|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pesin sok pri slabokrvnosti
16.2.2005 10:38:56   
nejcko
Moja sedemmesečna hčerka je slbokrvna. Prdpisan ima železov sirup Ferrum Lek. Ker sem že velikokrat zasledila, da naj bi ti sirupi slabo vplivali na zobe, ji ga dajem bolj redko kdaj. Zdaj pa me zanima, ali lahko tako mali pupi dajem pesin sok, ki je tudi baje dober za kri.

Kaj menite? Hvala za odgovore in lp.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Pesin sok pri slabokrvnosti
16.2.2005 10:42:52   
malika
Pojma nimam, mogoče vprašaj pediatra.
Drugače pa ima suho sadje veliko železa, sploh marelice.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Pesin sok pri slabokrvnosti
16.2.2005 10:43:54   
.ču
Ce vprasas v lekarni,ti bodo znal svetovat,samo po moje da lahko kaksno zlicko.Ce bo sploh hotla,k ni ne vem kako dobrega okusa:(
Sicer ji bos pa kmal lahko kar redeco peso v solati dala.Fino na drobno jo sesekljas pa zraven kosila ponudis.

Lp

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Pesin sok pri slabokrvnosti
16.2.2005 10:45:59   
Magi*
nejcko, jaz sem zase kupila en pesin sirup (endovital), pa se spomnim, da so me v lekarni vprašali ali je zame ali za otroka. mogoče je tisti za otroka primeren tudi za dojenčke. vprašaj v lekarni. je pa endovital sirup zelo dober.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Pesin sok pri slabokrvnosti
16.2.2005 10:48:43   
malika
Imam en luškan recept za omako iz rdeče pese:

na malo masla prepraži malo sladkorja in dodaj naribano surovo rdečo peso. Poduši, zalij s malo vode, malo posoli, dodaj kumino in kuhaj še 15 min.
pretlači v omakico in zraven ponudi pire krompir.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Pesin sok pri slabokrvnosti
16.2.2005 11:05:37   
Anonimen
Endovital je menda čisto naraven, zato naj bi ga po moje lahko jemal tudi otrok. Zmešaj pa ga s kakšnim sokom, najbolje takim, ki ima še vitamin C zraven, ker ta pomaga pri absorbciji železa v telesu. Sicer ne vem, če nima ta sirup že vitamina C zraven, verjetno ga ima. Pa vseeno je verjetno boljšega okusa, če je zmešan s skokom. Res najbolje, da vprašaš v lekarni, če nobena tule ne bo vedela.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Pesin sok pri slabokrvnosti
16.2.2005 11:19:18   
Magi*
endovital ima zraven že vitamin C in propolis. je sladek in prav prijetnega okusa. pa bojda iz bio pridelave.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Pesin sok pri slabokrvnosti
16.2.2005 11:49:20   
lidia
pesa sploh nima nevemkolk železa, veliko več majo recimo borovnice, pa tudi bolj dober je borovničev sok.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Pesin sok pri slabokrvnosti
16.2.2005 11:55:47   
Anonimen
Ne vem, če pesa res nima veliko železa. Ga ima pa tudi črni ribez, torej tudi ta sok pride v poštev.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   Pesin sok pri slabokrvnosti
16.2.2005 12:12:09   
mehurčica
Jaz imam za Davida(13m) sirup Endovital. Otroški ne vsebuje propolisa. Vsebuje pa sok rdeče pese, vitamin C in med. Najboljše da vprašaš pediatra ali v lekarni, če ga lahko uživajo tudi dojenčki.

Je pa bil pri 6 mesecih malo slabokrven in sem mu dajala Ferum lek slaba 2 meseca-dokler ga nisva porabila. Zobkov takrat še ni imel, sedaj jih pa ima 8 in zaenkrat so zdravi.

Lp

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Pesin sok pri slabokrvnosti
16.2.2005 12:39:44   
janja
Moja tašča pa našemu Andražu vedno pripravi pesin sok. Ne vem sicer kaj vse da notri, ampak mali ga resnično rad pije. Če želiš jo lahko vprašam.
Sicer smo pa mi tudi nekaj časa pili sirup iz rdeče pese Endovital, ampak se mi zdi, da vsi ti sirupi vsebujejo preveč medu.

čau, Janja

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Pesin sok pri slabokrvnosti
16.2.2005 12:47:45   
nejcko
Janja, bi bila zelo vesela, samo ne vem, ali se zdaj sveža pesa sploh dobi. Se pa lahko kdaj tudi v živo pomeniva, ker baje sva čisto blizu!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Pesin sok pri slabokrvnosti
16.2.2005 18:13:02   
puri
Moj je bil tut pri 6-ih mesecih malo slabokrven in je dobil sirup, pa mu ga tut ne dajem (sem že tok slišala, kako je škodljiv za zobe, pa tut če jih še nimajo)!

Odločila sem se, da mu bom raje dala več take hrane, ki vsebuje železo (borovnice, sok od ribeza, suhe slive, špinača,...)

Drugač pa zelo pomaga (če seveda še dojiš), da ti piješ čaj od kopriv (eno skodelico na dan),..... preko mleka, bo tako pomagal tut tvoji hčerkici!

lp

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Pesin sok pri slabokrvnosti
16.2.2005 21:53:03   
Bela
Jast vsak dan v sokovniku pripravim pesin sok zame in nekaj žličk ponudim tudi Boru( 7 mes.) in je vse ok:)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?