|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tiste, ki imate sončna očala z dioptrijo
14.7.2008 11:14:34   
kjava
Jih mam namen kupit in me zanima, kje imate ta čas ta normalne špegle, ko mate na nosu sončne. V torbici? A je smotano, ko moraš pol to menjat, ene dol, druge gor. Najbrž smešno izgleda, če maš ene na nosu, druge pa na glavi, al kako?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tiste, ki imate sončna očala z dioptrijo
14.7.2008 11:18:04   
Majuska
Ene imam na nosu, druge v torbici, natančneje v etui-ju. Verjemi ni tako hudo z menjavanjem, navadiš se. Pravzaprav ima sončne največkrat gor pri vožnji ali na daljših sprehodih. 

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tiste, ki imate sončna očala z dioptrijo
14.7.2008 11:24:10   
barbara b
Jaz imam pa že zelo zelo dolgo foto leče. No ni čisto tako kot sončna očala. user posted image  user posted image

_____________________________

Ne sprašuj in ne bodo ti lagali.

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tiste, ki imate sončna očala z dioptrijo
14.7.2008 12:06:44   
maja1488
ja, smešno je, če imaš ene na glavi in ene na nosu.  Jaz jih nimam v torbici, eventuelno, če skočim v kako trgovino, si jih nataknem za majico, pa navadna na nos.

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tiste, ki imate sončna očala z dioptrijo
14.7.2008 12:15:41   
tinatona
Hej!

Ja kakor kdaj. Včasih jih imam v torbici (v etuiu), včasih pa kar na glavi - če jih moram pogosto menjat.

LP Tina

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tiste, ki imate sončna očala z dioptrijo
14.7.2008 12:16:41   
anitaz
Jaz imam sončna samo v avtu, da jih res kje ne pozabim (bognedajuser posted image ).

"Ta normalne" pa imam tisti čas v etuiju, navadno v torbici.

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tiste, ki imate sončna očala z dioptrijo
14.7.2008 12:45:07   
kjava
Kok ste pa kaj dale zanje? Jaz mam dioptrijo 1,75. A bom lahko dobila kakršnekoli?

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tiste, ki imate sončna očala z dioptrijo
14.7.2008 12:59:15   
gojska
s to dioptrijo dobiš kaj češ,

jest jih menjujem, imam samo en etui (s sabo mislim) in ko je treba jih menjam. Je pa res da se mi včasih zdi, da ni treba, pa v trgovini kr z sončnimi na brzino kaj kupim. Po mojem je trgovki ful brezveze, ker ne verjamem, da pomisli, da so z dioptrijouser posted image  

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tiste, ki imate sončna očala z dioptrijo
14.7.2008 13:14:33   
mojsoncek
Kaj pa ce kupis ocala s fotoefektom (stekla potemnijo v odvisnosti od jakosti vpadne svetlobe)? Pa ti jih ne bo treba nic menjat, pa se torbice ti ne bo treba kupit zaradi tega user posted image

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tiste, ki imate sončna očala z dioptrijo
14.7.2008 14:42:03   
nu_tella
Ojla!

Sej gre za tvoje zdravje. Kaj se boš ti sekirala če "smešno zgleda". Jaz sem tudi zadnič uletela v eno čist temno štacuno s sončnimi očali, pa sem še zmeri z njimi več vidla, kot pa če bi jih dol dala. Kaj si je pa trgovka mislila pa... me boli "čoko". Mi je pa ena stara mama k me je prvič vidla lepo prosila, če jih dol dam da me vsaj za sekundo v oči vidi (sva se prvič v življenju vidle) in ko sem jih dala dol in razložila situacijo je prou razumsko reagirala in da kr nej jih mam gor, samo da pač hotla vidt obraz, očke...in mi ni bilo nič čudno...

Uglavnem jaz sončnih očal z dioprtijo ne morem prehvalit. Ne vem zakaj si jih nisem že prej šla delat. Edina panika je ko jih je treba med vožnjo menjat... tega se pa probam čimmanjkrat posluževat...ampak se skori vsak dan vozim 1 h v eno smer v službo tako da vremenske spremembe so...

Mi je pa mama 1x rekla, da gorje da me kamera v tunelu poslika s sončnimi očali na nosu?!?! Samo meni se še zmeri zdi bolj varno vozit po tunelu s sončnimi očali, kot menjati le ta pred in po tunelu...Kaj pa ve počnete v teh primerih?

A ja. Je pa tko. Da jaz imam 2 "navadna" očala in ko vem da bom vozila ss ončnimi imam na nosu "tatrda", ker jih je bolj enostavno menjat, kot pa "Silhuet" (upam da se to ne šteje za reklamo, čene pa nej moderatrji zbiršejo)... ker ta so pa tko mehka, da še ko med hojo (npr, ko grem na malco) rabim 2 roki, da jih dam gor.



_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Tiste, ki imate sončna očala z dioptrijo
14.7.2008 23:10:26   
Magi*
jaz sem s svojimi sončnimi špegli z dioptrijo skoraj skup zraščena. skoz jih imam na nosu. v trgovini, v tunelu, kejrkoli. nimam pa zelo temnih šipc.

se mi je pa že zgodilo, da so me čudno gledali, češ, kaj ma pa ta sončne špegle gor, a misli, da je zvezda. user posted image  prav briga me. brez njih ne vidim. menjavat si jih pa ne morem non stop.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Tiste, ki imate sončna očala z dioptrijo
15.7.2008 9:40:20   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: gojska

s to dioptrijo dobiš kaj češ,

jest jih menjujem, imam samo en etui (s sabo mislim) in ko je treba jih menjam. Je pa res da se mi včasih zdi, da ni treba, pa v trgovini kr z sončnimi na brzino kaj kupim. Po mojem je trgovki ful brezveze, ker ne verjamem, da pomisli, da so z dioptrijouser posted image  


No, to je tudi meni včasih "nerodno", ker jih imam gor včasih tudi če je oblačno zunaj (posebej kadar vozim) ali če pridem v kako trgovino. Ampak brez očal, pa sploh nič več ne vidim. Zato mi je včasih mal neprijetno, če se ozirajo za mano, ko imam sončna očala gor. user posted image

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Tiste, ki imate sončna očala z dioptrijo
15.7.2008 9:41:35   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: nu_tella

Ojla!

Sej gre za tvoje zdravje. Kaj se boš ti sekirala če "smešno zgleda". Jaz sem tudi zadnič uletela v eno čist temno štacuno s sončnimi očali, pa sem še zmeri z njimi več vidla, kot pa če bi jih dol dala. Kaj si je pa trgovka mislila pa... me boli "čoko". Mi je pa ena stara mama k me je prvič vidla lepo prosila, če jih dol dam da me vsaj za sekundo v oči vidi (sva se prvič v življenju vidle) in ko sem jih dala dol in razložila situacijo je prou razumsko reagirala in da kr nej jih mam gor, samo da pač hotla vidt obraz, očke...in mi ni bilo nič čudno...

Uglavnem jaz sončnih očal z dioprtijo ne morem prehvalit. Ne vem zakaj si jih nisem že prej šla delat. Edina panika je ko jih je treba med vožnjo menjat... tega se pa probam čimmanjkrat posluževat...ampak se skori vsak dan vozim 1 h v eno smer v službo tako da vremenske spremembe so...

Mi je pa mama 1x rekla, da gorje da me kamera v tunelu poslika s sončnimi očali na nosu?!?! Samo meni se še zmeri zdi bolj varno vozit po tunelu s sončnimi očali, kot menjati le ta pred in po tunelu...Kaj pa ve počnete v teh primerih?

A ja. Je pa tko. Da jaz imam 2 "navadna" očala in ko vem da bom vozila ss ončnimi imam na nosu "tatrda", ker jih je bolj enostavno menjat, kot pa "Silhuet" (upam da se to ne šteje za reklamo, čene pa nej moderatrji zbiršejo)... ker ta so pa tko mehka, da še ko med hojo (npr, ko grem na malco) rabim 2 roki, da jih dam gor.




Ja, seveda jih ne bom menjala med vožnjo. Bom prej naredila nesrečo, kakor pa če jih imam ves čas gor. Saj se vseeno vidi zelo dobro.


(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Tiste, ki imate sončna očala z dioptrijo
15.7.2008 9:59:22   
nu_tella
Jaz imam v tunelu občutek kot, da bi ponoči vozila. Sej so tudi vsi tuneli osvetljeni. Razen 1x sem šla "po nesreči" (biu je obvoz in nisem mela pojma kje sem, ker Lj ne poznam tam okoli tržnice preveč dobro) v tunel pod gradom v Lj in se mi zdi, da ta pa ni bil preveč osvetljen...

Samo nisem pa šla nobenga zakona brat če tam dejansko piše da je prepovedana vožnja s sončnimi očali po tunelu/v temi. Pač naši se vse zmislijo sam da kasirajo. Od premočne glasbe naprej. Zato me nebi čudilo, če bi pisalo tudi kaj glede sončnih očal.



_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Tiste, ki imate sončna očala z dioptrijo
15.7.2008 11:13:24   
kjava
Nu-tella, ta tunel pod gradom je res slabo osvetljen, si čist prav ocenila user posted image

Mojsoncek, una očala, ki se na svetlobi zatemnijo so mi smotana, ker maš pol skoz mal zatemnjena. Naj bo orng črno, al pa nič user posted image

No, vsekakor si jih bom kupila, ker so mi domači že za rd dali denar za ta namen, samo bom še počakal, če bojo kaki popusti. Kakor vem, ima Clarus ponavadi avgusta neke popuste na sončne špegle?

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Tiste, ki imate sončna očala z dioptrijo
15.7.2008 11:30:49   
nu_tella
kjava mislim, da sem bla jaz lani avgusta tam ampak ni blo bohvedi kaj izbire. Poleg tega pa imaš malo omejitve pri izbiri okvirjev za sončna očala z dioptrijo, ker ne pride ravno vsak okvir prav... ampak je pa res, da tam konec avgusta, septembra pridejo popusti v veliko optikah. 30% pri takih cenah se pa kr že pozna ;)
Jaz ti sam svetujem da ne šparat. Ker oči pač imaš samo ene. OK ni treba da je zdaj okvir Versace to ni tokl pomembno user posted image  ampak kvaliteta šipc je pa pomembna... pa okol par optikov prejdi, kr ti vsak malo drugače oz. neki druzga pove, da se potem na podlagi te zmešnjave informacij odločiš user posted image

A ja. Če še ne veš. Za ta očala ravnotako lahko izkoristiš recept. Tisih neki fičnikov, ki ti jih pripada vsake 2 leti. Sicer ni bohvedi kaj ampak neki pa tudi je ;)

_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Tiste, ki imate sončna očala z dioptrijo
15.7.2008 12:04:19   
kjava
Hvala, nu-tella, to so koristne informacije user posted image . Drugač pa jaz tud navadnih očal nimam na zdravstvo, pa sploh ne vem zakaj ne user posted image  Od česa je pa to odvisno, če jih maš al ne?

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Tiste, ki imate sončna očala z dioptrijo
15.7.2008 12:23:03   
zvesta
kjava, pri okulistu ti naj napiše recept za očala in vsaki dve leti ti pripada nekaj... mislim da zdaj okrog 40 €... pripada pa vsakemu, samo recept moraš imeti...

aja, pa fotostekel ne priporočajo, če se očala nosijo ves čas...
ker so vedno rahlo zatemnjena, se očala navadijo in vsako leto je potrebno še malce bolj zatemniti stekla... sčasoma se potem pride na čisto temna stekla, a oko ima občutek, kot bi ne bila zatemnjena...

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Tiste, ki imate sončna očala z dioptrijo
15.7.2008 15:20:57   
citrončica
IZVIRNO SPOROČILO: gojska

s to dioptrijo dobiš kaj češ,

jest jih menjujem, imam samo en etui (s sabo mislim) in ko je treba jih menjam. Je pa res da se mi včasih zdi, da ni treba, pa v trgovini kr z sončnimi na brzino kaj kupim. Po mojem je trgovki ful brezveze, ker ne verjamem, da pomisli, da so z dioptrijouser posted image  


enako, jaz imam vedno ene na nosu, druge v torbiciuser posted image

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Tiste, ki imate sončna očala z dioptrijo
22.7.2008 11:05:51   
Mijavček
Jaz imam za dlajši čas, če mam sončna gor,  navadna v etuiu v torbici, za krajši pa na glavi  - pa če sem še tok smešna... to je res bolj praktično. Edin znajo se umazat od las, če maš bolj mastne.

V tunelih jih mam gor, ker se čist dobr vid, vsekakor bolj varno, kot menjat špegle med vožnjo, sploh ko uletiš v tunel... razen če je kakšen res dolg tunel, kot so v tujini (po 10 in več km).

MEn so sončna z dipotrijo res super in sploh ne vem kaj sem prej delalala 10 let, ko jih nisem mela. za vožnjo v soncu so z navadnimi očali ful bolj zmatrane učke.

(odgovor članu citrončica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?