|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   varnostni pas
25.3.2008 13:19:45   
Nea_teja_
Kok je kazen za varnostni pas in za zimsko opremo če kera ve.Matr sem jezna kouser posted image user posted image user posted image  desca bom iz gat stresla ko pride dam.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: varnostni pas
25.3.2008 14:15:00   
Taula
Vozniku, ki nima ustrezne opreme, grozi denarna kazen v višini 125,19 evra, če onemogoča promet, pa kazen znaša 417,29 evra, je zapisano na spletni strani Avto moto zveze Slovenije

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: varnostni pas
25.3.2008 14:37:20   
abi
Jst sem nedolgo tega fasala kazen za varnostni pas- mislim da je celotni znesek bil cca 80 Eur (v 8 dneh pa  pol manj )

_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: varnostni pas
25.3.2008 14:41:56   
andrej77
IZVIRNO SPOROČILO: abi

Jst sem nedolgo tega fasala kazen za varnostni pas- mislim da je celotni znesek bil cca 80 Eur (v 8 dneh pa  pol manj )


za neuporabo varnostnega pasu med vožnjo je sankcija 83,46 EUR oz 41,73 v roku 16-ih dni

o obvezni uporabi govori 83. člen ZVCP-1 UPB4

< Sporočilo je popravil andrej77 -- 25.3.2008 14:43:31 >

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: varnostni pas
25.3.2008 14:43:02   
andrej77
IZVIRNO SPOROČILO: Nea_teja_

Kok je kazen za varnostni pas in za zimsko opremo če kera ve.Matr sem jezna kouser posted image user posted image user posted image  desca bom iz gat stresla ko pride dam.


me prav zanima kaj je revež naredu...

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: varnostni pas
25.3.2008 14:43:47   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: Nea_teja_

Kok je kazen za varnostni pas in za zimsko opremo če kera ve.Matr sem jezna kouser posted image user posted image user posted image  desca bom iz gat stresla ko pride dam.


a je bil brez opreme pa ne privezan al kako??
Ali si bila ti z njegovm avtom???

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: varnostni pas
25.3.2008 15:54:22   
Nea_teja_
Je kasiral sam varnostni pas, še dobro ker je mel letne feltne pa mislim da ni mel verig drugič me naj pa uboga.So imeli na sporedu sam varnostne pasove.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: varnostni pas
25.3.2008 20:21:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: andrej77

IZVIRNO SPOROČILO: abi

Jst sem nedolgo tega fasala kazen za varnostni pas- mislim da je celotni znesek bil cca 80 Eur (v 8 dneh pa  pol manj )


za neuporabo varnostnega pasu med vožnjo je sankcija 83,46 EUR oz 41,73 v roku 16-ih dni


Kar drag spas je postala tale voznja...user posted image

(odgovor članu andrej77)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: varnostni pas
26.3.2008 7:34:17   
srki
Eni so pametni, pa ne ubogajo oz. ne upoštevajo, da je v naših koncih dobro do sredine aprila imeti zimske gume ali pa pač verige.

Mene je izučilo za pas, sem plačala, za tistih 41,73 eur mi je bilo pa tako hudo....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: varnostni pas
26.3.2008 9:07:23   
jakaracman
Koliko je šele za državo drago, če te izstreli čez šipo in po nesreči preživiš.V Soči je veliko takih srečneževuser posted image .Pa verjemi ni več problem 80 ali 40 eur.Če me razumete!

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: varnostni pas
26.3.2008 10:50:37   
jagoda77
privežte se drugič, pa ne bo treba kazni plačevat
sicer je pa to za vas dobr, ne za policaje

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: varnostni pas
26.3.2008 11:01:42   
pikecpokec
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

privežte se drugič, pa ne bo treba kazni plačevat
sicer je pa to za vas dobr, ne za policaje


Genau zo!


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: varnostni pas
26.3.2008 12:06:16   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

privežte se drugič, pa ne bo treba kazni plačevat
sicer je pa to za vas dobr, ne za policaje


Pa je res, glede na izkušnje nekaterih, da če bi bili privezani, da ne bi bilo OK? Samo sprašujem, ker slišim čedalje več takih prigod.


(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: varnostni pas
26.3.2008 12:12:37   
Anonimen
Srki, poznam kar nekaj ljudi v zdravstvu, ki hodijo na urgence zaradi prometnih nesreč in po besedah teh ljudi so do sedaj od vseh nesreč imeli samo en (!)  primer, ko si je nekdo rešil življenje, ker ni bil privezan. Z avtom je zgrmel čez cesto po strmem klancu navzdol, padel z avta in na srečo avto ni padel na njega, ostal živ, malo polomljen, avto uničen. Ampak to je en in edini primer, Vsi ostali so ostali živi ravno zato, ker so bili privezani. Saj se ne privezujemo zaradi policajev in kazni, privezujemo se zaradi sebe. BTW, pri 40 km na uro, ki se ne zdi velika hitrost, človek frči čez šipo.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: varnostni pas
26.3.2008 12:22:50   
anadejka
Ma ja sej vem, da se privežem zaradi sebe.Ampak ne vem zakaj mora država tako visoko zaračunat kazen, če se ne?! A res mislite, da jih samo skrbi za naše življenje???
Že otroke v šoli bi morali naučiti tega.Jest vidim, pri starejših ljudeh,k full nimajo navade se privezat.Mene so to že dosti zgodaj naučili in mi zdej prav manjka nekaj v avtu če nimam pasa čez.Tut če grem samo v trgovino se privežem.Iz navade.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: varnostni pas
26.3.2008 12:29:11   
jagoda77
najbolj grozno je to, ko starš sebe priveže, otroka zadaj pa ne, kao sej gremo samo za vogal ali pa, ne zna pri miru sedet,....

(odgovor članu anadejka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: varnostni pas
26.3.2008 12:37:09   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Srki, poznam kar nekaj ljudi v zdravstvu, ki hodijo na urgence zaradi prometnih nesreč in po besedah teh ljudi so do sedaj od vseh nesreč imeli samo en (!)  primer, ko si je nekdo rešil življenje, ker ni bil privezan. Z avtom je zgrmel čez cesto po strmem klancu navzdol, padel z avta in na srečo avto ni padel na njega, ostal živ, malo polomljen, avto uničen. Ampak to je en in edini primer, Vsi ostali so ostali živi ravno zato, ker so bili privezani. Saj se ne privezujemo zaradi policajev in kazni, privezujemo se zaradi sebe. BTW, pri 40 km na uro, ki se ne zdi velika hitrost, človek frči čez šipo.


ja, saj tudi jaz ravno ne verjamem v tiste zgodbice. In ko sem zadnjič poslušala, s kakšno težo priletitiš npr. v armaturo ali skozi šipo pri 50 km/h, se je pa res za zamislit.

Zdaj, ali gre pa pristojnim res za moje življenje, pa res ne vem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: varnostni pas
7.4.2008 19:42:57   
dulcinea

Že otroke v šoli bi morali naučiti tega.


AJA? A vse to v šoli? Kolikokrat se pa otrok pelje z menoj v avtu? Otrok bo videl starše, kako se vsakič privežejo, in se bo potem tudi sam. Učiteljica mu pa prov nič ne more pri tem. No, lahko to pove otroku, lahko tudi zahteva od njega, da zdrdra, ko je npr. vprašan, ampak vcepi mu pa težko, če mu starši tega ne dajo doma.

Sicer pa, odkar so začeli šoferje avtobusov malo bolj gledat, so tudi šofeerji začeli težit, da se morajo vsi privezat, ne samo tisti pri vratih. Pa mislite, da so se hoteli. Skoraj bi morala se sprehajat in gledat, kdo je pripet in kdo ne. Pa imam vzgojno zelo priden razred.


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu anadejka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: varnostni pas
7.4.2008 19:47:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dulcinea

Že otroke v šoli bi morali naučiti tega.
AJA? A vse to v šoli? Kolikokrat se pa otrok pelje z menoj v avtu? +


Dobro vprasanje.

Kolikokrat se pa pelje z uciteljem v avtu, da bi ga lahko on naucil user posted image

(odgovor članu dulcinea)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: varnostni pas
7.4.2008 21:54:01   
ninataja
IZVIRNO SPOROČILO: srki

IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

privežte se drugič, pa ne bo treba kazni plačevat
sicer je pa to za vas dobr, ne za policaje


Pa je res, glede na izkušnje nekaterih, da če bi bili privezani, da ne bi bilo OK? Samo sprašujem, ker slišim čedalje več takih prigod.




Moja mami se je enkrat 2 km do doma odvezala imela nesrečo in preživela po srečnem naključju ker ni bila pripeta in jo je vrglo ven ... Če bi bila privezana mame več ne bi imela in tudi še enega brata ne ... user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: varnostni pas
8.4.2008 6:43:23   
srki
No evo, zakaj enkrat še ne dajo ven statistike, koliko jih dejansko preživi, če niso privezani.

Zame je to itak stvar posameznika (govorim za odrasle osebe), zaradi mene, če se noben ne privezuje.

ja, najbolj da so zdaj za vse učitelji krivi, ker jih tega ne učijo v šoli.

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: varnostni pas
8.4.2008 8:05:51   
Pikec
Jst sem mela par let nazaj kar orenk prometno nesrečo. Samo s trimesečnim bolovanjem sem jo odnesla zgolj in samo zato, ker sem bila pripeta. Če ne bi bila bi verjetno dans mal drugače hodila, če sploh.

Pa sem šla sam par ulc stran po ene panoje lepenke. In brzina je bla cca 40km/h al pa še manj, er v križišču pač ne spelješ z 80 al pa 100.

Drugič me je na popolnoma ledeni cesti zabrisalo v bankino pri brzini manj kot 20 km/h. In srečo sem mela da je bil avto dolg (karavan) da me ni na streho obrnilo. Če bi ne bila pripeta tud ne vem kaj bi blo... (zato pa se še danes mal bojim snega pa žledu)

Mene živ bog ne prepriča da je neumnost se pripenjat. Šele takrat ko ti pas reši življenje al pa vsaj ublaži posledice se zaveš kaj to je.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: varnostni pas
8.4.2008 10:13:02   
srki
U, Pikec, hudo.

Saj ne rečem, da je neumnost, samo toliko sem že slišala na račun tega, da res ne vem, ali si eni izmišljujejo, al je res.

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: varnostni pas
8.4.2008 10:33:30   
Anonimen
Uf, Pikec, ti si pa rojena pod srečno zvezdo. In pametna, ker se privezuješ.

Srki, en čas nazaj je bil na Discovery-ju en dokumentarec na temo varnosti na cestah. Se ne spomnem točno (itak, moji možgani so kot ementalc, le da je razmerje luknje:sir v obratnem sorazmerju user posted image user posted image user posted image ), nasploh v 50.- in 60-ih so se v ZDA avti toliko pocenili, standard pa toliko dvignil, da si je skoraj vsako gospodinjstvo lahko privoščilo avto. In posledično je bilo vse več prometnih nesreč s smrtnim izidom. Potem se je nekaj ljudi le spravilo, kako povečat varnost vožnje in so izumili varnostni pas. Da so ga začeli montirat serijsko v avte, je trajalo deset let ali koliko že, ker se je avtomobilska industrija upirala, češ da bo to drastično podražilo proizvodnjo avtov. No, končno so jih začeli ugrajevat in število smrtnih žrtev se je zelo zmanjšalo. Za koliko se ne spomnim, se je pa res zmanjšalo. Seveda so bile tudi žrtve zaradi samega pasu, tudi, ker so preveč zategnili in podobno, zato se je ta tehnologija stalno izpopolnjevala in današnji pasovi so vse kaj drugega kot pa tisti prvi. Ista zgodba se je ponovila tudi glede airbagov.

Nasploh, današnji avti so boljši, hitrejši, spredaj imajo stiskljivo cono, da pobere del kinetične energije, ki nadtane ob trku, volanski drog se zlomi, da ti ne zdrobi prsnega koša, isto sklopka,... okoli kabine je ojačana kletka - vse to so pasivni varnostni sistemi, katerih namen je zmanjšati posledice nesreče, ampak ti vse to nič ne pomaga, če nisi privezan, ker pri 40 na uro (to pa učijo bodoče policiste, nisem videla v dokumentarcih user posted image ) frčiš skozi šipo.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: varnostni pas
8.4.2008 10:46:00   
srki
In ti praviš, da imaš luknje kot ementalecuser posted image . Hvala, tega pa tudi sama nisem videla, pa se pri nas non stop gleda ta Discoveryuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?