|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako vzeti vodo
31.1.2008 10:08:13   
draganav
Kako naj pripravim 2 leti staro punčko, da se polula v kozarček. Odnesti morava vodo ( srednji curek) na pregled. Do zdaj so ji dajali vrečko, zdaj morava v lonček. Sploh mi ni jasno kako naj to izvedeva.  Lonček ne gre v kahlo, ker je previsok. Problem je v tem, da takoj ko ga vidi začne jokat. Pomagajte nama.

_____________________________

TAKO LEPO JE BITI MAMA
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako vzeti vodo
31.1.2008 10:13:09   
frutka_
Naj se polula v res čisto kahlo pa potem prelij.

(odgovor članu draganav)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako vzeti vodo
31.1.2008 10:15:19   
šnucika
Naši dveletnici so zadnjič dali vrečko, ko sva bili pri P.
Za kontrolo čez en teden pa je lulala doma v kahlo,pa sem prelila v stekleničko.
Mi je rekla sestra pri P,da naj dobro operem kahlo,potem jo prelijem z vrelo vodo,posušim in je.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako vzeti vodo
31.1.2008 10:15:53   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image  Frutka, mi smo se pa pred 1 letom 1 teden ukvarjali, kako naj to izvedemo, ker ni in ni hotela v kozarček.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako vzeti vodo
31.1.2008 10:22:51   
Anonimen
Imaš dve varianti:
  • al narediš tako, kot je napisala šnucika- z vročo vodo in kaki razkužilom(wc račka) opereš kahlico, dobro umiješ dete(tudi nogice, ker lahko onesterili kahlico), pa naj lula v kahlico- potem vse previdno preliješ. Ne dotikaj se roba lončka in notranjosti pokrovčka.
  • al pa če uporablja pleničko- v lekarni kupi tampončke(za čiščenje rane), dobro umij spolovilo, v notranjost pleničke(ki se je ne dotikaš!!!) brez dotikanja vsipaj čim več tampončkov(naj bodo strelini!) in pusti, da se dete polula. Nato z rokavicami(če znaš uporabljati sterilne, tolk boljše- dobiš jih v lekarni) iztisneš tampončke v kozarček. Spet se ne dotikaj roba kozarčka in notranjosti pokrovčka.

Bo šlo? user posted image

aspirinčica

(odgovor članu šnucika)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako vzeti vodo
31.1.2008 10:27:16   
draganav
Sem probala dati kozarček v kahlo, in ni previsok. Ampak kako naj ujamem srednji curek, to je problem. Ne morem ji rečt, zdaj luli, zdaj pa nehaj in, da potem nastavim kozarček. Ma noro. Najlažji bi bilo, če bi stoje v banjo in bi samo nastavila kozarček, a ne??

_____________________________

TAKO LEPO JE BITI MAMA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako vzeti vodo
31.1.2008 10:32:16   
Anonimen
Naj vse skupaj lepo polula, pa bo v urinu srednja vrednost bakterij. Ne sekiraj se zaradi srednjega curka. Le povej, ko neseš urin, da ni srednji curek, da bodo lahkolažje ovrednotili rezultete.

(odgovor članu draganav)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako vzeti vodo
31.1.2008 10:32:43   
mily
Jst nič ne lovim srednjega curka. Je še pri moji petletnici nemogoče, kaj šele pri tvoji.

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu draganav)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako vzeti vodo
31.1.2008 10:33:46   
šnucika
Mislim,da pri dve leti starem otroku lovit srednji curek...halo?

Naša je  imela uroinfekt,pa nič ne komplicirajo....v torek morava spet na kontrolo, pa bom isto naredila, kar s kahlico.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu draganav)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako vzeti vodo
31.1.2008 13:32:04   
urskas
tudi mi smo lulali kar v kahlico (Dobro očiščeno z vrelo vodo).
Sicer je naša bila stara le 9 mesecev, pa nobena vrečka ni ostala prilepljene toliko časa, da bi lulali?!?
Potem sem jo posadila kar na kahlo in jo zabavala, ji dajala piti in ob enem pustila teči vodo iz pipe.
Nam je uspelo po kakšnih 10 minutahuser posted image .

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako vzeti vodo
31.1.2008 13:53:16   
Pobalami
Ma kaj hočejo od 2 letnice srednji urin? Lepo ji fino s fiziološko umiješ spolovilo in naj se polula v čisto kahlico.

Zakaj pa ji niso dali vrečke? Mogoče se jo lahko kupi v lekarni.

Mojemu dveletniku so namontirali vrečko (prej so mu fino lulita in okoli umili s fiziološko). Ga je zelo motila zato se ni hotel polulati. Potem se je lepo polulal v lonček.

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako vzeti vodo
31.1.2008 15:51:34   
arielca
Brina se ni hotela polulat niti v lonček niti v vrečko niti na kahlico ni šla. Potem sva jo imela popoldan doma brez pleničke in sva pač gledala, kdaj bo lulala in sva lovila curek. Mi je bilo pa prav vseeno ali je zgodnji ali srednji ali zadnji user posted image  curek.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako vzeti vodo
31.1.2008 21:34:33   
MojcaG
jaz sem moji punčki (2 leti) rekla, da je to taka čisto čisto majhna hecna kahlica. in se ji je zdelo ful fajn, da se lahko polula v tako smešno kahlico.

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako vzeti vodo
1.2.2008 8:10:54   
Nika v službi
No, mi smo pri 2 letih in 4 mesecih še vedno pleničarji, med prazniki je bil sum na uroinfekt in smo morali trikrat zaporedoma dati vodo. Živ problem. Ni hotela lulat v kahlico niti v lonček. Pa smo tej veliki "babi" dali gor vrečko, jo silili s pitjem, točili vodo, polivali noge... delali tak stretching, da je kaj. To samo prvič. Potem pa smo pri drugi oddaji vode obupali, namontirali vrečko, vzeli pijačo in šli ven na sprehod. Polulala se je za prvim vogalom, ker je bilo takrat prav sveže (hladno) zunaj. No, zdaj so temperature nekaj višje, tako da ne vem, če tak postopek pali.

Sicer pa vrečko dobiš v vsakem laboratoriju ali pri P brezplačno, jaz sem jih v laboratoriju takrat vzela kar cel paket, ker je imela zraven še drisko in se mi je zgodilo, da se je bil urin neuporaben.

(odgovor članu MojcaG)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako vzeti vodo
1.2.2008 8:24:30   
draganav
Sva opravili, kahlo sem dobro umila in prelila v lonček. Tako mi je svetovala tudi v laboratoriju. Popoldne dobiva izvide, upam da ne bo nič. Punce hvala!!!

_____________________________

TAKO LEPO JE BITI MAMA

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako vzeti vodo
1.2.2008 10:23:40   
Yasminka
Tudi jaz sem kahlo dobro umila in razkužila - rezultat: še enkrat smo morali lovit lularija saj je bil vzorec poln bakterij. Tako da zdaj vedno lovim v vrečko, čeprav porabim vsaj 2 - 3, mi to naredi polno sivih las... da ne govorim, kako našo to moti user posted image

(odgovor članu draganav)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako vzeti vodo
1.2.2008 11:17:13   
taška30
Jaz sem našo (ko je rekla, da jo tišči lulat) na hitro slekla in postavila v tuš kabino. Je sicer trajalo kakšno minuto, da se je sprostila, potem pa je pač stoje lulala (z malo bolj narazen nogami) in sem komot ulovila v kozarček.
Ko sva pa na infekcijski oddajali vodo, je pa lulala v kahlo, v kateri je bila posodica, malce širša in nižja, poskusi najti kaj takega, pa potem prelit v kozarček.

(odgovor članu Yasminka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?