|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrstni red vzdrževanih družinskih članov
10.1.2009 21:48:15   
GoYa
Ali obstaja pravilo (zakonsko), po kakšnem vrstnem redu vpisuješ otroke pod vzdrževane družinske člane (pri oddajanju napovedi za odmero dohodnine)? Pri tem mislim npr. na leto rojstva - vpišeš najprej tistega, ki je starejši.
Gre namreč za to, da se pri nas pozna višina vračila, če zadnjo napišem najstarejšo hči, prvega in drugega pa vpišem dvojčka, ki sta rojena letos maja. Jasno mi je zakaj pride do razlike, samo me zanima, ali lahko to naredim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vrstni red vzdrževanih družinskih članov
10.1.2009 21:56:20   
malvas
Vprašaj na DURS lepo Vido!user posted image

http://vida.durs.si/si_proxy/tax_slovenia.cgi

Če ona ne zna potem svobodno naredi po svoje samo, da dobiš več.

(odgovor članu GoYa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vrstni red vzdrževanih družinskih članov
10.1.2009 22:04:10   
kofetek2010
DURS avtomatsko vzame prvega kot najstarejšega user posted image

(odgovor članu malvas)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vrstni red vzdrževanih družinskih članov
10.1.2009 22:05:28   
GoYa
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

DURS avtomatsko vzame prvega kot najstarejšega user posted image


škoda


lepa vida je pa očitno samo lepa user posted image  mi ne zna odgovorit

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vrstni red vzdrževanih družinskih članov
10.1.2009 22:05:32   
*bubi*
To pa mi ni jasno, zakaj bi prišlo do razlike user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrstni red vzdrževanih družinskih članov
10.1.2009 22:12:32   
GoYa
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

To pa mi ni jasno, zakaj bi prišlo do razlike user posted image


Ker se olajšave z vsakim otrokom povečujejo (povečanje ni linearno). Dvojčka sta rojena maja in bomo imeli za leto 2008 zanju 8/12 olajšave za starejšo hči pa celo olajšavo. 8/12 od nekega zneska je manj kot 12/12 od istega zneska.
Ne vem če sem razumljivo napisala.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vrstni red vzdrževanih družinskih članov
10.1.2009 22:19:17   
Gina
Starejšo hči boš itak prijavila za celo leto, a ne, ker si jo imela celo leto za vzdrževanega družinskega člana, mlajša dva pa pač od maja naprej. V vsakem primeru bo 4 mesece prijavljen samo en otrok in boš za ta čas imela eno olajšavo, naslednjih 8 mesecev pa trije otroci , od katerih je čisto vseeno, kateri dobi najmanjšo in kateri največjo olajšavo, važno da vse dobiš. Zato je tudi čisto vseeno, kateri otrok je najprej napisan. Ne igra veze. Za prve štiri mesece nimaš treh vzdrževanih članov, zato ne moreš dobiti samo olajšavo za tretjega člana, če prve štiri mesece dveh članov še ni. A sem zakomplicirala?user posted image

(odgovor članu GoYa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vrstni red vzdrževanih družinskih članov
11.1.2009 9:50:19   
GoYa
Gina, ne drži ravno. Mislim, drži to,da imam 4 mesece samo enega otroka, ostalih 8 mesecev pa 3. Ampak JE razlika, po kakšnem vrstnem redu jih napišem. Saj tudi dursov program izračuna različne zneske pri različnem vrstnem redu.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vrstni red vzdrževanih družinskih članov
11.1.2009 9:53:11   
GoYa
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Za prve štiri mesece nimaš treh vzdrževanih članov, zato ne moreš dobiti samo olajšavo za tretjega člana, če prve štiri mesece dveh članov še ni.


To mi zveni čisto logično. Ampak očitno programu ni logično. Vprašanje pa, kaj naredi DURS. Ampak program je dursov....user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vrstni red vzdrževanih družinskih članov
11.1.2009 11:38:22   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: GoYa

Gina, ne drži ravno. Mislim, drži to,da imam 4 mesece samo enega otroka, ostalih 8 mesecev pa 3. Ampak JE razlika, po kakšnem vrstnem redu jih napišem. Saj tudi dursov program izračuna različne zneske pri različnem vrstnem redu.


Ne more ti različnih zneskov izračunat. Ti vpisuješ itak po mesecih otroke tja, a ne. Prvega otroka ne moreš vpisat drugače kot za vse mesece. Drugadva otroka ne moreš vpisat drugače kot od maja naprej. Četudi boš vpisala druga dva otroka na prvo mesto, pa prvega na tretje, ti ga ne morejo šteti za tretjega, če tisti mesec nimaš več kot enega otroka prijavljenega. Najbrž ga program nekaj lomi. Preden boš dobila dohodnino, bodo zihr stvar popravili.

A veš, jaz imam isto situacijo, vsako leto, ker enega otroka uveljavlja bivši in imam potem nekaj mesecev v olajšavi samo dva. Pa še celo v resnici gre za drugo in tretjerojenega otroka, mislim ta dva prijavim - ampak imam takrat šteta za olajšavo samo 2 otroka, ki takrat štejeta kot prvi in drugi član za olajšavo. Saj tretjega tisti hip nimam v olajšavi.

(odgovor članu GoYa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrstni red vzdrževanih družinskih članov
12.1.2009 9:18:07   
GoYa
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Najbrž ga program nekaj lomi. 


Verjetno, ker mi dovoli, da prijavim najprej dvojčka za obdobje maj-dec.

P.S. Vidim, da sva sokrajanki user posted image . Ma si bila včasih v Logatcu, ne?

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?