|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   še kar je ponoči
9.6.2008 14:55:51   
Nacka
Ojla, naš malček je star 9m. Do 8m je ponoči kar dobro spal. Sedaj pa se 2x zbudi in hoče jest. smo probali že vse mogoče, ampak če ne dobi za jest, se tako dolgo joče, da ga nahranimo. Poje približno 150-180 ml mleka in potem takoj zaspi nazaj. Drugače so njegovi obroki taki:
- 9h - AM (180ml)
- 11.30-12- sadje s skuto ali jogurtom ali kaj podobnega
- 15h - kosilo
- 17-18h- kašica
- 19-20 - AM (180ml)
Meni se zdi, da čez dan poje veliko, pa vseeno hoče še ponoči. Če bi šlo za razvado, verjetno ponoči ne bi spil toliko mleka??? A so toliko stari dojenčki ponoči še lačnio??? Kaj predlagate - a bi moral čez dan imeti še kakšen obrok več???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: še kar je ponoči
9.6.2008 15:59:43   
mateyka
naša je isto začela jest ponoči, ko je že cele noči prespala. in tudi ne neha jokat (btw se dere ko jesihar user posted image ) dokler ne dobi mleka. jaz ji dam. se mi zdi da rabi. predvsem zato, ker se ne zbudi vsako noč - ma kar nekaj dni v mesecu, ko prespi noč in zato sklepam, da je lakota v igri, ker če ni lačna, spi celo noč.
naša tudi ni (in nikoli ni bila) nek jedec - zdej pitat na silo je ne morem in spije in poje toliko kot ji gre v rit + dajem ji večkrat tisto kar ma rada, kot da ponujam nekaj kar par žlic poje, potem pa samo ven pljuva. jo pa skušam zvečer orenk nahranit - sam zaenkrat ne zelo uspešno user posted image
samo sej bo. jaz verjamem, da se to sčasoma uredi. nisem še slišala, da bi kak 10 letnik že od rojstva dalje vedno ponoči mleko pil user posted image

Nacka, daj mu toliko kolikor lahko poje - čez dan mislim. tako delam jaz.


< Sporočilo je popravil mateyka -- 9.6.2008 16:02:21 >

(odgovor članu Nacka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: še kar je ponoči
9.6.2008 16:33:14   
sandra85
moj je od 3. do 7. meseca spal od 21h-8h brez zbujanja, pol pa se je kr naenkrat začel zbujat-še zdaj se. in se ponoči doji 1-2x (ob 3h in 6h, okrog 8h pa ustanemo) pa čez dan kak dan poje fulllllll kak dan pa manj in sem opazila da ni nobene razlike, če se pred spanjem ful naje ali manj

če je lačen mu dam-kaj pa nejuser posted image lakota je huda stvar


< Sporočilo je popravil sandra85 -- 9.6.2008 16:35:22 >


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: še kar je ponoči
9.6.2008 20:24:53   
Gardenija
Tudi pri nas je popolnoma enako - smo spali celo noč od 3 do 8 meseca, potem se je pa začel zbujati in se morava hraniti vsaj ob 1h zjutraj, zbudi se pa še ob 3, pa ob 5h, potem pa običajno jeva spet ob 6-7h. Star je dobrih  10 mesecev (roj. 29. 7. 2007), pa še kar čakam da bo ta faza mimo - po moje tudi tam enkrat do desetega leta user posted image .
Čez dan poje kar veliko (ima 10 kg), tako da mislim, da ni to, da bi čez dan dobil premalo, ampak kaj pa hočem drugega kot podojiti (dojiva se še zjutraj in zvečer ter po novem seveda spet ponoči), če kriči in stoji v svoji posteljici...

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: še kar je ponoči
9.6.2008 20:25:46   
Anonimen
A so toliko stari dojenčki ponoči še lačnio??? Kaj predlagate - a bi moral čez dan imeti še kakšen obrok več???


Eni ja, eni ne.
Kaj predlagam? Nic. Lakota bo minila sama od sebe.

(odgovor članu Nacka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: še kar je ponoči
9.6.2008 22:50:23   
Naja30
Lahko da je res lačen. Poskusi mu dati zvečer kakšen čokolino ali piškote v mleko. Nekaj, da ga bo bolj nasitilo.
Lahko pa da gre za navado. Pri 9m je to čisto možno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: še kar je ponoči
10.6.2008 16:15:38   
butt3rfly

IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Lahko da je res lačen. Poskusi mu dati zvečer kakšen čokolino ali piškote v mleko. Nekaj, da ga bo bolj nasitilo.
Lahko pa da gre za navado. Pri 9m je to čisto možno.


ja, to sm jst sprobala. moj se še tud zbuja pogosto na noč in joče, da adijo. eno noč do zdaj je celo prespal. in mu devam zdej keksolino in čokolino, ker ju ima najraji. ista pesem, nč ne pomaga.user posted image je pa po eni strani še kar vredu, ker se hitro pomiri s čajem in dudo. groza, da bi mogla ponoči še vedno delati hrano. bo že minilo samo od sebe.


_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: še kar je ponoči
10.6.2008 20:57:26   
ThinkPink
Nacka, pri nas je čisto enako. Imamo približno enak urnik hranjenja kot vi, le da je pri nas prvi obrok AM že ob 6h (zajtrk). Tudi zvečer jo skušam dobro nahraniti, vendar je čisto vseeno ali zvečer poje 150ml AM ali pa eno fajno porcijo linota, ker se v vsakem primeru zbudi okoli 24h in hoče mleko. In jaz ji pač dam...si že pred spanje zavrem vodo, tako da potem samo zmešam skupaj. Ko poje svoj nočni obrok pa takoj zaspi naprej, poje pa 210ml. Očitno rabi....user posted image

LP

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: še kar je ponoči
10.6.2008 20:58:04   
Paštetka
Ne, ni lačen. Po moje kaj sanja, in ker si ga vedno naučila zvečer zaspati s flaško, tudi ponoči, ko se zbudi od sanj ali česa drugega, ne zna zaspati brez flaške.

Po 4. mesecu bi naj bili sposobni prespati noč brez hranjenja. Sploh tisti, ki se ne dojijo.

Če ti ni težko, ukini mleko. 2 dni, ga boš nosila in cartala, in če boš vtrajala pri svoji odločitvi, ne bo več prosil flaške in tudi zobki bodo ostali lepi beli. user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: še kar je ponoči
10.6.2008 21:06:05   
ThinkPink
Ne, ni lačen. Po moje kaj sanja, in ker si ga vedno naučila zvečer zaspati s flaško, tudi ponoči, ko se zbudi od sanj ali česa drugega, ne zna zaspati brez flaške.


Kaj veš...lahko je, lahko ni.. Jaz sem tudi probala ukiniti hranjenje, sem ji dala čaj, dudo, jo nosila po rokah, pa se je čez pol ure spet zbudila in smo ponovili postopek in potem spet čez pol ure itd. Edino mleko je rešilo situacijo, tako da sklepam, da pa je res šlo za lakoto. Uspavala pa se nikoli ni z flaško, saj gre spati komaj kakšno urco po večerji.




(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: še kar je ponoči
10.6.2008 21:19:03   
picola1
Meni je P rekla, da dojenčki po 6. mesecu ne potrebujejo več nočnega obroka in da naj probam ukinit, čeprav bo jokala. Prvo noč je blo hudo in je jokala pol ure, sem ležala zraven nje in jo tolažila, potem se je počasi umirila in zaspala. Drugo noč je jokala 15 minut, sem pa ugotovila, da se lažje in hitreje umiri, če jo nosim in ji pojem. Tretjo noč je jokala samo še pet minut, četrto pa nič več. Potem se je še par noči mal zbujala in se premetavala, po enem tednu pa je mirno spala celo noč. Tudi pije nič.
Tako da jaz sem zelo hvaležna P, da me je vzpodbudila k opustitvi nočnega obroka in mislim, da je v glavnem samo navada. Dopuščam pa možnost, da je pri kakšnih dojenčkih tudi drugače, samo v glavnem pa mislim, da ne...

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: še kar je ponoči
10.6.2008 21:28:44   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Ne, ni lačen. Po moje kaj sanja, in ker si ga vedno naučila zvečer zaspati s flaško, tudi ponoči, ko se zbudi od sanj ali česa drugega, ne zna zaspati brez flaške.


Kaj veš...lahko je, lahko ni.. Jaz sem tudi probala ukiniti hranjenje, sem ji dala čaj, dudo, jo nosila po rokah, pa se je čez pol ure spet zbudila in smo ponovili postopek in potem spet čez pol ure itd. Edino mleko je rešilo situacijo, tako da sklepam, da pa je res šlo za lakoto. Uspavala pa se nikoli ni z flaško, saj gre spati komaj kakšno urco po večerji.





In potem si popustila in dala flaško mleka user posted image . E, vidiš, tega ne bi smela storiti. Dva dni potrpi in ti obljubim, da ko bo videl, da ne bo več mleka, da bo boljše spal. Mis mo se zbujali pri prvem otroku na 10 minut in jedli. Se mi je tudi že mešalao in sem probala milijon nasvetov. Ko nam je pa zobozdravnik rekel, flaško takoj vstran nekje pri 9. mesecih, pa sem 2 noči jokala s sinom skupaj, se ob polnoči skregala z možem, ker je tulil name, da naj dam otroku že 1x flašoko, da je lačen, treskala sva z vrati.... Prvo noč sem ga 1 uro nosila in cartala, ko se je sine drl in drl, drugo noč pol ure, tretjo noč je pa že pozabil na flaško. Vendar to pomeni tudi brez čaja, brez vode. Nobene flaške. Tako kot jih navadimo, tako jih imamo.

ČE se čez dan naje in tudi za večerjo, potem ziher ni lačen. Lahko pa da se zbujajo nekateri tudi zato, ker se preveč napokajo zvečer.



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: še kar je ponoči
10.6.2008 22:19:24   
Naja30
Po moje tudi ni lačen, tole je navada. Moja tamala se je od cca 6-11m ponoči dojila iz navade oz. ker je rabila mojo bližino. Zbujala se je n-krat na noč, ko sem jo dala na joško, pa 2x potegnila in spala dalje. No na srečo se je odvadila zbujanja, ko se je nehala dojit.
Ni fajn dat takoj flašo z mlekom ali čajem, ker se res hitro navadijo. Pol pa se lahko še leta zbujajo ponoči, da bi pili.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?