|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vnetje ušes- cepljenje
3.2.2009 13:27:24   
76suza
Zdravo,
moja hčekra ima že četrtič vnetje ušes tako, da se ji je predr bobnič.
Pediatrinja pravi da je na tem področju tamala pravi ekspert.
Vnetja pridejo popolnoma iznenada:
- ne teče ji iz nosa
- nima vročine
- ne joka
- spi in je normalno
- nori.

Da ima vnetje ušesa ugotovim šele takrat ko ji iz ušesa že teče gnoj in je bobnič predren, kar pa za sluh ni dobro.
Pedlagala mi je, da jo cepim z novim cepivom s katerim preprečimo pnevmokokne okužbe. Cepljenje je potrebno plačati.
Sedaj pa me zanima:
- je katera že cepila otroka s tem cepivom
- če JA, se je stanje izboljšalo
- koliko stane.

Ker najbolj se bojim, da bo ji potrebno v bobnič vstavit cevke.

Hvala za info!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vnetje ušes- cepljenje
3.2.2009 13:34:29   
Doll
2x 65 evrov

Nismo cepili.Bomo pa v kratkem preden bo šel v vrtec

(odgovor članu 76suza)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vnetje ušes- cepljenje
3.2.2009 13:51:04   
marty5
Jaz razmišljam zelo resno o tem (cepivo se mi zdi, da je Prenevar). Cepila bi mlajšega, ki ima 8 mesecev, saj smo s starejšim non stop na antibiotikih večinoma zaradi ušesk.
Ko sem omenila naši P se je čudila nad mojo idejo, saj tu pri nas tega cepiva sploh nihče ne omenja (meni je povedala ena mamica z RR).

Kolikor sem se pozanimala, je cepivo zelo kakovostno in je v večini držav EU v rednem programu cepljenja za otroke pred vtsopom v vrtec.....

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vnetje ušes- cepljenje
3.2.2009 14:02:21   
timoteja
Jst sem ta starejšo hčerko peljala na cepljenje v soboto dopoldan za Zavod za zdrav.varstvo Celje, stara je 5 let, prejela je cepivo Pnevmo 23 (mislim, da se reče nekako tako), ki se uporablja tudi za odrasle, cena je 24 EUR, priporočljiv je obnovitveni odmerek čez 5 let. To cepljenje je v večini držav EU obvezno za otroke, ki obiskujejo vrtce oz. javno varstvo, in seveda  tudi brezplačno. Za otroke manjše od 5 let, je druga vrsta cepiva, cene točno ne vem. Cepijo tudi na pediatrijah.

(odgovor članu 76suza)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vnetje ušes- cepljenje
3.2.2009 14:30:12   
Doll
Cena za otroke pri starosti 5 let ali več za tole cepljenje je 24 evrov in se cepi 1x.
za mlajše pa se cepi 2x in je cena kot sem zgoraj napisala ;)

http://www.ivz.si/javne_datoteke/datoteke/1653-Cepljenjecproticgripicincpnevmokokuczacspletc08.pdf

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vnetje ušes- cepljenje
3.2.2009 14:56:13   
Doll
Za Prevenar so navodila:
priporočilih.

Dojenčki, ki so stari od dva do šest mesecev, potrebujejo tri odmerke. Prvi odmerek običajno prejmejo v drugem mesecu starosti, pri čemer mora biti med odmerki vsaj enomesečni presledek. Četrti (poživilni) odmerek priporočamo v drugem letu življenja. Izjemoma, kadar se zdravilo Prevenar daje kot del „splošnega imunizacijskega programa dojenčkov“ (kadar se vsi dojenčki na določenem območju cepijo ob približno istem času), se lahko dasta dva odmerka, med katerima mora biti vsaj dvomesečni presledek, sledi pa jima poživilni odmerek v 11. do 15. mesecu starosti;

Dojenčki, ki so stari od sedem do 11 mesecev, potrebujejo dva odmerka, med katerima mora biti vsaj enomesečni presledek. Tretji odmerek priporočamo v drugem letu življenja;

Otroci, ki so stari od 12 do 23 mesecev, potrebujejo dva odmerka, med katerima mora biti vsaj dvomesečni presledek;

Otroci, ki so stari od 24 mesecev do pet let, potrebujejo en sam odmerek.



Ponekod se upošteva starost za Prevenar do 2. leta starosti (tako je bilo po starem) in nato že Pneumo23, nova navodila za Prevenar pa ga priporočajo do 5. leta starosti.
Lahko pa naredite tako, da otroka aprila cepite s Prevenarjem, junija (po 2. letu starosti) pa še 1 odmerek s Pneumo23 in to je to.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vnetje ušes- cepljenje
3.2.2009 19:45:26   
Alfabeta
No, mi smo našo 1 letnico cepili s Prevenarjem.

Ena doza je stala 89€!!!! Očitno ima vsak ZD svojo ceno.

Evo sem šla iskat račun:
22,47 € pregled pred cepljenjem
4,82 € cepljenje
59,53 € cepivo Prevenar

Na naslednjo dozo pa še čakamo

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vnetje ušes- cepljenje
4.2.2009 14:04:30   
timoteja
Halo, samo teh cen pa sploh ne štekam, kako je zdaj s tem???

(odgovor članu 76suza)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vnetje ušes- cepljenje
4.2.2009 14:06:05   
Petr_a
cena je čisto prava 65 evrov-to je cepivo

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vnetje ušes- cepljenje
6.2.2009 13:34:08   
Petr_a
pri nas pa stane 60 evrov en odmerek,drugod pa od 60 -65 evrov.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vnetje ušes- cepljenje
6.2.2009 17:59:41   
katarinas
ZD različno zaračunavajo svoje storitve, zato so cene lahko tako različne...saj povsod cepijo enako ne?user posted image  Men tud nikol to ni blo jasno, ampak tako je...

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vnetje ušes- cepljenje
8.2.2009 6:24:09   
naja78
živjo!
in kaki so bili rezultati???so manj obolevali.???mi smo 14 dni v vrtcu,14 dni doma že od sept.!!!tudi posledično zarad vnetih ušes.v 1 letu smo pojedli 13 kur antibiotikov,pa ne hiconcila,ker ne prime nič.
gremo pa na op žrelnice.

(odgovor članu katarinas)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?