|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Operacija oči
9.10.2008 7:58:13   
Natyy
Ker že vse življenje nosim očala sem se odločila, da temu naredim konec. Grem na operacijo oči k dr. Irmanu v Žalec.
Bila sem že na informativnem pregledu,  seznanil me je z operativnim postopkom, določili smo datum in uro operacije....
Me pa zanima ali ima kdo lastne izkušnje, pooperativno stanje in morebitne pozitivne ali negativne izkušnje s tem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Operacija oči
9.10.2008 8:08:42   
Šaki
uf.evo to mene tudu zanima.za čez kakšne par let.
koliko pa pride?

< Sporočilo je popravil bad girl -- 9.10.2008 8:09:04 >

(odgovor članu Natyy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Operacija oči
9.10.2008 8:12:44   
Miss Piggy
Še ena, ki jo zanima.

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Operacija oči
9.10.2008 8:13:55   
anitaz
Jaz sem tudi bila že na posvetu, sicer pri Moreli, ampak se še kar ne upam it na poseg. Me je še kar strah.user posted image Ampak sem že tako sita očal, da upam, da kmalu zberem dovolj poguma za to.


(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Operacija oči
9.10.2008 8:15:55   
ursa30
jaz sem imela pred skoraj dvemi leti lasersko operacijo za korekcijo vida.
na levem očesu sem imela dioptrije skoraj -8, na desnem skoraj -4. imela sem tudi cilinder.
operirala me je dr.Morela v Ljubljani.
Sama operacija očesa traja 10-15 min. Priporočljivo je, da se najprej operira eno oko, čez kakšen mesec pa še drugo.
Dioptrije nimam več, oz na desnem mi je ostala -0,5, kar je skoraj nič.
Očal niti leč mi ni več potrebno nositi
Jaz imam same dobre izkušnje z operacijo.Če imaš še kakšno vprašanje, mi lahko pošlješ tudi ZS. Lp

(odgovor članu Natyy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Operacija oči
9.10.2008 8:17:22   
ursa30
takrat ko sem bila jaz operirana, je operacija stala 250.000 sit na eno oko. .

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Operacija oči
9.10.2008 8:18:19   
bodoča
Še ena, ki bi šla na ta poseg, samo me zanima kolk bi me to finančno obremenilo, ker zaradi te ne nujne operacije si ne bi rada sposojala denarja.


_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Operacija oči
9.10.2008 8:19:24   
ursa30
Dioptrije nimam več, oz na desnem mi je ostala -0,5, kar je skoraj nič.


na levem očesu...se opravičujem user posted image

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Operacija oči
9.10.2008 8:35:47   
moci
jaz bi vam pa morelo odsvetovala.
moj dragi ima ful težave z očmi in je veliko na  očesni, tam pa precej pacientov, ki jih je operirala morela in zašuštrala.
zdravniki so mu povedali, da imajo zelo veliko primerov, ko od morele pridejo k njim, ko je že hudo.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Operacija oči
9.10.2008 8:41:34   
ursa30
hmm..zanimivo...v glavnem, jaz imam same dobre izkušnje z njo in jo priporočam.

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Operacija oči
9.10.2008 8:46:04   
moci
pol pa okuser posted image

saj verjetno so izkušnje različne.
je pa zelo znana, ker se veliko medijsko izpostavlja in potem vsi mislijo, da je tudi tako zelo dobra.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Operacija oči
9.10.2008 9:05:03   
Natyy
Pregled pri Dr. Irmanu pride od 85 do 125 Eur.
Operacija enega očesa 1.200 EUR.
Moja dioptrija je -4,5 (55 cilinder) eno oko in -1,5 (brez cilindra) drugo oko.
Operiral bo oba očesa naenkrat po metodi PRK (ena izmed laserskih metod)

Ursa30 zanima me predvsem kako si preživela prve dni po operaciji, bolečina ali neprijetnosti, ki si jih čutila.....

Sama imam namreč zelo nizek prag bolečine in še zelo strahopetna sem, a odločna, da si vid popravim.

Dr. Irman mi je zagotovil, da bom po operaciji brez očal, da pa mi bo ostalo minimalno cilindra.

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Operacija oči
9.10.2008 9:27:38   
ursa30
naty, prve dni sem preživela v temi, ker se mi je zelo bleščalo.
bolečine so zmerne, dobiš obkladke za domov, no, saj pri moreli sem jih dobila, pa tudi tablete proti bolečinam.
jaz sem imela občutek, kot da imam pesek v očeh, tak suh občutek,  pa oko je zatečeno, hujšega ni.
ko sem imela operirano drugo oko, ni bilo nobenih bolečin.
jaz sem imela po operaciji še nekaj časa v očesu zaščitno lečo, ki so mi jo kasneje odstranili.
punce, če imate možnost, seveda kar se financ tiče, priporočam.
res, da operacija ni poceni, samo, če samo izračunam, koliko denarja je šlo za leče in očala   (očala sem nosila od tretjega leta, leče od 14 leta), se v parih letih vse povrne nazaj.
tako da pogumno!

(odgovor članu Natyy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Operacija oči
9.10.2008 11:19:46   
tascha
Jaz sem bila pred 8 leti operirana pri dr. Irmanu. Med operacijo me ni bolelo čisto nič, saj ti v oko nalivajo neko tekočino, da omrtviči. Potem pa vidiš samo svetlobo in vonjaš, kako ti žge oz. ravna lečo. Prb.6 ur po operaciji sem imela občutek, kot, da imam nekaj trepalnic v očeh, pa nisem smela mencat oči. Po 6-ih urah, pa kot bi odrezal bolečino - nič več.user posted image   Dobro bi bilo, če bi lahko tiste ure prespala. Tako da, se splača iti operirat in potem spregledat.user posted image

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Operacija oči
9.10.2008 16:53:32   
ledenka
jaz sem bila na tej operaciji v tujini. operirali so mi obe očesi hkrati. prvi dan je zoprno, kot so že rekle punce, kot da imaš pesek v očeh, potem pa je bolje. moja dioptrija je bila cca. -8 na obeh očesih in še cilinder. sedaj po petih letih imam očala z dioptrijo +0,5, ki jih imam za delo na računalniku, da ne rabim pretirano naprezat oči. sicer pa vidim odlično.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu tascha)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Operacija oči
10.10.2008 13:38:55   
lotoska
Jaz sem bila pred 8 leti pri Irmanu, moj pa letos. Oba sva zelo zadovoljna.

(odgovor članu Natyy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Operacija oči
28.1.2009 8:09:20   
Natyy
Ker sem temo že pričela naj še končam. V začetku decembra sem bila operirana pri dr. Irmanu. Sam operativni poseg in tudi pooperativno zdravljenje je neboleče. Niti sama nisem mogla dojet. Po mesecu dni sem odšla v službo no in takrat so se pričele težave. Delam izključno s PC in oči so me user posted image  pekle. Tako, da mi je dr. predpisal nova očala za k PC. Sicer naj bi jih uporabljala 4 mesece do kontrole. Do takrat bi se naj očesa stabilizirala in jih nebi več potrebovala. Je pa res, da je sedaj z dneva v dan bolje. Oči ne pečejo več in tudi očal ne nosim ves dan (le, ko začutim bolečino in rahlo pekoč občutek.
Tako lahko rečem le, ni mi žal, da sem se odločila za ta korak.



(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Operacija oči
28.1.2009 17:49:34   
lotoska
Natyy, jaz sem še par mesecev gledala TV in PC s sončnimi očali. Prav tako sem jih nosila zunaj (jaz sem imela operacijo februarja) tudi v oblačnem vremenu. In na morju sem šla tudi v vodo z njimi, no ravno potapljala se nisem.
Težave, ki jih opisuješ bodo gotovo minile.

(odgovor članu Natyy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Idealna razlika med sorojenci
jagodka7

Kolikšna je po vašem idealna starostna razlika med sorojenci?

1 leto (11%)

2 leti (45%)

3 leta (29%)

4 leta (7%)

5-8 let (7%)

Več kot 9 let (2%)


Število vseh glasov: 396

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!