|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
14.4.2008 0:39:39   
hillmagic
Zanima me če so bili vaši user posted image  sprejeti v vrtec če so bili rojeni oktobra. So jih sprejeli v jasli z dnem 1.9. ali ste mogle počakati eno leto. Moja je bila rojena 9.10. 07 in so mi rekli da se zna zgoditi da bo zanjo vpis sele drugo leto in ne to 1.9.08 kako je bilo z vašimi in kako ste zadevo rešili če niste dobili vrtca?


_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
14.4.2008 6:37:59   
digi
5.10.- sprejet s 1.9. oz. lani s 3.9.

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
14.4.2008 7:33:03   
vesna.com
19.10.-je  bila sprejeta s 1.9.,v vrtec je pa šla takoj ko je bla cepljena,par dni kasneje.


< Sporočilo je popravil vesna.com -- 14.4.2008 7:34:42 >

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
14.4.2008 9:04:18   
zoom zoom
Šel v vrtec star 10,5 mesecev, ni noben nič kompliciral, še cepljen je bil kasneje, pri enem letu.

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
14.4.2008 12:00:19   
...taša...
moja dva sta rojena 20.10 in 28.10. Oba sta šla v vrtec praktično z desetimi meseci, pa nobeden ni kompliciral

(odgovor članu zoom zoom)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
15.4.2008 9:03:00   
frutka_
Ko ti poteče porodniška gre v vrtec. Če je rojen v drugi polovici leta ga pač vpišeš za takrat. Ne glede na datum rojstva. Moraš pa ga vpisati pravočasno, da te čaka mesto. Zdaj je čas vpisov tako da spozanimaj v željenem vrtcu.
V vrtec prihajajo novinčki praktično celo leto. Septembra jih je res največ, ampak tudi na pomlad so novi.user posted image
Edino čez poletje se mi ne zdi fajn, da pridejo, ker so skupine združene in otrok običajno ne pristane med domačimi otroki in vzgojiteljicami.

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
15.4.2008 10:58:06   
SaaS
To je pa čisto odvisno od zasedenosti vrtca. Moj je rojen začetek novembra. V našem vrtcu ni bilo prostora za oktober, ko sem šla jaz v službo in je moral čakati do 1.9. naslednje leto. Sem pa dobila prostor v vrtcu blizu moje službe in je šel 3.10. pri še ne 11 mesecih v tisti drugi vrtec. Naslednje leto smo zamenjali vrtec in zdaj oba z bratcem hodita v lokalni vrtec.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
15.4.2008 11:34:50   
sazi
Ko ti poteče porodniška gre v vrtec. Če je rojen v drugi polovici leta ga pač vpišeš za takrat. Ne glede na datum rojstva. Moraš pa ga vpisati pravočasno, da te čaka mesto. Zdaj je čas vpisov tako da spozanimaj v željenem vrtcu.
V vrtec prihajajo novinčki praktično celo leto. Septembra jih je res največ, ampak tudi na pomlad so novi.
Edino čez poletje se mi ne zdi fajn, da pridejo, ker so skupine združene in otrok običajno ne pristane med domačimi otroki in vzgojiteljicami.


Frutka, ne vem, za kateri kraj ali kakšno starost otrok to pišeš, ker v LJ že od septembra v nobenem vrtcu ni niti enega prostor za otroke letnik 2006 ali 2007 in ni variante, da ga vpišeš med letom.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
15.4.2008 12:22:39   
frutka_
Sazi, vem za stanje prezasedenosti vrtcev. Na žalost je tako, da se vlada odloča ali bi bi zgradili več zaporov za delikvente medtem ko so vrtci zasedeni 100%. Kopica staršev pa na čakanju in v nevednosti kam bodo dali otroka po porodniški. Grozno!
Načeloma velja tako kot sem napisala. Recimo vpišeš ga zdaj aprila (ker so vpisi) za naslednje šolsko leto, magari za oktober, december,... 
V praksi pa občine pritiskajo na vrtce, da morajo mesta biti polna...saj veš zakaj. user posted image  

Če je po vrtcih prostor (le malokje je tako) pa ga lahko vpišeš tudi med letom. Ampak načeloma je vpis spomladi, ker je gneča in čakanje.
Predlagam ti, da ga vpišeš zdaj in če je polno naj ga dajo na čakalno listo. Včasih je kje kakšen osip in prideš noter prej kot sicer.

LP in vso srečo

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
15.4.2008 14:07:01   
sazi
Predlagam ti, da ga vpišeš zdaj in če je polno naj ga dajo na čakalno listo. Včasih je kje kakšen osip in prideš noter prej kot sicer.

LP in vso srečo


nisem mislila nič slabega - res je grozna gužva
sem pa prijave poslala že lani maja
eno prijavo sem poslala predlani oktobra, pa so nas lani zavrnili in smo bili 142 na čakalni listi - tu tudi letos ne bi prišli zraven - res za zjokat
letos pa kljub temu, da sem že pred enim letom poslala prijave in to v več vrtcev še vedno "trepetam", da ne bomo dobili prostora, saj razen tega, da smo iz domače občine ne dobimo nobeni pametnih dodatnih točk - res za zjokat - kot zadnjič v tisti oddaji, da se starši ločujejo, da dobijo prostor - jaz sem na srečo z varuško zadovoljna, pride sicer malo dražje od vrtca, ampak ne toliko, da bi zdaj komaj preživela, ampak mali MORA v vrtec, ker potrebuje to izkušnjo, aktivnosti in spodbude in zgled drugih otrok (zdaj so samo trije, se imajo lepo, ampak enkrat je pa treba tudi v vrtec).

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
15.4.2008 14:17:35   
frutka_
Sazi res je! To je postal nacionalni problem vseh staršev. In NIČ ne ukrenejo! Samo čohajo se po glavi kje so bili otroci, ki niso bili nikoli v vrtcu in so prišli v šolo. Dosegli bi radi da bi 1leto pred šolo bili vključeni v vrtec vsi. Ja kam bi jih vpisali?! Če pa ni prostora! Normativi so vsi nastavljeni na maksimum. Vrtci pokajo po šivih. Občine dihajo za ovratnik. Starši ne morejo spati.
Meni se zdi vrtec kvalitetna oblika varstva in edina sprejemljiva. Ampak VSI otroci bi morali imeti ENAKO pravico do mesta v vrtcu. Izvzeti so otroci s posebnimi potrebami in res socialno šibki, ki bi svoje stanje dokazali na kakšen transparentnejši način.
Ampak to ni rešitev. Enostavno vrtec nima dovolj infrastrukture, da sprejme več otrok. Potrebujemo nove prostore.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
15.4.2008 14:39:25   
emaa
Potemtakem bi David mogel biti izvzet iz vrtca, ker je otrok s posebnimi potrebami. Saj niso vsi otroci s posebnimi potrebami z motnjami razvoja na umskem področju (ne vem kako bi to napisala), on ima posebne potrebe iz drugih razlogov, pa bo pač malo bolj previdno treba z njim ob kakem driskanju, pa vsega ne bo smel jesti (bolj je problem pijača), tako da zanj ni ovir, vrtec kot za vse.
Pri nas je sprejem v vrtec samo 1.9. ali 1.7. (letos samo za letnike 2007), kaj je z vmes rojenimi pa se mi ne sanja, še dobro, da imam porodniško podaljšano, ampak očitno moraš gledat kdaj se bo otrok rodil, da gre lahko v vrtec.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
15.4.2008 14:49:50   
sazi
Potemtakem bi David mogel biti izvzet iz vrtca, ker je otrok s posebnimi potrebami.

Kolikor sem razumela frutko naj bi imeli taki otroci prednost pri sprejemu v vrtec.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
15.4.2008 15:18:06   
emaa
Čisto možnouser posted image , nisem najboljš prebrala, pa še dons mi ga David mal driska, pa sem z mislimi še vse drugje kot bi bilo treba. 

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
15.4.2008 15:41:17   
bobek05
Vpis otrok v vrtec poteka od vrtca do vrtca različno. Uradni vpisi za jesen so ponavadi meseca aprila ali maja - vrtec sam določi, pa tudi trajanje vpisa ni zakonsko zabetonirano.

Vpis v mestih je zelo huda problematika večine staršev, ki živijo v mestih. Najprej so čakalne liste, potem se še sestavljajo komisije - prednost imajo otroci iz občin ali območja/predela, kjer se nahaja vrtec, socialno šibkejši, otroci s PP itd. Res sočustvujem z vsemi starši, ki že pred rojstvom otroka vpišejo njegovo ime na čakalno listo in se potem še najmanj leto dni sekirajo, če bo otrok dobil mesto ali ne... user posted image

V vrtcih v manjših mestih ali na podeželju je situacija za spoznanje boljša - ampak res za spoznanje. Do spomladi se vrtci prav tako napolnijo in v tem času mi je res hudo, ko je treba kakšno vlogo za vpis zavrniti. Žal otroka nimam kam dati, ker ne pridemo samo do normativov, ampak do maximuma (se pravi še +2).

Morda bi se vrtcem, ki so prepolni že na začetku šol. leta predlagale vzgojno-varstvene družine, ki se organizirajo, na pobudo vrtca, v soglasju z ustanoviteljem, če vrtec nima več prostih mest. Na tak način imate vsaj začasno rešitev, ki pa je vseeno boljša od "varstva na črno".

S spremembami Zakona o vrtcih je pa sicer določeno, da se otroka lahko vpiše z 11 meseci, se pravi, ni potrebno, da otrok dopolni 1 leto, da se vpiše v vrtec. Na srečo je vlada ugotovila, da imajo starši po rojstvu otroka le še 11 mesecev porodniške in  tisti 1 mesec predstavlja velik problem, ko  je potrebno iti spet delat user posted image

Se pa popolnoma strinjam s tabo, frutka, - VSI otroci bi morali imeti enake pravice za vpis v vrtec. Če jih imajo za šolo, zakaj jih potem ne morejo imeti tudi za vrtec? Opet vse povezano s tem ljubim denarjem in kdo bo kaj financiral... Te pa pravijo, da na otrocih svet stoji in kako pomembna je predšolska vzgoja... user posted image

Res me zanima kakšen bo šele vpis glede na to, da starši, ki imajo več predšolskih otrok, plačajo samo za enega... Če že zdaj vrtci pokajo po šivih ... user posted image

< Sporočilo je popravil bobek05 -- 15.4.2008 15:43:15 >


_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
15.4.2008 15:41:32   
frutka_
Itak, da imajo prednost. In prav je, da so vključeni v redne skupine.
Ravno otroci s PP in otroci, katerih starši so socialno šibki ali brezposelni bi morali imeti prednost. Nekaterim otrokom je topel obrok v vrtcu edina topla hrana, ki jo prejmejo do naslednjega dne.user posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
15.4.2008 15:46:49   
frutka_
Gospa bobekova se absolutno szrinjam z vami. user posted image Ne bi se mogla bolj.
Recimo na Finskem imajo model nastavljen tako, da po službi VSAK starš dobi varstvo za otroka. Če ni prostora v vrtcu gre v varstvo na dom, kjer dela usposobljena vzgojiteljica, ki ima urejeno varstvo na domu s programom in z vsem. Nudi enako kot vrtec. Samo voziš ga k njej na dom in ne v vrtec. Vse je transparentno, javno, dosegljivo vsem.
Upam, da se bo tudi pri nas razvila in prijela  tale možnost vzgojno varstvenih družin.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
15.4.2008 16:37:02   
Anonimen
Moj sin je rojen na 10. oktober, vendar sem ga imela namerno doma še 3 mesece in je šel v vrtec s 03.01..

(odgovor članu hillmagic)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
15.4.2008 17:47:18   
ČebelicaMaja
Pri nas v skupini jih je kar nekaj prihajalo " po obrokih", ko so dopolnili leto ali 15 m (podaljšane porodniške), mislim, da so 4 otroci tako kasneje prihajali po mesecih.  gre pa za vrtec Miškolin, Ljubljana.

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
15.4.2008 22:36:14   
hillmagic
A  veste kako je z občino škofja loka mogoče  ali ste ve dobile vrtec če je bilo dete rojeno po 1.9.

_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
16.4.2008 22:20:02   
bobek05
IZVIRNO SPOROČILO: hillmagic

Zanima me če so bili vaši user posted image  sprejeti v vrtec če so bili rojeni oktobra. So jih sprejeli v jasli z dnem 1.9. ali ste mogle počakati eno leto. Moja je bila rojena 9.10. 07 in so mi rekli da se zna zgoditi da bo zanjo vpis sele drugo leto in ne to 1.9.08 kako je bilo z vašimi in kako ste zadevo rešili če niste dobili vrtca?



Pozdravljena še 1x,

ni mi jasno ZAKAJ bi naj prišel zanjo vpis v poštev šele naslednje leto user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Pojdi gledat v Ur. l. RS, št. 25/08 z dne 14.3. - bolj na začetku... Tam lepo piše, da LAHKO otrok gre v vrtec z 11-imi meseci, se pravi, da bi tvoja lahko šla v vrtec v začetku sept., če je rojena v oktobru... In lepo prosim, ne reči, da ti komplicirajo zaradi 1 tedna (ker ni rojena 1.10.)... user posted image

Prosim, pozanimaj se še enkrat in jim povej za te spremembe zakona (če jim slučajno še niso znane oz. si se zanimala za vrtec preden so bile objavljene)...


_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
16.4.2008 22:23:02   
bobek05
IZVIRNO SPOROČILO: hillmagic

A  veste kako je z občino škofja loka mogoče  ali ste ve dobile vrtec če je bilo dete rojeno po 1.9.


Za vse vrtce je enako - z 11imi meseci lahko gre sedaj otrok v vrtec (nekateri vrtci so imeli pred tem določeno z 1 letom). In mislim, da občina NIČ nima s tem.

Sicer pa je tako, da lahko vpišeš otroka KADARKOLI v letu, je pa res manjša možnost sredi leta, da je še kaj prostih mest. Za Škofjo Loko pa ne vem kako je z mesti... user posted image




_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
19.4.2008 15:21:12   
nemrak
user posted image user posted image ,
naša je rojena 23.10, pa so mi jo vpisali s 1.9. So mi šli na roko. Če bo sprejeta bomo pa še videli.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
19.4.2008 16:01:26   
Anonimen
Odvisno od pravilnika.
Pred 8 leti, če ni s 1. 9. otrok dosegel starost 11 mesecev je bil zavrnjen kljub dosti številu točk, ker so imeli prednost tisti, ki so s 1.9. že bili stari 11 mesecev. Razen če ni bilo teh otrok dovolj.
Zdaj pa ga sprejmejo ne glede na mesec (v bistvu ga mesto v vrtcu do vstopa čaka), kdaj je rojen (seveda mora biti star najmanj 11 mesecev) glavno je, da je dosegel dosti veliko točk.

(odgovor članu nemrak)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vrtec dojenckov rojeni v oktobru
19.4.2008 19:25:18   
Jutra
Decemberka, nisem vedela da je za vpis bil pogoj starost 11 mesecevuser posted image

Moja pupa je tudi rojena oktobra, v vrtec pa je šla s 1.9., sicer malo zgodaj pri 10,5 mesecih, ampak tako se je izšlo s porodniško, pa še obvezno tritedensko uvajanje v vrtcu sva imeli.



< Sporočilo je popravil Jutra -- 19.4.2008 19:27:23 >


_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pridružila sem se gibanju Free ziza
Če bi sama vsakič, ko sem dobila butasto vprašanje, povezano z dojenjem, zaslužila, bi danes imela že ... hm, morda nove...
Zakaj je otrok najbolj poreden doma?
Ker smo doma najbolj sproščeni in se počutimo najbolj varne, si tudi najbolj upamo biti to, kar globoko v sebi smo, kdaj...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?