|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   EEG pregled na pediatrični v LJ
22.10.2008 22:26:16   
hillmagic
Moja user posted image  1 leto star imam EEG pregled v pediatrični bolnišnici in me zanima kako to poteka. Zjutraj imava uro 7.30. sva naročeni Kdaj si potem "fertik" a te notri vzamejo kao za 1 dan ali ko opraviš greš...kakšne so vaše izkušnje...Sprašujem zato, ker mi moja P ni nič konkretnega povedala Rekla je da se to slika in bom že videla...


_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: EEG pregled na pediatrični v LJ
22.10.2008 22:46:40   
Ribica **
EEG se nic ne slika - ta preiskava poteka v spanju, kolikor je meni znano. Otroku namestijo take elektrode na glavo in snemajo aktivnost mozganov v spanju. To je pa vse kar vem, razen tega, da je soba za EEG v pritlicju pediatricne in da je zraven ultrazvok srca user posted image

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: EEG pregled na pediatrični v LJ
22.10.2008 22:53:27   
Ribica **
Vec imas pa tukaj:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2308531

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: EEG pregled na pediatrični v LJ
23.10.2008 7:29:25   
Lari
Hillmagic, jst sem bila z mojo punčko 2x na tem EEG-ju. Je pa takole. Ko prideš v sprejemno, jo zdravnik pregleda, ti jo preoblečeš v njihova oblačila, potem gresta pa gor na oddelek, kjer dobi otrok zajtrk, potem pa pride spet zdravnik, še kako malenkost vpraša, nato pa dobi sirup, ki jo uspava. Snemanje EEG-ja mora namreč potekati v spanju. Potem traja snemanje, zdaj ne vem točno ali 20 ali 30 minut, na glavo dobi take elektrode, ti pa si lahko zraven, ko se snema ali pa si privoščiš malo odmora. Potem gresta nazaj v sobico, kjer se počasi zbuja (moja se je prvič zbujala več kot 2 uri), in ko se zbudi je ponavadi malo omotična, ampak samo par minut, potem pa dobi kosilo in gresta domov. Izvid dobiš po pošti. Tako, da midve sva bile ob 2h že doma ponavadi.
Nič ne skrbi, ni tako hudo, je pa zoprno čakat tam, pa še ko te skrbi kakšni bodo izvidi.

Dobro opravita, pa lep dan.

Lari.


_____________________________

Lara in Jan, moja sončka.

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: EEG pregled na pediatrični v LJ
23.10.2008 8:42:03   
hillmagic
slikanje sem napisala JAuser posted image  VSAK SE KDAJ ZMOČ..user posted image  v glavnem sedaj vsaj malo vem kako bo izgledalo Hvala lari izvidi pa naj bojo vredu user posted image

_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu Lari)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: EEG pregled na pediatrični v LJ
23.10.2008 9:11:45   
Lari
Saj bodo, boš videla.

Držim pesti. user posted image user posted image


_____________________________

Lara in Jan, moja sončka.

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: EEG pregled na pediatrični v LJ
25.10.2008 12:56:44   
siskamiska
Hillmagic tudi sama sem bila s sinom na EEG-ju. Tako je kot je opisala predhodnica. Opozorila bi te le na to da je ponavadi to snemanje okrog 11,12 ure (pač ko prideš na vrsto) da malo premisli kdaj ima tvoj otrok uro za spanje. Mi smo namreč prepozno začeli s snemanjem in mu sirup ni prijel, zato mu ga niso mogli posneti.
Ta sirup ni tako močan da bo otrok sigurno zaspal po njemu. Zato je fajn da je otrok že malo zaspan takrat, sirup je pa le še za bolj trden spanec.

(odgovor članu Lari)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: EEG pregled na pediatrični v LJ
25.10.2008 15:54:52   
rija
jaz sem bila z mojim tudi na EEG snemanju samo v  MB. dobili nismo nobenega sirupa, ker je bila na listi glih tista dr. ki ga noče dati.

sestra je bila v ueber neprijazna, tak, da je malček zaspal na koncu od histeričnega tuljenja. jaz pa sem ga držala na rokah, ker ko sem ga dala dol, se je zbudil in smo morali zopet dati skozi celo proceduro z tuljenjem vred.

če bi prišli drugi dan, bi mogoče dobil sirup in bi mogoče bilo vse malo drugače.

zakaj pa imata eeguser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu siskamiska)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: EEG pregled na pediatrični v LJ
26.10.2008 7:56:49   
mala zirafa
Zakaj omenjate vse eeg v snu?Pa saj ga snemajo tudi v budnem stanju.Smem vprašat zakaj ga boste posneli?Ker bomo tudi mi šli s ta malo.Ima pogoste glavobole.Vem pa zelo dobro kako izgleda.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: EEG pregled na pediatrični v LJ
26.10.2008 21:40:56   
Pi-kica 1
Mojemu sinku so ga delali dvakrat v Mb, vedno je izgledalo podobno, kot pri Riji. Koliko sem seznanujena, v Mb dobijo sirup šele, če prvič brez sirupa ne uspe. Te naročijo drugič in gre vsa procedura še enkrat. Je pa moral obakrat zaspati, zato pa je bilo zeloo mučno, saj je izjemno težko uspavati otroka, ki mu na glavo namestijo kapo z elektrodami, v tujem okolju.


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: EEG pregled na pediatrični v LJ
29.10.2008 19:28:52   
hillmagic
zdravo punce...EEG je za nama in je bilo tako kot ste napisale. Dobila je sirup, ki ji ni prijel. Tako, da je čez 1 uro in pol dobila še en odmerek. Pa pol čez pol ure je zaspala pri meni v naročju.Tako da sem jo "crkljala" 20 minut ali 25 ko so ji posneli EEG. Dobila je zeleno kapo pa pas okoli trebuha, ki je držal kapo. Pa polno enih žičk je bilo in prijazen doktor ( snemalec EEG) Izvidi so vredu. Brez kakšnih posebnosti. Toliko da javim in hvala za pomoč.
Lepo bodite

_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: EEG pregled na pediatrični v LJ
29.10.2008 21:00:24   
Anonimen
Moja 1 leto star imam EEG pregled v pediatrični bolnišnici in me zanima kako to poteka.

Mi smo pa naročeni na nevrološki pregled v LJ zaradi vročinskih krčev in tudi omenjali EEG. Pa me zanima, če ste to opravljali na Vrazovem ali na Ulici Stare Pravde; pa še morda, kateri zdravnik vam je preiskave delal.
Hvala

(odgovor članu hillmagic)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: EEG pregled na pediatrični v LJ
30.10.2008 6:40:27   
Ronči
Uspavajo otroka (v Lj), ker moraš pri snemanju bit čisto pri miru...in pač z dojenčki in majhnimi otroki ni to enostavno...

NAša je bila na snemanju pri 3,5mesecih. Uspavali so jo s sirupom (blagim), potem pa snemajo kakšnih 20 min...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?