|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   testenine, riž,...
24.11.2008 14:01:23   
MojaM
Ojla!

Imam 6,5 mesecev starega sinčka in me zanima kdaj mu lahko začnem dajati testenine, riž, gres, kus kus, ajdovo kašo,...

Hvala!

LP!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: testenine, riž,...
24.11.2008 14:03:14   
marty5
Riž je ena prvih stvari, ki mu jih lahko uvedeš. Naš še nima polnih 6 mesecev pa je do sedaj dobil, rižek, paštico, polento - kombinirano z razno zelenjavo seveda.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu MojaM)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: testenine, riž,...
24.11.2008 14:11:19   
MojaM
Marty5, kakšen riž pa mu daš (rjavi, brušeni....)?

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: testenine, riž,...
24.11.2008 14:26:22   
marty5
Jaz mu dajem en italijanski rižek od firme Plasmon (prehrambeni proizvodi za dojenčke) - se kliče baby rižek in je res zelo majhen, prav za otroke. Prav tako paštica - je čisto mičkena in na škatli piše od 5. meseca dalje.

Drugače pa je po moje ok vsak navaden rižek.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu MojaM)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: testenine, riž,...
24.11.2008 14:41:30   
Noel
Pa da se še jaz pridružim vprašanju. Kdaj pa ješprenj?

Hvala!

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: testenine, riž,...
24.11.2008 16:18:44   
inesc
Naš od 6m dalje je riž (dolgozrnati od Balija, belega in rjavega), od 7m dalje pa testenine, ajdovo kašico, ovseno kašico, polento, kmalu bom ponudila tudi kus kus. grisa mu ne dajem, ker bi ga mogla pripravit s KM, ki pa ga naš ne bo dobil do 1 leta.

Mislim, da user posted image  že lahko ponudiš vse to za kar sprašuješ.

Za ješprenj pa ne vem. Mislim da tudi lahko od 7m naprej. Ma, to je vse tako relativno...user posted image

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu Noel)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: testenine, riž,...
24.11.2008 18:04:26   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: inesc

Naš od 6m dalje je riž (dolgozrnati od Balija, belega in rjavega), od 7m dalje pa testenine, ajdovo kašico, ovseno kašico, polento, kmalu bom ponudila tudi kus kus. grisa mu ne dajem, ker bi ga mogla pripravit s KM, ki pa ga naš ne bo dobil do 1 leta.




Lahko pripraviš z AM. JAz skuham na vodi in na koncu vmešam primerno število meric AM. In je njami. Tako lahko narediš tudi polento, ajdovo kašo, kus kus. Dodaš še kako sadje in okusen zajtrk je tuuser posted image

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: testenine, riž,...
24.11.2008 18:06:27   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: MojaM

Ojla!

Imam 6,5 mesecev starega sinčka in me zanima kdaj mu lahko začnem dajati testenine, riž, gres, kus kus, ajdovo kašo,...

Hvala!

LP!


Če ne boš uvajala še glutena, lahko že začneš z ajdovo kašo, lahko kupiš v DMu pirin gres, lahko daš pirin kuskus, pirine testenine, polento, kvinojo (quinoa), riž. Če pa že dajaš gluten, pol lahko ponudišuser posted image že vse od naštetega.

(odgovor članu MojaM)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: testenine, riž,...
24.11.2008 18:09:15   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: Noel

Pa da se še jaz pridružim vprašanju. Kdaj pa ješprenj?

Hvala!


Jaz ga še nisem dala, ker ni bilo prilike. Je pa mojauser posted image stara 8m in sem ravno razmišljala, da bom ta teden skuhala en ričet manj slan, da ga bomo vsi jedli.¸qQ

Sem pa že dala stročji fižol, čičeriko, lečo, grah. Zraven sem kuhala še lovorov list, da manj napenja. In naša je vse prav dobro prenesla. Mislim, da ni nič bolj prdkala kot običajnouser posted image

(odgovor članu Noel)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: testenine, riž,...
26.11.2008 19:17:24   
inesc
IZVIRNO SPOROČILO: Zofy

Sem pa že dala stročji fižol, čičeriko, lečo, grah. Zraven sem kuhala še lovorov list, da manj napenja. In naša je vse prav dobro prenesla. Mislim, da ni nič bolj prdkala kot običajnouser posted image



Daj tale postopek priprave malo bolj razloži. Jaz namreč osebno še nikoli nisem jedla čičerike ali pa leče, vendar bom svojemu user posted image  to kmalu ponudila (sproti bom še jaz poskusila). Zato pa ne znam pripravit. Kako ti to narediš za svojo bebico?

Drugače pa naš je grah že od 7m. Ni imel nobenih problemov. SEm pa kupovala baby grah.

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: testenine, riž,...
29.11.2008 21:51:09   
botrca
link

link

link

< Sporočilo je popravil botrca -- 29.11.2008 21:53:44 >


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: testenine, riž,...
29.11.2008 21:54:58   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: marty5

Jaz mu dajem en italijanski rižek od firme Plasmon (prehrambeni proizvodi za dojenčke) - se kliče baby rižek in je res zelo majhen, prav za otroke. Prav tako paštica - je čisto mičkena in na škatli piše od 5. meseca dalje.

Drugače pa je po moje ok vsak navaden rižek.


Hvala za informacijo. Ki ga pa lahko kupim? Pa paštico? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: testenine, riž,...
30.11.2008 7:21:24   
marty5
Jaz sem z Obale in se zapeljem do Famile na italijansko stran. V Slo sem od Plasmona zaenkrat zasledila le piškotke. Ali pa v kakšnem Mullerju bi lahko imeli - če ne od Plasmona, pa od kake druge firme.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: testenine, riž,...
30.11.2008 9:59:43   
Jelcy
Jaz sem pred kratkim prvic dala svojemu user posted image to pastico, ki jo Marty opisuje. Tudi jaz sem jo kupila v Famili v Italiji, pri nas je ni, ampak ta pasta vsebuje gluten! Je pa odlicna...tako za v juho, kot za pasto. Moj je sicer star 7,5 mesecev in jo je brez problemov jedel, ker je majhna in lahko prebavljiva. Sem mu pa s tem prvic ponudila gluten.

Ko pa ze govorimo o Famili imajo full vec izdelkov za otroke kot pri nas....sploh pa sircki Mio (Nestle) so odllicni, pa jogurti s plasmon keksi not tudi.

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: testenine, riž,...
30.11.2008 10:48:31   
marty5
jogurti s plasmon keksi


Oh, ne govori - mojemu se zasvetijo oči, ko ga vidi user posted image . Drugače glede glutena - jaz sem pač poskusila z njim prej in ni bilo težav. Uvajam GH malo po svojem občutku.....

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Jelcy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: testenine, riž,...
30.11.2008 16:52:57   
J.L.
kakšne testenine pa to dajete? jajčne? brez ali z glutenom?
mi smo zaenkrat samo na sadju in zelenjavi, pa še to smo sprobali le nekaj, saj je pupika dobila izpuščajčke. user posted image

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: testenine, riž,...
30.11.2008 18:17:28   
Jelcy
Niso jajcne, ampak vsebujejo gluten. So take majhne pastice, ki so lahko prebavljive, uporabijo pa se lahko tako v juhi kot za samostojno pasto.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: testenine, riž,...
30.11.2008 23:46:38   
J.L.
kje pa jih kupujete?

(odgovor članu Jelcy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: testenine, riž,...
1.12.2008 9:58:40   
Jelcy
Sej smo napisale zgoraj...v Italiji v supermarketu Famila

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: testenine, riž,...
1.12.2008 13:31:08   
Soncnica Sandra ***
IZVIRNO SPOROČILO: inesc

Naš od 6m dalje je riž (dolgozrnati od Balija, belega in rjavega), od 7m dalje pa testenine, ajdovo kašico, ovseno kašico, polento, kmalu bom ponudila tudi kus kus. grisa mu ne dajem, ker bi ga mogla pripravit s KM, ki pa ga naš ne bo dobil do 1 leta.



Pa saj lahko kupiš kašico: gres, ki jo pripraviš z navadno vodo


_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: testenine, riž,...
1.12.2008 13:51:05   
botrca
Marty5 imaš zs.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: testenine, riž,...
3.12.2008 10:17:20   
inesc
IZVIRNO SPOROČILO: Soncnica Sandra ***

IZVIRNO SPOROČILO: inesc

Naš od 6m dalje je riž (dolgozrnati od Balija, belega in rjavega), od 7m dalje pa testenine, ajdovo kašico, ovseno kašico, polento, kmalu bom ponudila tudi kus kus. grisa mu ne dajem, ker bi ga mogla pripravit s KM, ki pa ga naš ne bo dobil do 1 leta.



Pa saj lahko kupiš kašico: gres, ki jo pripraviš z navadno vodo



Ja, sem ugotovila, da to tudi imajo. sem kupila od Milupe in kar trese so, ko vidi, da bo to dobil za zajtrk.user posted image  No, pa itak se trese pri vsej hraniuser posted image user posted image

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?