|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Za tiste, ki ste polno dojile šest mesecev in...
6.4.2008 10:51:20   
linika
Ojla!
Torej vprašanje za tiste, ki ste začele z GH po šestem mescu. S kakšnim tempom ste uvajale, se pravi, kdaj ste prišle do tega, da se je otrok dojil le še zjutraj in zvečer, ostalo pa je jedel GH?
Hvala in LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Za tiste, ki ste polno dojile šest mesece...
6.4.2008 10:53:39   
Marogica
TOrej...s tem se nisem ukvarjala pri 6 mesecih...s tempom..saj ko začneš uvajati GH so to žličke, kar pomeni, da se otrok še vedno polno doji.... Se pa ne spomnim več točno, kdaj sva prešla samo na jutrajnje/večerno mleko. Tam nekje v 7.-8. mesecuuser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu linika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Za tiste, ki ste polno dojile šest mesece...
6.4.2008 11:01:07   
Anonimen
Midva sva začela z uvajanjem nekje po 6 mes. je pa zelo dolgo trajalo, da je začel jesti. Na začetku sem mu vse prekuhavala in seveda pasirala in je tudi večkrat bruhal. Po kakih 2 mes je začel lepo jesti pasirano in sem mu počasi nehala pasirat(sva pa imela grozne probleme, bruhanje,... ). sedaj sva stara 11mes in je že vse, lepo žveči tako da mu dajem vse tako kot nam razen meso mu je treba res na majhne koščke ker drugsče žveči pol ure en kos.
Moje mnenje, otrok rabi čas da sprejme nov način hranjenja, zato ga nič ne sili, če noče pač noče. Vsak dan po malo pa bo šlo.
Pa veliko sreče!

(odgovor članu linika)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Za tiste, ki ste polno dojile šest mesece...
6.4.2008 11:02:37   
Anonimen
No sem kar zabluzilauser posted image . Dojiva se zjutraj in zvečer od kakega 8 meseca.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Za tiste, ki ste polno dojile šest mesece...
6.4.2008 11:35:31   
AnaB.
Živjo, se bom še jaz kar malo v temo vrinila...
mi smo tudi pravkar stari 6. mesecev in smo začeli po žličkah uvajat GH. Mali se je vedno samo dojil, flaške ali česa drugega sploh ne pozna in sklepam, da zaradi tega tudi žličko popolnoma zavrača. Usta še odpre, ampak se mu sanja ne, kaj naj s hrano v ustih počne. Tudi želodček se mu je že obrnil (bruhal pa ni). Nikakor ga nočem silit, zaenkrat mu moje mleko še povsem zadostuje, ampak me samo zanima, če ste imele podobne težave in morda kakšen nasvet.
Aja, začela sva z bučkami (3 dni), nato 3 dni rižek, danes pa je na vrsti korenček.
LP


_____________________________

Mamica sem! Kako lepo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Za tiste, ki ste polno dojile šest mesece...
6.4.2008 11:46:45   
Naja30
Midve sva kar hitro prešle na cele obroke GH, ker je kazala velik interes. Nekje v enem mesecu je imela 3 obroke GH.

(odgovor članu AnaB.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Za tiste, ki ste polno dojile šest mesece...
6.4.2008 12:44:01   
rose
me smo tudi začele po 6 mesecu. čez 10 dni bo stara 9 mesecev, pa imave čez dan 3 obroke GH in 3x dojenje.
naj se ti ne mudi, prilagodi se tempu otroka. seveda pa gre na začetku bolj počasi, da se otrok navadi na nov način prehranjevanja in na nove okuse.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Za tiste, ki ste polno dojile šest mesece...
11.4.2008 23:07:48   
Pinkyca
Naš je ravno zdaj star 9M in začela sva z žličkami GH pri 5,5M, pred tem je bil polno dojen, pri 6M sva imela že en cel obrok GH, ... stopnjevala sva tako do 8,5M ko sem začutila, da je pripravljen na GH čez cel dan. Predvsem sem se ravnala po občutku - trenirala sva najprej s pasirano hrano, potem žvečenje in grizenje najprej majhnih koščkov, pa večjih, ... ima veliko zob, pije že dovolj tekočine iz flaške, ... zelo rad je GH, rad kaj melje in grize tudi med obroki. Vedno sem na preži in stalno mu dajem kaj novega za probat - nove okuse, večje kose hrane, različno granulacijo hrane naenkrat, vse da se navaja občutka GH v ustih in da ve kaj mora z njo počet. Prvo žlico zato vedno zelo previdno proba in me opazuje. Ko pogrunta kaj je potem pa začne uživati in z vsakim grizom zadovoljno gruli.

Zdaj se dojiva le še zvečer (večerja) pred spanjem in prvo jutranje hranjenje ob cca. 5ih, 6ih ali celo 7ih, odvisno kdaj se zbudi. Potem imava neodvisno od tega ob 8ih zajtrk GH, malico GH ob 11ih, kosilo GH ob 14ih, malico GH ob 17ih.

Me je pa malo strah večerje z GH ker je zdaj to krasen način kako gre spat brez vsakega problema.

LPuser posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Za tiste, ki ste polno dojile šest mesece...
11.4.2008 23:44:35   
Nattoule
Jaz sem tudi polno dojila sineta prvih 5,5 mesecev, potem si je pa tako zelo zelel jesti, da sem mu v skodelico dala moje stisnjeno mleko in po zlickah v usta. No s sestimi meseci je zacel pocasi jesti in sedaj (cez 6 dni bo star eno leto) se vecinoma doji zvecer in zjutraj, vendar vcasih tudi podnevi. Je slo pa gor in dol vse skupaj, ker je recimo pri 8 mesecih cez dan jedel samo GH potem je pa pri 9-ih zacel jokat, da hoce se dojko.

Naredi cisto po obcutku in se ne sekiraj.

AnaB, nas mali je jedel pasirano tam do 10,5 meseca, ker se mu je zelodec obracal od kosckov.. Pocasi, pocasi, pa bo.

_____________________________

Mamica lepega fantina, rojenega 18.04.2007 in male pupike rojene 14.01.2010.

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Za tiste, ki ste polno dojile šest mesece...
12.4.2008 10:49:31   
*lenc@*
Stara je 8m in zjutraj pije mleko , dop sadni obrok, nato malo mleka(dojenje) kosilo, pop skuta... in zvečer kaša. Tako nekako, se pa včas kar še mal podoji čez dan, vendar res malo. Pa pred spanjem seveda.

_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu Nattoule)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Za tiste, ki ste polno dojile šest mesece...
12.4.2008 12:51:33   
kaya2007
jaz sicer nisem dojila, sem pa začela uvajat pri 6 mesecih. mleko pije še zdaj (11mesecev), včasih ga pa noče-čisto odvisno od dneva. fora je v tem, da daješ najprej GH, potem pa ponudiš še mleko in itak vidiš ali ga sprejme ali ne.

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Za tiste, ki ste polno dojile šest mesece...
12.4.2008 17:30:15   
dinka
moj sin je star 6 mesecev in sem ga do sedaj samo dojila.
Ta teden sem mu zacela dajat kuhano jabolko (bolj tekoce, zmiksano) in sicer po navodilih vsak dan po eno zlicko vec ... ko sva vceraj prisla na 5 zlick, mi kr ni hotel jesti, pljuval ven ... in potem se je zacelo ... grozen jok, ki je trajal 3 ure, mali je bil ze cist hin, v glavnem so ga krci, ker se je videlo po tem kako je krcil nogice in trebuscek ... v glavne je bilo grozno. Seveda sem ga peljala k zdravniku, dali so mu paracetamol svecko in se je zadeva pomirila, zvecer je se dobil vrocino. Danes je bolje, vemdar ni se cisto pravi. Zdravnica mi je tudi rekla naj mu nic ne dajem razen da ga dojim do ponedeljka ko greva k svoji zdravnici.
Skusam biti optimist in po mojem se bo zadeva uredila ampak za enkrat mu res ne upam vec dajat GH, ocitno s eni pripravljen al kaj user posted image ?
Kaj mislite, imate kaksen nasvet, je kdo imel podobno situacijo ... sama ne vem, ker je to moj prvi otrok in nimam izkusenj. Na forumu berem, da eni otroci ze vse jedo pri 6 mesecih, skusam pa da ne primerjam, ocitno je moj otrok bolj obcutljiv.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Za tiste, ki ste polno dojile šest mesece...
12.4.2008 19:30:30   
saskija
uvajat sem začela pri polnih 6 mesecih, beri da je bil star že 6 in pol, dojim še vedno isto kot prej le gh je več. zdaj je star polnih osem mesecev. niti ne mislim nehat dojit čez dan, ponudim mu vedno ko to želi.

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu dinka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Za tiste, ki ste polno dojile šest mesece...
12.4.2008 19:31:56   
Lunc_a
Star je 10 mesecev,pa se dojiva tudi čez dan po GH.ne vem zakaj ne bi,to je dobro za otroka

(odgovor članu linika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?