|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nns - naravno načrtovanje spočetij
27.3.2009 11:13:55   
Njumi
Hej,

Če je katera v dilemi, kakšno kontracepcijo uporabljati, kako in ali je sigurno bo ta spletna stran v pomoč: http://www.fertilityfriend.com/ user posted image
NNS (NPD - naravno planiranje družine) je edina 100% naravna metoda kontracepcije, ki je zanesljiva, varna in obema prijazna! user posted image Midva že 3 leta uspešno odlagava spočetje najinega user posted image , vseeno pauser posted image , seuser posted image inuser posted image ...user posted image

Veliko uspehov in zdravja!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
28.3.2009 8:00:09   
FLASK_A
Pa še tole:
http://www.solazazivljenje.si/naravno_nacrtovanje_druzine.html


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu Njumi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
28.3.2009 12:42:40   
metka_zone
Pa a ti to res verjameš? user posted image

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
28.3.2009 13:13:07   
FLASK_A
IZVIRNO SPOROČILO: metka_zone

Pa a ti to res verjameš? user posted image


Če mene sprašuješ...
se ne zanašam na tako vrsto kontracepcije. Tisti, ki to redno prakticirajo, pravijo da je zanesljivo, ampak jaz rajš ne bi reskiralauser posted image Mogoče bi bilo drugače, če bi imela z drugimi vrstami kontracepcije velike težave, pa jih na srečo nimam.

Sem pa dodala link za take, ki jih to zanimauser posted image


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
30.3.2009 11:07:24   
komarka

IZVIRNO SPOROČILO: metka_zone

Pa a ti to res verjameš? user posted image

Kaj natančno od napisanega pa se ti ne zdi verjetno oz resnično?

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
31.3.2009 8:09:42   
Mesečnica
IZVIRNO SPOROČILO: Njumi

Hej,

Če je katera v dilemi, kakšno kontracepcijo uporabljati, kako in ali je sigurno bo ta spletna stran v pomoč: http://www.fertilityfriend.com/ user posted image
NNS (NPD - naravno planiranje družine) je edina 100% naravna metoda kontracepcije, ki je zanesljiva, varna in obema prijazna! user posted image Midva že 3 leta uspešno odlagava spočetje najinega user posted image , vseeno pauser posted image , seuser posted image inuser posted image ...user posted image

Veliko uspehov in zdravja!



Hm, jaz sem do takšnih metod kontracepcije malce skeptična. Zame je edina 100% zanesljiva naravna metoda kontracepcije ta, da pač NE seksaš!

Glej, mogoče to pri tebi res deluje, mogoče je pa razlog za to, da ne zanosiš, kje drugje, ne v tej metodi. Nočem te strašiti, samo pomislila sem na to drugo možnost. Kaj pa če ne imata vidva kot par težave s plodnostjo, pa tega še ne vesta? To bi bila tudi lahko razlaga, zakaj pri vama ta metoda deluje že 3 leta.

(odgovor članu Njumi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
31.3.2009 10:15:20   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Mesečnica

IZVIRNO SPOROČILO: Njumi

Hej,

Če je katera v dilemi, kakšno kontracepcijo uporabljati, kako in ali je sigurno bo ta spletna stran v pomoč: http://www.fertilityfriend.com/ user posted image
NNS (NPD - naravno planiranje družine) je edina 100% naravna metoda kontracepcije, ki je zanesljiva, varna in obema prijazna! user posted image Midva že 3 leta uspešno odlagava spočetje najinega user posted image , vseeno pauser posted image , seuser posted image inuser posted image ...user posted image

Veliko uspehov in zdravja!



Hm, jaz sem do takšnih metod kontracepcije malce skeptična. Zame je edina 100% zanesljiva naravna metoda kontracepcije ta, da pač NE seksaš!

Glej, mogoče to pri tebi res deluje, mogoče je pa razlog za to, da ne zanosiš, kje drugje, ne v tej metodi. Nočem te strašiti, samo pomislila sem na to drugo možnost. Kaj pa če ne imata vidva kot par težave s plodnostjo, pa tega še ne vesta? To bi bila tudi lahko razlaga, zakaj pri vama ta metoda deluje že 3 leta.


Midva tako metodo prakticirava že kar nekaj let, imava pa otroka in je zanositev ratala v 1. mesecu - ko sva se za to odločila, seveda. Je pač tako, da midva druge variante nimava (razen moje sterilizacije ali pa njegove vazektomije), ker sama ne zaradi svoje bolezni ne smem nobene hormonske KT, ne vložkov, kar pa se kondomov tiče, pa sem alergična čisto na vse user posted image user posted image user posted image , pa drugače nimam problemov z nobenimi alergijami. V glavnem nama je preostalo edino to in zaenkrat deluje.

lp, mojca

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
1.4.2009 10:56:30   
ronja
Enim gotovo deluje, odvisno od tega, kako reden je tvoj cikel in kako ziher imaš ovulacijo ravno na sredi. Jaz mam recimo včasih dve ovulaciji (potem sta dve jajčeci, to se vidi ob m) in tako mam sicer ovulacijo na sredi, včasih pa še prej ali pa potem... Prvič sem zanosila 2 dni, predno bi morala dobit m... tak da za naju ta metoda ravno ni... Tudi po prvem porodu sem dobila m., čeprav sem še polno dojila na manj kot 2 uri... Zdaj je še nisem.
Super pa deluje tudi tistim, ki že tako niso najbolj plodni, ker tam pa sploh ni vsak mesec jajčeca. Ampak če si fejst ploden (da to veš, da maš take gene - so vse ženske v tvoji družini zelo hitro zanosile ali pa da sta oba še zelo mlada - okoli 20...) potem se pa jaz ne bi šla tega, ker se mi zdi vseeno majčkeno tvegano.

Se mi zdi pa super metoda za tiste, ki tako in tako mislijo imet otroka, samo ne še čisto zdaj, pa če bi se vseeno zgodil, bi ga bili veseli in seveda obdržali. V takih primerih se mi zd pa krasna. Ampak če pa bi sicer splavila, potem je pa boljše kaj bližje 100% poiskat...

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
1.4.2009 13:11:52   
skinimini
Kako pa se vidi da sta bili dve jajčeci pri menstruaciji?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
1.4.2009 14:45:05   
ronja
jajčece z ovoji lahko včasih vidiš kot drobno temno pikico, ki je čisto gladka in svetleča, velikost bucikine glavice. Ostane na vložku in je drugačna od sluznice, med drugim precej temnejša in čisto gladka in pravilne oblike.

(odgovor članu skinimini)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
1.4.2009 21:29:03   
Njumi
Em... Rečem za metodo, ki jo uporabljava uspešno in brez stranskih učinkov že tri leta in takoj se porajajo asociacije na neplodnost; če pa bi katera napisala, da te in one tabletke jemlje od 16 leta starosti in še ni zanosila, bi jih oklicale 'najbolj zanesljiva in varna kontracepcija'. Svet obrnjen na glavo! user posted image

PS. Metoda, ki je zanesljiva v več kot 97% (če jo seveda pravilno in natančno uporabljaš - tu kot Ovulation method, čeprav simptotermalna metoda Billingsov bazira na dveh fizioloških oznakah ženske plodnosti, Roetzerjeva pa na treh - http://www.infoforhealth.org/globalhandbook/book/fph_appendix_a/index.shtml) in katero omenjam je simptotermalna metoda, ki ne predvideva kdaj BODO varni dnevi, ampak določa ali je DANES varen dan.

PPS. Podatek sem priložila za tiste, ki jih zanimajo alternative, a nimajo koga vprašati.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
2.4.2009 11:40:07   
Mesečnica
IZVIRNO SPOROČILO: Njumi

Em... Rečem za metodo, ki jo uporabljava uspešno in brez stranskih učinkov že tri leta in takoj se porajajo asociacije na neplodnost; če pa bi katera napisala, da te in one tabletke jemlje od 16 leta starosti in še ni zanosila, bi jih oklicale 'najbolj zanesljiva in varna kontracepcija'. Svet obrnjen na glavo! user posted image

PS. Metoda, ki je zanesljiva v več kot 97% (če jo seveda pravilno in natančno uporabljaš - tu kot Ovulation method, čeprav simptotermalna metoda Billingsov bazira na dveh fizioloških oznakah ženske plodnosti, Roetzerjeva pa na treh - http://www.infoforhealth.org/globalhandbook/book/fph_appendix_a/index.shtml) in katero omenjam je simptotermalna metoda, ki ne predvideva kdaj BODO varni dnevi, ampak določa ali je DANES varen dan.

PPS. Podatek sem priložila za tiste, ki jih zanimajo alternative, a nimajo koga vprašati.



Joj, ne bodi takoj prizadeta, če smo pomislile na neplodnost. Hotele smo samo opozoriti na dejstvo, da je sklep "uporabljam to metodo in zato ne zanosim" lahko napačen. Pri nekaterih ta metoda verjetno res deluje, pri nekaterih pa je razlog za nezanositev kljub uporabi te metode lahko drugje. Se strinjaš?

Jaz nikjer nisem omenila KT in se strinjam, da tudi uporabnice KT lahko zmotno sklepajo, da ne zanosijo zato, ker uporabljajo KT. Tudi pri njih je lahko razlog za nezanositev drugje.

Drugače pa se strinjam z Ronjo - če veš, da si zelo ploden (kar midva z možem dokazano sva), in/ali če veš, da si otroka dejansko ne želiš (torej bi ti zanositev predstavljala velik problem), potem te metode raje ne uporabljaš, razen če res ni nobene druge možnosti kontracepcija. A v tem zadnjem primeru bi se jaz vedno tresla od strahu, da sem morda zanosila, kajti tudi več kot 97 % zanesljivost te metode še vedno ne pomeni, da ob njeni uporabi nikakor ne bi zanosila. 97 % žal pač ni isto kot 100 %.

(odgovor članu Njumi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
2.4.2009 15:23:20   
barbara_s
Eeem... Če že govorite o zanesljivosti:

Naravno načrtovanje družine je, ob dosledni uporabi, približno toliko zanesljivo kot hormonske kontracepcijske tablete. ( http://www.iskreni.net/nacrtovanje-druzine/40-zanesljivost-naravnih-metod.html ) Seveda pa je potrebnega malo več znanja kot samo se spomniti, da moraš pogoltniti tableto.

Ja, itak: edina 100% zanesljiva metoda kontracepcije je ne seksat. Ampak to velja za vse, ne samo za naravne metode.

Midva sva s to metodo zadovoljna. Sva šla pa tudi na tečaj, tako da jo znava 100% pravilno uporabljati.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
2.4.2009 17:55:35   
Mesečnica
IZVIRNO SPOROČILO: barbara_s

Eeem... Če že govorite o zanesljivosti:

Naravno načrtovanje družine je, ob dosledni uporabi, približno toliko zanesljivo kot hormonske kontracepcijske tablete. ( http://www.iskreni.net/nacrtovanje-druzine/40-zanesljivost-naravnih-metod.html ) Seveda pa je potrebnega malo več znanja kot samo se spomniti, da moraš pogoltniti tableto.

Ja, itak: edina 100% zanesljiva metoda kontracepcije je ne seksat. Ampak to velja za vse, ne samo za naravne metode.

Midva sva s to metodo zadovoljna. Sva šla pa tudi na tečaj, tako da jo znava 100% pravilno uporabljati.



Ja, ampak če sta vidva z metodo zadovoljna, to še ne pomeni, da je dejansko metoda tista, ki preprečuje zanositev. To vam govorim.

(odgovor članu barbara_s)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
3.4.2009 11:35:41   
Lenck
oh, bemtiš, seveda ni nujno, kot ni nujno za nobeno, ker nobena razen vzdržnosti ni 100 %, pa moramo zdaj to v vsakem odgovoru ponavljat? user posted image saj niti ni edina, ki jo uspešno prakticira, pa tudi povedala je, da ima otroka (če sem prav razumela, ali pa je bila ena druga...).

če bi kdo rekel, da je zadovoljen s kako drugo metodo, KT, materničnimi vstavki, kondomi... bi tudi ugotavljale, da to še nič ne pomeni, in bi bilo tudi narobe, če pač informacije o tem deli z drugimi?

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega vidiš. In vidiš ga tako, kot ga želiš videti.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
3.4.2009 21:21:52   
barbara_s
Lenck, hvala :)

Mesečnica: valjda, da zanesljivost metode in pa zadovoljstvo z metodo nista eno in isto. Saj tega nikjer nisem trdila... Midva imava eno hčerko, ratalo je takoj, ko sva se za to odločila. Tako da ravno neplodna nisva, če sva pa "ful" plodna, pa ne vem. Kar sem hotela povedati je to, da

a) nobena metoda kontracepcije (razen seveda ne seksat) ni 100% zanesljiva - zdaj, a je to "zaradi metode" ali "zaradi drugih vzorokov" je to čisto irelevantno;
b) naravno načrtovanje družine, ob DOSLEDNEM upoštevanju pravil, je tako zanesljivo kot so zanesljive KT. Pa tega jasno ne baziram na sebi, ampak na znastvenih (!!! - ja, čisto resne znanstvene študije se dajejo s tem problemom!) ugotovitvah.

Hočem rečt, da je naravno načrtovanje družine pač ena od možnosti, ki jih pari lahko izbiramo. Prav tako kot maternični vložek, KT, kondomi, sterilizacija ali pač karkoli....

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
4.4.2009 6:06:09   
Mesečnica
OK, bom še enkrat povedala, kaj in zakaj mene pri tej temi moti, potem bom pa tiho. Tole me je takoj zmotilo:

IZVIRNO SPOROČILO: Njumi

Midva že 3 leta uspešno odlagava spočetje najinega user posted image , vseeno pauser posted image , seuser posted image inuser posted image ...user posted image



Zmotilo me je pa zato, ker (kot sem rekla), gre lahko za povsem napačen sklep o vzročno-posledični povezavi. A se moram zdaj opravičevati, ker je moje mišljenje tako "narejeno", da opazi takšne prenagljene (nepreverjene) sklepe?

Kar sem napisala, je bilo v želji opozoriti na ta potencialno napačen sklep, ker vem, da ga marsikatera forumašinja ne bi opazila. Pri temi, kot je načrtovanje spočetja, pa se mi to zdi toliko pomembno, da sem se v zadevo vtaknila, kje drugje se pač ne bi.

IZVIRNO SPOROČILO: Lenck

saj niti ni edina, ki jo uspešno prakticira, pa tudi povedala je, da ima otroka (če sem prav razumela, ali pa je bila ena druga...).



Ne, nisi prav razumela oz. nisi dovolj natančno prebrala. Avtorica izrečenega sklepa, ki me je zmotil, še nima otrok.


IZVIRNO SPOROČILO: Lenck

če bi kdo rekel, da je zadovoljen s kako drugo metodo, KT, materničnimi vstavki, kondomi... bi tudi ugotavljale, da to še nič ne pomeni, in bi bilo tudi narobe, če pač informacije o tem deli z drugimi?


Ja, če bi bil sklep v taki obliki, kot je bil zgoraj navedeni, bi opozorila na možno napako v njem, ne glede na to, o kateri metodi bi govorili. In ne, nič ni narobe, če informacije deliš z drugimi, samo brez potencialno zgrešenih sklepov, OK? Konec koncev je tudi to, kar sem jaz napisala, delitev informacij z drugimi, a ni res?


IZVIRNO SPOROČILO: barbara_s

a) nobena metoda kontracepcije (razen seveda ne seksat) ni 100% zanesljiva - zdaj, a je to "zaradi metode" ali "zaradi drugih vzorokov" je to čisto irelevantno;
b) naravno načrtovanje družine, ob DOSLEDNEM upoštevanju pravil, je tako zanesljivo kot so zanesljive KT. Pa tega jasno ne baziram na sebi, ampak na znastvenih (!!! - ja, čisto resne znanstvene študije se dajejo s tem problemom!) ugotovitvah.



Če smo že prišle do znanstvenega preučevanja zanesljivosti te metode - tisti znanstveni članek, o katerem govoriš, sem prebrala, pa me ni čisto nič fasciniral. Pa znam kritično brati znanstvene članke, verjemi mi.


IZVIRNO SPOROČILO: barbara_s

Hočem rečt, da je naravno načrtovanje družine pač ena od možnosti, ki jih pari lahko izbiramo. Prav tako kot maternični vložek, KT, kondomi, sterilizacija ali pač karkoli....



S tem se pa že ves čas strinjam. Metoda kot metoda, stvar izbire vsakega posameznega para, z zavedanjem tveganja (kot pri vsaki drugi metodi).


Zdaj imam pa res dovolj. Kdor je hotel razumeti, kaj in zakaj govorim, je razumel, vseh tistih, ki tega nočejo, pa itak ne bom nikoli prepričala, zato škoda moje energije in časa.

(odgovor članu Njumi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
4.4.2009 20:32:21   
Njumi
UUU, to je pa bila DOMINANTNA sprememba teme. We have all got your point. user posted image

V glavnem več podatkov o nns na fertilityfriend.com ter na www.billings-centre.ab.ca

Srečno! user posted image


< Sporočilo je popravil Njumi -- 4.4.2009 20:33:26 >

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
12.4.2009 22:50:34   
komarka
Mesečnica, smo razumela tvojo dobronareno skrb za par, da ni morda neploden. Res je tudi to možno.


Škoda, da pri drugih kontracepcijskih sredstvuh nihče ne opozori na stranske učinke naprimer. Meni je to eden ključnih razlogov: zase in za svoje telo ne zelim takih posegov! (tabeltke in mirene ipd.)

(odgovor članu Njumi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
14.4.2009 12:25:18   
livia
Jaz sem brala knjigo s podobnim naslovom. Predlagala mi jo je ginekologinja. Nisem je pa uporabljala kot kontracepcijo, apmak z namenom, da spoznam svojo ovulacijo in čim prej zanosim.
Zdaj imam dve punčki, ki sta obe nastali v prvem poskusu. Očitno je nekaj na tem.

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
14.4.2009 22:13:54   
ronja
Sem šla malo pogledat zadevo, ker bi zdaj ne bila ravno ne vem kaka štala, tudi če bi padla med tiste 3%user posted image , čeprav rajši ne bi bila takoj še 1x noseča, bi si malo odpočila prej... Ampak sem prebrala "drobni tisk":
- temperatura: ne pride v poštev pri doječih mamicah, pa ne dela tudi, če moraš ponoči vstajat ali si neprespan (kar sem jaz kronično odkar živim, ker pač vedno bolj malo spim), citiram: "Njena slabost je v neprepoznavanju začetka plodnih dni, neuporabna je med dojenjem, ob pogostem nočnem vstajanju, nočnem delu"  - to je celo življenje pri meni... Zato ta metoda ni priporočljiva v času telesnih ali/in psihičnih stresov, ob spremembi načina življenja, kmalu po porodu ali splavu, ob hudih boleznih, ob koncu plodne dobe in raznih drugih stresih, ki porušijo fiziološki ritem."
- sluz - lahko gledaš šele potem, ko si enkrat že mela m., kar spet ne pride v poštev po porodu... No, pa še nekaj mi ni všeč tu: med user posted image seks odpade: "Po tej metodi v času krvavitve ne smemo imeti spolnih odnosov, ker sluzi ne moremo opazovati." in kar je še hujše: "Prvi dan po odnosu si sluzi ne moremo opazovati, ker je spremenjena zaradi semenske tekočine in izločkov iz nožnice. Po videzu je podobna plodni sluzi. Naslednji dan spet opazujemo. Tako imamo lahko v zgodnjih plodnih dneh spolne odnose le vsak drugi dan." Saj ne rečem,da seksava vsak dan, sploh ne, ampak če pa se ravno pokaže prilika, da obe spita, noben nima nič in noben ni zaspal, pa da ne bova, zato, ker sva včerajuser posted image ...

Je pa hec, da nekatere zagovarjate naravne metode, ne pa kondomov - ampak ti so vendar nujni v plodnih dneh, ne? Razen če se seksu odpoveš ravno takrat, ko je najbolj luštnouser posted image . Dejansko imaš takrat takšno tveganje kot če bi skoz uporabljal kondome - ker če kondome uporabljaš ves čas ali pa samo ob plodnih dneh, ti še vedno oni krojijo tveganje, ne?

PS: Nijumi, tvojega linka mi pa ne odpre.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
15.4.2009 13:31:32   
Nezy85
Mi2 z mojim sma 6 let brez kontracepcije sexsala in se ni nikoli nič zgodilo, no mogoče sem ena izmed redkih, ampak za ziher je pa le kontracepcija!!user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
15.4.2009 20:22:13   
Njumi
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Nijumi, tvojega linka mi pa ne odpre.



Katerega? ;)

Jih prilagam še enkrat, pa še kakega povrh:
http://www.billings-centre.ab.ca/ - tu moraš klikniti na krogec in se pol naredi: http://www.billings-centre.ab.ca/general/index.html
http://www.fertilityfriend.com/
http://en.allexperts.com/q/Birth-Control-1445/non-hormonal-contraceptive.htm
http://www.nfpandmore.org/nfphowto.shtml
http://www.bygpub.com/natural/natural-family-planning.htm
http://www.americanpregnancy.org/preventingpregnancy/fertilityawarenessNFP.html
http://www.naturalfamilyplanning.ca/

Aja - simpto-termalna metoda je osnovana na simtomih ženske plodnosti, pomanjkanje katerih je lahko znak, da je mogoče nekaj narobe.
Verjetno je odvisno kje in kako se metode učiš - ravno zaradni znakov ženske plodnosti jo priporočajo doječim materam, ki, preden imajo m., moraj imeti tudi ovulacijo - in zaradi nje tudi ovulacijske znake.
Glede priporočil abstinence - to se vsak par (ali posameznica) odloča zase. Težava je lahko pri ženskah, ki imajo kratke cikluse - tiste, ki ste zanosile 2. dan po m. - saj takrat je lahko zadnji dan m. tudi 1. plodni, ampak to je razvidno iz prejšnjih ciklusov.

Lp,
user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
15.4.2009 20:35:07   
Njumi
Pa še:
http://www.ccli.org/nfp/basics/effectiveness-p02.php
http://nfpandmore.org/wordpress/?cat=9
http://www.familylifeboston.com/nfp_what.html
http://www.lifeissues.net/writers/zim/nfp/nfp_01naturalfamilyplanning42.html
http://www.bostoncatholic.org/Offices-And-Services/Office-Detail.aspx?id=11760&pid=480
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12309198
http://www.catholiccincinnati.org/familylife/nfp.htm

Še opisi metod (turi Roetzerjeve), Pearlove lestvice (0,7/100 !!!) in drug podatki.

Upam, da zdaj linki delujejo...

Lp!

(odgovor članu Njumi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: nns - naravno načrtovanje spočetij
16.4.2009 15:05:59   
ronja
Hvala za linke.
Se strinjam, da moraš met ovulacijo pred m. in seveda zato tudi redkejšo sluz, lahko tudi bolj nabrekle dojke (čerpav tega ne veš, če dojiš), ampak zakaj potem piše, da ni primerno za ženske po porodu?

< Sporočilo je popravil ronja -- 16.4.2009 15:06:21 >

(odgovor članu Njumi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?