|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Skrbništvo
6.10.2008 9:49:49   
Pupsika
Pozdravljene!

Zadeva me že toliko žre, da sploh več ne vem kam naj se obrnem...

Prijateljica se je cca. pred letom dni odselila od takratnega partnerja. Imata tudi hči, ki je star 3 leta.

Sedaj na sodišču urejata skrbištvo in tukaj je problem.

Jst se ne spoznam na pravo, sploh pa ne na družinsko pravo...ampak, če je to normalno kar se dogaja tukaj, potem je ta sistem v naši državi res za kozlat!
Sodišče je takole razdelilo skrbništvo. En teden je otrok pri materi, en teden pri njemu. In v tem tednu, ko je pri enem od stršev je še en dan pri drugemuser posted image user posted image user posted image ...Briga me kaj imata onadva, ampak otrok se mi pa smili tako, da se mi trga srce.
In to za nedoločen čas....Ai je to normlano? Pa naj mi kdo pove ali je to res najbolje za otroka, da se vsak teden seli od enega do drugega in da je čisto zmeden???

Jst tega enostavno ne razumem, ne razumem sodišča, sodnice...so imeli že dve obravnavi in zmeraj isto...en teden tu en teden tam...

Ali se katera spozna na družinsko pravo? Kaj sploh lahko naredimo?
Prijateljica sicer ima odvetnico ampak ...ne vem  no...pravi, da pri sodnici nič ne dosežejo...Ali se res lahko otroka takole seli iz tedna v teden...user posted image .

Meni se res punčka tako smili....kako je lahko vse to v interesu otroka???user posted image

Hvala za mnenja in odgovore.

Pozdravček!


< Sporočilo je popravil Lacey -- 6.10.2008 9:50:44 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Skrbništvo
6.10.2008 12:13:12   
Anonimen
Nism pravnica- sam takšno nomadstvo vsekakor ni pravično do otroka, ki sploh ne ve več, kje je doma, saj se vsak teden seli. Groza!

(odgovor članu Pupsika)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Skrbništvo
6.10.2008 12:32:50   
Anonimen
Imata pač deljeno skrbništvo.
Seli sem in tja se pa otrok ločenih staršev v vsakem primeru.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Skrbništvo
6.10.2008 12:43:52   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Imata pač deljeno skrbništvo.
Seli sem in tja se pa otrok ločenih staršev v vsakem primeru.


N nujno.

Tudi moja starša sta ločena pa se nisem selila sem in tja.

Čez tedn sem bila pri mamici in potem po želji pri očetu, kakor sem si sama želela. Samo sem bila dosti stara da to razmem in nisem bila zmedena kako in kaj.

No ja, meni se to ne zdi najbolje za otroka...user posted image



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Skrbništvo
6.10.2008 12:53:00   
Pupsika
Mogoče sem se narobe izrazila pri skrbništu za nedoločen čas...To deljeno skrbništvo je sedaj za nekaj časa v bistvu je nenkakšen nedoločen čas, ker nima določenega datuma kdaj bo padla dokončna odločitev.
Sodnica ji je rekla, da bo tako še nekaj časa...in če se potem sama ne bosta mogla zmeniti kako in kaj , potem bodo odoločili oni.

Samo s tem delajo škodo samo otroku...

(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Skrbništvo
6.10.2008 12:55:20   
Anonimen
Zakaj se pa sama pol ne zmenita? Če se jima gre že toliko za to da je za dobro otroka. Neb niti sodišča rabila.

(odgovor članu Pupsika)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Skrbništvo
6.10.2008 13:12:45   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Zakaj se pa sama pol ne zmenita? Če se jima gre že toliko za to da je za dobro otroka. Neb niti sodišča rabila.


Ja,verjetno res...
Ona je to predlagala, pa se ni dalo zmeniti z očetom.
On želi polno skrbništvo in zaradi tega imata te drame na sodišču:(.

Ne bom šla v podrobnosti...vse skupaj je en velik šmoren...

Želela sem samo vedeti ali je to stalna praksa sodišča , ker sama še nisem slišala za tak primer, ko se otrok vsak teden seli sem in tja...jst sem poznala samo take primere kot je moj, ko se je moja mami ločila.
Skrbi me za otročka...Vsak teden jo na novo vse uči, ko pride od njega...Otrok je zmeden, drugačen...prej je bila ful pridna zdej se meče ob tla, vpije...mah...




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Skrbništvo
6.10.2008 21:21:10   
Anonimen
Skrbi me za otročka...Vsak teden jo na novo vse uči, ko pride od njega...Otrok je zmeden, drugačen...prej je bila ful pridna zdej se meče ob tla, vpije...mah...


Po tleh bi se metala tudi ce bi se selila samo za vikend. Za njo je pac sok, da starsa ne zivita skupaj in izraza ga na taksen nacin kot ga. To je normalno, da otrok pokaze svoje nestrinjanje. Po moje prej cuti napetost med njima (kot pravis, se se "prepirata" za skrbnistvo) kot negativne posledice seljenja, ki bi jih imela tudi ob vikendih, saj dejstva selitve ostajajo enaka, samo casovni horizont je razlicen.

Pri nas je enako; ce jaz nisem kul, tudi bejba ni kul. In obratno.
Tako da moje mnenje. Starsa naj se skulirata, skulirajte se pa tudi vi okrog njiju in ne zganjajte drame. Naredite spremembe lazje, ce lahko in to je vse, kar lahko naredis. Dodatno prilivanje bencina na ogenj bo samo podzgalo strasti pri mami in jo vznemirilo. To je najmanj kar potrebuje in to je najmanj, kar potrebuje otrok.

(odgovor članu Pupsika)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Skrbništvo
8.10.2008 9:14:21   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Skrbi me za otročka...Vsak teden jo na novo vse uči, ko pride od njega...Otrok je zmeden, drugačen...prej je bila ful pridna zdej se meče ob tla, vpije...mah...


Po tleh bi se metala tudi ce bi se selila samo za vikend. Za njo je pac sok, da starsa ne zivita skupaj in izraza ga na taksen nacin kot ga. To je normalno, da otrok pokaze svoje nestrinjanje. Po moje prej cuti napetost med njima (kot pravis, se se "prepirata" za skrbnistvo) kot negativne posledice seljenja, ki bi jih imela tudi ob vikendih, saj dejstva selitve ostajajo enaka, samo casovni horizont je razlicen.

Pri nas je enako; ce jaz nisem kul, tudi bejba ni kul. In obratno.
Tako da moje mnenje. Starsa naj se skulirata, skulirajte se pa tudi vi okrog njiju in ne zganjajte drame. Naredite spremembe lazje, ce lahko in to je vse, kar lahko naredis. Dodatno prilivanje bencina na ogenj bo samo podzgalo strasti pri mami in jo vznemirilo. To je najmanj kar potrebuje in to je najmanj, kar potrebuje otrok.


Ja se strinjam...ampak je lahko govoriti, sploh, ker ne poznate celotnega problema, jst pa o tem ne bi govorila, tko, da v bistvu je čisto brezveze, da sem to sploh omenila.
Zase lahko rečem, da čisto nič ne delam drame...o tem se z njo niti nočem preveč pogovarjat in kot sem že omenila , kar imata onadva je njuna stvar, otrok je tisti, ki trpi.
Sploh pa mi je čudno to skrbništvo...ker to še nisem slišala sem želela kakšne izkušnje.










(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?