|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   učenje dnevov v tednu
4.2.2009 9:01:21   
babylove
Ali imate kakšen trik, kako se naučiti dnevov v tednu? Pon, torek, sreda,... Sem iskala igrače na to temo, pa nisem nič primernega našla. Je katera doma izdelala kak fin model za učenje dnevov?

Jaz bom verjetno napravila papirnat vlak; na lokomotivi bo pisalo teden, vsak vagon pa bo predstavljal en dan v tednu. In podobno bom kasneje napravila za mesece v letu.

Kako ste se pa ve spopadle s tem?

_____________________________





Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: učenje dnevov v tednu
4.2.2009 9:05:22   
Jančika_
Mi kar naštevamo, takole sproti, ko je ravno prilika. Recimo danes zjutraj je bila spet debata o tem, kdaj gremo v vrtec. In sva naštevala dneve od ponedeljka do petka, soboto in nedeljo sva omenila posebej. Star je 4,5 in še ne obvlada čisto 100%, do mesecev pa še nisva prišla. Ve, da ima RD avgusta in da je to poleti, to je pa tudi vse zaenkratuser posted image .

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: učenje dnevov v tednu
4.2.2009 9:09:16   
babylove
Ja ok, saj na pamet naučit ni problem, ampak meni se pač komplicira user posted image .

_____________________________






(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: učenje dnevov v tednu
4.2.2009 9:09:44   
higuys
Dobro jutro stric PONDELJEK,
boter TOREK je že vstal,
prav zares soseda SREDA,
dobro se nasmrčal.
Pa je prišel ponj ČETRTEK,
k ujcu PETKU   sta odšla,
na križišču sredi pota
se pridruži še SOBOTA.
Ta pripelje še mesarja,
da zakoljejo komarja.
Naredijo krvavice, pečenice,
saj je jutri dan veselja ,
v vas prispe gospa NEDELJA.

To pesmico se spomnem še iz otroštva, je pa kruta user posted image  . Drugače naš povezuje dogodke z dnevi npr. v nedeljo je živ -žav, v soboto kuha babi, v petek mama pride hitro iz službe.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: učenje dnevov v tednu
4.2.2009 9:25:48   
Jančika_
Babylove, saj to ni mišljeno dudlanje na pamet. Mislim takole: Danes je sreda, jutri bo četrtek. Kateri dan pride za četrtkom? Ja, petek. Kaj pa potem, kaj pride za petkom? Vikend. Kateri dnevi so takrat? Kateri dan je bil včeraj? Itd.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: učenje dnevov v tednu
4.2.2009 9:26:02   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Mi kar naštevamo, takole sproti, ko je ravno prilika.


Mi tudi. Ničesar se ne učimo načrtno.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: učenje dnevov v tednu
4.2.2009 10:09:53   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Babylove, saj to ni mišljeno dudlanje na pamet. Mislim takole: Danes je sreda, jutri bo četrtek. Kateri dan pride za četrtkom? Ja, petek. Kaj pa potem, kaj pride za petkom? Vikend. Kateri dnevi so takrat? Kateri dan je bil včeraj? Itd.



Naš se jih je tud tko naučil, ker ga je skoz zanimalo kdaj bo petekuser posted image . Star je 4 leta.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: učenje dnevov v tednu
4.2.2009 12:35:48   
nuala
Mi smo se tega lotili takole po aktivnostih.
Vsako nedeljo gremo na izlet ali na piknik, vsako soboto imamo grscino, vsak cetrtek so gledaliske urice, vsako sredo grem na trznico po nove pomarance,...


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: učenje dnevov v tednu
4.2.2009 13:02:28   
bskrle
Mi tega posebej ne učimo, če pa vprašajo, pa povem.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: učenje dnevov v tednu
4.2.2009 13:13:38   
Lenny
Najprej si je zapomnil torek in četrtek, ker je takrat telovadba. Potem soboto in nedeljo, ker ni bilo vrtca in smo bili vsi doma. Sreda je med telovadbama, petek je tisti dan, ko pride mami hitro iz službe, ponedeljek pa je prvi dan po nedelji. To je logika našega ta večjega.

Ideja z vlakcem se mi zdi luštna. Mogoče jo uporabim pri ta malem škratu, ki je trenutno nor na vlakce.

< Sporočilo je popravil Lenny -- 4.2.2009 13:14:46 >

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: učenje dnevov v tednu
4.2.2009 16:48:39   
t5t6
Naša dva sta se to naušila sproti, tako med pogovorom poveš kateri dan je danes pa vedno sta spraševala kdaj bo petek, potem pa jjm poveš kateri dnevi so še do petka, soboto in nedeljo pa si hitro zapomnejo. Nekje pri 4 in pol sta oba vedela povedat kateri dan je pa jih nismo nikoli na pamet učil. Enako je za mesece malo se pogovarjaš kateri mesec ima kdo rojstni dan pa kateri letni čas je takrat in otroci to hitro povežejo v celo sliko. Tudi ta tvoja ideja z vlakcem je ful lušna, samo po mojem bi mogla na vagončke narisat neke dogodke določenega dneva, da jih potem skupaj poveže, npr. v nedeljo je  ŽIV ŽAV. 

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: učenje dnevov v tednu
4.2.2009 20:05:56   
pikolinna
Trika nimam, naš se je naučil kar v vrtcu. Enkrat mi je tako doma kar na hitro poveddal cel teden po dnevih, mene pa skor kap.user posted image

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: učenje dnevov v tednu
5.2.2009 22:06:52   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: pikolinna

Trika nimam, naš se je naučil kar v vrtcu. Enkrat mi je tako doma kar na hitro povedal cel teden po dnevih, mene pa skor kap.user posted image


Enako.

Tako kot je danes prišla iz vrtca in povedala, da ona sedaj ve, kdo je France Prešeren. On je pesnik, kar pomeni, da piše pesmi. Ampak on jih piše bolj za odrasle, ne za otroke. Bo pa v nedeljo kulturni praznik, ki je posvečen njemu. Naštela mi je kulturne ustanove (gledališče, muzej), no vmes je bil tud cirkus user posted image . Aja, pa po njeno se kulturne ustanove imenujejo tako, ker se je tam potrebno lepo obnašat.

Sploh nisem dojemala. Stara je pa 5,5 let.

(odgovor članu pikolinna)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?