|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Do kdaj polagati na bok...???
2.8.2008 22:32:34   
Anonimen
zanima me do kdaj je priporočljivo dojenčka obračati oz polagati spat na bok,do katerega meseca??
in do kdaj uporabljati na flaškah cucelj št. 1??

< Sporočilo je popravil Jančika RR -- 2.8.2008 22:46:51 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
2.8.2008 22:54:08   
Anonimen
Naša že od začetka sploh ne želi spat na boku. user posted image  ta teden smo celo v fazi, ko se muva počez na posteljici.Jo kar naprej premikam, pa nič ne pomaga.Vstraja.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
2.8.2008 22:55:35   
babylove
Nikoli se ne polaga na bok, dojenček bi zaradi varnostnih razlogov naj od vsega začetka ležal na hrbtu.

_____________________________






(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
2.8.2008 22:56:09   
Soncnica Sandra ***
moja se je začela pri dobrih 3.tednih obračati na hrbet in ni bilo več šans, da bi spala na boku. od takrat naprej ves čas panča na hrbtu in ni nikakršnih težav.
saj boš sama najbolje videla, do kdaj ji bo ustezalo.
 
cucelj št, 1 pa sem jaz zamenjala za št.2 pri dobrih 2.mesecih, ker se je bila jezila, ker je teklo počasi. sem kupila večje nastavke in od takrat naprej nimava več teh težav user posted image
Imava pa flaško in seveda posledično tudi nastavke od Tommee Tippee

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
2.8.2008 22:57:36   
Anonimen
ja sej to...vedno se obrne na hrbet,zjutraj pa ga najdek ko mu nogice kukajo ven iz posteljice čez ograjo,med te preče...pa tko brca...skor me je kap,par nerodnih gibov in bi si nogice lahko polamal...čisto pošrek se mi obrne...groza

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
2.8.2008 23:07:24   
Anonimen
Svetujem ti, da zatlačiš ob ograjico dekico. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
2.8.2008 23:49:27   
Lunc_a
Nobenega nisem

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
3.8.2008 7:35:30   
mateyka
nikoli nismo polagali na bok. smo pa vedno imeli tisto oblogo okoli postelje, da je bila zavarovana. če pride okoli in okoli posteljice, se mu nič ne more zgodit - takole nekako zgleda:
user posted image

cucelj št1 smo pa mi uporabljali do cca 3 meseca. ko jih je itak priporočljivo zamenjati. drugače pa vidiš - ko mu enka ne paše in se ti zdi da mu gre prepočasi iz nje ven, je nestrpen, mu lahko probaš dat dvojko in boš videla. če mu vse teče mimo, je prevelika luknja in je treba malo počakat. če je pa vse ok, je to to user posted image

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
3.8.2008 7:56:58   
LINA31
IZVIRNO SPOROČILO: taanikaa

zanima me do kdaj je priporočljivo dojenčka obračati oz polagati spat na bok,do katerega meseca??
in do kdaj uporabljati na flaškah cucelj št. 1??


Jaz sem Žana polagala na bok skoraj do 3m. Nato pa je začel spat na trebuhu, saj drugače sploh nič ni spaluser posted image . zdaj je star 10m in se sam obrne na bok. Jaz sem imela od chiccota podstavke, da se mi ni obračal.
babylove...nam je P svetovala spanje na boku...malo zato če bruhne in da gre mleko ven, pa tudi zaradi same oblike glavice, da ostane lepo oblikovanauser posted image  

cucelj št.1 smo imeli pa full dolgo, ker sem ga enostavno pozabila zamenjat, ker sva se dolgo dojila. Zdaj ima kake 2 m cucelj št. 2 od Nuka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
3.8.2008 8:43:30   
Dashenka
Sploh NIKOLI!

Najvarnejša lega za novorojenčke je na hrbtu, zato jih ne obračajte na bok ali celo trebuh.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
3.8.2008 9:45:47   
scubadiver
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Sploh NIKOLI!

Najvarnejša lega za novorojenčke je na hrbtu, zato jih ne obračajte na bok ali celo trebuh.




v materinski šoli in patronažne učijo drugače. Novorojenček je po njihovo varen samo na boku. Če spi na hrbtu in poliva se lahko zaduši. zato ga je treba zalagat da spi na boku.

Naša je spala na boku cca dva meseca, potem pa zvita tetra plenička ni več pomagala ampak se je prevalila na bok, tako da smo jo takrat nehali zalagat.

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
3.8.2008 10:13:48   
bskrle
Jaz sem vse 3 dalal spat an bok, travno zaradi polivanja, vsaj prvi mesec, 6 tednov.
Prvič slišim, da je to narobe. Pa menda ne,da imajo vse med. sestre in babice narobe, vi pa prav?user posted image

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
3.8.2008 11:03:09   
Skye
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Jaz sem vse 3 dalal spat an bok, travno zaradi polivanja, vsaj prvi mesec, 6 tednov.
Prvič slišim, da je to narobe. Pa menda ne,da imajo vse med. sestre in babice narobe, vi pa prav?user posted image



To je praksa pri nas...res je...če pa se malo pozanimaš v tujini (npr. Nemčija, Amerika), pa strogo zagovarjajo ležanje na hrbtu (predvsem naj bi bila ta lega varnejša pri preprečevanju nenadne otroške smrti)...mislim, da se otrok pri ležanju na hrbtu nikakor ne more zadušiti v kolikor bruhne, oz. polije ...sem gledala enkrat eno oddajo o tem, kjer so natančno razložili zakaj ne...se jaz ta trenutek ne spomnim, bom pa poiskala natančno razlago ko mi čas dovoli :)


_____________________________

Vse, kar lahko storiš,
ali o čemer sanjaš,
da lahko narediš,
poskusi narediti.
V drznosti je genialnost,
je moč in čarovnija.
Začni zdaj! (Goethe)

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
3.8.2008 11:05:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Sploh NIKOLI!

Najvarnejša lega za novorojenčke je na hrbtu, zato jih ne obračajte na bok ali celo trebuh.




Ne vem no, naša je recimo precej polivala, torej je bilo zanjo na boku bolj varno kot na hrbtu, da se ne bi zadušila. Ker novorojenček še ni sposoben obrniti glavico, če recimo bruha.

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
3.8.2008 11:43:26   
Anonimen
ful lepo podlogico imaš za okoli posteljice,mi imamo samo delno,ne za celotno posteljico,pa obložila sem in ko se je ponoči zbudil je spet ležal čisto pošrek ampak hvala bogu da sem obložila posteljico,tko da ni blo hudega...
ja za spanje na boku se pa kr strinjam da je po moje bolj varno...mi bomo še spali na boku itak pa se sam obrne ponoči na hrbet..
hvala za odgovore punce..

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
3.8.2008 13:06:51   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Sploh NIKOLI!

Najvarnejša lega za novorojenčke je na hrbtu, zato jih ne obračajte na bok ali celo trebuh.




Kot je napisala scubadiver, je najbolj varno po novih teorijah dojenčka polagati na bok. To je zaradi polivanja in pa zaradi estetskih razlogov - ker se glavica lepše oblikuje,. Nas so starši polagali na trebuh, ker so bili takrat mnenja, da se glavica tako lepše oblikuje, saj je nekaj časa dojenček na enem licu, nekaj časa pa na drugem. No, zdaj na trebuhu ni priporočljico zaradi smrti v zibki, čeprav to ni dokazano. Govorim pa o novorojenčkih.

V glavnem, naša je stara 4m in pol in jo še vedno dam na bok, samo se pol ona sama prevali na hrbet. Včasih pa se sama prevali na bok in zaspi, ker ji je v bistvu na boku najlažje zaspati.


Glede spanja na hrbtu pa bi rekla tole: imam 2 prijateljici, ki imata tamale samo na hrbtu in imata oba dojenčka čisto poležane glavice - so čisto ravne zadaj. Upam, da se to spremeni, ker sploh za fante taka oblika glave ni najbolj fajn, saj imajo kratke lase in se tega ne da skriti...

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
3.8.2008 16:38:03   
Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Ker novorojenček še ni sposoben obrniti glavico, če recimo bruha.


To sploh ni res.
Novorojenček je še kako sposben preprečiti, da se mi bruhanje ne zatakne.
Prav za take otroke, ki veliko polivajo, je položaj na hrbtu najbolj varen.

To, da v nekaterih malo bolj odročnih krajih patronažne sesetre in  nekatere starejše pediatrinje še vedno svetujejo v skladu z 30 let staro doktrino, je žal le eden od pokazateljev slabega stanja našega javnega zdravstva.

Ta teorija, o polaganju otrok na bok je sledila takoj po 40 let stari teoriji (ki je bila hvala bogu bolj kratkega  daha) polganja otrok na hrbet.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
3.8.2008 16:42:15   
Dashenka
Glede spanja na hrbtu pa bi rekla tole: imam 2 prijateljici, ki imata tamale samo na hrbtu in imata oba dojenčka čisto poležane glavice - so čisto ravne zadaj. Upam, da se to spremeni, ker sploh za fante taka oblika glave ni najbolj fajn, saj imajo kratke lase in se tega ne da skriti...


Oh to so pa ene same vraže.
Potem bi morali vsi Američani, pa Nizozemci, Angleži, Angleži, Skandinavci, Nemci, Francozi strašit naokoli s poležanimi glavami  v obliki likalnikov.

Oblika glave je tako, kot štrleča uševa pa kljukast nos, stvar dedovanja, ne pa kako je človek prve 2-3 mesece svojega življenja bil polagan v posteljo.

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
3.8.2008 16:48:42   
Kaja08
Naš je spal na boku kakšen mesec, potem se je pa začel sam na hrbet obračat, tako da ga dajem sedaj kar na hrbet, ker ni šans, da bi spal na boku - se takoj prevali.
Glede cuclja - mi smo mu zamenjali pri ene 6-ih tednih. Imamo pa Aventove flaške in cuclje

_____________________________

Žiga je car!


(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
3.8.2008 19:49:11   
scubadiver
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka



To, da v nekaterih malo bolj odročnih krajih patronažne sesetre in  nekatere starejše pediatrinje še vedno svetujejo v skladu z 30 let staro doktrino, je žal le eden od pokazateljev slabega stanja našega javnega zdravstva.

Ta teorija, o polaganju otrok na bok je sledila takoj po 40 let stari teoriji (ki je bila hvala bogu bolj kratkega  daha) polganja otrok na hrbet.




Ah dej dej, Ljubljana je zakotni kraj? Pa smo imeli mlado patronažno. Tudi pediatrinja ni ravno stara.. Hecno da smo mi pred 8 meseci vsi naročevali narobe? Patronažna, materinska šola in pediatrinja.
Boš še ti razložila kdo je tebe naučil da je pravilno na hrbet?


_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
3.8.2008 20:44:15   
ella79
Našo smo pomoje do ene dveh mesecev polagali na bok, pa seveda tudi mal zalagali, da je tako ostalo. Potem, k se je pa že sama skobacala na hrbet, smo jo pa dajali le na hrbet spat. Pri petih mesecih, se je pa spet će sama naštimala na bok, če ji je tako ustrezalo spati.

Mi pri šestih mesecih še vedno uporabljamo cucelj št. 1 user posted image sej moje zize imajo tudi še vedno isto št. kot na začetku in ne bi rada, da se pri čaju preveč navadi da iz flaše hitreje teče kot pri meni user posted image


_____________________________

Pri nas sije sonček vsak dan od 4.2.2008.
Sončku je ime Zoja.

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
3.8.2008 21:17:20   
mateyka
v materinski šoli in patronažne učijo drugače. Novorojenček je po njihovo varen samo na boku. Če spi na hrbtu in poliva se lahko zaduši. zato ga je treba zalagat da spi na boku.


no vidiš, na švedskem pa striktno na hrbtu. samo glavico vstran, da lahko polije. tudi nedonošenčki v bolnici so tako v posteljicah.

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
4.8.2008 6:45:29   
Dashenka
Ah dej dej, Ljubljana je zakotni kraj? Pa smo imeli mlado patronažno. Tudi pediatrinja ni ravno stara.. Hecno da smo mi pred 8 meseci vsi naročevali narobe? Patronažna, materinska šola in pediatrinja.
Boš še ti razložila kdo je tebe naučil da je pravilno na hrbet?


Hja, žal Ljubljana je zakoten kraj, čeprav si tega ne želimo priznat.  Obstajajo pa še zakotnejši, samo s tem se ni z tolažit. Glede javnega zdravstva, vključno z ljubljanskim, pa pri nas žal velja, da moraš imeti kar nekaj sreče pri izbiri.

Glede primerne lege za dojenčke, ki polivajo in seveda vse ostale, ti bom prilepila nekaj linkov. Upam, da ti angleščina ne dela problemov.
Mogoče ne bi blo slabo, da z veliko mero obzirnosti na to opozoriš tudi svojo peditrinjo. Če je količkaj normalna punca, bo šla malo pobrskat po strokovni literaturi. Če ne, ji (in žal tudi njenim pacientom) ni pomoči:

http://www.med.umich.edu/1libr/pa/pa_infslpos_hhg.htm

http://www.nichd.nih.gov/SIDS/sids_qa.cfm

http://www.healthguidance.org/entry/6068/1/The-Truth-Behind-The-Back-Sleep-Position-For-Infants.html

http://www.netdoctor.co.uk/health_advice/facts/babysleep.htm

http://www.cdc.gov/MMWR/preview/mmwrhtml/00055312.htm

http://www.lpch.org/DiseaseHealthInfo/HealthLibrary/newborn/behrslep.html


(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
6.8.2008 18:53:07   
orka

IZVIRNO SPOROČILO: scubadiver

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Sploh NIKOLI!

Najvarnejša lega za novorojenčke je na hrbtu, zato jih ne obračajte na bok ali celo trebuh.




v materinski šoli in patronažne učijo drugače. Novorojenček je po njihovo varen samo na boku. Če spi na hrbtu in poliva se lahko zaduši. zato ga je treba zalagat da spi na boku.

Naša je spala na boku cca dva meseca, potem pa zvita tetra plenička ni več pomagala ampak se je prevalila na bok, tako da smo jo takrat nehali zalagat.


Mene so tudi učili pri prvem 9 let nazaj, da je najbolje na boku, nedolgo nazaj pa sem v neki reviji prebrala študijo , da je to samo zmota nas staršev... no jaz sem kmalu oba začela polagati natrebuh in se mi zdi da jima je to najbolj ugajalo, čeprev ni priporočljivo, sedaj pa čakamo tretjega in po navodilu očka bo ta spal na hrbtu

_____________________________

Radi se imejte in se veliko smejte

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Do kdaj polagati na bok...???
10.8.2008 0:09:56   
babylove
Kot je napisala scubadiver, je najbolj varno po novih teorijah dojenčka polagati na bok.


'Nove teorije' datirajo tja v leto 1980. Žal v 30 letih še niso priromale v Slovenijo. Veljajo pa v ZDA, Kanadi, vseh zahodnoevropskih državah in Skandinaviji.



_____________________________






(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?