|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Naša pupa pač ne pove, kako se počuti.....kak...
1.3.2009 17:27:15   
tlb
Pozdravljeni!
Imam 3 leta in 4 mesece staro punčko. Moja težava je v tem, ker je tamala take vrste, da o svojih "doživljanjih" ne govori. Ne pove, kako je bilo v vrtcu (vedno reče v redu....), kaj je počela, včasih joka, pa ne vem zakaj, ker sama ne pove. Sem se sprijaznila s tem, da je to verjetno njena značajska poteza (takšna je od malega, zelo redko je npr. povedala komu drugemu, kaj je videla ta dan, npr. čist je bla navdušena nad avtobusi in jo je moja mami peljala v tovarno avtobusov, kjer je zeeeelooooo uživala, doma pa potem tega sploh ni omenla.....); torej ne pove ne lepih stvari, ki se ji dogajajajo, niti morebitnih slabih.

Jaz ne silim v njo s 100 vprašanji, kak je blo, kaj si delala čisto vsak dan, pogosto ji poveva oba z možem, da lahko meni in atiju VEDNO pove, če ji kaj ni všeč pa tudi kaj ji je všeč......včasih reče, da ji je všeč čokolada user posted image

Morda ima katera podobnega otroka, mene pač skrbi, da bo vedno nekak nosila svoja čustva in težave in veselje v sebi, rada bi se ji približala, ker včasih sem res izgubljena, ko ne vem, kako se počuti. mogoče je to dedno?user posted image Ker sem bila sama baje popolnoma enak otrok.....šele v srednji šoli sem se nekak "odprla....."

Sploh ko joka, pa ne vem zakaj. In včasih je težko ocenit, zakaj joka. Tudi ko je imela obe ušesii vneti, ni nič tožila zaradi bolečin......

No, zdaj sem se razpisala. Upam, da sem dovolj jasno izpostavila SVOJO "težavico". Punčka je sicer komunikativna, v vrtcu nimajo vzgojiteljice nobenih "pripomb", je razigrana, živahna, je zelo odločna, malo tudi verjetno razvajena; skratka, meni se zdi sicer normalna triletnica.

Pa hvala za vsak nasvet, čeprav pač verjetno ima tak karakter, jaz pa si že delam skrbi ;)

Pa lep pozdrav!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Naša pupa pač ne pove, kako se počuti.......
1.3.2009 18:29:36   
julam
oj

nasveta sicer nimam, lahko pa ti povem našo izkušnjo. Doma naš skoraj 4 letnik tudi sam od sebe le redko razlaga kakšno stvar. Na vprašanje, kako je bilo v vrtcu, dobim vedno odgovor LEPO. Zato sem vesela, da vzg napiše, kaj so delali, da lažje postavim dodatno vpr, ki ga spomni na dogodke dneva. če je žalosten/joka/jezen, poskušam ugotoviti, kaj je narobe in mu postavljam vpr, seveda se skušam vživetei v njegovo počutje. To je sicer možno le, če spremljam, kaj dela tokom dneva, torej če sem zraven.

Mislim, da je tvoja škratica še malo premajhna, da bi lahko ubesedila svoje psihično stanje, če pa je še bolj zaprtega tipa, je to samo še dodatek. Jaz se z mojim, ki je sicer odprtega značaja, ogromno pogovarjam, opazujem, ugotavljam, posebno posvetim pozornost stanju, ki je novo in ga ne znam opredeliti. Na koncu navadno naajdeva skupno rešitev. Mislim,da delata s partnerjem čist OK, da ji data vedeti, da sta tam za njo. Drugače pa pogovor pogovor pogovor. Pa ne siljenje v malo bitje, ampak kot vzpodbuda. No saj to si že sama napisala.


nisem ti veliko pomagala.... user posted image

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Naša pupa pač ne pove, kako se počuti.......
1.3.2009 18:31:42   
Splišni
Moj tudi ni skoraj nikoli nič povedal  pa še zdaj, pri 7 letih, ne ne vem kaj. taki so pač itroci, večina je po moje takih.

(odgovor članu julam)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Naša pupa pač ne pove, kako se počuti.......
1.3.2009 20:06:30   
Jančika_
Moj tavečji je začel govoriti o doživljajih v vrtcu šele pri 4ih letih, pa še to ne pove ne vem kako veliko. Tamali je pa star 2,5 in je zelo zgovoren, vedno zatoži, kdo mu je stresel mivko za vratuser posted image in s kom se je valjal po blatu (včasih od njega izvem, kaj se je zgodilo tavečjemu, recimo če se je tudi on valjal po blatu).

Po moje nimaš kaj, eni povejo, drugi ne, so pač taki.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Naša pupa pač ne pove, kako se počuti.......
1.3.2009 20:24:16   
TiaSara
Naš pa na vprašanje, kaj so delali v vrtcu, vedno odgovori isto: "jedli smo" oziroma včasih je bilo "amali". user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Naša pupa pač ne pove, kako se počuti.......
1.3.2009 20:27:39   
Jančika_
TiASara, to je tudi naš tavečji vedno rekel: Jedli. Kaj pa? Juhico. Pa če je bila na sporedu ali neuser posted image .

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Naša pupa pač ne pove, kako se počuti.......
1.3.2009 20:35:23   
end1
ko pa našo vprašam, kako je blo, reče smo jedli pašto. Pa al jo vprašam al je bla za zajtrk al za kosilo, al malco. 

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Naša pupa pač ne pove, kako se počuti.......
1.3.2009 20:42:46   
alička
Pri nas je pa mesek in pirček (krompirček), vsak dan za vse obroke user posted image .
Kadar koli se s kom pogovarja po telefonu pa najprej reče: Kaj delaš?
Drugače pa že kakšne pol leta govori kot strgan dohtar (aprila bo 3) pove vse kar so in niso delali v varstvu user posted image . Včasih preverim pri varuški, pa se samo smeji od kod ji ideje. Zdi sem mi, da pomeša dogodke večih dni in jih strne v en dan user posted image  ali pa pomeša kje se ji je kaj zgodilo. Včasih nama prav vztrajno kaj dopoveduje in potem ko končno dojameva o čem govori se zdiva sama sebi trapasta (kljub temu da zelo lepo govori).

Mislim, da pač tako je eni več drugi manj.

Včasih bi pasalo malo tišine in kakšen zakaj na dan manj user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Naša pupa pač ne pove, kako se počuti.......
1.3.2009 22:45:30   
zinkazi
to je popolnoma normalno. za otroke je pomemben sedanji trenutek, to, kar je bilo v vrtcu je zanj nepomembna preteklost.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Naša pupa pač ne pove, kako se počuti.......
2.3.2009 8:50:24   
tins
Pri nas tudi čist isto: stara bo 4, pove pa samo, da je bilo v vrtcu u redu in na vprasanje, kaj so kaj počeli reče, da so jedli (vedno samo juhico :) in da so se igrali. Konec. 

(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Naša pupa pač ne pove, kako se počuti.......
2.3.2009 9:29:33   
tlb
no, fino vas je čitat user posted image
ker veliko prijateljic ima podobno stare otroke in ti 100 na uro obnavljajo dogodke...pa tudi, ko tamalo poberem v vrtcu, poslušam druge otroke, kaj vse pripovedujejo svojim stršem, babicam.....kaj so vseeee počeli...naša niti ne pove, da so meli lutke, pa da je ena gospa igrala harmoniko...za kosilo je pa itak vsak dan "pipika......"

hvala za vse odgovore! Lepo bodite.

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Naša pupa pač ne pove, kako se počuti.......
2.3.2009 9:39:04   
ZARA
Mah, moja je ista. Ne izvem nič. NIČ. In potem odneham, ker je BV. Najini pogovori se pa odvijajo nekako takole:

Kako ste se imeli v vrtcu? Dobro.
Kaj ste pa danes jedli? Makarone.
A vsak dan imate isto? Ja, mami, noooooo.
 

< Sporočilo je popravil ZARA -- 2.3.2009 9:41:44 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Naša pupa pač ne pove, kako se počuti.......
2.3.2009 9:55:42   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: tlb
naša niti ne pove, da so meli lutke, pa da je ena gospa igrala harmoniko...


Tega moj tudi nikoli ni nič povedal. Mogoče čez mesece ob kakšni priložnosti.

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Naša pupa pač ne pove, kako se počuti.......
2.3.2009 10:09:00   
skuštrana
Naša (4leta) tudi nič kaj ne pove. Ko jo vprašam reče v redu in se včasih odpre, včasih mi pa reče da mi ne bo povedala. In jo pustim pri miru, se pa naredi da potem sama pride in začne govorit kaj so delalai..Jedli so pa itak vedno isto, juhicouser posted image

Jaz se ne bi sekirala, eni otroci so pač takšni...


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Katero ime bi izbrali za punčko?
Sisi90

V ožjem izboru imam 3 imena...Z vašo pomočjo do tapravega!

Mia Ana Alani (26%)

Nia Alani (18%)

Mia Alani (56%)


Število vseh glasov: 252

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!