|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ZDRAVSTVENA KARTICA
8.1.2009 11:39:11   
uršula83
Mene pa zanima kako se uredi zdravstvena kartica za novorojenčka. In sicer, sama sem študentka, pa me zanima če ima katera izkušnje s tem? Kam moram pravzaprav it da bi bil otrok zavarovan po meni oz. posledično po mojem očetu (ker sem sama zavarovana po njem)? Pa še nekaj, če se prijavim kot samohranilka, je otrok lahko zavarovan po njegovem očetu? 

_____________________________

čakamo že drugi zakladek
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ZDRAVSTVENA KARTICA
8.1.2009 13:48:22   
**Petra**
Ne vem, če ti bom kaj pomagala.... če je tvoj otrok lahko zavarovan po njegovem dedku.... hm, možno, ampak a ni zakonsko določeno, da ko ima otrok svojo družino, zdaj ne vem, kako je s samohranilstvom, ga starši niso več dolžni preživljat in po tem takem sklepam, da tudi zavarovanje spat sem user posted image user posted image  Joj, res ne vem... če se slučajno motim, ne me čisto spljuvat... samo na glas razmišljam user posted image user posted image

Drugače pa greš lahko tudi na Občino in te zavarujejo kot občane brez dohodka in zraven tudi hčerkico. Je pa res, da si moraš potem začet plačevat dodatno zavarovanje, ki ti ga zdaj, ko si zavarovana pri očetu ni potrebno.

V veliko pomoč ti nisem bila user posted image

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ZDRAVSTVENA KARTICA
8.1.2009 14:00:41   
*NikoLina*
Ne znam pomagat, vendar pa moraš razlikovati med mamico samohranilko in enostarševsko družino...Če ima otrok živega očeta, potem nisi samohranilka, prav tako ne, če je priznal očetovstvo...Samo toliko za informacijo...user posted image

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ZDRAVSTVENA KARTICA
8.1.2009 14:14:12   
Anonimen
lahko je zavarovan po tvojem očetu to pa vem ker je imela tko moja sestra, sam kam morš pa it ti pa ne znam povedat, je pa tud študentka. jz mojo imam zavarovano preko fanta in je sam en obrazec sam sedaj se ne spomnim ker pomoje roj. list sam ne me držat za besedo ker se ne spomnim, je nesel v službo in so tam vse vštimal.

(odgovor članu *NikoLina*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ZDRAVSTVENA KARTICA
8.1.2009 15:35:20   
majči22
IZVIRNO SPOROČILO: uršula83

Mene pa zanima kako se uredi zdravstvena kartica za novorojenčka. In sicer, sama sem študentka, pa me zanima če ima katera izkušnje s tem? Kam moram pravzaprav it da bi bil otrok zavarovan po meni oz. posledično po mojem očetu (ker sem sama zavarovana po njem)? Pa še nekaj, če se prijavim kot samohranilka, je otrok lahko zavarovan po njegovem očetu? 

Če si samohranilka bosta morala it s očetom otroka na sodišče, da uredita preživnino.Tuki ni nobene prijave kot samohranilka.
Zavarovan pa mislim, da je lahko, kot praviš.


_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ZDRAVSTVENA KARTICA
8.1.2009 15:38:17   
tasa_m
.. prav tako je lahko zavarovanuser posted image po svojem očetu, čeprav si ti samohranilka.

Midva boma tud urejala vse na sodišču (preživnino) tamala pa bo zavarovana po njem. Jaz bom februarja ostala brez službe, ker mi poteče pogodba, on pa ima redno zaposlitev in je sam predlagal, da bi uredila tak da je tamala zavarovana po njem..
Nima veze po kom je zavarovana, glavno da je..

(odgovor članu majči22)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ZDRAVSTVENA KARTICA
8.1.2009 17:42:31   
lejci86
otrok je lahko zavarovan po dedku samo če sta oba starša še študenta.drugače mora biti po očetu, če ima on urejeno drugačno obliko zavarovanja.potreben je obrazec m-dč(se ga dobi v knjigarni) ter rojstni list.če je partner zaposlen se to  ureja v njegovi službi.

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ZDRAVSTVENA KARTICA
13.1.2009 18:31:21   
uršula83
No sedaj sva uredila, pa če še katero zanima lahko povem iz prve roke, ker sem se mal pozanimala za vse variante. Otrok je lahko zavarovan po dedku (posredno prek starša študenta).
Tudi če si samohranilka, je otrok lahko zavarovan po očetu, to ni ovira.
*NikoLina* tudi če ima otrok živega očeta in je podpisal očetovstvo si lahko samohranilka. Samohranilka pomeni, da sta šla narazen z očetom otroka (imata drugačno stalno prebivališče) in ga sama "hraniš", še vedno pa je on njegov oče. Res pa je da moraš urejati preživnino na sodišču.




_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu lejci86)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ZDRAVSTVENA KARTICA
14.1.2009 15:53:13   
*NikoLina*
IZVIRNO SPOROČILO: uršula83

*NikoLina* tudi če ima otrok živega očeta in je podpisal očetovstvo si lahko samohranilka. Samohranilka pomeni, da sta šla narazen z očetom otroka (imata drugačno stalno prebivališče) in ga sama "hraniš", še vedno pa je on njegov oče. Res pa je da moraš urejati preživnino na sodišču.





No, s tem se ravno ne strinjam, ampak glede na to, da si zavarovanje uredila in da si spraševala o le tem, ne bom smetila teme o drugih zadevah...Sem prepričana, da je že kakšna tema o tem odprta. Lp

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ZDRAVSTVENA KARTICA
14.1.2009 19:07:54   
uršula83
Tako so meni razložile tete na CSDju, če je pa res si pa ne upam trdit.

_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu *NikoLina*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Morje
Admin

Kdaj si boste privoščili dopust?

junij (14%)

julij (38%)

avgust (22%)

september (11%)

letos ni dopusta (15%)


Število vseh glasov: 417

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!