|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Večerna histerija - noče spati!!!! NA POMOČ!!!
28.9.2008 21:36:02   
skokica01
Stara je 2 leti. Ponavadi nismo imeli težav z uspavanjem, zadnje čase pa je cel kažin (po poletju in neredu ob uspavanju in urah ko je hodila spat).
Sploh ni več jokanje, ko me je z jokom samo klicala, ampak je totalna histerija in tako hlipanje, da se ga ne da opisati. Me kar stiska pri srcu, ko jo takole poslušam, ampak sploh ne vem kaj naj naredim. Vedno smo bili v postelji najkasneje ob 20h zdaj pa se je vse obrnilo na galvo in včasih ne zaspi do 22h, čeprav vstajamo ob 6:15. Sploh ne vem v čem je štos, ker smo ohranili popolnoma enak ritem kopanje ib 19:30) in ritual uspavanja (branje knjigice pred spanjem). Zdaj pa me kar naprej kliče, da naj jo božam, da je lačna (in potem sem v dilemi, kaj pa če je res lačna), da ne bo spala, ipd.

Popolnoma sem obupana, ker ne vem več kaj naj naredim, kaj je prav in kaj narobe? Kje delam napako? Ta mesec smo tudi opustili dudo, ker je bila bolna in je ni mogla imeti. Zdaj jo včasih omeni, ampak ne vem ali je to glavni razlog za vse težave ob uspavanju?

Hvala za mnenje in nasvete!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Večerna histerija - noče spati!!!! NA POM...
28.9.2008 21:47:20   
Mišni
Ta mesec smo tudi opustili dudo, ker je bila bolna in je ni mogla imeti. Zdaj jo včasih omeni, ampak ne vem ali je to glavni razlog za vse težave ob uspavanju?


Ja, lahko, da je bil najprej razlog duda, ja, ampak do zdaj je že ugotovila, kaj vse se da počet zvečer, da se ne spi. Tako da vprašanje, če bi duda zdaj kaj zalegla, četudi bi ji jo dali nazaj.

Ma ne vem, pojma nimam. Jaz bi ji za začetek dala dudo nazaj. Gotovo. Zdaj če je to prav ali ne, ne vem, meni bi se zdelo prav. Pa še prepričala bi jo, da je to to, da se je zato jokala, ker ni imela dude. Zdaj ko jo ima, pa lepo lahko zaspančka. V tem slislu.
Včasih otroci rabijo, da s tistim izsiljevanjem ali kakokroli pač rečemu tistemu joku, nekaj dosežejo. Saj potem točno ne vedo, kaj so v bistvu hoteli, samo da nekaj dosežejo, pa je. To jih potem pomiri, ker pri jokanju se potem res že toliko razdražijo, da ne morejo zaspati, ker se seveda ne morejo pomiriti. Pri nas je npr, zaleglo, da ko je jokal, sem mu npr. dala nogavice dol (ali pa gor) in ga prepričala, da tako, zdaj bo pa bolje. In je pomirjen zaspal.
Ali pa sem ga z vreče ven dala, pa je nekako mislil, da ga je to motilo oz. sem ga jaz s pomirjujočim glasom v to prepričala. Pa ne da bi kaj na dolgo in široko zdaj to razlagala, samo tako mimogrede, pomirjujoče sem rekla, da zdaj bo pa dobro. Pa je nasedel, revež.user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu skokica01)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Večerna histerija - noče spati!!!! NA POM...
28.9.2008 22:03:34   
ribica.
naš je star 2 pa pol, pa je tud zdaj začel s trmo. Mislim da ni kaj drugega kot trma. Širi si obzorja, vedno več zmore, sploh pa sam, zato pač poskuša kje se da še kaj iztisnit. Po moje. Jaz seveda pišem to glede na svoja opažanja pri mojem otroku in sklepam za tvojega. Lahko da se čist motim. Pri svojem drugorojenem namreč lažje dajem ocene, ker naša petletnica itak nikol ni spala, in tam ni blo mogoče govoriti o fazi. Za njega pa prav vidim, da si vedno več upa, vedno več proba, in vedno več dovoli. Sam naš je pač tak, da odneha ko vidi da se ne bom premaknila. Pol glih tako lahko zaspi, čeprav pet minut prej umira za flaško, pa za mano, pa za mojo postlo, pa za risanko, pač za vsem kaj bi še podaljšalo norenje v nedogled.
Mogoče je pa tudi pri vas tako. Malo pomisli kako se obnaša čez dan, če se je tudi tu kaj spremenila, da tudi takrat večkrat skuša uveljaviti svojo voljo. Tole je bilo zdaj bolj razmišljanje, drugač ne morem pomagat, sori.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Večerna histerija - noče spati!!!! NA POM...
29.9.2008 9:48:25   
skokica01
Upam, da je samo faza in bo dojela, da zvečer mora vladati nek red. Dude ji ne bomo vrnili, ker se mi vseeno zdi, da to ni glavni razlog za histerijo in tako jokanje. Želim si, da bi čim prej minilo in da se vrnemo na tisto navado (pred poletjem je bilo tako), ko smo jo samo položili v posteljo in je zaspala brez problema.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Večerna histerija - noče spati!!!! NA POM...
29.9.2008 10:21:14   
LEJLA
Probaj jo vprasat , ce se kaj rabi predno jo polozis v postelj.
In to konkretno....a rabis vodo, jet se enkrat lulat, a je treba noska spucat,...
pac s cimer najraje "izsiljuje" potem to opravita in konec debate...
jo polozis v posteljo, lubcka, lahko noc in to je to.
pesmice, pravljice, vecerni pogovor, cartanje oz. kar je v vasi navadi opravita seveda ze pred tem

(odgovor članu skokica01)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Večerna histerija - noče spati!!!! NA POM...
29.9.2008 10:30:48   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: LEJLA

Probaj jo vprasat , ce se kaj rabi predno jo polozis v postelj.
In to konkretno....a rabis vodo, jet se enkrat lulat, a je treba noska spucat,...
pac s cimer najraje "izsiljuje" potem to opravita in konec debate...
jo polozis v posteljo, lubcka, lahko noc in to je to.
pesmice, pravljice, vecerni pogovor, cartanje oz. kar je v vasi navadi opravita seveda ze pred tem



Jaz bi se kar strinjala s tem. Vztrajaj pri redu, vsak večer isto, ne popusti, ker sicer bosta res kmalu hodili spat v poznih urah.

Ponavadi pa res poletje to spremeni. Zato moj sin (4,5 let) in tudi hčerka(8 mesecev) hodita striktno spat ob 19 uri, pozimi, poleti,..... Ker otrok potem jeseni težko dojame zakaj pa sedaj spet prej spat, pa tudi bioritem se navadi drugače. Mi naredimo izjemo edino na morju, ampaj takoj ko smo spet doma vlada stari red in ni bilo še nikoli težav. 

Ne vem kaj bi ti še rekla. Želim ti veliko mirnih živcev, potrpljenja in vztrajanja. Vedi, da delaš pravilno!

(odgovor članu LEJLA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Večerna histerija - noče spati!!!! NA POM...
29.9.2008 11:29:38   
skokica01
IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta
Želim ti veliko mirnih živcev, potrpljenja in vztrajanja. Vedi, da delaš pravilno!


Hvala!
Bomo vztrajali.

Je hudo, ker meni gre kar na bruhanje in sem čisto iz sebe, če se tako hudo joka, jaz pa ne grem k njej, ampak ni druge, bo treba vzdržati, ker čas ko ona zaspi se res iz dneva v dan podaljšuje.

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Večerna histerija - noče spati!!!! NA POM...
29.9.2008 20:38:00   
skokica01
Evo, danes spimo brez problema. Sem jo pa dala bolj zgodaj v posteljo in se je malo pritožila, amapk histerizirala pa ni. user posted image
Kot bi rekla ona sama: JUPI!!!!user posted image

(odgovor članu skokica01)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Večerna histerija - noče spati!!!! NA POM...
29.9.2008 21:00:15   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: skokica01

Evo, danes spimo brez problema. Sem jo pa dala bolj zgodaj v posteljo in se je malo pritožila, amapk histerizirala pa ni. user posted image
Kot bi rekla ona sama: JUPI!!!!user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu skokica01)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?