne:)-:)-:)-

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   pregled odprtosti - kako???
13.1.2005 21:54:29   
nejcko
Kako so ti dohtarji različni. Mene moja ginekologinja od 3. mes dalje (ko mi je delala zadnji vaginalni ultrazvok) ni več tikala tam spodaj. Tudi ko sem bila že en teden čez rok, ni preverjala moje odprtosti. To me je zmeraj čudilo. Pri drugi nosečnosti je bilo pa enako. Hmm?

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   pregled odprtosti - kako???
13.1.2005 22:18:31   
Anonimen
Hojla!

Zanimivo, mene pa moj g. čisto na vsakem pregledu pregleda tudi vaginalno s prstom, da vidi zaprtost materničnega vratu. Kako pa bi lahko drugače reagiral, če bi se katera začela odpirati že dva meseca prezgodaj?

Bye,

Blacky s :duda:

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   pregled odprtosti - kako???
13.1.2005 22:31:38   
nejcko
Saj pravim, da so čudni. Čisto vsak po svoje. Me pa lahko samo molimo, da slučajno ne bi šlo kaj narobe.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   pregled odprtosti - kako???
14.1.2005 2:52:16   
Annny
Jaz sem rodila z EA in me ta pregled zato ni prav nič bolel- nisem čutila..
LP

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   pregled odprtosti - kako???
14.1.2005 8:12:10   
puri
Meni niso merili čez zadnjično odprtino, je bil pa ta pregled res zelo neprijeten!:zmeden: Jaz sem imela sploh smolo, ker se je ena babca celo učila na meni in me je na veliko in dolgo pregledovala:(! Najbolj smotan je ta pregled, če imaš vmes popadek!

No, pri drugem :duda:, mi pa ta pregled ni bil nič kaj posebnega, niso me velikokrat pregledal, pa tut bolelo me ni nič:zmeden2:

lp:)

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   pregled odprtosti - kako???
14.1.2005 9:11:05   
tily
Seveda je res, ker se je to tudi meni zgodilo, sicer pred 8. leti v Koprski porodnišnici. Sedaj pa ne vem, kaj me čaka v Izolski porodnišnici, upam da so spremenili delovne navade.:zmeden2:

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   pregled odprtosti - kako???
14.1.2005 11:44:31   
pravljica
zdaj pa mi ni več nič jasno, tole analno :zmeden:
kako pa ve koliko si odprta in s čim to preveri - s prstom ali je potrebno kaj več?

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   pregled odprtosti - kako???
14.1.2005 15:05:58   
beba76
No, jaz se končno oglašam z odgovorom - NISEM SE HECALA! Čisto resno je tisto o analnem pregledovanju (fuj!).
Največji štos po drugem porodu pa je bil to, da sem babici rekla, da se mi zdi, da me tišči na blato, ona pa: gospa, obrnite se in s prsti v ta zadnjo. A mi je tega trebalo? Ko sem se končno rešila muk s popadki in vakuumom, še to za posladek. Boljše bi bilo, da bi bila tiho...
Upam, da so te preglede zdaj opustili.

Pri prvem porodu pa se nisem odpirala (se mi zdi, da je Splišni imela enak problem in na koncu CR) in mi je s prsti probala razširit MV - aaaauuuuu - to pa boli ko sam :hudicek:. Pa itak ni šlo in smo po 15 urah v porodni in 11 urah umetnih popadkov bili odprti le en prst. Končali smo v poeracijski s CR. Aja, da ne boste mislile, da sem ne vem kako trpela z umetnimi popadki 11 ur. Ti so bili le priklopljeni in veselo curljali vame, moje telo pa je bilo imuno na njih. Tak da je otroček prišel na svet brez enega samega popadka - sem pa jih pri naslednjem porodu dobila duplo dozo in zdaj presneto dobro vem, kaj pomenijo umetni popadki.:((

Sicer pa se tolažim s tem, da je od zadnjega poroda minilo 5,5 let in bo zdaj kaj drugače (če verjamete):)-:)-:)-

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?