|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tožba za preživnino.
14.1.2008 8:34:42   
Mešamdrek
Evo,sedaj pa še jaz želim vaša velecenjene mnenja.Stvar je taka stoji pa takole.

Moj brat in njegova punca imata 3mesečnega otroka.Živijo skupaj,s tem,da je on še vedno prijavljen na svojem domačem naslovu,da ona dobi večje otr.dodatke.Stara je 29 let in prihaja iz revne družine,nima dokončane niti srednje šole in delala je samo kot kelnarca sedaj je na porodniški.
On je tri leta mlajši,je redno zaposlen,praktično jih on živi.

In kaj sem zvedla včeraj? Da ga ona toži za preživnino!??
Gospa se vozi v BMW5,ki je last mojega brata,zapravlja njegov denar in se frajeriši.A ni vsekana?
Mi s starši smo čisto paf odkar smo to zvedeli.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 8:38:54   
fricka
Mislim, da to mora biti pravno urejeno in se sproži tožba, v kolikor to še nista samo medsebojno uredila na sodišču. Bodo pa več o tem vedele tiste, ki so to dale skozi. Sem se pa v življenju nekaj naučila: ne obsojaj prehitro.

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 8:42:42   
maruškaŠ
Če onadva nista v resnici skregana - ona njega toži za preživnino - ker tako to izgleda - glede na to, da se verjetno pretvarjata, da nista skupaj in je ona samohrailka in torej na ta način kradeta. Ste lahko čist paf, ko imate pa takšne v družini...

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 8:44:27   
Mešamdrek
na ta način kradeta. Ste lahko čist paf, ko imate pa takšne v družini...


Tole bom ignorirala.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 8:56:47   
sneška_
Si se z bratom pogovorila? Mogoče da so se tak zmenili. Nič prehitro. Prvo se pogovori z njim pol pa boš videla. 

_____________________________

Najdojenček

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 8:57:49   
Anonimen
bi ti napisala moje velecenjeno mnenje..ampak ga boš itak dala na ignore..tako da.

(odgovor članu Mešamdrek)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 9:00:15   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Mešamdrek

na ta način kradeta. Ste lahko čist paf, ko imate pa takšne v družini...


Tole bom ignorirala.


Kot želiš, ampak to ni nesramnost, ampak dejstvo. In po eni strani se ti zdi sprejemljivo, da onadva oba skupaj kradeta 'državo' - torej nas davkoplačevalce in pa po drugi strani skrajno nesprejemljivo, da bi ona poskušala nekaj zahtevati od njega.

p.s. glede na prevozno sredstvo se resnično norčujeta iz vseh pravih samohranilk in iz vseh resnično socialno ogroženih.

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 9:00:25   
Marogica
Tudi jaz mislim, da gre za izigravanje države obeh, tvojega brata in svakinje. SEm malo polepšala izraz za goljufijo.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 9:17:06   
sneška_
Sicer pa moram še nekaj napisati ker nisme mogla mimo tega. Jaz in moj sva poročena. Jaz sem nejgova gospa ki vozi avto ki je njegova last oziroma najina,zapravljam njegov denar oziroma najin ker če mu bom računala kokliko stane likanje,pranje,kuhanje in vse ostalo sigurno da ne bi imel da bi me izplačal.Tudi jaz se frajerišem.Imamo dva najina otroka.Imamo najin domek ki je v njegovi lasti ampak je najin ker vem da nikoli ga ne bi imeli če obadva nisva delali na tem.  Imam dokončano fakulteto  pa sem doma ne delam ker imam majhnega dojenčka.. Ker otroci se enkrat čuvajo delo najdeš kadarkoli. Pa od države imam samo porodniške 175 evr nič več pa tudi nočem več. Praktično moj mož me živi.

Tako da se ne štejem kot vsekana

_____________________________

Najdojenček

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 9:21:24   
Mešamdrek
IZVIRNO SPOROČILO: sneška_

Sicer pa moram še nekaj napisati ker nisme mogla mimo tega. Jaz in moj sva poročena. Jaz sem nejgova gospa ki vozi avto ki je njegova last oziroma najina,zapravljam njegov denar oziroma najin ker če mu bom računala kokliko stane likanje,pranje,kuhanje in vse ostalo sigurno da ne bi imel da bi me izplačal.Tudi jaz se frajerišem.Imamo dva najina otroka.Imamo najin domek ki je v njegovi lasti ampak je najin ker vem da nikoli ga ne bi imeli če obadva nisva delali na tem.  Imam dokončano fakulteto  pa sem doma ne delam ker imam majhnega dojenčka.. Ker otroci se enkrat čuvajo delo najdeš kadarkoli. Pa od države imam samo porodniške 175 evr nič več pa tudi nočem več. Praktično moj mož me živi.

Tako da se ne štejem kot vsekana


Lej,al ni to problem,lepo da je vse vajino ampak tukaj je problem mnogo večji,so stvari,ki jih nisem napisala.

Npr.ob zanositvi sta bila skupaj vsega 3mesece.Gospa je želela,da jim moji kupijo stanovanje,čeprav sta starša rekla,da lahko živita pri njih.Kredite za opremo plačuje moj brat ona praktično nima stroškov in ni dodala nič denarja.

Je na porodniški,in ne dela drugega kot da hodi po trgovinah.Stanovanje ji pospravlja njena mama,na kosilo hodi k svoji mami vsak dan.Praktično ji gre samo po glavi,kje bi kaj dobila ali vzela. Še celo mojo teto ima zelo "rada",ker je že stara in misli,da ji bo zapustila stanovanje.


< Sporočilo je popravil Mešamdrek -- 14.1.2008 9:25:46 >

(odgovor članu sneška_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 9:24:03   
sneška_
IZVIRNO SPOROČILO: Mešamdrek

IZVIRNO SPOROČILO: sneška_

Sicer pa moram še nekaj napisati ker nisme mogla mimo tega. Jaz in moj sva poročena. Jaz sem nejgova gospa ki vozi avto ki je njegova last oziroma najina,zapravljam njegov denar oziroma najin ker če mu bom računala kokliko stane likanje,pranje,kuhanje in vse ostalo sigurno da ne bi imel da bi me izplačal.Tudi jaz se frajerišem.Imamo dva najina otroka.Imamo najin domek ki je v njegovi lasti ampak je najin ker vem da nikoli ga ne bi imeli če obadva nisva delali na tem.  Imam dokončano fakulteto  pa sem doma ne delam ker imam majhnega dojenčka.. Ker otroci se enkrat čuvajo delo najdeš kadarkoli. Pa od države imam samo porodniške 175 evr nič več pa tudi nočem več. Praktično moj mož me živi.

Tako da se ne štejem kot vsekana


Lej,al ni to problem,lepo da je vse vajino ampak tukaj je problem mnogo večji,so stvari,ki jih nisem napisala.

Npr.ob zanositvi sta bila skupaj vsega 3mesece.Gospa je želela,da jim moji kupijo stanovanje,čeprav sta starša rekla,da lahko živita pri njih.Kredite za opremo plačuje moj brat ona praktično nima stroškov in ni dodala nič denarja.


Moj nasvet je da bi se ti lepo  s tvojim bratom pogovorila kaj on misli okrog vsega tega in kaj misli ukrepati.Ker na koncu je otrok zraven.   

_____________________________

Najdojenček

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 9:30:42   
Mešamdrek
Moj nasvet je da bi se ti lepo s tvojim bratom pogovorila kaj on misli okrog vsega tega in kaj misli ukrepati.Ker na koncu je otrok zraven.


To tudi nameravam,samo sem prej želela vas vprašat za mnenja.
Res mi ni jasno zakaj mora biti tukaj vpletena tožba.

(odgovor članu sneška_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 9:34:24   
Anonimen
Res mi ni jasno zakaj mora biti tukaj vpletena tožba.


Če se gresta ''samohranilke'' (kar  se iz napisanega da razbrat) potem je tožba za preživnino zgolj formalnost in obvezni del procesa, da se uredi status ''samohranilke''.

V nasprotnem primeru je pa ženska res samohranilka in potem ima pravico do preživnine in tožba ni tako nenavadno dejanje.


(odgovor članu Mešamdrek)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 9:34:48   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Mešamdrek

Moj nasvet je da bi se ti lepo s tvojim bratom pogovorila kaj on misli okrog vsega tega in kaj misli ukrepati.Ker na koncu je otrok zraven.


To tudi nameravam,samo sem prej želela vas vprašat za mnenja.
Res mi ni jasno zakaj mora biti tukaj vpletena tožba.


Zato ker - če dva nista skupaj ali gresta narazen je potrebno uredit vse zadeve uradno po pravni poti. In četudi nekdo laže, da ni skupaj (čeprav je in na ta način krade) morata to urediti po pravni poti. Če onadva ne bosta imela sodno urejene preživnine, bo otrok dobil  0€ otroškega dodatka.

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 9:34:55   
sneška_
Mogoče ima namen  končati s tvojim bratom .Mogoče imajo probleme s katerimi vi  niste seznanjeni.

_____________________________

Najdojenček

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 9:36:09   
Mešamdrek
IZVIRNO SPOROČILO: sneška_

Mogoče ima namen  končati s tvojim bratom .Mogoče imajo probleme s katerimi vi  niste seznanjeni.


Tudi to je seveda možno.

(odgovor članu sneška_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 9:59:10   
piščanc
mešaj svoje drek, ne tujega.

tožba za preživninio je legalna pot za urejanje statusa samohranilke. prave ali neprave. jim pa želim, da so vsaj kot družina srečni, ker druegga jim tako ne preostane.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 10:00:15   
karmy
Lenoba. Ampak ti pri temu ne moreš nič

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 10:12:50   
Mešamdrek
mešaj svoje drek, ne tujega.


Neumestno,če te pa zanima nisem dosedaj nič mešala,ker svoj križ sama nosim in se načeloma v druge ne vmešavam.Zato pa tudi tukaj sprašujem za mnenja.

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 10:39:13   
kai1
Tožba za preživninio je legalna pot za urejanje statusa samohranilke. Prave ali neprave.

Verjamem, da se ti vse skupaj zdi katastrofa.
Mislim, da bi bilo bolj pametno, da bi se prej pogovorila s svojim bratom.
Vsi ste zgoženi ( družina), ampak njega , pa ne vprašate zakaj tožba. 

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 10:43:36   
maruškaŠ
IN kje ste to splohizvedeli, če z bratom še niste govorili?

(odgovor članu kai1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 11:22:06   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: Mešamdrek



Lej,al ni to problem,lepo da je vse vajino ampak tukaj je problem mnogo večji,so stvari,ki jih nisem napisala.

Npr.ob zanositvi sta bila skupaj vsega 3mesece.Gospa je želela,da jim moji kupijo stanovanje,čeprav sta starša rekla,da lahko živita pri njih.Kredite za opremo plačuje moj brat ona praktično nima stroškov in ni dodala nič denarja.

Je na porodniški,in ne dela drugega kot da hodi po trgovinah.Stanovanje ji pospravlja njena mama,na kosilo hodi k svoji mami vsak dan.Praktično ji gre samo po glavi,kje bi kaj dobila ali vzela. Še celo mojo teto ima zelo "rada",ker je že stara in misli,da ji bo zapustila stanovanje.




jima  že tako paše..naj delata kar želita. A se ni brezveze ubadat z drugimi, ko jke pa doma vedno dovolj !problemov" za reševat.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 11:41:25   
mami_miki
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Če onadva nista v resnici skregana - ona njega toži za preživnino - ker tako to izgleda - glede na to, da se verjetno pretvarjata, da nista skupaj in je ona samohrailka in torej na ta način kradeta. Ste lahko čist paf, ko imate pa takšne v družini...


ne rezumem, na kak način kradeta...

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 11:45:03   
mami_miki
mogoče pa sta res to naštudirala....

dvomim, da hoče končat z bratom, če jo tako lepo vzdržuje..

po moje sta se tako dogovorila...

mogoče nočeta, da se vi vpletate: no, jaz tudi nebi želela, da se moj brat ali mama ali teta ali bilokdo vpleta v moje zadeve...

(drugače pa: koliko nas dražva okrade-kako so vse podražili...
pa dajmo še mi njo, tam kje gre pa so luknje v zakonu...včasih mi gre res na živce...)

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Tožba za preživnino.
14.1.2008 11:50:17   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: Mešamdrek

Gospa se vozi v BMW5,ki je last mojega brata,



Če je ta BMW5 star več kot 10.let pol itak vreden ene 6.000€, če pa je nov pol pa je lahko tud 60.000€.

Razlika je očitna, a ne? user posted image


V to kakšno razmerje imata pa niti ne vem, zato težko komentiram.
Če ji daje avto, denar itd. pol je njemu že OK, drugače pa lahko gre za krajo.

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?