|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Marsovci - za 11-letnike?
12.2.2009 8:00:18   
al1*
Zadnjič mi je farmacevtka v lekarni povedala, da so po novem vitaminske tablete marsovci primerne samo za otroke, starejše od 11 let. Doma sem pogledala na etiketo in je stara nalepka, na kateri piše, da so primerni za otroke od 3. leta dalje, prelepljena z novo, na kateri pa piše, da so za otroke nad 11 letuser posted image . Seveda me takrat, ko sem kupila novo škatlo s 100 tabletami na to niso opozorili.

Vzrok, zakaj je tako, je baje v tem, da so doze vitaminov v marsovcih prevelike za mlajše otroke.user posted image

A mislite, da je ok, če dam otroku recimo polovičko tablete ali je bolje, da jih sploh ne dam?


_____________________________

lp

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Marsovci - za 11-letnike?
12.2.2009 8:32:20   
tojeto1
Če mene vprašaš, raje ne daj ničesar. Raje mu daj sveže sadje, čaj z limono,... jaz prisegam na naravnih zadevah.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Marsovci - za 11-letnike?
12.2.2009 8:32:56   
nena m
Jaz sem zadnjič tudi kupovala marsovce za 6-letnika in mi je  farmacevtka (se tudi osebno dobro poznava) razložila, da imamo pri nas zelo strogo zakonodajo glede tega, ter da je presežena samo vrednost C - vitamina. Potem mi je pokazala tudi francosko deklaracijo in tam je navedeno, da je primerno za otroke od 3. ali 4. leta (nisem prepričana). Tako da jaz mu jih občasno dam.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Marsovci - za 11-letnike?
12.2.2009 8:34:19   
nena m
Ja, jaz tudi prisegam na naravne zadeve (domače), moj otrok pa žal ne.

(odgovor članu nena m)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Marsovci - za 11-letnike?
12.2.2009 8:38:24   
Marogica
Mogoče pa bi to v lekarni povprašala...to s pol tablete. Je možna ideja, vendar ti bo farmacevtka znala najbolj exaktno razložiti, če je to prav ali ne.

p.s. Je pa že zadnjič ena o tem pisala oz. odprla temo...samo na žalost ne vem, kje in kdaj, ker sem jo samo preletela, ker mi smo tudi na "naravnih dopolnilih"user posted image , sadje in podobno...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu nena m)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Marsovci - za 11-letnike?
12.2.2009 8:43:47   
al1*
Ja, saj se strinjam da je najbolše sadje, ampak naš mulc je od sadja samo jabolka, čaja noče piti, izjemoma mu vsilim kak deci stninjenega pomarančnega soka.

Bom pa pobrskala med starimi temami, če najdem kaj o tem.


_____________________________

lp


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Marsovci - za 11-letnike?
12.2.2009 9:55:40   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: tojeto1

Če mene vprašaš, raje ne daj ničesar. Raje mu daj sveže sadje, čaj z limono,... jaz prisegam na naravnih zadevah.


se podpišem pod tole, pri nas ne jemljemo nobenih tablet in nimamo nobenih problemov.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Marsovci - za 11-letnike?
12.2.2009 10:44:34   
ksenija12
Jaz bi se raje odločila za kakšne druge vitaminske dodatke - mi imamo Sanostol sirup. Nihče zanj ne dela reklame, je pa baje zelo učinkovit.
Pediatrinja ga je svetovala, vsak dan jima dam 1 žličko. Ker jaz mislim, da tudi če otrok poje veliko sadja in zelenjave, so dandanes sadje in zelenjava že toliko oropani vitaminov, da jih otrok v vsakem primeru ne dobi dovolj.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Marsovci - za 11-letnike?
17.2.2009 11:16:46   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: ksenija12

Jaz bi se raje odločila za kakšne druge vitaminske dodatke - mi imamo Sanostol sirup. Nihče zanj ne dela reklame, je pa baje zelo učinkovit.
Pediatrinja ga je svetovala, vsak dan jima dam 1 žličko. Ker jaz mislim, da tudi če otrok poje veliko sadja in zelenjave, so dandanes sadje in zelenjava že toliko oropani vitaminov, da jih otrok v vsakem primeru ne dobi dovolj.


bla bla bla, ampak vitamini iz hrane (sadje, zelenjava, olje) telo še vedno bolje absorbira kot dodatke, ker so razmerja različnih vitaminov ravno pravilna, določeni vitamini za absorbcijo uporabljajo druge vitamine in tako naprej, pri vitaminskih dodatkih pa je absorbcija veliko manjša pa še kup dodatkov lahko vsebujejo ki so zdravju škodljivi.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?