|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
23.8.2008 14:18:02   
BOTIKA



Mene zanima kake izkušnje imate z nošenjem dojenčkov v slingu.Imam namreč 7 tednov staro punčko in ima čez cel dan vsake toliko časa krče tako da sma skoraj non stop na rokah kar pa ni najbolj prijetno za mene saj še imam 2 letno punčko in se ji ne morem toliko posvetiti kot bi se ji hotela. In pa zanima me kateri slingi so bolj praktični za zvezat ali oni fiksni(hotsling).


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
23.8.2008 14:20:14   
Anonimen
Tukaj poglej: http://www.ringaraja.net/forum/Slingi%2C_storklje%2C_trakovi%2C_kengurujcki%2C_izmenjajmo_izkusnje/m_1292897/tm.htm

(odgovor članu BOTIKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
23.8.2008 14:20:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu BOTIKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
23.8.2008 14:26:50   
Naja31
jaz ga ravno prodajam, 3x uporabljen. ugotovila sem d aga ne rabim in mi je škoda da mi stoji v omari. Na mojo srečo se otrok rad vozi v vozičku. Če te zanima, mi piši na zs.

< Sporočilo je popravil Naja31 -- 23.8.2008 14:27:30 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
23.8.2008 14:29:49   
barika
Naš hvala bogu ni imel krčev, ampak v slingu je pa še zdej zelo rad (9 m).

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
23.8.2008 14:43:08   
BOTIKA



BARIKA kakšnega pa imaš?



(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
23.8.2008 15:54:09   
RMRM
Jaz imam Sleepy Wrap in sem z njim zelooooooo zadovoljna, si sploh ne predstavljam več, da ga ne bi imela. Naročila sem ga preko Moj škratek, dobila v dveh dneh.
Na začetku sem tudi jaz mislila, kako zakompliciran je za zavezovanje, potem sem pa parkrat temeljito pogledla video, in že prvič trak zavezala brez problemov, tako da res toplo priporočam.

(odgovor članu BOTIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
23.8.2008 16:36:21   
2 Sraki
No mi imamo hotsling, mi je zelo vredu, prav pride ker imam 1,5 let starega otročka poleg novorojenčka. Je hitro namontiran in imam tako proste roke za prvorojenca. Tamalemu se očitno dopade, ker mi vedno takoj zaspi v njem.

(odgovor članu RMRM)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
23.8.2008 16:45:07   
mlavla
Jaz imam pa babasling, ki ga lahko zelo pohvalim...

_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
23.8.2008 17:25:37   
Tisana
Kakšne so pa razlike med vsemi temi, ki jih omenjate (babasling, hotsling, sleepy wrap,...), ali gre samo za različne proizvajalce?

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
23.8.2008 17:37:21   
BOTIKA
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

Kakšne so pa razlike med vsemi temi, ki jih omenjate (babasling, hotsling, sleepy wrap,...), ali gre samo za različne proizvajalce?
ja tudi mene zanima razlika med njimi in katerega najbolj priporočate za novorojenčka oz. starega 7 tednov?

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
23.8.2008 19:24:02   
willma

IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

Kakšne so pa razlike med vsemi temi, ki jih omenjate (babasling, hotsling, sleepy wrap,...), ali gre samo za različne proizvajalce?

Gre za različne proizvajalce, modele, materiale,... eni so slingi, pa slingi z obroči, trakovi (navadni in prožni), pouch-i, mehki nahrbtniki,...

Jaz sem pri prvem imela štorkljo a je zame bila res uporabna dokler ni bil vsaj 3 mes. star.
Sedaj imam prožni trak Sleepy wrap in sem z jim zelooo zadovoljna. Je primeren tudi za nedonošenčke pa vse do 16kg. Torej je primeren za nošnjo od prvega dne.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
23.8.2008 22:53:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu barika)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
23.8.2008 22:54:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
23.8.2008 23:08:35   
Aurea
Imam hotsling ter sling z obroči, oboje kupljeno prek e-baya. Slednji mi je res zakooon, lahko ga uporablja tudi mož, ker se dolžina nastavlja.
Naša bejba se rada nosi, sprva v položaju "cradle" (zibka), sedaj pa, ko že lahko prav lepo drži glavico pokonci, pa jo dajem v modificiran položaj zibke tako, da gleda naprej in zelo uživa. V bistvu mi vedno zaspi v slingu, ker jo fajn trese, ko hodim user posted image .
Vse načine nošenja si lahko prek posnetkov ogledaš na You Tube, meni so zelo pomagali.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
23.8.2008 23:25:57   
Anonimen
Dajte mi nekaj povedat ... saj nič ne pametujem (bognedaj), samo pač zanima me, ker pač s temi slingi še nimam izkušenj. Namreč bolj ko sem gledala filmčke, bolj mi je šlo po glavi samo to: a je ta zadeva sploh zdrava za bebice oz. njihove hrbteničke in to, ker se mi vsi zdijo not nekam sključeni in natlačeni ... pač prešinilo me je tudi za to, ker je toliko debat o lupinicah in če je tisti položaj zdrav ali ne, tukaj je pa otrok dobesedno stlačen v eno culjo, pa je vsem tako fino.

(odgovor članu Aurea)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
24.8.2008 11:52:09   
Tisana
Punce, še eno vprašanje: "Ali so slingi oz. trakovi primerni za zelo živahne otroke?" Naša je namreč ful živahen otrok in je pri 8 mesecih najraje kar na tleh, da lahko miga, kakor jo je volja. Sprašujem se, ali je vse skupaj dovolj varno za tako migetajočo punco oz. ali bo sploh hotla bit notri.V kengurujčku je rada, vendar ga zelo redko uporabljamo, ker notri zaspi, pa mi jo je potem ful žal, da spi v pokončnem položaju in ji glavica tako omahne. Zato tudi razmišljam o slingu.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
24.8.2008 16:24:49   
barika
imam babasling, klik

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
24.8.2008 21:56:53   
Roberta69
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

Samo trnutno se moram izogibat nošnji najmlajšega zaradi terapevtskih razlogov.


Kakšnih pa?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
24.8.2008 23:42:39   
jajula
jst bi ti priporočala da si najprej enega sposodiš in sprobaš, da vidiš če tebi in tvoji user posted image  odgovarja.
no jst sm ga kupla in mali ful ni blo všeč tko v lupinci zvita not ležat, tko da je neuporabljen v omari...

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
25.8.2008 8:44:56   
mya26
Naš malček je tud ful zvit notr. Men ga ne uspe lepo not naštimat. Star bo 3 mesece in čakam da bo lahko sedel, mogoče ga bom pa takrat večkrat uporabla. Pa men ga je tud težko namestit lepo notr, ker je lahko samo v zibka položaju (zaenkrat).

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
25.8.2008 9:34:39   
poletni2008
naša dva meseca stara deklica je zelo rada v slingu. poznam jih pa dosti, ki pravijo, da otrok noče bit notr, da joka, samo mislim, da je pomembno, da ga ne tlačiš živčno notr, ampak lepo na izi-jest sem se zelo hitro navadla. Imam Maya Wrap Sling z obroči, ki sem ga naročila preko mojskratek.si in ga res zelo priporočam. Zraven dobiš CD z navodili za nameščanje po velikosti otroka, tako da če si vzameš čas in to pregledaš sploh ni nobenega problema. Moj ima velike obroče, zato je super, ker se lenostavno nastavlja in ga lahko uporablja tudi očka. Velikost M je dobra za nastavljanje tudi za velikost cca 180 cm.

(odgovor članu mya26)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
27.8.2008 2:48:40   
Aurea
IZVIRNO SPOROČILO: mya26

Pa men ga je tud težko namestit lepo notr, ker je lahko samo v zibka položaju (zaenkrat).


Mya, meni je bila tudi nočna mora dajanje male v sling, dokler nisem pregledala filmčkov na You tubu - bistvo je, da je otrok vseskozi naslonjen nate (pri "zibki" začneš v položaju kot pri podiranju kupčka) in da mu prekrižaš nogice, preden ga daš notri - tako ga potem lahko fino samo na ritko spustiš in je.

Glede ortopedskih pomislekov pa ne vem... še vedno se mi zdi sling boljši od raznih kengurujčkov, kjer nogice bingljajo... Naša bejba dostikrat zaspi v slingu in takrat jo vedno položim v voziček ali kam na ravno podlago, nimam je predolgo v slingu, največkrat ga uporabim za njeno pomiritev in če je treba kam na hitro skočiti brez vozička.

(odgovor članu mya26)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
28.8.2008 10:38:13   
Kasija
Jaz imam sling z obroči in je super. Sem probala še trak, pouch, meitai in itak kengurujček, pa mi je sling z obroči še vedno najboljši.

Razlogi: ga stlačiš kamorkoli /jaz ga povsod nosim s sabo - recimo v vozičku za dolge sprehode, ko se naveliča vozit/, moj otrok se rad nosi v njem, če je mrzlo ga uporabim kot dekico v vozičku, lahko ga nosijo ljudje različnih telesnih dimenzij, meni je manj kompliciran za zavezovanje kot trak sem pa res bolj nerodne vrste.

Kot je ena predlagala je najbolje, če imaš možnost poskusit preden kupiš. Ker nekomu odgovarja eno, drugemu pa ne - pa še od otroka je odvisno.

< Sporočilo je popravil Kasija -- 28.8.2008 10:47:08 >

(odgovor članu Aurea)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: IZKUŠNJE SLINGOV NUJNO
29.8.2008 17:50:37   
2 Sraki
Slinge in podobne variante priporoča tudi RA. Sem zdravnico sama vprašala za mnenje, ker sem vedela da kengurujčki niso ok.

(odgovor članu Kasija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
Imena za fantke in deklice, ki pomenijo lj...
Veliko staršev ime za otroka izbira glede na njihov pomen in med lepšimi je zagotovo ime, ki v svojem pomenu nosi ljubez...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?