|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   EEG.....Pomoč
14.1.2008 13:53:39   
Anya22
Pozdravljene, mamice! Imam 7 mesecev starega sinčka in danes sva bila v pedonevrološki ambulanti, zaradi tremorja. Pediatrinja nas je napotila na EEG!!! Zanima me kako to poteka. Vem samo, da mora orok spati 20 min. Hvaležna bi bila za več informacij, ker se kar bojim, da ni kaj narobe z mojim sinčkom.

_____________________________

Moj pikec je prišel na svet 14.06.2007 po imenu Žan.

Moja pikica je prišla na svet 28.09.2009 po imenu Nika

28.09.2009 3320g, 51 cm
20.10.2009 4005g, 52 cm
24.11.2009 4900G, 54 CM
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: EEG.....Pomoč
14.1.2008 13:57:36   
Anonimen
hmm, pr starejših je to tkole, zbudijo te ob 2eh ponoč, ob 6ih maš pa ta pregled, tm ti dajo na glavo eno tako kapo s čepki, in pol posnamejo tvoje odzive... ne vem pa kako je pr dojenčkih, pomojem dobita še navodila, brez skrbi.


(odgovor članu Anya22)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: EEG.....Pomoč
14.1.2008 13:59:28   
kmarija
Živjo.
EEG ni nč hudega, verjetno bosta sprejeta za en dan na pediatrično kliniko (če bosta šla v lj) ali v kako bližnjo  bolnico. 
Sama preiskava ne boli, otrok dobi na glavo kapo z elektrodami in počiva 20 min, da se ta čas snema možganska aktivnost.  Ker je otrok majhen in verjetno ne bo prostovoljno pri miru bo dobil blago uspavalo za spit. Ko bo zaspal (ali v dremežu) bo asistent namestil kapo in ostale elektrode. Se to posname in ko se otrok zbudi greste domov. Ta priskava ni nič nevarna, nič ne boli je isto kot da bi ti snemal EKG (srce) sam da so tu elektrode po glavi user posted image
Če te še kaj zanima vprašaj.

(odgovor članu Anya22)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: EEG.....Pomoč
14.1.2008 14:24:13   
Anya22
Kmarija, ma a pol po snemanju a se mu pozna kaj po glavi, ne vem npr. kakšne sledi!!

_____________________________

Moj pikec je prišel na svet 14.06.2007 po imenu Žan.

Moja pikica je prišla na svet 28.09.2009 po imenu Nika

28.09.2009 3320g, 51 cm
20.10.2009 4005g, 52 cm
24.11.2009 4900G, 54 CM

(odgovor članu kmarija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: EEG.....Pomoč
14.1.2008 14:29:04   
Anya22
A so na elektrodah nameščene igle ali ne??? Ker ne bi rada, da bi mu pustilo to kakšne posledice!!!!

_____________________________

Moj pikec je prišel na svet 14.06.2007 po imenu Žan.

Moja pikica je prišla na svet 28.09.2009 po imenu Nika

28.09.2009 3320g, 51 cm
20.10.2009 4005g, 52 cm
24.11.2009 4900G, 54 CM

(odgovor članu Anya22)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: EEG.....Pomoč
14.1.2008 14:35:13   
TANJA78
Moj sinček Žan je bil napoten na EEG v starosti 6 mesecev, na pedistrično kliniko. Dali so mu uspavalo, po katerem je ful jokaj, ker je precej sladko. Med spanjem so mu namestili elektrode pod kapo, dvajset minut so snemali možgane, počakali smo, da se prebudi in odšli domov. Elektrode nimajo igel, imel je samo par hrastic, ketere so takoj izginile.

(odgovor članu Anya22)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: EEG.....Pomoč
14.1.2008 14:43:24   
kmarija
Te elektrode so taki plastični krogi, potem pa mora tehnik dat prevodno pasto med kožo im elekrtodo. Ko ima enkrat otrok kapo gor mu tehnik da s TOPO iglo (špica je odrezana) kremo skozi te krogce na lasišče. Mal mora tud s to iglo po koži popraskat zaradi boljšega kontakta (povrhnjico mal popraska). Včasih se pri otrocih nardijo majhne hrastice ker imajo bolj občutljivo kožo. je pa ponavad bolj mastna tko da morjo praskat dokler na računalniku ne zazna dobrega stika user posted image  Pol ko dajo kapo dol ostane sam krema po lasišču (elektrod pa je 20).
Ni nč hudega, ponavad otroci vse prespijo. Je pa fajn da ima otrok sveže oprano lasišče pa brez kakih gelov, ker se hitreje vzposavijo kontakti user posted image  

(odgovor članu TANJA78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: EEG.....Pomoč
14.1.2008 18:44:01   
anju
mi smo bili 1 mesec nazaj v pediatrični na eeg-ju.
spije roza sirup za uspavanje. potem so mu namestili kapo. ker dojim, je bilo potem prikledno, da ga priklopim, da je na prsih zaspal. ko mu je s to topo iglo, ki jo opisuje kmarija, začela tehnica iskat kontakte, se je prebudil in močno jokal. jaz mislim, da ga je bolelo! se je pa verjetno tudi ustrašil. komaj sem ga potem pripravila do tega, da je nazaj povlekel bradavico, se umiril in zaspal. trajalo je 20 min. mogla sva biti čisto mirna, če je cucljal, je to zapisala, ker se pozna vsak premik. ostale so mu drobne krastice, ki so seveda čez nekaj dni izginile.
izvide pa po enem mesecu še vedno čakamo user posted image user posted image user posted image
čimprej in čimbolje odpravita! pa zgodnja bodita, ker ga morajo najprej sprejet...
SREČNO!

(odgovor članu kmarija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: EEG.....Pomoč
14.1.2008 19:19:31   
Ronči
no edino ta sirup je ful negraužen in se ful derejo, ko ga morajo spit. Drugače pa ni panike, mi smo bili na eeg-ju pri njenih 3,5 mesecih. Nič ni hudega, prav tako se nič ne pozna na glavi, vsaj jaz nisem opazila.

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: EEG.....Pomoč
14.1.2008 20:30:38   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: anju
izvide pa po enem mesecu še vedno čakamo user posted image user posted image user posted image

anju, zakaj pa ne pokličeš? Naš je bil na PeK hospitaliziran in so nam že naslednji dan povedali rezultate EEG-ja. Kadar pa gremo na PeK na kontrolo (sicer ne EEG), vedno vprašam kdaj lahko pokličem za izvide. Če bi čakala, da jih prejmem po pošti, bi živčnega pokasirala, ker traja od enega do dva meseca, čeprav so izvidi že zdavnaj znani, traja pa, da to napišejo in pošljejo user posted image user posted image


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: EEG.....Pomoč
14.1.2008 20:36:58   
Ronči
mi smo na izvide čakali dva meseca, pravijo da je taka praksa

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: EEG.....Pomoč
15.1.2008 9:57:10   
neisha80
Naša pupa je pri 7 mes.dvakrat imela eeg.Ni dobila nobenega uspavala,ampak so jo kar sestre v naročju uspavale.Izvide pa smo dobili drug dan.

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: EEG.....Pomoč
15.1.2008 12:45:42   
anju
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: anju
izvide pa po enem mesecu še vedno čakamo user posted image user posted image user posted image

anju, zakaj pa ne pokličeš? Naš je bil na PeK hospitaliziran in so nam že naslednji dan povedali rezultate EEG-ja. Kadar pa gremo na PeK na kontrolo (sicer ne EEG), vedno vprašam kdaj lahko pokličem za izvide. Če bi čakala, da jih prejmem po pošti, bi živčnega pokasirala, ker traja od enega do dva meseca, čeprav so izvidi že zdavnaj znani, traja pa, da to napišejo in pošljejo user posted image user posted image



imaš prav - lahko bi poklicala. ampak v bistvu čakam "papair", ker so nam že tam rekli, da so izvidi v redu.
ampak ta "v redu" je tudi vse kar vem. sicer dovolj, da me ne skrbi preveč... bi pa rada nesla izvide pokazat naši pediatrinji, da mi kaj razloži.
da je praksa 2 meseca? meni je sestra rekla, da jih dobimo domov v 14-ih dneh! in NISEM NAROBE RAZUMELA!
2 meseca user posted image in če je kaj res narobe? 2 meseca je za dojenčke dolga doba, se vam ne zdi?

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: EEG.....Pomoč
15.1.2008 13:07:14   
kmarija
v bistvu ti čakaš odpustnico, ki jo mora napisat zdravnik in to je to. notri pa so tudi izvidi vseh opravljenih preiskav. soorry za male črke - ujčkam

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: EEG.....Pomoč
15.1.2008 13:20:53   
Afnica
Jaz sem imela s svojo punčko EEG pregled 3x. Nikoli pa ni bila zaradi tega hospitalizirana, ni dobila nobenih uspaval. Bile sva pa pri starosti 1m, 3m in 7m. Je pa nedonošenka -2 meseca. Navodila so pa bila, da naj bo pred pregledom čim dlje budna. Zato ju zjutraj, ko se je zbudila nismo več pustili zaspat. Prav tako ne celo pot do Maribora (50km), kar je bilo včasih težko.  Pregled je ne boleč. V MB so full fajn sestre. Od pregleda ji morda ostane malo gela po lasišču. Z našo ni bilo nikoli težav.  Pa tudi zadnji izvid je bil vredu, tako da nam ni treba več it.  Na izvide smo pa v MB čakali 2-3 tedne.

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu Anya22)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: EEG.....Pomoč
3.2.2008 7:56:01   
anju
vsem, ki vas utegne zanimati koliko časa boste čakali odpustnico iz pediatrične klinike v lj, sporočam, da smo jo prejeli včeraj po manj kot dveh mesecih user posted image na pregledu smo bili 12.12.2007!
svetujejo nam obravnavo v razvojni ambulanti... in preden pridemo še prek te čakalne vrste, se zna zgodit, da bo sin že hodil in govoril! dobro - pretiravam, ampak z namenom, da poudarim začudenje!

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
Je dojenje po enem letu še koristno za otr...
Do kdaj dojiti? Ima dojenje po enem letu še koristi za otroka? Kaj pa za doječo mamico?




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?