|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   samostojnost
20.11.2008 7:49:50   
veselje07
naš fantek bo februarja dopolnil 2 leti

kar pa me skrbi pa je da se noče nič potrdit da bi se sam oblekel ali slekel tudi za hranjenje ni zainteresiran....sicer poje veliko ampak samo če mu dajemo.....če ima nekaj res rad poje sam


kakšne so vaše izkušnje???

Hvala
--
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: samostojnost
20.11.2008 7:56:42   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: veselje07

kakšne so vaše izkušnje???

Hvala
--


Dobre.

(odgovor članu veselje07)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: samostojnost
20.11.2008 8:14:50   
honey
Tudi naš je bil tak. Sploh, ker ni v vrtcu in ga babi razvaja še in še user posted image  Ampak doma sem ga pa kar postavila na svoje noge - žlico v roke in jej. Obuvam ga tudi ne več, ker je dovolj star, da se zna sam obuti, sleče se tudi sam, obleče tudi (edino z majčkami ima malo težav), to, da hodi sam na wc pa sploh ne omenjam. Res pa je, da je naš 1 leto starejši. Ne sekiraj se, vse pride samo od sebe. Zdi pa se mi, da bolj jih starši čuvamo in ujčkamo, slabše je. Otroci se hitro navadijo na to, da jim ni treba nič narediti, da bodo itak vse mamice in atiji naredili namesto njih.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: samostojnost
20.11.2008 8:16:37   
_andreja_
jah ko se spravljate h kosilu ga daj na stolček k mizi krožnik pred njega  žličko in naj sam je... ne pomagaj mu!!! zraven pa vidva vsak s svojim krožnikom vsak svojo hrano naj je in se bo navadil samostojnosti... seveda ne je sam ko mu pa ti devaš z žličko, jaz tudi ne bi če mi ne bi bilo treba...

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: samostojnost
20.11.2008 10:14:27   
Najaa
Ok, žlico bi že lahko sam držal vsaj za nekaj začetnih grižljajev, ampak da se bo pa sam oblačil, pa... ne vem, no, je še malo premajhen, da to zahtevaš od njega. Eni prej, drugi kasneje. Vse te stvari se uči preko igre oz. tako, da mu na lep in spontan način ti pokažeš, kako se naredijo. Ne pričakuj preveč od njega. Moja bo stara 2, pa se tud sama še ne oblači. Nekaj probava, to že, dokončam pa jaz. user posted image

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: samostojnost
20.11.2008 10:37:10   
Šaki
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Ok, žlico bi že lahko sam držal vsaj za nekaj začetnih grižljajev, ampak da se bo pa sam oblačil, pa... ne vem, no, je še malo premajhen, da to zahtevaš od njega. Eni prej, drugi kasneje. Vse te stvari se uči preko igre oz. tako, da mu na lep in spontan način ti pokažeš, kako se naredijo. Ne pričakuj preveč od njega. Moja bo stara 2, pa se tud sama še ne oblači. Nekaj probava, to že, dokončam pa jaz. user posted image


se popolnoma podpiešm.ne prehitevaj.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: samostojnost
20.11.2008 11:54:58   
lenika
Moj šele sedaj pri 2,5 letih samostojno je, sleče se tudi sam, pri oblačenju pa mu še ne gre.

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: samostojnost
20.11.2008 13:19:54   
lilka
Zanimivo. Naša Tinka je že zelo zgodaj sama obuvala in sezuvala čevlje in copate, pa se ne spomnim pri katerih mesecih, samo vem da je bla res izjema, pa vedno je dala na pravo nogo, zdej ko je 19M stara pa noče več sama. je absolutno sama, že dolgo in ne pusti, da bi ji pomagali, upam, da je ne bo tudi to minilo. Zdej ima obdobje ko pač hoče vse sama in potem moramao imeti veliko časa in potrpljenja upam, da bo tako nadaljevala in da je ne bo minilo kot pri čevljih.....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: samostojnost
20.11.2008 13:38:28   
zinkazi
 V veselje mi je slišati mamico, ki začne razmišljati v to smer. Jaz namreč delam na svetovanju staršev. Samostojnost je tema s katero se precej ukvarjam, ker so otroci sposobni narediti več, kot običajno naredijo. Nikar pa ne naredite tega, da bi kar takoj postavili prevelike zahteve, ker morda ne bo zmogel. Pri hranjenju ga posadite za mizo, dajte mu svojo žličko, z drugo ga po potrebi hranite vi, če mu samemu ne bo najbolje uspevalo. Če bo umazan on in okolica, počistite. Pohvalite ga za napredek, ne čakat na super uspeh pri vseh stvareh, ki jih bo sam naredil. Pri obutvi poskrbite za obutev ki bo lahka za obuti. Pri obleki mu pripravite hlače, najbolje, da sedi na tleh in naj jih poskuša obliči. To počnite, ko imate čas in potrpljenje.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Več kot 3000 novih primerov kožnega raka l...
Ob svetovnem dnevu melanoma NIJZ opozarja na prekomerno izpostavljenost ultravijoličnemu (UV) sevanju, ki je glavni deja...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?