|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Njoki, vlečeno testo, štruklji
9.2.2009 22:19:21   
Anonimen
Povejte mi prosim recepte za njoke/svaljke, skutine, navadne itd.....
Pa kakšen fajn recept za vlečeno testo, pa za kuhane štruklje....
Pa kaj od tega daste v zmrzovalnik?
Hvala. user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Njoki, vlečeno testo, štruklji
10.2.2009 8:54:52   
Anonimen
http://www.mojirecepti.com/recept/njoki-s-skuto.html




http://www.mojirecepti.com/testo/




http://www.mojirecepti.com/recept/skutni-struklji.html

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Njoki, vlečeno testo, štruklji
10.2.2009 9:04:46   
Anonimen
Pa še to:
Jaz olupim še vroč krompir, oa biti vroč za njoke.Ga am čez tisto napravico za stiskanje krompirja.Moko že prej posujem na podlago, gor stisnem krompr, nato naredim luknjo v sredino, ubijem eno jajce in košček margarine dodam in sol, ter zamesim v testo, ki pa ne sme bti pocasto.
Njoke lahko daš v zamrzovalnik, tako, da narejene pomokaš, zložiš na večji krožnik podložen s peki papirjem ,  daš v zamrzovalnik.Ko so že zamrznjeni jih lahko spraviš v vrečko.
Še ena finta je, naprimer, če moraš čakat famlijo, da pride na kosilo.
Da njoki ne bi postali poc, jih prehodno za par sekund vržeš v krop, odcediš, daš v skledo in poliješ z olvnim oljem.Ko pa imaš famili že pripravljeno za kosilo jih še do konca skuhaš.

Sirove štruklje prav tako, najprej na krožnik obložen s peki papirjem in pomokan, v zamrzovalnik, kasneje pa jih lahko pospraviš v vrečko.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Njoki, vlečeno testo, štruklji
10.2.2009 10:22:20   
Anonimen
Se opravičujem za izpuščene črke v tekstu, prepozno opazila.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Njoki, vlečeno testo, štruklji
10.2.2009 10:25:17   
Anonimen
Pa moram imeti tisto napravo za krompir (da stisneš) ali je v redu tlačilka kot za pire? Ker se mi je ne da kupovati, še ena ropotija več.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Njoki, vlečeno testo, štruklji
10.2.2009 10:27:47   
Mišni
U, Neva, tole s peki papirjem je pa super ideja. Jaz sem vedno z moko posipala krožnik oz. desko, pa sem potem morala vseeno lulčke dol drzat. Res tisočkrat hvala.

Kaj pa s krompirjem, a se ne bi dalo, da bi ga človek že prej olupil? Ker jaz ponavadi naredim krompirjeve+o testo kar iz pireja, če mi ostane. Dam notri jajce in moko, pa je.  Meni je laže lupit surov krompir, kot pa vročega.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Njoki, vlečeno testo, štruklji
10.2.2009 10:50:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Pa moram imeti tisto napravo za krompir (da stisneš) ali je v redu tlačilka kot za pire? Ker se mi je ne da kupovati, še ena ropotija več.user posted image


Če boš tlačila kot za pire,  bodo ostale grudice.Saj napravica ne zavzame velik prostora.Sicer pa ni važno, saj ne kuhaš za fine gospodeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Njoki, vlečeno testo, štruklji
10.2.2009 10:54:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

U, Neva, tole s peki papirjem je pa super ideja. Jaz sem vedno z moko posipala krožnik oz. desko, pa sem potem morala vseeno lulčke dol drzat. Res tisočkrat hvala.

Kaj pa s krompirjem, a se ne bi dalo, da bi ga človek že prej olupil? Ker jaz ponavadi naredim krompirjeve+o testo kar iz pireja, če mi ostane. Dam notri jajce in moko, pa je.  Meni je laže lupit surov krompir, kot pa vročega.


Lahko tudi povoščen papir, pa obvezno mal pomokat.


Tko bom rekla, krompir mora biti obvezno vroč za taprave njoke, da niso pocasti.Lahko ga že prej olupiš pa tazga celga skuhaš, če ga narežeš prej se bo preveč vode napil, skratka preveč voden bo.
Jaz uporabim vilico, naobodem vroč krompir pa lupim, oziroma roke so se že navadile vročine.

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Njoki, vlečeno testo, štruklji
10.2.2009 11:33:34   
muška
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni


Kaj pa s krompirjem, a se ne bi dalo, da bi ga človek že prej olupil?


jaz ga vedno olupim, dam kuhat in ga potem pretlačim s tistim čudom za pire. Zraven dam še jajčko, da gre malo lažje pretlačit. Čisto fit gladko ni, ampak nikogar ne moti, saj je vendar domače user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Njoki, vlečeno testo, štruklji
10.2.2009 12:50:47   
kjava
Jaz pa zdaj po taščini ideji kar z mikserjem naredim pire, isto zmečkam krompir za njoke in pride manj grudic. Sicer me pa ne motijo.

Za vlečeno testo mam pa en recept, ko kar v multipraktik zmečeš: pol kile moke, malo soli, 3 dl mlačne vode, 5 žlic olja in malo kisa. Jaz ga sicer na roke zamesim, ampak tako je še lažje.

< Sporočilo je popravil kjava -- 10.2.2009 12:56:38 >

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Njoki, vlečeno testo, štruklji
10.2.2009 12:56:34   
kjava
Delam tud njoke iz bešamelnega testa-v mleko zakuham malo masla, sol in moko, ko se malo ohladi, dodam kakšno jajce in še moko po potrebi. Oblikujem svaljke in jih dam zamrznit.

Vedno zamrzujem svaljke in štruklje vseh vrst.

Decembrka a tebe zanima še kak nadev za štruklje? Jaz zmešam skuto, kislo smetano, jajce, vanilijev sladkor, limonino lupino in cimet. Pa obvezno rozine, ker mi vedno jemo sladko varianto. No, za slano dam pač samo skuto , kislo smetano in jajce.
Potem mlete orehe zmešam s smetano, če jo mam, če na pa kar z mlekom in kako jajce še dam, pa malo sladkorja.

Moja mami naredi super drobnjakove štruklje, samo ne vem točno kaj da-mislim, da kislo smetano, jajce, sol in drobnjak, pa malo drobtin. Če te točno zanima, lahko vprašam. So prima v juhi al pa kot priloga.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Njoki, vlečeno testo, štruklji
10.2.2009 19:35:43   
bamby
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Pa moram imeti tisto napravo za krompir (da stisneš) ali je v redu tlačilka kot za pire? Ker se mi je ne da kupovati, še ena ropotija več.user posted image


Če boš tlačila kot za pire,  bodo ostale grudice.Saj napravica ne zavzame velik prostora.Sicer pa ni važno, saj ne kuhaš za fine gospodeuser posted image


Jaz pa kar s tlačilko zmečkam krompir. Ga pa raje nekaj prej skuham, da ga medtem ko se ohlaja vmes večkrat pretlačim in je brez grudic, lep gladek krompir.
Aha, pa obvezno kuham že olupljen krompir

< Sporočilo je popravil bamby -- 10.2.2009 19:36:54 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Njoki, vlečeno testo, štruklji
12.2.2009 13:56:01   
Čupka

IZVIRNO SPOROČILO: neva6

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

U, Neva, tole s peki papirjem je pa super ideja. Jaz sem vedno z moko posipala krožnik oz. desko, pa sem potem morala vseeno lulčke dol drzat. Res tisočkrat hvala.

Kaj pa s krompirjem, a se ne bi dalo, da bi ga človek že prej olupil? Ker jaz ponavadi naredim krompirjeve+o testo kar iz pireja, če mi ostane. Dam notri jajce in moko, pa je.  Meni je laže lupit surov krompir, kot pa vročega.


Lahko tudi povoščen papir, pa obvezno mal pomokat.


Tko bom rekla, krompir mora biti obvezno vroč za taprave njoke, da niso pocasti.Lahko ga že prej olupiš pa tazga celga skuhaš, če ga narežeš prej se bo preveč vode napil, skratka preveč voden bo.
Jaz uporabim vilico, naobodem vroč krompir pa lupim, oziroma roke so se že navadile vročine.

No, jaz pa lahko iz prve roke povem, da so njoki fantastični tudi iz ohlajenega krompirja. In se absolutno nič ne popajo. Pa tlačilka za pire je OK. Se da povsem gladko speštat, če je krompir dovolj kuhan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Njoki, vlečeno testo, štruklji
12.2.2009 14:03:06   
alenkica
Moja mama pa ima že dolgo nek recept, ki svetuje,da se njoke, ko jih odcedimo na hitro da pod mrzlo vodo. Zaradi tega so njoki fajn trdljavi in taki tudi ostanejo.

Drugače pa mama naredi super njoke, pa še mene ja naučila. user posted image

(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Njoki, vlečeno testo, štruklji
12.2.2009 23:24:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kjava

Delam tud njoke iz bešamelnega testa-v mleko zakuham malo masla, sol in moko, ko se malo ohladi, dodam kakšno jajce in še moko po potrebi. Oblikujem svaljke in jih dam zamrznit.

Vedno zamrzujem svaljke in štruklje vseh vrst.

Decembrka a tebe zanima še kak nadev za štruklje? Jaz zmešam skuto, kislo smetano, jajce, vanilijev sladkor, limonino lupino in cimet. Pa obvezno rozine, ker mi vedno jemo sladko varianto. No, za slano dam pač samo skuto , kislo smetano in jajce.
Potem mlete orehe zmešam s smetano, če jo mam, če na pa kar z mlekom in kako jajce še dam, pa malo sladkorja.

Moja mami naredi super drobnjakove štruklje, samo ne vem točno kaj da-mislim, da kislo smetano, jajce, sol in drobnjak, pa malo drobtin. Če te točno zanima, lahko vprašam. So prima v juhi al pa kot priloga.

Samo to te bi še prosila, kam dam to? V sladke štruklje? Ali to velja posebej za orehove štruklje? A ni z mlekom preveč tekoče?

(odgovor članu kjava)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Njoki, vlečeno testo, štruklji
13.2.2009 9:57:03   
kjava
To je nadev za sladke orehove štruklje, ki jih skuhaš. Mleka ali smetane daš pač glih tolk, da se lepo maže po testu, ne da je tekoče. Če ga preveč vliješ, pa dodaš še malo drobtin.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Njoki, vlečeno testo, štruklji
14.2.2009 22:21:25   
Anonimen
Kjava, še to me zanima. Kako jih daš kuhati? Če jih dam v prtiček imajo okus po prašku in to me moti.

(odgovor članu kjava)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Njoki, vlečeno testo, štruklji
14.2.2009 23:46:16   
kjava
Aja, mene to ne moti tok in jih še najraje tako kuham. Sem jih že poskusila v alu foliji, pa se niso fajn skuhali. Ne vem, mogoče bi jih morala dlje kuhati. Pa tud ni mi blo preveč apetitlih, ko je tista folija črna ratala in sem si mislila, bogve kaj vse je šlo z nje, pa zdele jemo user posted image
Ene pravjo, da je fajn v foliji za živila-uni prozorni- Poskusi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Njoki, vlečeno testo, štruklji
15.2.2009 12:08:37   
Anonimen
No, jaz pa lahko iz prve roke povem, da so njoki fantastični tudi iz ohlajenega krompirja. In se absolutno nič ne popajo. Pa tlačilka za pire je OK. Se da povsem gladko speštat, če je krompir dovolj kuhan.


Babica me je učila, v receptu piše, moja hči študira za kuharja, povsod je vroč krompir naveden.

(odgovor članu kjava)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Njoki, vlečeno testo, štruklji
16.2.2009 12:34:27   
Čupka
Saj vem, Neva. Mene je tudi mami tako učila. Ampak meni je šlo vedno na živce gnest vroče testo. In zato sem pač probala z ohlajenim krompirjem. In je res super. Nič se ne popajo in so okusni. Vedno jih delam tako, pa jih delam sigurno 1 x tedensko, ker jih moji obožujejo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ideje za piknik
photo
Kako si olajšati priprave na družinski piknik? Kaj pripraviti in kako? Preverite nekaj idej, ki so vam lahko v pomoč za ...
Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?