|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mirena ali navadni obroček
3.3.2009 12:36:37   
Anonimen
V čem je razlika.Sem rekla moji gin.,da bi imela navadni obroček ona pa me sili z Mireno.Ampak,ko berem kakpne stranske učinke ima in kolkim jih mora odstranit nebi raje tega imela.
Pa me zanima kakšen je razlika med tema dvema kontracepcijama?
Ok pri mireni vem,da nimaš več mensrt.pa vseeno mene to ne moti glede na stranske učinke.
Ali še sploh vstavljajo navadne obročke in kakšna je sploh zaščita oziroma ali se lahko zanosi tudi poleg tega?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mirena ali navadni obroček
3.3.2009 15:55:28   
MissLady
Točno to zanima tudi mene... tudi jaz oklevam med mireno in navadnim obročkom.

In ker ne smem jemati tabletk, ker se nenormalno zredim po njih.... me tudi mirena skrbi, ker je vseeno hormonska. Čeprav mi je endokrinolog rekel, da se po minreni ne bom zredila, ker so to drugačni hormoni, vseeno oklevam.

< Sporočilo je popravil MissLady -- 3.3.2009 16:01:15 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mirena ali navadni obroček
3.3.2009 16:31:17   
Anonimen
Ja če baje ene majo take probleme,da jim mora odstranit.Ampak meni je rekla ko sem ji to omenila da pač treba potrpet kakšne pol leta.Ja no šele po pol leta se vidi,ali lahko imaš ali ne.Hvala lepa da mam pol leta neke krče pa krvavitve nonstop potem raje navadni obroček.

(odgovor članu MissLady)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mirena ali navadni obroček
3.3.2009 16:49:53   
mulan
Meni so se pa šele po 9 mesecih začele težave.... z mireno, namreč. Pol leta pri meni torej ne velja... Pa tudi mene zanima, kako je z navadnim obročkom, bi dala mireno ven. 
Kje so pa tiste, ki kaj vejo? user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mirena ali navadni obroček
3.3.2009 17:29:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mulan

Meni so se pa šele po 9 mesecih začele težave.... z mireno, namreč. Pol leta pri meni torej ne velja... Pa tudi mene zanima, kako je z navadnim obročkom, bi dala mireno ven. 
Kje so pa tiste, ki kaj vejo? user posted image  



Kaj te veš.user posted image

(odgovor članu mulan)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mirena ali navadni obroček
3.3.2009 17:41:11   
čebelka77
evo, tukaj pa zadovoljna uporabnica mirene.user posted image user posted image user posted image user posted image kolikor jaz vem je razlika v tem da mirena vsebuje majhno količino hormonov+mehansko zaščito.Navadni obroček pa samo mehansko zaščiti,pa zelo rad se vraste v maternični vrat. Kar pa se moje izkušnje z mireno tiče, pa naj povem da je super, že po prvem otroku so mi jo vstavli in nisem imela nobenih krčev ali krvavitev. Podrugem pa je sicer bila šibka krvavitev oz. bolj izcedek kakšne 4 tedne pol se je pa tud to umirilo. user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mirena ali navadni obroček
3.3.2009 17:53:58   
Anonimen
Praviš,da s evraste rad v maternični vrat.Kaj pa pri meni,ker ga skoraj nimam?A ga potem sploh lahko mam obroček?

(odgovor članu čebelka77)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mirena ali navadni obroček
3.3.2009 18:06:59   
mulan
mogoče je mislila maternico, saj se da v mat. in ne v mat. vrat. Je bil škratek na obisku... user posted image
Ne vem pa zakaj gin. tako promovirajo to mireno, za drugo pa nočejo nič povedat. Lumpeki...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mirena ali navadni obroček
3.3.2009 18:23:57   
Anonimen
Ja saj pa vsepovsod se reklamira kar pride ven kaj novega.To je pač zaščita 21 stoletja dokler ne izumijo spet nekaj novega.So pač eni poskusni zajčki.

(odgovor članu mulan)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mirena ali navadni obroček
3.3.2009 20:54:27   
ajna12
No, tukaj pa ena " bivša uporabnica " navadnega obročka. Uporabljala sem ga 1 leto, brez vseh težav, menstruacije redne,se  mi je prav super zdelo, dokler  nisem z njim zanosila.user posted image  Seveda, zdaj se smejim, takrat pa mi ni bilo nekaj dni do smeha.
Zdaj navadnega nebi več, mirene me je pa tudi strah, pa smo spet tam....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mirena ali navadni obroček
3.3.2009 21:21:38   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: ajna12
No, tukaj pa ena " bivša uporabnica " navadnega obročka. Uporabljala sem ga 1 leto, brez vseh težav, menstruacije redne,se  mi je prav super zdelo, dokler  nisem z njim zanosila.


Jaz pa ne smem nič hormonskega jemat zaradi tromboze pa sem tudi razmišljala o tem navadnem obročku ... sam mislim, da me je tale ajnin komentar odvrnil od teh misli ... najrajš bi šla kar na zik-zak user posted image
Mi je G ful polepšala življenje, ko mi je na pprvem pregledu po porodu dala recept za Carizete KT, ki naj ne bi povzročale Tromboze ... pa me je potem zdravnica za kri prirezala peruti in rekla, da so to tako nove tablete, da ni nič potrjeno, tak da jih lahko jemljem čisto na lastno odgovornost ... in ker se s trombozo in krvnimi strdki ni za zaj******, sem spet na kondomih user posted image ... pol pa uživej v user posted image , če moreš user posted image .

(odgovor članu ajna12)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mirena ali navadni obroček
3.3.2009 21:32:39   
taška30
Jaz imam Mireno - zadovoljna. 2 meseca po vstavitvi je bilo sicer zelo krvavouser posted image , zdej je pa mir že 1 leto, M gre mimo s parimi dnevnimi vložki. Super.
Poznam pa kar nekaj primerov , da so z navadnim obročkom zanosile, res vsaj enih 5 primerov, če ne več. Mirena je le bolj zanesljiva zaradi dodatnih hormonov, ki pa delujejo lokalno na sluznico.

(odgovor članu ajna12)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mirena ali navadni obroček
3.3.2009 21:52:58   
ajna12
otika, probaj, saj vse pa tudi ne zanosijo z navadnim obročemuser posted image . Saj vem, da ni lahko. Jaz sem imela komplicirano nosečnost in sem rabila sigurno zaščito, ker sva se odločla, da ne bova imela še enega otroka, no zdaj pa imava 2 hčerkici. user posted image

Tudi jaz ne vem več zaradi zaščite, tako da nisi edina. Tablete ne smem, z obročem zanosila, po injekcijah fuuul krvavela ves čas, zdaj sem jemala te nove tablete cezarette, sem bila sitna, sama sebi v napoto, pa še krvavela, libido na nuli. Za mireno se mi je enostavno strah odločit, ker imam strah še zaradi prvega, čeprav vem da ima še dodatno zaščito, pa vseeno. Za sterilizacijo sva premlada. Tako da bo najboljša abstinenca.user posted image  

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mirena ali navadni obroček
3.3.2009 22:43:34   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: ajna12
otika, probaj, saj vse pa tudi ne zanosijo z navadnim obročemuser posted image .

Kaj si ti nora user posted image ... rodila sem komaj dobre 3 mesece nazaj, pa ne čutim niti najmanjše sence od potrebe ali želje po še kakem otroku ... ja sem ena od tistih ja user posted image .

(odgovor članu ajna12)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mirena ali navadni obroček
4.3.2009 8:00:41   
ajna12
user posted image , ti čist verjamem, da zdajle nimaš želje po še enem. Sam boš vidla čas bo pinesel tudi to.
Jaz sem tudi nekaj dni vidla vse črno, potem pa je kar šlo naprej, sicer z veliko straha pa vseeno smo uspešno prišli z nosečnostjo skoraj do konca. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mirena ali navadni obroček
4.3.2009 13:56:12   
kamilija
Jest mam tudi mireno, pa je zaenkrat tko tko. Mam občutek kakor da me nekj notri moti. Kaj pa vem..pa tudi skoz mal izcedka..zdej mam 3mesece jo notri.

(odgovor članu ajna12)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mirena ali navadni obroček
5.3.2009 9:42:21   
MissLady
Hahaha.... mislim, da sem se tudi jaz zaenkrat odločila, da navaden obroček ne user posted image user posted image  Ker jaz tudi 18 mesecev po porodu, ne čutim sence želje po še enem otroku... zaenkrat user posted image

Hmmm... bom še malo premislila o mireni. Moja prijateljica je zelo zadovoljna z njo, nima nobenih problemov.

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mirena ali navadni obroček
5.3.2009 17:09:51   
Anonimen
...jaz imam navadni obroček....že 4 leta....nimam nobenih bolečinskih težav....imam pa zelo močne mestruacije...odkar ga imam....sploh drugi ...tretji dan....je zelo neprijetno.....ampak, to je pač navaden obroček, mi je rekla ginekologinja.....drugače sem z njim zadovoljna.....to je moj drugi obroček....prvega sem imela pred tretjo nosečnostjo....vendar sem si ga pred načrtovano nosečnostjo dala odstranit....tudi z zanositvijo ni bilo nobenih težav...če bi se še enkrat odločala..bi se verjetno spet odločila za tega navadnega....kljub močnejšim menstruacijam....user posted image ....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mirena ali navadni obroček
11.3.2009 11:49:00   
EMILY 3
hej punce ko zdaj to vse berem,me je kar stah,ker ste me totalno zmešale.naj povem da sem da sem pred načrtovano nosečnostjo jemala kt,sem nehala leto in pol pred ko sem zanosla.in po tistim kt sem imela tažave z jetrima,zdaj po porodu sem dobla cerazete.semjih jemala 3 mesce.katastrofa.mam na pol manj lasi.navadi obroč sem ni ne vidi nevem kaj preveč varen,mirena pa ma spet hormonsko zaščito...in kaj naj zdaj.ali bom brez lasi,ali pa brez sex.user posted image no raje mam jaz lase na glavi

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mirena ali navadni obroček
11.3.2009 16:32:03   
barcaffe
Meni je moj G rekel, da bi sprva probala navaden obroček, šele nato mireno, zaradi tega, ker sem dolgo jemala KT, in se ti po tako dolgem jemanju baje skči maternica, in bi bila mirena prevelika, oziroma bi me lahko bolelo.
Sicer v svojega G nisem tako 100% (da ni to spet ena fora z zavarovalnicami).
A je bila morda še katera v tej situaciji kot jaz, in še nekaj...
...a je ta navaden obroček res zanesljiv, ali so konec koncev bolj tabletke.
Jemljem pa  Diane35

(odgovor članu EMILY 3)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mirena ali navadni obroček
12.3.2009 12:40:45   
Anonimen
jz sem zej  patronažno prašala ko je prišla na obisk k mojemu sinčku glede mirene in obročka in je rekla da je obroček sam mehanska zaščita in lahko vsak mesec zanosiš in maš splav  da obroček sam prepreči da bi se oplojeno jajčece vgnezdilo.

(odgovor članu barcaffe)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mirena ali navadni obroček
13.3.2009 14:32:41   
MissLady
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

jz sem zej  patronažno prašala ko je prišla na obisk k mojemu sinčku glede mirene in obročka in je rekla da je obroček sam mehanska zaščita in lahko vsak mesec zanosiš in maš splav  da obroček sam prepreči da bi se oplojeno jajčece vgnezdilo.


Sej pri mireni je isto.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Mirena ali navadni obroček
13.3.2009 14:48:12   
kamilija
IZVIRNO SPOROČILO: MissLady

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

jz sem zej  patronažno prašala ko je prišla na obisk k mojemu sinčku glede mirene in obročka in je rekla da je obroček sam mehanska zaščita in lahko vsak mesec zanosiš in maš splav  da obroček sam prepreči da bi se oplojeno jajčece vgnezdilo.


Sej pri mireni je isto.


Aja? Pa zakaj pa to noben ne pove?

(odgovor članu MissLady)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Mirena ali navadni obroček
13.3.2009 14:53:34   
Udb
Točno tako je  - jaz sem se tudi zdaj odločala za Mireno.  In potem, ko sem zadevo res preštudirala, ugotovila, da je to v bistvu abortivni način kontracepcije. Tako da ODPADe! Me je pa res presenetilo, da ti tega noben ne pove. Potem naj pa vsak po svoje to uporablja. In isto je pri obročku. Se pravi hormone ne morem, tega noče,...ostane NIČ. user posted image Kondom. Juehej.

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Mirena ali navadni obroček
24.3.2009 11:15:09   
LEJLA
Meni je g odsveoval navadni obrocek, ker imam ze tako mocne menstre in je rekel, da je potem tudi nevarnost slabokrvnosti.
Potem sem se s tezkim srcem odlocila za mireno. Po 9tih mesecih imam se zmeraj menstro tudi po 10 dni, tako da si niti ne predstavljam kako bi bilo, ce bi se odlocila za navadnega.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?