|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izkušnje z epiduralno anal.
18.3.2008 19:28:54   
maktub
živiijo...

a ima katera izkušnje z epiduralno oz. ve katera kako to poteka v Izolski porodnišnici..

sama sem bila na predavanjih ampak me je vsega tega zelo strah, oz. nevem al bi vzela ali ne.. saj mi je ginek. rekla da glede na to da sem že 2,5 cm odprta bi imela kr hiter porod... skrbi me sam to da mam zelo hitro bitje srca rahlo tahikardijo... vendar mi je reku kardiolog da tudi brez epid. bi šlo tako da se morem sama odločit...
aaa mi lahko katera kaj svetuje... ker sem v takih dvomih..
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
18.3.2008 19:39:03   
biga
Jaz sem jo imela, sicer ne v izolski porodnišnici. Imela sem zelo hud, dolg porod in bi brez epiduralne težko zdržala odpiranje dobrih 8 ur. Je bilo pa na koncu hudo, ker sem dobila že vse doze epiduralne, popadki pa niso bili dovolj močni za potiskanje (otrok se še ni spustil dol), zato so mi dodajal umetne popadke. In na koncu, ko je epiduralna popustila, sem vse čutila, vse bolečine, ki jih prej nisem. Tako je bilo še hujše potiskanje. Pa še nisem čutila pritiska navzdol, zato nisem vedela, kdaj pritisnit. Skratka, po eni strani sem zaradi EA zdržala lažje prvo fazo poroda, po drugi pa mi je bilo težje na koncu, ko je šlo zares in sem čutila vse bolečine, razen pritiska, kar bi morala, da bi lažje rodila. Vseeno bi se še enkrat odločila za EA.

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
18.3.2008 21:06:32   
babylove
Meni je bila EA super in jo vsaki priporočam.

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
18.3.2008 21:49:26   
mojca75
Rodila sem z EA, porod je bil dolg, nisem se odpirala, dobila umetne popadke.
Začelo se je z odtekom vode, ker nisem bila nič odprta in nič popadkov me niso dali takoj v porodno ampak sem bila čez noč na oddelku, ker se ni nioč dogajalo sem zjutraj vseeno morala v porodno ker je bilo že predolgo od razpoka.
EA priporočam. Sama imam motnjo strjevanja krvi ki je kontraindiktorna z EA ampak v nosečnosti se te faktorji izboljšajo in sem se vseeno odločila za EA in tudi v drugo se bom.

res pa je da so mi EA dali šele po 4 urah ko sem bila že 4 cm odprta, prej pa umetni popadki na polno. Po EA sem bila kot na havajih in sem bila ob samem porodu še "polna oči".

Za EA sem se prvenstveno odločila zaradi visoke dioptrije (-8) in varovanja oči.

_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
18.3.2008 22:08:29   
tamala83
jaz pa ne "odobravam" EA. Sama sem imela  8 ur umetne popadke, pa sem jih preživela tudi brez tega. pri porodu z EA se dojenček dosti bolj namuči kot drugače. zakaj? zato ker mamica ne čuti tega pritiska ki ga imaš med popadki, jih ne predihavaš, in ko je treba rodit tudi ne pritisneš tak močno kot bi drugače. No, glavno je da mamice ne boli kaj prevečuser posted image . Drugo je če je res potrebno, kao. Da pa se greš naprej zmenit za epiduralca, ko sploh ne veš kaj in kak bo, samo da te bi manj bolelo...user posted image  nevem no.

_____________________________

31.08.2005 je iz neba padla zvezdica nama v naročje

(odgovor članu mojca75)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
18.3.2008 22:55:50   
BUŠICA
no ne vem no...a bi ti šla k zobozdravniku da ti zob spuli brez anestezije-tako so prej delali...če pa te pravilno vodijo skozi porod pa potiskaš kako je treba!

(odgovor članu tamala83)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
18.3.2008 22:57:32   
Anonimen
a ima katera izkušnje z epiduralno


Zal ne....je bila logistika prehitra....user posted image .

Kolegice, ki so rodile tako z kot brez pravijo, da je razlika kot noc in dan...

(odgovor članu maktub)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
18.3.2008 22:58:28   
ANA_P
tamala83, o tem kakšen porod bo imal katera se pa lahko vsaka sama odloči!!!!!!!!!!!! In ne razumem dveh stvari: zakaj bi človek trpel, če obstaja nekaj kar ti olajša bolečino in če bi že bilo to tako hudo nevarno za otroka, tega ne bi izvajali. Samo Ameriko poglejte, malo Birth stories na Reality TV,  da če se odločiš za EA, kar je v AMeriko najbolj pogosti porod, nihče nič ne komplicira.
Mi pa še očitno živimo v katerem času?????? Včasih so tudi noge punktirali na živo, danes jih pa ne user posted image

maktub, kot so ti ostale svetovale, ki so že z EA rodile. Jaz bom sicer šla rodit z Ultivo, ker se malo bojim EA - mogoče pa imma premalo znanja in me je zato strah. Bom preštudirala EA in Ultivo.

(odgovor članu tamala83)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
18.3.2008 23:35:07   
carmelita
rodila dvakrat, obakrat brez EA, sprožen porod,prišla v porodno nič odprta-po PDP, daljši porod trajal vsega 2 urici. EA ima lahko posledice za otroka in sploh ne vem zakaj je potrebna. zaradi tistih treh zadnjih malo bolj bolečih popadkov? če pa tega nebi zdržala pa ne vem niti kako bi bilo z menstrualnimi bolečinami, ki so včasih bolj boleče.
no, zob so mi zdirali 4 ure, na kliniki v LJ, vse protibolečinske 5x vmes popustile...
tisto je bolelo kotuser posted image in ne porod

(odgovor članu ANA_P)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
18.3.2008 23:42:27   
ANA_P
carmelita user posted image user posted image  čestitam za takšna dva lahka poroda, če lahko rečem. Si lahko srečna.
Ne bom govorila o celi zgodbi moje kolegice, kako dolgo je rodila, kdaj ji je voda odtekla, da svojih popadkov sploh ni imela ipd... je imela naravni porod - danes je otrok star tri leta in ona še vedno pravi isto:,Otrok več ne bom imela, je bil en porod dovolj, še eneg ne zdržala'
Pa ni edina, ki jo poznam s tako izkušnjo. Res pa je, da jih tudi dosti poznam takih kot ti, ki so rodile 1 2 3 in bi jutri šle še enkrat.
Jaz pa podpiram vse protibolečinske variante user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu carmelita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
18.3.2008 23:48:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: carmelita

rodila dvakrat, obakrat brez EA, sprožen porod,prišla v porodno nič odprta-po PDP, daljši porod trajal vsega 2 urici. EA ima lahko posledice za otroka in sploh ne vem zakaj je potrebna. zaradi tistih treh zadnjih malo bolj bolečih popadkov? če pa tega nebi zdržala pa ne vem niti kako bi bilo z menstrualnimi bolečinami, ki so včasih bolj boleče.
no, zob so mi zdirali 4 ure, na kliniki v LJ, vse protibolečinske 5x vmes popustile...
tisto je bolelo kotuser posted image in ne porod



Nekatere pač ne rodijo 1,2,3....to ti je menda jasno da nekatere rojevajo dosti dlje....
Moja mami je rodila petkrat in da te sliši da je porod k menstrualna bolečina.....hm....bi ti povedala ene par krepkih pomoje o tem kako različni so lahko porodi.

In kako naj bi epiduralna pustila posledice na otroku? Mislim po kakšni logiki pride do otroka? In kako nanj vpliva?

Hm....moj kolega je imel ravno prejšnji teden operacijo kolena, je isto dobil lokalno v hrbet.....nekak ni premišljal o tem da bi šel naravno skoz to, ga morem vprašat zakaj neuser posted image
Pa vidiš, mene osebno puljenje zob ni bolelo. Mi niti približno ni jasno kaj ti cajhnaš. Pr men je blo 1,2,3...
Marija no, kakšna nestrpnost in nevednostuser posted image

(odgovor članu carmelita)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
18.3.2008 23:50:22   
kovač
Mene je pa strah poroda zaradi bolečin, morda zato, ker nisem sploh še noseča.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
18.3.2008 23:53:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tamala83

jaz pa ne "odobravam" EA. Sama sem imela  8 ur umetne popadke, pa sem jih preživela tudi brez tega.ljudje preživimo marsikaj, sam zakaj bi se človek trpinčil po nepotrebnem, ljudje so preživeli tud amputacije z "narkozo šnops", pa puljenje modrostnih zob na živo, pa.... pri porodu z EA se dojenček dosti bolj namuči kot drugače. zakaj? zato ker mamica ne čuti tega pritiska ki ga imaš med popadki, jih ne predihavaš, in ko je treba rodit tudi ne pritisneš tak močno kot bi drugače. kako pa to veš če nisi rodila z EA? jaz tudi nisem, imam pa veliko prijateljic ki so rodile z njo in veliko k so brez, pa so vse rekle da so čutle pritisk, sam ene je pač bolel, druge pa ne No, glavno je da mamice ne boli kaj prevečuser posted image .Ja gre se za mamice, na otroka itak ne vpliva Drugo je če je res potrebno, kao. Da pa se greš naprej zmenit za epiduralca, ko sploh ne veš kaj in kak bo, samo da te bi manj bolelo...user posted image  nevem no. recimo jaz se imam namen it vnaprej zmenit....saj pol ni nujno da vzameš, pač vidiš kako je, če je prehudo vzameš, če ni pa ne. Sej te noben ne sili, če nočeš.

(odgovor članu tamala83)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
18.3.2008 23:56:49   
kovač
jaz pa nevem no, nebi si upala dat EA zarad tega ker sem slišala, da je bila tudi posledica hromost od pasu navzdol. Bi si raje dala za izhod v sili CR. Al pa še to ne. Sam da bi imela lubija zraven pa bi vse pretrpela. Me je pa strah zelo. Velik bolj kt zobarja, čeprav mi je tut tja zelo zoprno hodit, sam na pol leta pa grem preventivno in vedno kakšno luknjo najde v zobeh.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
18.3.2008 23:59:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kovač

jaz pa nevem no, nebi si upala dat EA zarad tega ker sem slišala, da je bila tudi posledica hromost od pasu navzdol. Bi si raje dala za izhod v sili CR. Al pa še to ne. Sam da bi imela lubija zraven pa bi vse pretrpela. Me je pa strah zelo. Velik bolj kt zobarja, čeprav mi je tut tja zelo zoprno hodit, sam na pol leta pa grem preventivno in vedno kakšno luknjo najde v zobeh.


Pol pa upej da si kdaj kej na nogah ne poškoduješ.....k te bodo tud na isti način poštimal, k pr epiduralni-direkt v hrbet.

(odgovor članu kovač)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
19.3.2008 0:01:35   
kovač
ja sam glej pri EA ti dajo injekcijo direkt v hrbtenico da te omrtvičijo od tam navzdol da nič ne čutiš
kaj pa če  kaj zaf....?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
19.3.2008 0:02:11   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: tamala83

jaz pa ne "odobravam" EA. OK.Sama sem imela  8 ur umetne popadke, pa sem jih preživela tudi brez tega.JA itak da preživiš pri porodu z EA se dojenček dosti bolj namuči kot drugače.moj se ni zakaj?se tudi jaz sprašujem zato ker mamica ne čuti tega pritiska ja, kak pa ti to veš? ki ga imaš med popadki, jih ne predihavaš, in ko je treba rodit tudi ne pritisneš tak močno kot bi drugače. to pa je hmmmm, raje ne bom napisala kaj......tega leta No, glavno je da mamice ne boli kaj prevečuser posted image  zakaj bi pa naj bila mamica tako zelo nepomembna pri porodu? . Drugo je če je res potrebno, kao. Da pa se greš naprej zmenit za epiduralca, ko sploh ne veš kaj in kak bo, samo da te bi manj bolelo...user posted image  nevem no. pupika, zbudi se....21. stoletje je.....


jaz sem rodila z epiduralno v dveh urah in pol, sem normalno čutila pritisk, popadke in vse, kar je bilo treba. epiduralna mi je v nulo pomagala, da sem lahko 100 % sodelovala z babico in se celotnega poroda popolnoma zavedala in v končni fazi tudi veselila. in seveda mi je ostav v spominu kot nekaj, skozi kar bi šla zavestno še 10 x in česar se spominjam kot čarovnije

ne vem kaj vam je drage mamice, da poveličujete svojo porodno bolečno. to še iz vas ne naredi boljše mamice od nas, ki pač nismo tako "trpele". ker najhuje, kar sem slišala od ene znanke je bilo: TI PA ZIHER SVOJEGA OTROKA NE BOŠ TAK CENILA KOT JAZ, KI NISEM IMELA EA user posted image

aha....dobro, da mi je to nekdo povedal.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tamala83)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
19.3.2008 0:03:42   
kovač
To je pa res trapasto razmišljanje, da se če tako pa tako rodiš da otroka bolj ali manj ceniš.user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
19.3.2008 0:04:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kovač

ja sam glej pri EA ti dajo injekcijo direkt v hrbtenico da te omrtvičijo od tam navzdol da nič ne čutiš
kaj pa če  kaj zaf....?




Sej pri recimo operaciji kolena isto, pa še pri miljon drugih operacijah.
Zaf....lahko pa vedno. Tud pri CR, tud pri "naravnem" porodu, tud pri puljenju zoba......povsod. Vedno je riziko.
Drgač pa razne maske pri porodu, pa protibolečinske inekcije direkt v kri.....to je pa naravno?

Naravno rojevanje bi blo na njivi med pobiranjem krompirja, čepe....v bolnici, na hrbtu, z miljon cevkami in ekrani okol sebe ni pa prou nič naravnega.

(odgovor članu kovač)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
19.3.2008 0:04:29   
kovač
To je isto kot tista ki ima dražji voziček in dražje otr. cunje svojega otroka bolj rada. Adijo pamet!

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
19.3.2008 0:05:36   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: kovač

ja sam glej pri EA ti dajo injekcijo direkt v hrbtenico da te omrtvičijo od tam navzdol da nič ne čutiš
kaj pa če  kaj zaf....?




draga moja....mešaš pojme....pri ea čutiš vse....ma koja omrtvičenost....daj si še kakšno strokovno bukvo v knjižnici sposodi.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
19.3.2008 0:06:27   
kovač
Ja pa saj ne mislim da je pa to pa to naravno, sam zarad bojazni da bi kaj zaf... sem to napisala.
Ja karin se čist strinjam lohka greva tut na njivo rodit da bo čimbolj naravno na kopico sena ali pa kar na senik, pa mački bojo okol naju lmijavkaluser posted image .
Ej hecam se.user posted image

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
19.3.2008 0:07:20   
kovač
Ej rija priznam da se nisem učena rodila. Pa zdaj vem od tebe.

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
19.3.2008 0:08:30   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: kovač

Ej rija priznam da se nisem učena rodila. Pa zdaj vem od tebe.


ja, kaj pa potem delaš na RR....samo tute bereš?user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: izkušnje z epiduralno anal.
19.3.2008 0:09:27   
kovač
tu med drugim. drugače pa vse pomalo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Je operativno čiščenje maternice po splavu...
V Sloveniji ženska, ki pri ginekologu izve, da njene nosečnosti ni več, prejme napotnico za tabletke ali operativno čišč...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?