|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sirup Panatus in spanje
14.2.2009 20:27:09   
Tisana
Tako, mi smo pri pupinih 14 mesecih prespali prvo celo noč (do 6.00) user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Končno user posted image .Zgodilo pa se je to "čudo" istočasno z žlico Panatus sirupa pred spanjem, pa me zanima, če je slučajno še katera opazila, da njen otrok bolje spi po omenjenem sirupu. PS: Očitno je, da če je to povezano s sirupom, bo pa nadaljnih nekaj let na Panatusu, samo da bomo spali user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sirup Panatus in spanje
14.2.2009 20:27:48   
Naja31
A jo je drugače tok kašelj matral?

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sirup Panatus in spanje
14.2.2009 20:32:09   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

A jo je drugače tok kašelj matral?
 Jp, samo to samo zadnjih nekaj dni, prej pa pač ni spala boh ve zakaj user posted image  (tako je (bilo) že od slabih 6 mesecev, ko so ji diagnosticirali refluks in alergijo na KML in ko se je začela bolj gibati).

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sirup Panatus in spanje
14.2.2009 20:38:52   
bodoča
Možno ja, da je zaradi panatusa spala. Saj a ni v enih sirupih proti kašlju nekaj alkohola user posted image , al sem samo jaz nekaj zamešala?

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sirup Panatus in spanje
14.2.2009 20:44:50   
Naja31
Mogoče je pa samo naključje.
Ali je pa res kakšna sestavina not,ki jo tok "zadane",kar pa tudi ni fajn.

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sirup Panatus in spanje
14.2.2009 21:13:47   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Mogoče je pa samo naključje.
Ali je pa res kakšna sestavina not,ki jo tok "zadane",kar pa tudi ni fajn.

 Ma ne, vsaj mislim, da ne... sem brala, pa piše, da vsebuje butamiratijev citrat (kar koli že to je), pri katerem niso opazili neželenih učinkov, ki so značilni za opiatne antitusike (ja, ja, zdaj pa vse vem user posted image ) - piše še posebej, da ne povzroča odvisnosti, značilne za slednje. Kot pomožno snov vsebuje sorbitol, citronsko kislino monohidrat, glicerol, natrijev benzoat, aromo citrone, natrijev hidroksid, prečiščeno vodo.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sirup Panatus in spanje
15.2.2009 8:43:31   
Mišni
Ja, panatus vsebuje nekaj, kar uspava, zato se pa daje zvečer, pred spanjem. Grem iskat link, kjer to piše.

Aha, tukaj to piše:

Zdravila proti kašlju

Kašelj je naravna reakcija na draženje dihal, s katero iz pljuč čistimo čezmerno sluz. Če se bolnik duši in izkašljuje sluz, zaviranje kašlja ni želeno.
Zdravila proti kašlju zelo redko vsebujejo eno samo učinkovino. Takim, ki zavirajo kašelj, so pogosto dodatne učinkovine za pospeševanje izločanja sluzi. Toda takšna kombinacija se zdi mnogim strokovnjakom brez pravega smisla.
Neproduktiven in suh kašelj je zlasti ponoči zelo dražeč, zato zdravila, ki ga blažijo, omogočijo, da se bolnik ne muči s kašljem in lahko mirno spi. To so zlasti zdravila s kodeinom in drugimi narkotičnimi snovmi, ki delujejo tudi uspavalno. Ker so takšna zdravila potencialno nevarna (lahko pride do zasvojenosti), jih je dovoljeno izdajati samo na zdravniški recept.
V Sloveniji so brez recepta na voljo samo butamirat (Panatus, Panatus Forte), nenarkotično zdravilo, ki blaži suh, dražeč kašelj. Deluje proti bronhospazmu, pomiri bolečine v prsih in spodbudi izkašljevanje. Iz prebavil se hitro in dobro absorbira, v telesu pa ostane razmeroma dolgo.
Od zdravil za izkašljevanje so v prosti prodaji acetilcistein (Fluimukan), bromheksin (Bisolon) in karbocistein (Fenorin).

Še link:
http://www.viva.si/clanek.asp?id=2012




< Sporočilo je popravil Mišni -- 15.2.2009 8:48:24 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sirup Panatus in spanje
15.2.2009 14:29:55   
Tisana
Mišni, hvala za odgovor in link. Ravno to se sprašujem, če potem tudi ta butamirat deluje kot narkotiki, ker tega v priloženih navodilih ni mogoče razbrati. Sicer pa, itak se bo pokazalo danes, ker sedaj se je kašelj toliko umiril, da ji danes zvečer ne bomo dali sirupa.  Držte pesti, da bo spala user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sirup Panatus in spanje
15.2.2009 16:44:22   
Mišni
Aja  saj res, saj takole piše:

V Sloveniji so brez recepta na voljo samo butamirat (Panatus, Panatus Forte), nenarkotično zdravilo ...


To potem pomeni, da Panatus ni narkotično zdravilo. Saj bi bilo res čudno,d a bi eno zdravilo, od katerega lahko postaneš odvisen, kafr brez recepta prodajali. No, lahko pa da je tako malo tega notri, da deluje smao pri otroku, pri odraslem pa ne.


Tole sem še našla:

Med antitusike sodi uveljavljena Novartisova blagovna znamka Sinecod, ki učinkovito zaustavlja suh in dražeč kašelj. Uporablja se tudi pri zdravljenju oslovskega kašlja in za blaženje kašlja pred in po operacijah. V teh primerih je izogibanje naprezanju še posebej pomembno. Zdravilo vsebuje učinkovino butamirat, ki zatre kašelj in je preverjeno varna tudi za dolgotrajnejše zdravljenje. Na voljo so tri oblike za vso družino: Sinecod kapljice za dojenčke in Sinecod sirup ter tablete za otroke in odrasle. Sirup ne vsebuje sladkorja in je zato priporočljiv tudi za diabetike. Na voljo je v lekarni brez recepta.


No, kakorkoli, me veseli, da je bolje in da tega ne boste več rabili.
Mirno spanje želim.


< Sporočilo je popravil Mišni -- 15.2.2009 16:47:33 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sirup Panatus in spanje
15.2.2009 16:48:47   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana
Očitno je, da če je to povezano s sirupom, bo pa nadaljnih nekaj let na Panatusu, samo da bomo spali user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image  

Pri nas bi rabili pa kaj proti bujenju. user posted image  A obstaja kaj s kontra učinkom?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sirup Panatus in spanje
16.2.2009 9:08:55   
Tisana
Evo, da povem, kako je bilo sedaj prvo noč brez Panatusa: 1x vstali, auf pa ob 5.30 Očitno je bolje tudi brez Panatusa user posted image . Vstali samo 1x in ne n-krat user posted image . Lahko, da je s Panatusom dobila izkušnjo, da zmore tudi sama prebroditi obdobja rahlejšega spanca ponoči, lahko pa da se je res odločila, da bo sedaj pa malo bolje spala user posted image . Vsekakor je veliko bolje razpoložena, manj pleza po meni in fotru user posted image , predvsem pa manj joka. user posted image user posted image user posted image  Kakor koli že, saj je vseeno, kaj ali kdo je zaslužen, važno je, da mi spimo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




Kje spi vaš dojenček?
Sadrika

Ali spi vaš dojenček (oz.je spal) v vaši spalnici ali v svoji sobici?

Spi v svoji sobici (20%)

Spi zraven naju v spalnici v svoji posteljici (57%)

Jaz spim v njegovi sobici na dodatnem ležišču (1%)

Spi v najini spalnici zraven naju v postelji (18%)

Spi zraven naju, ker še nima svoje sobice (2%)

Spi zraven naju v postelji, ker nima svoje posteljice (2%)


Število vseh glasov: 362

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!