|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vzgojiteljica udarila otroka?
4.12.2008 14:45:19   
pety78
Pozdravljene,

Prosim, če mi odgovorite, ali bi se strinjale, da je vzgojiteljica vašega otroka alkoholik? Sicer je bila dvakrat že na zdravljenju, sedaj menda ne pogleda več v kozarec, pa vseeno...

Imamo nekaj neprijetnih izkušenj. Med drugim je prejšnji teden otrok potožil, da ga je udarila. Sem bila na razgovoru z njo, ji povedala, kar mi gre, mi je vrgla pod nos, da pol pa vredu, če otroku verjemem, ...
Bilo je že nekaj pritožb glede nje, vendar pristojni v vrtcu ne ukrepajo. Med drugim sem govorila tudi z eno mamico, ki je potožila, da njen otrok večkrat reče, da ga je udarla.

Ali mi lahko poveste, kam višje se lahko obrnem, če bi bilo potrebno in če pristojni v tem vrtcu ne bi ustrezno ukrepali? Sicer še ne bom šla tako daleč, vendar bi jim rada dala vedeti, kaj vse sem pripravljna storiti.


< Sporočilo je popravil Eja RR -- 4.12.2008 15:16:24 >


_____________________________


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vzgojiteljica
4.12.2008 14:58:52   
tralala
Pa saj, če je bivši alkoholik, lahko dobi v življenju še kakšno možnost. Otroci pa si res radi izmišljujejo. Se bojim, da imaš samo predsodek...in s tem iščeš negativnosti, če ni tako oprosti za moje mnenje.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vzgojiteljica
4.12.2008 14:59:24   
Mišni
To, da je zdravljeni alkoholik, nima nobene veze.

Drugo je to, da otroke tepe, če jih res. Po moje je daleč najbolje, če bi se povezala s tistimi straši, katerih otroci so še rekli, da jih je udarila. Skupaj bi gotovo kaj dosegli. Ker več otrok pa tega, da jih je ista udarila, gotovo ne laže.

Kakšni so postopki, poti, po katerih naj bi se po vrsti šlo, bodo pa druge povedale.


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vzgojiteljica
4.12.2008 15:05:36   
pety78

IZVIRNO SPOROČILO: tralala

Pa saj, če je bivši alkoholik, lahko dobi v življenju še kakšno možnost. Otroci pa si res radi izmišljujejo. Se bojim, da imaš samo predsodek...in s tem iščeš negativnosti, če ni tako oprosti za moje mnenje.


Res je, da bi morala kar veliko več napisati, da bi dobile vsaj približno sliko, ampak to ni predsodek. Otrok je že drugo leto pri njej, za ta problem pa vem še preden je šel v vrtec. Pa še moj oče je bil alkoholik, zelo, zelo dober človek.

Sem že v kontaktu z eno mamico, za katero sem tudi slučajno zvedela, da ima težave.


_____________________________



(odgovor članu tralala)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vzgojiteljica
4.12.2008 15:19:29   
FORZA
Verjetno imate v vrtcu več skupim in po mojem bi katera druga vzgojiteljica videla, če se kaj takega dogaja in mislim, da tega nebi kar tako gledalauser posted image . Kaj pa pomočnica vzgojiteljice??? Jas bi se prvo z njo pogovorila.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vzgojiteljica
4.12.2008 15:19:59   
lenika
Moj otrok tudi pravi, da ga vzgojiteljici v vrtcu tepeta, pa vem, da to niti slučajno ni res.
Mogoče si pa kdaj pred njim možu razlagala npr. da je ta pa ta fantek doma rekel, da ga v vrtcu tepe in je rekel še on. Ne vem no, saj je verjetno zraven še pomočnica in ni sama z otroki.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vzgojiteljica
4.12.2008 15:27:20   
pety78
Sicer moj naslov ni bil takšen, kot je, očitno ga je spremenil moderator.
Kar se tiče tega, ali je vzgojiteljica udarila otroka mi je že čisto jasno in poznam odgovor. Sem le dala en primer, ki se je zgodil. Bolj me zanima, kam naprej, če katera ve, kdo je pristojen za recimo nestrokovno delo v vrtcu.
Pa ne kompliciram, ker je kar nekaj pritožb, nisem edina.



_____________________________



(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vzgojiteljica
4.12.2008 15:30:32   
tojeto1
Obrni se na predstavnika staršev vaše skupine. On naj napiše mail ali dopis ravnateljici vrtca in naj napiše, da pričakuje pisni odgovor. Pri nas tako rešujemo začetne težave, če pogovor z vzgojiteljico ne obrodi sadov.
Če pa tudi tako nič ne dosežete in imaš par primerov staršev, pa naj se predstavnik obrne na župana občine, ker je občina odgovorna za vrtce.

Predstavnik vaše skupine je odgovoren posredovati naprej, pa še anonimnost ti je zagotovljena.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vzgojiteljica
4.12.2008 15:33:13   
Petr_a
Se kar strinjam.Moj si tudi izmišljuje.
pa verjemi če bi otroke udarjala,bi že kakšen vzgojitelj to videl.Saj ni sama tam !!!

otroci se med sabo pogovarjajo in to je moj vzel od enega drugega otroka,da ga je vzgojitel udaril z šibo.Pa NI RES!!!!
Preden sploh kaj začneš bodi 100% da je res,saj je to lahko stane službe!!!
je pa čisto vseeno če je bila prej alkoholik,mislim da je pri tebi tudi to velika težava,.ker te moti.Saj drugače ne bi tega napisala

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vzgojiteljica
4.12.2008 15:47:00   
pety78
Petr_a, prvo kar sem naredila je to, da sem preverila, ali moj otrok laže, brez skrbi.
Sem že povedala, da me ne moti, da je zdravljeni alkoholik, dokler je njeno delo strokovno. V kolikor ni, bi me motilo tudi to, da stanuje v drugem štuku, če bi to vplivalo na njeno delo z otroki.



_____________________________



(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vzgojiteljica
4.12.2008 15:53:00   
Petr_a
In tvoj dokaz je kaj??

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vzgojiteljica
4.12.2008 15:57:46   
Gina
Lahko je res, lahko ni res. Mojega prvega otroka je pomočnica vzgojiteljice v resnici udarila. Čist zihr in brez nadaljnega. In žal mi je, da nisem tedaj fejst ornk vik in krik zagnala po celem vrtcu. To se ne sme zgoditi niti enemu samemu otroku. Ta ženska pa še sedaj dela tam, pa je čist nesposobna delat to, kar dela. Bog ve koliko otrok je še kdaj mahnila.

Pojdi do ravnatljice, povej ji, da je to nekaj nezaslišanega in da če ona tega ne bo znala urediti, da boš naslednjič prisiljena podati prijavo direktno pristojni inšpekciji. Reci ji, da si za disciplino in red, vendar da način vzpostavljanja le tega na noben način ne more biti udarec. Bodi odločna in ne odlašaj. če ga je udarila moraš do ravnateljice - najbrž ona tega ne ve, če pa ve, je pa prav, da se zave posledic, če ne bo urgirala. V takih primerih ravnatelji plačajo tudi iz lastnega žepa kazen, ne le iz vrtčevskega.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vzgojiteljica
4.12.2008 15:59:39   
pety78

IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

In tvoj dokaz je kaj??



Javno sem povedala dovolj. Lahko mi pa pustiš na ZS številko, pa te pokličem in ti še kakšno podrobnost razložim...Boš kar fejst začudena in glavo stavim, da boš spremenila mnenje.



_____________________________



(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vzgojiteljica
4.12.2008 16:09:13   
zmajaz
Tako kot za OŠ zagotovo tudi za vrtce obstaja inšpektorat, na katerega se lahko v primeru težav obrnejo tudi starši.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vzgojiteljica
4.12.2008 16:11:19   
zmajaz
Evo ga - sem našla:
tukaj
Če nič drugo, lahko ravnateljici zagroziš, da se boš obrnila na inšpektorat, če ne bodo ukrepali.

< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 4.12.2008 23:28:28 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vzgojiteljica
4.12.2008 16:54:30   
lenika
A vzgojiteljica nima zraven pomočnice?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vzgojiteljica
4.12.2008 17:10:55   
anetka
Hmm.. sicer ne vem s katerega konca si, ampak pri nas je en zelo podoben primer.
Prijateljevega otroka je vzgojiteljica udarila, kar je "dobro" pri tem je to da je otrok star 3 leta in je to znal povedati.
Ne vem, jaz bi se skupaj pogovorila z vzgojiteljico in ravnateljico.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vzgojiteljica
6.12.2008 13:44:55   
zinkazi
svet staršev in ravnatelj

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu anetka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vzgojiteljica
6.12.2008 14:33:52   
zinkazi
Zgoraj sem odgovorila zelo na kratko, se mi pa zdi, da je prav, da tole razložim.
Res je, da včasih otroci rečejo, nekaj kar ni res, se pa razvija v njihovi fantaziji.
Poskusite ugotoviti, če se to res dogaja. Kadar pride v vrtcu do konflikta, je prav, da se pogovorite z osebo, katere se to tiče. Če je to pomočnica, potem z njo, če je vzgojiteljica, pa z njo. V tem primeru vam pogovor s pomočnico ne bo pomagal, ker skupino vodi vzgojiteljica in pomočnica ne more reševati nastale situacije. Kadar pride do problema je prav da z odgovornimi govorijo starši sami. Vi ste že govorila z vzgojiteljico Če je to manjša enota ima verjetno vodjo. Pogovorite se z njo. V vsakem vrtcu je svet staršev. V njem sodeluje iz vsake skupine en starš, prisoten je tudi ravnatelj ali eden od vodilnih. Mislim, da je prav, da se povežete s tem staršem in poskušate rešit v okviru vrtca. Če to ne bo mogoče razmišljajte naprej. Predvsem pa ugotovite, če je to res.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?