|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Delo doma
14.5.2008 14:46:36   
RoZala
Ne vem, če je pravi forum ampak moram odpret tole temo, ker me bo razneslo od sanjarjenja user posted image . Namreč, že cel dan sanjarim, kako bi pustila slabo plačano službo ter vse kar paše zraven (jutranje vstajanje ob 6h, tečno bujenje tečnih otrok, dirkanje po AC, gneča...) in bi enostavno delala doma. Torej, imela npr. s.p. in si sama določala delovni čas. Kako bi uživala!!!

Kdo ste, kaj delate in koliko na mesec zaslužite? Sem sanjaški firbec, ki želi malo več od življenja user posted image ... in išče predloge.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Delo doma
14.5.2008 15:02:25   
Anonimen
Brez zamere, a če boš hotela solidno živet od svojega "podjetja", boš še manj spala in več skrbela.

(odgovor članu RoZala)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Delo doma
14.5.2008 15:34:28   
mojsoncek
Mislim, da bo samo to malo premajhen razlog za brezskrbno delo doma. Kaj bi pa delala doma?

Bodi gospodinja, ce vam financno znese.


< Sporočilo je popravil mojsoncek -- 14.5.2008 15:35:00 >


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Delo doma
14.5.2008 15:37:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Majch

Brez zamere, a če boš hotela solidno živet od svojega "podjetja", boš še manj spala in več skrbela.


Se strinjamuser posted image

Najlažje je pridt v šiht, oddelat svoje in it domov.

Težje je pa najdt delo, ohranit stranke, se vedno znova trudit da ponudiš več kot konkurenca, skrbet za vso birokracijo, ..... v bistvu dokler ti posel orng ne zalaufa, če sploh kdaj ti, delaš cele dneve, pa še ponoči sanjaš delo. Pol se ti tistih 8ur v šihtu ne zdi več tolk dolgihuser posted image

Ljudje mal preveč idealizirajo s.p.jevce. Se jim sanja ne kaj se skriva za vsem tem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Delo doma
14.5.2008 15:46:55   
RoZala
Ma ne, sploh si ne mislim, da si car, če imaš s.p. in da nič ne delaš... Bolj me zanima kaj vi počnete, če delate doma.

Pa, mal mi je dolgcajt, ker imam frej nekaj ur in bluzim user posted image . Pa ne bit tko napadalni, no, saj bo čez 2 dni petek user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Delo doma
14.5.2008 15:48:15   
Anonimen
Moj ima grafično oblikovanje, poslovna darila ipd.
Sam ima popoldanca. Zaenkrat še ne more sam od tega živet. Upava pa da se bo enkrat dalouser posted image

(odgovor članu RoZala)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Delo doma
14.5.2008 17:43:34   
FORZA

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Majch

Brez zamere, a če boš hotela solidno živet od svojega "podjetja", boš še manj spala in več skrbela.


Se strinjamuser posted image

Najlažje je pridt v šiht, oddelat svoje in it domov.

Težje je pa najdt delo, ohranit stranke, se vedno znova trudit da ponudiš več kot konkurenca, skrbet za vso birokracijo, ..... v bistvu dokler ti posel orng ne zalaufa, če sploh kdaj ti, delaš cele dneve, pa še ponoči sanjaš delo. Pol se ti tistih 8ur v šihtu ne zdi več tolk dolgihuser posted image

Ljudje mal preveč idealizirajo s.p.jevce. Se jim sanja ne kaj se skriva za vsem tem.

Točno tko kot sta napisali. Se popolnoma strinjam.
Sem v tem in veliko več se dela, veliko manj časa ostane za otroke je pa res, da veš da delaš zase in delo z veseljem opravljaš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Delo doma
14.5.2008 17:50:22   
fickofacko
In kaj ti delaš, da ti ostane malo časa za otroke? Zanima me, pa nisem nesramna, ker vidim, da si kar veliko na forumu.user posted image Morda kaj preko računalnika?

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Delo doma
14.5.2008 18:25:44   
FORZA

IZVIRNO SPOROČILO: fickofacko

In kaj ti delaš, da ti ostane malo časa za otroke? Zanima me, pa nisem nesramna, ker vidim, da si kar veliko na forumu.user posted image Morda kaj preko računalnika?

Ja to pa zato, ker tudi na delovnem mestu imam računalnik in ko ni dela mal pogledam.

(odgovor članu fickofacko)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Delo doma
14.5.2008 22:42:14   
lelaval
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Majch

Brez zamere, a če boš hotela solidno živet od svojega "podjetja", boš še manj spala in več skrbela.


Se strinjam

Najlažje je pridt v šiht, oddelat svoje in it domov.

Težje je pa najdt delo, ohranit stranke, se vedno znova trudit da ponudiš več kot konkurenca, skrbet za vso birokracijo, ..... v bistvu dokler ti posel orng ne zalaufa, če sploh kdaj ti, delaš cele dneve, pa še ponoči sanjaš delo. Pol se ti tistih 8ur v šihtu ne zdi več tolk dolgih

Ljudje mal preveč idealizirajo s.p.jevce. Se jim sanja ne kaj se skriva za vsem tem.

Točno tko kot sta napisali. Se popolnoma strinjam.
Sem v tem in veliko več se dela, veliko manj časa ostane za otroke je pa res, da veš da delaš zase in delo z veseljem opravljaš.


Točno tako.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Delo doma
15.5.2008 0:47:30   
Anonimen
Moj dragi je "sam svoj gospod" (pa se mi zdi bolj pametno, da sem to dala v narekovaje). Ima taksi.

Prednosti:
- nima fiksne plače; to smatrava za prednost, čeprav bi bila lahko po drugi strani tudi slabost (plačan je od prometa, kar pomeni teoretično takorekoč od nič do neskončno)
- nima fiksnega urnika - delovnega časa (pride, ko pride in gre, ko gre - in če ga ni, ga pač ni, dopust in prosti dnevi po lastni želji)
- stranke mu garantira posredniško podjetje (najboljše v Sloveniji)
- službeno vozilo uporablja tudi kot zasebno (zato ne potrebujemo dveh avtomobilov)

Slabosti:
- vsi stroški so na njegovih ramenih (prispevki čez 200€, posredništvo 135€, gorivo min. 500€, malica min. 125€, potrošni material za avto min. 100€)
- 8 do 12 ur/dnevno je na cesti, kot poklicni voznik, odgovoren za stranke, ki jih vozi (če te že ne vse boli od sedenja, si pa psihično sesut od natempiranega urnika in najmanj potencialne odgovornosti)
- ostaja mu premalo časa za vse ostalo, kar bi rad počel
- težko je karkoli prihraniti ali kupiti kaj večjega (oz. dražjega), saj denar priteka dnevno, v manjših količinah (po cca. 100€) in ne 1x mesečno v večji količini (kakor npr. fiksna plača) - sproti dobiš, sproti potrošiš

Kaj pa vem... dvorezen meč je tole s.p.-jevstvo.

(odgovor članu RoZala)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Delo doma
15.5.2008 10:22:36   
skokica01
No, jaz sem še ne tak sanjač.
Sej ne da mi je slabo, ampak bi si želela malo drugačnega življenja, kjer me ne bi omejevalo to da moram biti točno ob 7h na jobu in tukaj sedeti do 15:30. Moj oče je bil od nekdaj sam svoj gospod in je v določenih obdobju zelooo veliko delal, v določenih pa nič, ker mu takrat ni pasalo delat. Pa nam je šlo precej dobro. Tko, da tudi to se da, samo pravo reč je treba pogruntati.  

(odgovor članu RoZala)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Delo doma
15.5.2008 13:48:15   
RoZala
Dajva skupaj sanjat. V dvoje je lepše user posted image  user posted image .

Resno: imam tako službo, da moram bit v pisarni 8 ur ob določenem času. Če ni dela, gledam v luft ali surfam kot zdajle. AMPAK MENE TO UBIJA!!! Delo si včasih sama najdem, ampak včasih ga pa enostavno ni! Pa stalno nekaj izboljšujem (evidence na računalniku npr.), pa nisem expert ampak samouk. Vsi hvalijo kako je dobro, haska (beri denarja in povišice) pa od nikjer. Najslabše tu pa je, da ne moreš nikamor napredovat (privat pisarna), kar pomeni, da pride povišanje plače vsakih 5 let user posted image user posted image . Če se glih kdo spomne.

(odgovor članu skokica01)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Delo doma
17.6.2008 12:26:28   
tajtaja
>Mogoče pa niti ne veste, kako super je šiht od 7-15, ali 8-16 ure.
Če bi mele šiht od 8.30-18.15, vmes je malo več kot uro in pol fraj, kot ga imam jaz, bi tudi z vsemi močmi iskale službo, tudi z nijžjo plačo, samo da prideš domov kot človek in si še kaj z otroki.user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu RoZala)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Delo doma
17.6.2008 13:49:45   
silvya
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Majch

Brez zamere, a če boš hotela solidno živet od svojega "podjetja", boš še manj spala in več skrbela.


Se strinjamuser posted image

Najlažje je pridt v šiht, oddelat svoje in it domov.

Težje je pa najdt delo, ohranit stranke, se vedno znova trudit da ponudiš več kot konkurenca, skrbet za vso birokracijo, ..... v bistvu dokler ti posel orng ne zalaufa, če sploh kdaj ti, delaš cele dneve, pa še ponoči sanjaš delo. Pol se ti tistih 8ur v šihtu ne zdi več tolk dolgihuser posted image

Ljudje mal preveč idealizirajo s.p.jevce. Se jim sanja ne kaj se skriva za vsem tem.


Se moram strinjati s tem. Ker traja kar precej časa, da se da od svojega podjetja živet. Še posebej, če začneš iz nule.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Delo doma
17.6.2008 13:51:54   
silvya
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

>Mogoče pa niti ne veste, kako super je šiht od 7-15, ali 8-16 ure.
Če bi mele šiht od 8.30-18.15, vmes je malo več kot uro in pol fraj, kot ga imam jaz, bi tudi z vsemi močmi iskale službo, tudi z nijžjo plačo, samo da prideš domov kot človek in si še kaj z otroki.user posted image



Kaj misliš, da če si privat, da lahko oddelaš 8 ur in greš? Ne boš verjela, ampak stranke kličejo tudi čez pranike in vikende. Če se jim ne boš oglasil, bodo šle drugam.
Tako pa sem ti podrla mit o besedah sam svoj gospodar. user posted image

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Delo doma
17.6.2008 20:14:04   
db
živijo jaz bi tudi imela s.p. moje že zelo dolga želja.morem rečit da vem kaka je služba če greš ob enih delat in delaš tam po 10 ur in več,in da delaš petek in svetek,sama sem trenutno izpostavila vso svojo kariero in si poiskala službo v jani upravi,sicer zdaj delam za 4 ure upam da bom mela ćez nekaj časa za 8 ur. drugače pa bi imela s.p. s prodajo rabljenih stvari za naše malčke 

(odgovor članu RoZala)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Delo doma
18.6.2008 21:04:42   
tajtaja
Kaj misliš, da če si privat, da lahko oddelaš 8 ur in greš? Ne boš verjela, ampak stranke kličejo tudi čez pranike in vikende. Če se jim ne boš oglasil, bodo šle drugam.
Tako pa sem ti podrla mit o besedah sam svoj gospodar.


Jaz zelo dobro vem kako je, če si s.p., ker imam enega takega ki deli z mano posteljo in otrokeuser posted image .
Sem pa tisto odel. času mislila na zaposlene od 7-15.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu db)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?