|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kahlica....govorjenje
20.5.2008 9:44:13   
jasaur3
Mene pa zanima kdaj ste  jih začele uvajati v kahlico in še kdaj so začeli  z govorjenjem….naš 15mesečnik ne govori še čisto nič…razume vse ampak pove pa še čisto nič
 
Kakšne imate izkušnje?
 
Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 9:53:19   
krfjolca
Pri 15 mesecih se nimaš kaj sekirat, je še fuuuuul prekmalu. Sploh za kahlo. Govorijo eni ne do 2. leta pa ni nič narobe. Moj 18mesečnik sicer govori zelo razumljivo in kar veliko (ter celo v stavkih), samo je pomojem ekstremen primer. Kahle pa videt ne more, sicer mu je 1x uspelo se pokakat noter, ampak se je od takrat boji.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu jasaur3)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 9:58:45   
*Uršula*
moja od 18 meseca dalje govori zelo razumljivo tudi v stavkih. in seda jpri 22 mesecih smo začeli s kahlico.
nam kar lepo uspeva. od kolegice pa pri 27 mesecih govori dosti bolj nerazumljivo. tko da se nimaš kaj sekirat. ko bo pa bo.

lp

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 10:32:15   
PIRANJA
vem, da me bo katera demantirala, pa te vseeno vprašam; ali ima še dudo?
sej v dudi ni nič alarmantnega, ampak je nekaj na tem, da spregovorijo kasneje.....

(odgovor članu *Uršula*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 11:29:01   
Nina00
Naš 17 mesečnik govori le eno do dvozložne besede. Npr. mama, amam - jedel bi, pa-pa, ovov -kuža, gaga - račka. Na kahlico ga bomo pa začeli sedaj počasi navajati, ker smo slučajno ugotovili, da se polula, če mu rečeš, da naj se in ima seveda kaj polulat.

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 11:30:30   
gasilec
Moj Max že kaka v kahlico od 10m in mi je sam začel dajati znake in govoriti ka-ka. Počasi pa se že odvajamo od plenic, lulanje nam še ne gre, stari smo pa 14m. Čisto odvisno od otroka, ko bo pa bo.

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 13:34:20   
Nika v službi
Ja, Piranja, jaz te bom demantirala. Imamo dva primera otrok v družini, ki sta dudo imela le kratek čas (no, ena je bila sploh brez dude od vsega začetka!!), pa je govorjenje prišlo pozno. Pa še obe sta punčki, ki tudi kao prej spregovorijo.

Po moje je zgolj in samo odvisno od otroka. Eni prej v eni vrlini, drugi pa v drugi.

Naša je npr. preboj imela pri 18. mesecih v govorjenju, na kahlico ne gre, napad dobi že, če je brez pleničke, pa je stara že 2,5 let! Se pa že npr. od 1. leta dalje zna sama poganjat na gugalnici.


(odgovor članu gasilec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 13:52:52   
jajula
kahla naj bi prišla na vrsto med 18-36m, tko da se vam še nikamor ne mudi

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 14:06:24   
tajtaja
Jaz pa našima dvojčkoma ne dajam kahlice ampak ju navajam kar na stranišče z nastavkom, seveda. Tako smo navajali tudi bratca in je bilo fajn.
Sta pa stara dve leti in skoraj dva meseca, punčka se že fajn polula, če jo dam na školjko. Da bi sama povedala, to ne.
Fantek pa zaenkrat pri teh akcijah noče sodelovat. Pa se ne sekiram. Bo že. Še noben ni šel v šolo z plenico (bolj sem stara, bolj sem tolerantnauser posted image ).
Kar se tiče dude, sta pa oba kar obsedena z njo, s tem da punčka lepo govori v stavkih, fantek pa samo mama, daj....sedaj je še začel govoriti "papala"user posted image user posted image user posted image , ker očitno ponavlja za sestrico.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 14:41:04   
Nej1
Kar se tiče plenic  - 
- pri 20 mesecih smo uspešno odpravili 'dnevno plenico' in plenico za popoldansko spanje, od 2. let dalje pa nima več niti 'nočne plenice'. Čeprav je sicer čez dan 100% suh (doma in vrtcu, nekje od 2. leta, gre sam na kahlico oz. školjko, ko je čas), ponoči pa se še dogajajo nesreče (enkrat do dvakrat na mesec).


Kar se tiče govora -
pri 15 mesecih je obvladal :mama, ata, baba, dedi in kakšna imena ali bolj njihove izpeljanke, nič več
pri 18 so še prišli drugi samostalniki
okoli 21 meseca začne z kratkimi stavki: mami daj,..
Lahko rečem, da pa se mu je govor zares odprl, tam nekje po 2. letu starosti. Ko je resnično čez noč eksplodiral z novimi besedami in tvorjenjem stakov.
Zdaj, pri 2,5 letih, sicer govori res vse (npr. pripoveduje kakšne kratke pravljice, ki si jih kar sproti izmišljuje), ampak še vedno bolj ali manj nerazumljivo za okolico. Mu dela izgovorjava posameznih glasov kar probleme.
No, domači ga razumemo vse.
Aja, pa dude nima od 6. meseca starosti oz. jo je vse skupaj imela nekje tri mesece.

Lp

< Sporočilo je popravil Nej1 -- 20.5.2008 14:42:37 >

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 14:57:19   
Daschi
Moji otroci so pričeli uporabljati kahljo tam pri 3-4 mesecih, pri 7-ih mesecih pa so bili suhi tudi že ponoči. No, razen tretji otrok je imel nekaj težav tam okrog 6-ega meseca s kakanjem, pa sem ga hitro odpeljala do psihologinje in je uspelo, je bil potem tudi suh že pri 7-ih mesecih.

Govorijo pa tudi že vsi v stavkih. So pa začeli pri dobrem letu. razen tamala. Zdaj je stara 7 mesecev, pa že lepo reče črko R.

Imam pa težave, ker še ne zna voziti kolesa. Upam pa, da bo to panogo osvojila vsaj do 1.leta, ker drugače se bom čisto zakompleksala.

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu Nej1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 15:01:57   
Nej1
IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

Moji otroci so pričeli uporabljati kahljo tam pri 3-4 mesecih, pri 7-ih mesecih pa so bili suhi tudi že ponoči. No, razen tretji otrok je imel nekaj težav tam okrog 6-ega meseca s kakanjem, pa sem ga hitro odpeljala do psihologinje in je uspelo, je bil potem tudi suh že pri 7-ih mesecih.

Govorijo pa tudi že vsi v stavkih. So pa začeli pri dobrem letu. razen tamala. Zdaj je stara 7 mesecev, pa že lepo reče črko R.

Imam pa težave, ker še ne zna voziti kolesa. Upam pa, da bo to panogo osvojila vsaj do 1.leta, ker drugače se bom čisto zakompleksala.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Kaj se ti hecaš?user posted image

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 15:04:38   
krfjolca
Moj je odvisnik od dude, pa je govoriti začel okoli 14. meseca. Ima pa pretežno dudo za spanje in v avtu sem pa tja, če bi mu jo pa pustila, bi jo pa cel dan vlekel, jih moram prav skrivati. Zdaj ima kar obsežen besedni zaklad, pa tudi precej lepo in razločno pove stvari. Njegov bratranec je star 2,5 let in govori manj razločno, čeprav dela daljše stavke (mi smo od osebek + povedek napredovali šele k predmetu user posted image ).

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 15:05:32   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Nej1

IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

Moji otroci so pričeli uporabljati kahljo tam pri 3-4 mesecih, pri 7-ih mesecih pa so bili suhi tudi že ponoči. No, razen tretji otrok je imel nekaj težav tam okrog 6-ega meseca s kakanjem, pa sem ga hitro odpeljala do psihologinje in je uspelo, je bil potem tudi suh že pri 7-ih mesecih.

Govorijo pa tudi že vsi v stavkih. So pa začeli pri dobrem letu. razen tamala. Zdaj je stara 7 mesecev, pa že lepo reče črko R.

Imam pa težave, ker še ne zna voziti kolesa. Upam pa, da bo to panogo osvojila vsaj do 1.leta, ker drugače se bom čisto zakompleksala.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Kaj se ti hecaš?user posted image


Ne, to je živa resnica. Poznam njene otroke in so ubrali neko novo metodo vzgoje. V glavnem ti otroci so čisti čudež.

Po D. navodilih sem tudi jaz svojega sina na kahlico navadila pri 6 mesecih.

(odgovor članu Nej1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 15:11:12   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: Nej1

IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

Moji otroci so pričeli uporabljati kahljo tam pri 3-4 mesecih, pri 7-ih mesecih pa so bili suhi tudi že ponoči. No, razen tretji otrok je imel nekaj težav tam okrog 6-ega meseca s kakanjem, pa sem ga hitro odpeljala do psihologinje in je uspelo, je bil potem tudi suh že pri 7-ih mesecih.

Govorijo pa tudi že vsi v stavkih. So pa začeli pri dobrem letu. razen tamala. Zdaj je stara 7 mesecev, pa že lepo reče črko R.

Imam pa težave, ker še ne zna voziti kolesa. Upam pa, da bo to panogo osvojila vsaj do 1.leta, ker drugače se bom čisto zakompleksala.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Kaj se ti hecaš?user posted image


Ne, to je živa resnica. Poznam njene otroke in so ubrali neko novo metodo vzgoje. V glavnem ti otroci so čisti čudež.

Po D. navodilih sem tudi jaz svojega sina na kahlico navadila pri 6 mesecih.


Se podpišemuser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 15:12:30   
kofetek2010
Daschi ali raho - a mi dasta navodila na ZS, prosim! Upam, da še ni prepozno, ker naša govoreča dudarka je stara že skoraj 2,5 leti in ima ponoči še vedno pleničke! user posted image user posted image user posted image
hvala!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 15:18:56   
Nej1
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

Daschi ali raho - a mi dasta navodila na ZS, prosim! Upam, da še ni prepozno, ker naša govoreča dudarka je stara že skoraj 2,5 leti in ima ponoči še vedno pleničke! user posted image user posted image user posted image
hvala!


Ne po ZS, kar tu javno prosim napišite vsaj osnove te 'nove metode vzgoje'.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 15:21:38   
PIRANJA
se pa pozna, da je danes na koledarju nek krogecuser posted image user posted image user posted image .

Nekatere zanese kar semle goruser posted image

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 15:28:30   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: PIRANJA

se pa pozna, da je danes na koledarju nek krogecuser posted image user posted image user posted image .

Nekatere zanese kar semle goruser posted image

hja, druge pa zanaša tukaj gori user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 15:31:08   
Daschi
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

Daschi ali raho - a mi dasta navodila na ZS, prosim! Upam, da še ni prepozno, ker naša govoreča dudarka je stara že skoraj 2,5 leti in ima ponoči še vedno pleničke! user posted image user posted image user posted image
hvala!


Sori, ampak tvoja je pa že čist prestara.
A pa ti ni nič hudo, ker še vedno lula v plenice? Mislem, meni bi se odrolalouser posted image

No, bomo poskusli metodo še na tvoji, čeprav ne verjamem, da bo kaj uspeha - glede na njeno starostuser posted image

A vsaj namigne že, da bo lulala ali kakala? Mislim, a vsaj pritiska, ko jo kakat, da potem ti razbereš, da bo najbrž kakala, a?

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 15:38:57   
kofetek2010
Daschi - imamo veliko srečo, da že dolgo govori (hja, vsaj nekje smo dosegli uspeh... kljub dudi) in pove kaj bi rada oz. kaj je naredila (npr. pove: "Mamica poglej, polulala sem se v roza spodnje hlačke s Hallo Kitty!") in seveda ji razberem iz obraza kadar se napenja, ampak samo kadar je drekec zelo trd in mora fejst pritisnit. user posted image

Za pomoč ti bom zelo hvaležna!

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 15:43:37   
anajmad
Moja tavečja je lulala v plenice do 4 let  ponoči. Pa sem se kej sekirala-čisto nič. Tudi ni nič psihično omenejena in čisto ni nič narobe z njo (sedaj je normalna 14 letnica,nadpovprečno nadarjena,kot so ugotovili v šoli.)Pač moje mnenje, zato pa so plenice.
Tamala še zmeraj v plenice,je stara dve leti in pol. Bo.....tam do šole že enkrat se odvadila od plenic. Govori zelo slabo-sam mislim,da je to tudi odvisno,ker je bila tri mesece in pol prej rojena. Bo že govorila,ko bo pripravljena in tudi lulala v kahlo,ko bo. Zdej ji je všeč in pljuva v njo in zliva vodo s kozarčkom,ker se prižgejo fanfare,ko je mokro na dnu kahlice.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 15:46:13   
anajmad
IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

Moji otroci so pričeli uporabljati kahljo tam pri 3-4 mesecih, pri 7-ih mesecih pa so bili suhi tudi že ponoči. No, razen tretji otrok je imel nekaj težav tam okrog 6-ega meseca s kakanjem, pa sem ga hitro odpeljala do psihologinje in je uspelo, je bil potem tudi suh že pri 7-ih mesecih.

Govorijo pa tudi že vsi v stavkih. So pa začeli pri dobrem letu. razen tamala. Zdaj je stara 7 mesecev, pa že lepo reče črko R.

Imam pa težave, ker še ne zna voziti kolesa. Upam pa, da bo to panogo osvojila vsaj do 1.leta, ker drugače se bom čisto zakompleksala.

Sorry vzgoja gor,vzgoja dol. Ne vem, mi ravno ne leži,da bi otroka maltretirala pri 3 mesecih na kahlo. Sploh moje obe,ko sta bili prej rojeni. Če pomislim,da bi Ulo,ki je imela slabih 1800g,ko si jo komaj v roke prjel,dala na kahlo-too much. V redu,eni majo cajt za take stvari. Lepo!

< Sporočilo je popravil anajmad -- 20.5.2008 15:51:13 >


_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 15:47:38   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

Moji otroci so pričeli uporabljati kahljo tam pri 3-4 mesecih, pri 7-ih mesecih pa so bili suhi tudi že ponoči. No, razen tretji otrok je imel nekaj težav tam okrog 6-ega meseca s kakanjem, pa sem ga hitro odpeljala do psihologinje in je uspelo, je bil potem tudi suh že pri 7-ih mesecih.

Govorijo pa tudi že vsi v stavkih. So pa začeli pri dobrem letu. razen tamala. Zdaj je stara 7 mesecev, pa že lepo reče črko R.

Imam pa težave, ker še ne zna voziti kolesa. Upam pa, da bo to panogo osvojila vsaj do 1.leta, ker drugače se bom čisto zakompleksala.


Pozabila si povedati, da gredo od 2. leta sami v štacuno. Itak jo imate v spodnjem štuku.

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kahlica....govorjenje
20.5.2008 15:49:33   
FORZA

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

Moji otroci so pričeli uporabljati kahljo tam pri 3-4 mesecih, pri 7-ih mesecih pa so bili suhi tudi že ponoči. No, razen tretji otrok je imel nekaj težav tam okrog 6-ega meseca s kakanjem, pa sem ga hitro odpeljala do psihologinje in je uspelo, je bil potem tudi suh že pri 7-ih mesecih.

Govorijo pa tudi že vsi v stavkih. So pa začeli pri dobrem letu. razen tamala. Zdaj je stara 7 mesecev, pa že lepo reče črko R.

Imam pa težave, ker še ne zna voziti kolesa. Upam pa, da bo to panogo osvojila vsaj do 1.leta, ker drugače se bom čisto zakompleksala.


Pozabila si povedati, da gredo od 2. leta sami v štacuno. Itak jo imate v spodnjem štuku.

user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?