|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali je pregrada lahko kriva za odmrtje ploda?
8.3.2009 21:00:22   
Kepica83
Hej ženske moje!
Meni se je ob prebiranju foruma spet porodilo eno neprijetno vprašanje. Veliko prebiram o pregradah, katere povzročajo ss. Zanima pa me ali je pregrada kriva samo  za ss ali tudi za odmrtje ploda? Strah me je da imam mogoče kje pregrado za katero nevem in da bom spet ob naslednjo pikico zaradi tega. user posted image . Za preiskave pa je potrebno počakat na 3 ss-je?

< Sporočilo je popravil Jančika RR -- 8.3.2009 21:50:51 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Spet jaz :(
8.3.2009 21:11:08   
tassika
Miniko, meni na to vprašanje ni znal nihče odgovoriti, sem pa sama prebrskala, da so za odmrtje ploda največkrat krive kromosomske napake.
Če katera ve kaj več, se tudi jaz priporočam za odgovor.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Spet jaz :(
8.3.2009 21:15:16   
Kepica83
IZVIRNO SPOROČILO: tassika

Miniko, meni na to vprašanje ni znal nihče odgovoriti, sem pa sama prebrskala, da so za odmrtje ploda največkrat krive kromosomske napake.
Če katera ve kaj več, se tudi jaz priporočam za odgovor.


ja meni je tudi tak rekla G. Hm. Torej kromosomi so nosilci dednih zapisov.... to še nekaj vem iz šole. To pomeni da se lahko to spet ponovi ker je pačp tak zapisano v genih? user posted image

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Spet jaz :(
8.3.2009 21:43:31   
tassika
Ni nujno, lahko se zgodi samo da se recimo slabo seme ali slabo jajčece oplodi, kaj vpliva na to pa ne vem. V redkih primerih pa se zgodi, da sta si partnerja preveč gensko podobna in pa č težje zanosita. Jaz sem miela eno družinsko prijateljico, za katero so rekli, da imata s partnerjem tako podobne gene kot da bi bila v sorodu, pa jim je potem vseeno uspelo na svet spravit dve hčerki, edino težje je zanosila.
Men so rekli, da je bila pač smola in da bo naslednjič boljše.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Spet jaz :(
8.3.2009 21:45:54   
Kepica83
IZVIRNO SPOROČILO: tassika

Ni nujno, lahko se zgodi samo da se recimo slabo seme ali slabo jajčece oplodi, kaj vpliva na to pa ne vem. V redkih primerih pa se zgodi, da sta si partnerja preveč gensko podobna in pa č težje zanosita. Jaz sem miela eno družinsko prijateljico, za katero so rekli, da imata s partnerjem tako podobne gene kot da bi bila v sorodu, pa jim je potem vseeno uspelo na svet spravit dve hčerki, edino težje je zanosila.
Men so rekli, da je bila pač smola in da bo naslednjič boljše.


meni je tudi rekla da pač včasih narava poskrbi in naredi svoje, in da ni rečeno da bo naslednjič isto.

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali je pregrada lahko kriva za odmrtje pl...
8.3.2009 21:56:29   
Jančika_
V bistvu ne razumem čisto, zakaj razlikuješ med spontanim splavom in odmrtjem ploda. Ker do splava pride, ko plod odmre in se izloči; včasih to pač ugotovimo prej, preden pride do izločenja ploda iz maternice. Redko se sicer tudi zgodi, da se odmrli plod ne izloči in se tkivo spremeni ali vname.

In ja, pregrada lahko povzroči odmrtje ploda in s tem splav. Če se plod vgnezdi ravno na pregrado, ki je slabo ali sploh ne prekrvavljena in tako se plod ne more oskrbovati...

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali je pregrada lahko kriva za odmrtje pl...
8.3.2009 22:05:21   
Kepica83
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

V bistvu ne razumem čisto, zakaj razlikuješ med spontanim splavom in odmrtjem ploda. Ker do splava pride, ko plod odmre in se izloči; včasih to pač ugotovimo prej, preden pride do izločenja ploda iz maternice. Redko se sicer tudi zgodi, da se odmrli plod ne izloči in se tkivo spremeni ali vname.

In ja, pregrada lahko povzroči odmrtje ploda in s tem splav. Če se plod vgnezdi ravno na pregrado, ki je slabo ali sploh ne prekrvavljena in tako se plod ne more oskrbovati...



a tako. Tega nisem najbolje si vedla razlagat. Jaz sem si ss nekako drugače razlagala. No hvala da si mi sedaj obrazložiua.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali je pregrada lahko kriva za odmrtje pl...
8.3.2009 22:23:17   
Jančika_
No, to velja za zgodnji splav, jaz pač tule vedno predvidevam, da se menimo o tem. Kasneje pride tudi do kake infekcije ali popuščanja materničnega vratu, takrat je plod lahko še živ. Vzrokov je pa itak toliko, da bolje da ne razmišljamo, kaj vse se nam lahko še zgodiuser posted image .

Aja, ne vem pa, kako je, če imaš hematom in ta povzroči splav. Vem, da lahko hematom stisne plod, takrat ta verjetno tudi najprej odmre. Lahko pa menda tudi "poči" in ko se izlije, potegne plod s sabo, tako so rekli eni prijateljiciuser posted image .

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali je pregrada lahko kriva za odmrtje pl...
8.3.2009 22:53:33   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

No, to velja za zgodnji splav, jaz pač tule vedno predvidevam, da se menimo o tem. Kasneje pride tudi do kake infekcije ali popuščanja materničnega vratu, takrat je plod lahko še živ. Vzrokov je pa itak toliko, da bolje da ne razmišljamo, kaj vse se nam lahko še zgodiuser posted image .

Aja, ne vem pa, kako je, če imaš hematom in ta povzroči splav. Vem, da lahko hematom stisne plod, takrat ta verjetno tudi najprej odmre. Lahko pa menda tudi "poči" in ko se izlije, potegne plod s sabo, tako so rekli eni prijateljiciuser posted image . Ne vem, če imaš v  mislih moj primer ampak tudi meni so rekli tako. Če se krvavitev nadlajuje gre lahko plod poleg. Ni pa nujno, da vsaka krvavitev pomeni konec. Tako da...


IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

V bistvu ne razumem čisto, zakaj razlikuješ med spontanim splavom in odmrtjem ploda. Ker do splava pride, ko plod odmre in se izloči; včasih to pač ugotovimo prej, preden pride do izločenja ploda iz maternice. Redko se sicer tudi zgodi, da se odmrli plod ne izloči in se tkivo spremeni ali vname. Slednje se je zgodilo meni. Do splava ni prišlo čeprav je plod bil le še "nerazpoznavna gmota" kot se je izrazila gin.. Na rednem pregledu je odkrila, da je odmrl pred vsaj tednom dni in da se je že razkrajal. Nisem imela niti enega znaka, da je karkoli narobe. Povišane temp., krvavitve, krčev,...NIČ!

In ja, pregrada lahko povzroči odmrtje ploda in s tem splav. Če se plod vgnezdi ravno na pregrado, ki je slabo ali sploh ne prekrvavljena in tako se plod ne more oskrbovati...



LP



(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali je pregrada lahko kriva za odmrtje pl...
9.3.2009 8:59:24   
Jančika_
Frutka, tebe sem imela v mislih, jauser posted image .

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali je pregrada lahko kriva za odmrtje pl...
9.3.2009 9:22:24   
Kepica83
Frutka praviš da nisi imela dobenega znaka da je kaj narobe.? Povišana telesna temperatura pa to. No jaz sem imela povišano temperaturo dva meseca. Preden mi je M izostala sem dobila vročino in me je držala vse do čiščenja. A je to bil mogoče znak da s plodom nekaj ni vredu?

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali je pregrada lahko kriva za odmrtje pl...
9.3.2009 9:31:28   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: miniko

Za preiskave pa je potrebno počakat na 3 ss-je?


Ne drži! Moja kolegica je po  drugem naletela na razumevajočo G.

(odgovor članu Kepica83)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali je pregrada lahko kriva za odmrtje pl...
9.3.2009 10:50:57   
Kepica83
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: miniko

Za preiskave pa je potrebno počakat na 3 ss-je?


Ne drži! Moja kolegica je po  drugem naletela na razumevajočo G.



No me veseli za tvojo kolegico.user posted image Sem vidla da kar nekaj punc tu na RR ni imelo te sreče.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali je pregrada lahko kriva za odmrtje pl...
9.3.2009 16:20:14   
čebelca2

men je dvakrat plod odmru v 8t, enkrat se mi je samo sčistlo, drugič so me čistli. razlog naj bi bil pregrada, ki je mimogrede že odstranjena.


kar se tiče preizkav,uradno je res da naj bi bli vsaj 3ss, vendar na srečo obstajajo g. ki se te usmilijo tudi prej - mene se je. tako da poskusi tudi ti pri svojem, čene se pa odpravi na kak samoplačniški pregled. glede pregrade je pomemben točno določen čas za pregled (ki ti ga zračunajo približno glede na dolžino cikla). bodi vztrajna in ne daj se odgnati z "saj bo naslednjič vse vredu", še posebej če se ti zdi da nekaj ni vredu...zakaj bi trpela če ni treba!!!

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali je pregrada lahko kriva za odmrtje pl...
10.3.2009 20:48:39   
mića
pozdravljene sotrpinke
jaz vam pisem prvič imam pa na zalost isto izkusnjo kot ve
imam zelo vredu moža in hvalabogu na tem ker drugace ne vem ce bi vam zdaj tukaj pisala
vse skupaj se je zacelo pred tremi leti ko sva zacela resno delati na user posted image
ko po enem letu ni bilo rezultata sem se narocila k svoji ginekologinji na pregled in ta me je takoj napotila v leonisce na zdravljenje neplodnosti
tam sem se zdravila pri dr.voglerju user posted image  super zdravnik poslal naju je z mozem na vse preiskave;spermiogram rentgen maternice ,uz,kasneje laparoskopija vsi izvidi s bili v redu rezultata pa od nikjer
nato mi je letos 15.1. rekel da bom sla z naslednjo menstruacijo na ivf in sem bila zelo vesela ker sem končno verjela da bom enrat res imela otrocka
pride februar menstruacije pa od nikjer naredim test user posted image  z mozem sva bila najbolj srecna na svetu vsaj en mesec v petek ponoči sem zacela krvaveti pridem na urgenco pravi dr gospa ne slisim utripa sprejeli vas bomo na oddelek in jutri naredili abrazijo
v eni minuti se mi je podrl ves svet ne vem kaj je dr potem se govorila ker jo nisem slisala sla sem ven na hodnik da povem možu vendar nisem nasla besed ceprav je bilo dovolj da me je pogledal in je vedel brez besed me je samo objel ter z mano zajokal
drugi dan sem imela ciscenje ter zvecer odsla domov
se vedno ponoči ne spim ko sem sama mislim na svojo pikico in upam na boljse case
upam da nam bo v drugo usojenouser posted image

(odgovor članu čebelca2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali je pregrada lahko kriva za odmrtje pl...
10.3.2009 20:52:05   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: mića

pozdravljene sotrpinke
jaz vam pisem prvič imam pa na zalost isto izkusnjo kot ve
imam zelo vredu moža in hvalabogu na tem ker drugace ne vem ce bi vam zdaj tukaj pisala
vse skupaj se je zacelo pred tremi leti ko sva zacela resno delati na user posted image
ko po enem letu ni bilo rezultata sem se narocila k svoji ginekologinji na pregled in ta me je takoj napotila v leonisce na zdravljenje neplodnosti
tam sem se zdravila pri dr.voglerju user posted image  super zdravnik poslal naju je z mozem na vse preiskave;spermiogram rentgen maternice ,uz,kasneje laparoskopija vsi izvidi s bili v redu rezultata pa od nikjer
nato mi je letos 15.1. rekel da bom sla z naslednjo menstruacijo na ivf in sem bila zelo vesela ker sem končno verjela da bom enrat res imela otrocka
pride februar menstruacije pa od nikjer naredim test user posted image  z mozem sva bila najbolj srecna na svetu vsaj en mesec v petek ponoči sem zacela krvaveti pridem na urgenco pravi dr gospa ne slisim utripa sprejeli vas bomo na oddelek in jutri naredili abrazijo
v eni minuti se mi je podrl ves svet ne vem kaj je dr potem se govorila ker jo nisem slisala sla sem ven na hodnik da povem možu vendar nisem nasla besed ceprav je bilo dovolj da me je pogledal in je vedel brez besed me je samo objel ter z mano zajokal
drugi dan sem imela ciscenje ter zvecer odsla domov
se vedno ponoči ne spim ko sem sama mislim na svojo pikico in upam na boljse case
upam da nam bo v drugo usojenouser posted image


Mića držim pesti da bo....pa za tebe Janči tudi!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mića)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali je pregrada lahko kriva za odmrtje pl...
10.3.2009 20:53:36   
tassika
Mića sevede da bo, boš videla, zato pa smo tukaj da se lahko izpoveš in da ti pomagamo. Poskusi se sprijaznit s tem, da je imel otroček gensko napako in zato ni mogel živeti, ampak drugi bo pa zdrav, samo odmislit je treba in iti naprej. Počakajta dva meseca in potem poskusita ponovno, če je 1x uspelo ni da ne bi še drugič.

Drži seuser posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu mića)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali je pregrada lahko kriva za odmrtje pl...
11.3.2009 10:04:19   
buča
sama sem imela pregrado 1.5 cm in so jo odstranil januarja 08.ss sem imela v 19.tednu,leta 2002,verjetno ravno zarad pregrade-ni blo pa nič dorečenega.Imam 5 letno deklico,ki sem jo donosila s pregrado in potem še en ss v 8.tednu,tud še vedno s pregrado.Sedaj naj bi bila 5.tednov noseča,vendar že 4 dni močno krvavim-torej bo spet še en ss verjetno-pa pregrade ni več.
dali so naju na karoitipizacijo-pa sva dobila zavrnjeno.ker mi je kao en ss manjkal.V Medgenu(medicinska genetika),so nama rekli,naj se vrneva,ko bova imela še en splav več na grbi,da takrat bova pa upravičena do vseh preiskav.

_____________________________

Moj najsvetlejši sonček Pika-25.5.2003
že 6 let čakamo bratca ali sestrico...zdej že 8..

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali je pregrada lahko kriva za odmrtje pl...
11.3.2009 15:59:47   
čebelca2

ja pismo so pa res prjazni... očitno je da so neke težave, jst ne vem zakaj se to ne da ukrepat prej, da morajo nekatere res 3ss dat skozi, kot da je to čist brez posledic... jst sem mela 2x ss in me je to ful spremenilo, predvsem glede mojih prioritet v življenju...

upam pa, da se ti bo ta nosečnost dobro iztekla in bo vse ok. le pozitivno misli, vem da je težko. držim pesti

(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali je pregrada lahko kriva za odmrtje pl...
14.3.2009 17:19:44   
Najaa
Imam pregrado in prva nos. se je končala z odmrtjem ploda. Če je povezava, ne vem. Je pa vsekakor bolje to pregrado odstraniti.
Po tem odmrtju sem zanosila in srečno donosila. Po tem sem spet zanosila in izgubila otroka zaradi odstopa posteljice v 32t. Baje naj bi bila tudi za to kriva pregrada. Mogoče, za sigurno ne bom vedela nikoli.

(odgovor članu čebelca2)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Pismo mojemu otroku, ki ga ni več
Danes, ko razmišljam o tebi, držim v naročju tvojo sestrico. Čudovita je, popolna je, srečna sem in ... hkrati neizmerno...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?